John Shaft (Samuel L. Jackson) se v roce 1989 dostal do přestřelky, které byla přítomna i jeho žena s dítětem. Nestalo se jim sice nic, ale tahle událost vedla k rozvodu. Od té doby Shaft svého syna JJ (Jessie T. Usher) neviděl. Ten momentálně pracuje jako kybernetický analytik u FBI. Jednoho dne je jeho nejlepší přítel, bývalý voják, nalezen mrtvý. Podle policie se předávkoval heroinem a případ je uzavřen, nicméně JJ najde pár nesrovnalostí, které indikují vraždu. Obrací se proto na svého otce, který pracuje na volné noze jako soukromý vyšetřovatel. (C0r0ner)

Streeper

Až po shlédnutí filmu jsem zjistila, že Shaft je součástí série, která začala již v roce 1971. Ale pokud jste divák, který o předchozích filmech také netušil, tak to ničemu nevadí. Shaft se tváří jako skvělá akční sólovka, která má za úkol diváka pobavit a navalit do něj slušnou akci, aby nebyl přehlcený, ale ani hladový. Naštěstí se tohle podařilo. Jackson v hlavní roli je bombový, nedokázala bych si představit nikoho jiného a stále žasnu nad tím, jak slova jako pussy, cunt, motherfucker v jeho podání znějí jako slova normálního člověka. Film má ale jediné mínus a to je záporná postava. Škoda, že ta nedostala více prostoru, aby to bylo zajímavější a lépe jsme se s postavou ztotožnili. ()

C0r0ner

Sranda to místy byla celkem slušná, ale ten příběh z roku 1985 už dneska uspět nemůže. Na první pohled bylo vidět, že si to tvůrci vytvořili vyloženě pro svou zábavu, takže nějaký velký ohlas nemohli zákonitě čekat. Podobně jako s původním filmem, je to prostě průměrné. 60% ()

PROCESOR

Mě to bavilo, takovej klasickej odpočinkovej s plným kýblem hlášek na každym rohu. Nic víc v tom není potřeba hledat. ()

PavelVanekArt

Čistá neggerská jednohubka, kde jsou všichni black and proud a kdo není černej, je záporák. Na můj vkus až moc černá detektivka, která byla primárně určena pro černošský publikum, ale má svůj drive, určitou dávku zábavy a hlavně crossover s předešlými dvěma Shafty. Generační upgrade tomu dal nejvíc, stejně jako klasicky našlapanej L. Jackson a soundtrack. Už to nikdy neuvidím, ale na první dojem 4* a.k.a 65% ()

Juto

Oceňujem smer, ktorým sa chceli tvorcovia uberať, ale vtipy vôbec nefungujú. A akcia je taká nevýrazná, že sa film nemôže spoliehať ani na to, aby to kompenzoval. 4/10 ()

StanislachKo

Nemôžem si pomôcť, ale pri tomto treťom pokuse som sa bavil úplne najviac! Chytá to to retro pôvodného sedemdesiatkoveho originálu (a že sa tam samotný pôvodný Shaft AKA dedulo objaví a brokovnicou sundá nemálo padouchov v slow-mo a do toho hraje starý oldschool RAPP... = mrnk!) Mimo to, obe ženské herečky sú fakt k zulíbání. Ale hlavná bomba je samozrejme Samuel. Ten vie (aj na základe jeho osobnej histórie, čo som sa dočítal...) je skrátka baaad madafaka. Absolútna trefa keď už ničím iným, tak kasting to opäť raz predal. ()

Courtemanche

Slušně natočený no stále jen průměrný příběh, ale kvůli té zábavy tady spíš doporučuji. No a Samuel to je kapitola sama o sebe. V jeho veku jiní hrají již na čtvrt plynu a on pořád jede pecky. 3.5 ()

ondraondra

Předchozí Shafti mě moc nebrali, ale tenhle je skvělý. Samuel L. Jackson jako vždycky hází jednu hlášku za druhou a jeho syn je taky sympaťák. Super postavy, dobrá akce a chytlavá hudba. Takhle má vypadat komedie. 8/10. ()

Dado

Samuel L. Jackson hrá po stý krát Samuela L. Jacksona a i tentoraz je to hrozná prča. Príbeh je síce klišé ako vyšité a aj akcie mohlo byť rozhodne viac, no i napriek tomu si Shaft dokáže pohodlne ustrážiť status síce nenáročnej, no v rámci možností vydarenej akčnej komédie, priam stvorenej pre nudný večer. (70%) ()

ivan_drago

Rodinná pouta v podání nejvíc nejdrsňáčtějšího family klanu v dějinách… Obohatil jsem svůj slovník o několik perliček… Hlášky jedou jedna za druhou, ale jedna mi utkvěla obzvlášť… It’s my duty to please that booty… SLJ prostě a jeho "pusej" a "modhafuka" nejdou zaměnit s ničím jiným... Akce taky slušná... ()

Johnny.ARN

Hltači svetla proti mexikáncom a moslimákom. V Harleme. Presne tak ako to znie to aj dopadlo. Aspon že to bolo vtipné a nahláškované, inak rutinný, klišoidný akčňák. 2 z 5 ()

JohnSmith

Moc velká paráda, Shafta jsem si fakt užil. Je fakt, že než se na scéně objevil Jackson, tak to nebylo nic extra, ale jinak to byla paráda. ()

Sany33

Shaft je príjemnou jednohubkou so skvelým Samuelom L. Jacksonom . S privretými očami mu preto udeľujem deväť bodov z desiatich. Sem-tam sa pobavíš na vtipe, užiješ si hláškovanie a debilné pripomienky Shafta a poteší aj akcia. Ide o oldschoolovú akčnú jednohubku, ktorá zanechá dobrý dojem a ja osobne dúfam, že sa dočkáme ďalšej časti. Ideálne znova so všetkými tromi generáciami Shafta. Niečo mi hovorí, že by do toho páni išli okamžite. 90% PS: Celosvetové práva na distribúciu obdržal Netflix. Film si tak môžeš pozrieť v pohodlí domova ()

Timak

Tahle poloha prostě Samuelovi sedne jak prdel na hrnec. Fakt ho žeru. Hlášky parádní, hudba skvělá, herecké obsazení sympatické, vtipy opravdu vtipný ... jen je to přece jen trochu hloupoučké a ten úplný závěr mi teda moc nevoněl. Ale jinak super zábava. ()

mkubalikova

Poslední dobou by mi stačilo koukat dvě hodiny na Samuela L. Jacksona, jak čte jídelní lístek. Ten chlap je borec.🔫 70%, i když toho humoru bylo místy zbytečně moc na sílu. ()