Odvážná loupež svede dohromady nejlepšího experta FBI na chování zločinců (Dwayne Johnson) a dva znepřátelené gangstery (Gal GadotRyan Reynolds). Tady půjde do tuhého. (Netflix)

TeeAge

Ani jedna nádherná lokácia, a ani jeden kamerový prelet nad nimi nie je skutočný. Ani jeden! Všetko, čo by urobilo ten film aspoň trošku skutočným, je digitálny sajrajt, ktorý neuzrel svetlo sveta, a tým pádom je umelý, jak celý, počítačom vygenerovaný scenár. Pokial do algoritmov nahrali všetky diely Indyho, a ako výsledok vyšlo toto, tak sa umelej inteligencie zatial báť nemusíme... ;) ()

Eliott

Úvod se prezentoval jako mimořádně vtipná akční podívaná s aspirací na čtyři hvězdy. Bohužel však zhruba v polovině praská bublina s pozlátkem a postupně se objevuje celá řada věcí, které prostě nemohu skousnout. Již scéna, kdy útlá ženstina v souboji tělo na tělo hází se dvěma vazouny jako s pytli brambor na mne byla trochu moc. Dále se tvůrci v některých částech až příliš inspirovali cizími filmy a tak jsem měl pocit, jako bych nesledoval vůbec nic originálního. Jako příklad uvádím nesmyslnou honičku v důlních šachtách, která podezřele připomíná Indiana Jonese. Následné finále akorát potvrdí díry ve scénáři a ukáže nám nedostatečnou promyšlenost celého díla. Zkrátka si nemyslím, že by film obsahoval dostatek zajímavého materiálu, aby mohl být dvě hodiny dlouhý. Sice jsem se pobavil, ale spadá to pouze do studnice dalšího bezvýznamného průměru. 50% ()

3DD!3

Televizní béčko s áčkovýma hvězdama, slibným námětem, slabým scénářem a průměrňákem Rawsonem Marshallem Thurberem na židli režíséra. Red Notice mohla být skvělá moderní variace Indyho (i ty hakenkrajce tam jsou) o hledání kleopatřiných zlatých vajec nebýt spousty nedomyšleností a legračních (pravda nečekaných) zvratů. Rock, Gadotka i Ryan Reynolds hrajou to co vždycky a kdyby měli nápaditější (lépe natočenou) akci a nemuseli točit většinu filmu ve studiu mohlo to být super guilty pleasure, takhle jen jakž takž zábavná jednohubka. P.S: Ani ten Jablonsky se nesnažil... ()

NinadeL

Red Notice je čistá žánrovka na jistotu. Netflix nic neriskoval, jen nabídnul trojici veteránů z akčních filmů a nabídl jim další (společný) projekt. Odsejpá to přesně podle základního vzorečku, Reynolds hláškuje, Gadotka je sexy, Johnson používá svaly. Asi nikoho nepřekvapí, když se natočí další díly. Navíc je tu hezké spojení Gadotky a Kleopatry, další takové se objevilo ve Smrti na Nilu. ()

Spiker01

200 milionový flák Netflixu, který ale vypadá tak na 90, jelikož obří část rozpočtu spolkly hlavní hvězdy. A vypadá to krásně, leč je místy celkem dost poznat, že vlivem pandemie nešlo točit všude po světě, ale jen komplet ve studiu (zajímal by mě původní výsledek). Red Notice pro mě však není příliš zábavný typ blockbusteru, dělá všechno tak líně a odbytě, jakoby na tom nezáleželo a pouze Reynolds s the Rockem to neutáhnou, ačkoliv bez nich by to nemělo už vůbec smysl. Co ale u mě filmu ubralo 4 hvězdičku, tak je fakt, že je to celé až moc cheesy a vážnější tón si neudrží byť jen jednu scénu. Jasně, je to levný výplach, i ten však jde natočit mnohem zábavněji. ()

Nevka

Žádná revoluce se nekoná. Red Notice je poměrně zábavnou jednohubkou, která sází hlavně na ukecaného Reynoldse, který tady nepřekvapivě hraje zase „Reynoldse". Popravdě se ani nedivím tomu, že si Ryan momentálně dává od natáčení na nějakou dobu pauzu, protože hrát dokola sám sebe musí být únavné. Občas se povede nějaká zajímavá akce, Gal je pořád kočka a Johnson adekvátně doplňuje ústřední duo, ale jinak se jedná o zaměnitelnou hříčku, na kterou brzy zapomenete. Na druhou stranu, pořád je to film, který dokáže člověka pobavit. ()

