Epizody(10)

Budoucnost lidstva je v sázce. Skupina vědců a mocný telepat se na palubě vesmírné lodi plné tajemství vydávají do neznáma. (Netflix)

kolibricek

Tohle je tak divně divné, mám problém kolik tomu dát vlastně hvězdiček. Kdyby z každé epizody umazali větší část... Tak bych jásala ()

Idahou

Není to nejhorší. Vlastně je to docela dobré, ale pro mě to zabíjel především konec a množství nesmyslností, především technického rázu. Na pomezí Star Trek Discovery a The Expanse (doporučuji) leží Nightflyers jako projekt který měl podojit Martinovo jméno, ale někdo si filmařsky dal záležet. Jenže si nedal práci s děláním domácích úkolů a moc se ani nezamyslel nad celkem. Většina lidí asi přejde fakt, že celý interiér vesmírné lodi není přizpůsoben pro cestování vesmírem a to samé platí i pro posádku, ale mě to vadilo. Je to totiž do očí bijící a ještě víc očividné hned po úvodní scéně kdy vypadne gravitace. S tím souvisí i to, že jednotlivé scény působí jak z jiného dílu - sledujeme jak slečna pluje ve stavu beztíže, ale volně položené předměty na stole prostě leží. Vzápětí vidíme jak jsou provozní prostory lodi poničené a posádka se je snaží opravit (a létají klasické jiskry, šlehají plameny), vzápětí jsme v kajutě která je absolutně nedotčená. Hlavně konec pak působí amatérsky, finální rozuzlení je padlé na hlavu a rozhodně to není kvůli "pokračování příště". Nicméně i tak jsem se u sledování zabavil. Celou dobu jsem měl chuť si znovu pustit zmiňovaný The Expanse (který nejen staví na "reálnosti" a promyšlenosti, ale je prostě sakra dobrá), ale seriál měl své momenty, dokonce mě i jednou zaskočil. Pokud divák nečeká Hru o Trůny a nevadí mu klasické "americké" nedomyšlenosti, tak tenhle kousek zabaví. Hlavní je nemít moc velká očekávání. ()

vikino1

No je to teda dospělejší jak nedávno viděný Another Life, ale doprdele to se ten Netflix úplně posral ? Snaží se mi namluvit, že v daleké budoucnosti bude moct člověk do vesmíru jen pokud je transka, lesba, černá, gay, šmírák, labilní otec co přišel o dceru, telepat, napůl hologram nebo nebo vědomí již zemřelého člověka ? Tam je to samej odolnej jedinec, co se nenechá dvakrát přemlouvat k sexuálnímu styku s kýmkoliv, kdekoliv nehledě na věk, postavení, národnost, barvu pleti a pohlaví. Tohle mě už na Netflixu docela sere. Sem po 4 dílu, uvidíme kam se to posune. EDIT - ona je to spíš taková nelogická nuda teda až do posledního dílu - tam se o dost zlepší, bohužel vše sráží poslední dvě minuty celé série, protože když konečně přijde na kontakt tak se stane tisíckrát omletej twist viděnej třeba v Contakt, Intelstellar atd. ()

Emafera

Seriál, který mě po delší době nadchnul. Netvrdím, že každá epizoda má kdovíjaký spád, ani bych to neoznačila za horor, ale je o čem přemýšlet a celkově se mi to líbilo. ()

mazzarek

Vždycky jsem si myslel, že nahoru se dostanou jen ti nejlepší ve svém oboru. Toto je pravý opak. Vezměte pár lidí z ústavu, blázince, ulice a samozřejmě někoho z Vakandy, kteří zase ukazují, že to oni jsou ti nej a máte posádku. Nezachránil to ani krátký souboj retardované posádky s feministkami z Eagle 16. Jak vlastně dopadly FEM? Pokud se chcete bavit, tak si raději zajděte do supermarketu nakoupit, protože je to daleko zábavnější, než tahle chujovina. Celá posádka mi přišla nesympatická resp. za to můžou jejich herecké výkony. Nějak jsem jim to nevěřil. Některé scény byly super, ALE. ()

RedRose

jsem scifista a snesu hodne, ale tohle fakt stalo za prd… preplacane, nesmyslne, chaoticke, nelogicke a nezajimave, proste kravina… prvnich par epizod melo nejaky celkem smer, ale potom se to zvrhlo v nekontrolovatelny chaos, kteremu na konec prilepili nejakou hlubokomyslnou myslenku, aby to zdanlive vypadalo vznesene, ale vysledek jako celek je jednoduse strasny!! temto tvurcum bych uz nedovolil nic tocit… ()

El.Negros

Ze začátku vypadá jako nízkorozpočtová scifi netflixovka za pár východo-indických žebrodolarů, ale viděl jsem i mnohem horši filmy, které se tvářily jako áčková prostitutka a zblízka šestá Zemanova podbrada. Toto si drží svůj temný styl a atmošku celkem rozumně. Příběh moc akční též není, ale téma zajímavé. Aneb jak může matka totálně zkazit (nebo po našem „spicit“- interpunkci ať si každý doplní sám) úplně všechno a všechny okolo sebe svou přirozenou touhou vše ovládat. No, který dospívající ufňukanec toto nezažil, ať se hrdě přihlásí a dostane řemenem na spravenou. Některé výjevy, i když vypadají jakože běžné gore, byly překvapivě hlubokomozkové. Ale to by se jeden musel trochu i zamyslet a né jen zamilovaně čučet na své přirození ve zvětšovacím sklíčku pod mikroskopem. Navíc díl, ve kterém se ukazuje, jak by svět dopadl cistě pod nadvládou nevyrovnaných žen brilantně vypráví, jak jsou potřeba zcela vyrovnaní mužští jedinci a sexuální mašiny (jako třeba Já), aby se to vybalancovalo. Série po posledním díle vyznívá dost temně, chlapi děkují ježíškovi za moznost uchlastat se k smrti a ženský přepínaj na ordinaci v růžové zahradě na uklidnění svého pocuchaného ega. ()

Cooller

jako velký fanoušek sci-fi a horror žánru se divim že mi unikl takovýhle serial, navíc na motivy GRRM. Bohužel po ne tak dlouhé době bylo jasné proč mi to uniklo... je to totiž bezduché a prázdné. Není tam nic de-facto vysvětleno a vše podstatné se stane v posledních dílech, kde ani zde se nedopatram konce. Proč to dělaji se stejně nedozvíme na jednu stranu tam proklamuji že umírá domovska planeta, ale když "telefonuji" domů tak tam maji poměrně happy naladu, sluničko za zady. Myslim že tady to poměrně překombinovali a snažili se dotknout všeho naráz (mimoni, rough AI, časoprostor, biohacking, telepati, cyborg...) nic pak nemuže ani překvapit, včetně snahy držet tomu všemu komorní atmosferu. Co se tyka obsazení, opět z nějakeho důvodu samí divný xicht, já vim že krása je subjektivni, ale objektivně známe všichni ty základní standardy které imponují většině, nemám rád když jsou všichni v serialu jako z modniho časopisu, ale z obludaria by to taky byt asi nemuselo. Vlastně nejsem schopem sesumírovat o čem že to vlastně bylo. Kdyby ten linej tlustoprd radši dokončil GoT tak by udělal lip. ()

tkey

Některý díly jsou napínavý jak trencle od gatí. Některý nechutný i se člověk sem tam lekne, což se u seriálů moc nevidí. Jeden z dílů jsem musel dokonce stopnout, abych to rozdejchal. Jakože fakt a jestli má tvorba vyvolávat emoce, tak tady se to povedlo. Jo, jsou tu sem a tam nějaké díry a občas vás prostě budou některé postavy štvát, ale stojí to za to. Nevím jestli existuje lepší sci-fi horor/thriller seriál - něco mezi Event Horizon, Odyseou a Solarisem...samozřejmě s up-to-date efekty a pozlátkem. ()

iN

Začátek zajímavý - a pak už to šlo z kopce. Ani by mi tak nevadilo, že podobně jako ve Star Treku tady je skupinka 5 hlavních postav a zbytek osazenstva lodi je prostě vata. Ale že se těchto 5 postav bude rozhodovat jen a pouze podle sebe, nemyslíce na ostatní, přičemž to má být "výkvět" lidstva pro první kontakt s mimozemskou rasou, to prostě nezkousnu. K tomu příběhové linky, které jsou úplně mimo: sesterská loď, kterou potkají, nebo nevysvětlené spóry z mimina... Takhle to prostě nejde. ()

Mamlas odpad!

Zkraje zaujmou některé kosmické záběry. Ale dost už pochval. Na palubě lodi vládne od začátku anarchie. Nikdo to moc neřídí, každý si dělá co chce. Děj, dá-li se to tak říct, se odehrává v tomhle bordelu plném nevyrovnaných a nekompetentních lidí. Bohužel se za celou dobu prakticky nic neděje, kromě jakýchsi dílčích nezáživných příhod. Příběh je celý naprosto absurdní, události přitažené za uši, od 5. dílu už je to trapný, nedívatelný kosmický Dallas. (8%) ()

Víteček odpad!

Ty vole, to jsem si zase naběhl. Něco podle Martina, to přece nemůže být tak špatné, ne? Omyl. Tahle banda sobeckých nekompetentních narcistních hovad byla na zabití a ono to ještě nese poselství, že se musíš s ostatními navázat pouto. To jako fakt? Kdo ho tam kde navazoval? Je to jako by se na vesmírnou výpravu s cílem navázat první kontakt a zachránit lidstvo vydala anarchistická skupina tvořena těmi nejhoršími lidmi na planetě. Každý, kdo si zrovna řeší svůj problém je zcela posedlý a absolutně ignoruje misi, jen aby v příštím díle byl ten největší zapálenec pro misi, který musí přemlouvat ostatní a následný díl ji zase ignoroval pro osobní problémy (ahoj Karle). Po pravdě, první část ještě jde, ale s postupujícími díly je to větší a větší katastrofa. Asi tak od dílu s dojením mužů pro získání dětí k jídlu nebo co? Nevím, moc jsem to nepochopil. Všechno se tam děje jen tak, většina věcí se ani nevysvětlí (po pravdě asi nic - co byla plíseň, co to bylo s tou smyčkou mezi Thalem a Agathou, proč Agatha tak potřebovala poslat zprávu, co přesně bylo s Royem, jak se chtěl modul dostat do bezpečí, co se stalo na konci, co byli Volcrynové, co to bylo s tou živou sondou, proč se vše dělo a jistě bych vymyslel i další), postavy se chovají každý díl úplně jinak. Někdo je úplně vyšinutý magor, všichni jen pokrčí rameny, on pak zmasakruje posádku a v dalším díle je on normální a všichni jsou s ním za dobře. Jiný je připraven pro ženu všechny zabít (už zabíjel), ta mu otevřeně řekne, že ho chtěla nechat umřít taky a tak jsou s ním všichni za dobře. Co řešit, že? Byl jsem ještě ochotný dát za první část jednu hvězdičku, ale debilní, nic neříkající a otevřený konec to totálně zabil a nezaslouží si to vůbec nic. Není fakt jediný důvod se na to koukat. I ten Martinův incest je tam tak nějak neuspokojivě, protože o něm většinu času nevíte (kdyby tam byl víc, tak jdu pod odpad). Vím, že je to asi trochu blábolení, ale píšu to v naštvání hned po skončení. Stejně není tem koment přeplácanější, než byl ten sriál. 10 %. ()

Ronkar

Poměrně slušný sci-fi horor, alespoň na Syfy produkci. Výprava, triky, herci, atmosféra, vše mi přišlo ok místy dokonce výborné. Topkou téhle stanice ale stále zůstává Expanze. Z knížky si seriál bere jen námět, jména některých postav a pár motivů, což ale neberu jako výtku, protože předloha není kdovíjaká sláva, jen fajn jednohubka. V některých věcech mi TV produkce přišla výrazně lepší. I když má Nightflyers zajímavé motivy a docela slušně pracuje s některými postavami (Aghata, Thale, Karl), celkově působí uspěchaně a mnohdy nelogicky (chování posádky je místy fakt retardované a nedává smysl). Tu a tam se skáče od scény ke scéně bez rozumné návaznosti, což ničí emocionální efekt a upřímně řečeno, ten oppening si mohli tvůrci odpustit. Jde o zcela zbytečný spoiler, který nijak nepomáhá ději, a když na něj pak dojde, nepůsobí tak silně, jak by mohl (a to je Aghata asi nejsympatičtějí postava příběhu). Zatímco jiné seriály natahují děj o ničem, tady se toho děje hodně a 2-3 episody navíc by prospěly logičtější návaznosti na konkrétní události. Hodně přešlapů by se přitom dalo poměrně snadno napravit zásahem do scénáře. UI, virtuální realita, telepatie, mimozemský život, alternativní reality - je to prostě mišmaš jako ze Star Treku. Jenže space opery v TV produkci mají obvykle na jednu sezónu minimálně dvojnásob episod a fungují epizodicky. Tady se tak vcelku slušné nápady míjí účinkem a dohromady zatím pořád nefungují uspokojivě. Jediné, co považuji za výborné, bylo vše kolem telepatie a odhalování mimozemských "technologií". Od 7 dílu nabírá děj obrátky a několik emotivních scén v závěru mi připadalo fajn, ale vyšumí to do poněkud nemasné neslané pointy. Pokud však bude pokračování, určitě na něj mrknu. Potenciál byl v rámci námětu větší, než co divák dostane, ale extra stěžovat si nebudu, protože mě to nepustilo a by jsem zvědavý na finále. Rozhodně to ale není pro každého. Za mě lehký naprůměr a 75%. ()

trickmaster

Mel by to byt sci-fy roman podle George Martina. Zatim mi tam par veci nesedi, ale chapu, ze pro tv to musi byt pojate i trochu jinak. Atmosfericky a vizualne je to ale zatim super. Doufam, ze serial splni ma ocekavani stejne jako Kniha, ktera ma za me 95%! ✌️Edit: Prave jsem u 4. dilu a musim rict jen jednim slovem - Brilantni! ()

kokofek

Mám ráda příběhy z budoucnosti. Když jsem byla dítě tak mě těšilo,že v budoucnosti už bude vše vyřešeno. Myslím nemoci, války atd. Ale dnes vím,že je to téměř nemožné a tudíž mě potěší vize,že lidstvo bude kompletně potrestáno. ()

v0jt1s3k

Slabší tří hvězdy. Předlohu jsem nečetl, ale v první půlce seriálu se postavy chovají jak retardované děti na výletě. Přijde mi směšné, že při misi, která má změnit chod lidstva, neexistuje na lodi něco jako řád, nerespektují se hodnosti, víceméně tam každý kecá do všeho. Ochranka je banda amatérů, která vyměkne při prvním menším problému a v podstatě vypadají jak najatí piráti :). Druhá půle už do toho začíná šlapat, ale i v rámci seriálu mi minimálně první dvě třetiny přišly fakt jako hloupé scifi kliše ()