castor

Akční šaškárna, které sice přilepím tři hvězdy, ale rozhodně to není o nějakém zdviženém ukazováku. Protože mě tenhle jeden z nejdražších projektů Netflixu (ale pořád jednohubkový) vlastně bavil. A ty nejrůznější naschvály a podvody od jednoho na druhého jsem čekal. Když za nimi navíc stojí jedni z nejpopulárnějších herců současnosti, a ještě k nim připočítáme sexy křivky Gal Gadot, tak to není vůbec špatná pozvánka. Agent Dwayne Johnson je machr na profilování zločinců, přitom je sám falešně obviněn, Ryan Reynolds je machr na loupeže (a když to nevyjde, tak i na útěky z vězení), přitom teď dostal zálusk na vzácná Kleopatřina zlatá vejce. Rockovo charisma přebíjejí slušné Reynoldsovy hlášky, protáhnou nás atraktivními lokacemi (ovšem je cítit, že se mnohé natáčelo v ateliérech), zajistí několik akčních sekvencí, kdy třeba hned úvodní italská honička určitě není špatná. Jenže pak Rawson Marshall Thurber (který za sebou ale nemá špatné projekty) v mnoha případech předvádí režijní rutinu a v poslední třetině se už vážně točíme v kruhu a tah na branku je pryč. A když si vezmu nějaké blockbustery z 90. let, které nestály ani polovinu, a ke kterým se opakovaně rád vracím, tak tady platí jednou a dost. ()

*CARNIFEX*

Keďže nie som častý konzument tématicky obdobných snímkov, neviem ani posúdiť, v čom je samotný film kopírka, respektíve v čom je prepásnutý potenciál. Za mňa medzi 3-štyri, lebo Ja osobne som sa celkom slušne bavil. ()

D.Moore

Bezproblémový film, pro mě až překvapivě. Dwayne Johnson a Ryan Reynolds jsou totiž nečekaně výborná komediální dvojice a ačkoliv ani jeden z nich za celou dobu takřka neopustí svoji oblíbenou škatulku, vůbec mi to nevadilo, protože jsou přesvědčivě zábavní a ne trapní. A Gal Gadot s nimi úspěšně drží krok a není jen hezkou tvářičkou k ničemu. Jednoduchost zápletky maskuje Red Notice pestrou paletou situací, do nichž se všichni  tři dostávají, a také tím, že si film dělá legraci i sám ze sebe. Když například jedna scéna začne připomínat něco jako Indianu Jonese, buďte si jisti, že si za chvíli někdo začne pohvizdovat fanfáru Johna Williamse a akční scéna, která náklonnost k Indymu potvrdí, číhá za rohem. Líbilo se mi, že scénář netlačí na pilu, nepotřebuje vtipy za každou cenu, je nápaditý a ačkoliv cituje či připomíná kdeco (scéna s lešením by se hodila do Pirátů z Karibiku atd.), nevykrádá a je, nebo se snaží být, co nejvíce originální. Takhle nějak jsem zkrátka chtěl být spokojený třeba s Armádou zlodějů. ()

Hild

Docela se divím, že si tohle Netflix nedokázal více pohlídat. Film měl totiž všechny předpoklady stát se velice fajn a zábavným blockbusterem, jenže k tomu mu chybí jakákoliv svižnost, lehkost a přirozenost. Scénář je děsně laciný a nemůžu uvěřit, že ten film stál skutečně 200 miliónů, ty peníze na tom fakt nejdou až tak vidět. Akční stránka totiž vůbec není oslnivá, některé momenty jsou vyloženě ošklivé (scéna s býkem v aréně) a lokace taky nejsou extra využité. Ve své podstatě film, který neurazí, ani nenadchne, nevadilo mi u toho trávit ty dvě hodiny, ale už teď mi je jasné, že za pár dnů si film vůbec nebudu pamatovat. ()

Davies182

Smíchat Indiana Jonese a Dannyho parťáky nebyl vůbec špatnej nápad, a všichni světoví zaprdění kritici ať si nudou klidně ukoušou nehty na rukou, když se nedokážou na dvě hodiny odreagovat. Výborná chemie mezi ústřední dvoj(troj)kou a parádní gagy. Akce je sice "jen" snesitelná a změny prostředí zdaleka nefungujou tak, jak by asi úplně měly, ale ono to vážně stojí hlavně na špičkování mezi Deadpoolem a Rockem... Budu doporučovat. [Netflix] ()

pepo

Ten casting je na tom najzaujimavejsi. Aj ked funguje iba z dvoch tretin. Milunka, priserne predrazena priemerna zabava, na ktoru si za rok nikto nespomenie. Skoda premrhaneho potencialu a par fajn scen. 6/10 ()

Xmilden

Očekával jsem slabotu, ale díky Ryanovi se to dlouho dá. To vzájemné pošťuchování s Rockem není vůbec špatné. Bohužel ze sebe v závěru film udělá překombinovaný blábol, honička v tunelech je asi o 1000% horší než Chrám zkázy. Rozumněj digitál všude kam se podíváš. Gal Gadot je hezká ženská, ale jaksi mám vždy trošku problém jí věřit postavy, které hraje. Red Notice skvěle sedí k Netflixu. Není to událost, že by ji člověk musel sledovat dvakrát ročně. Na ten film se časem zapomene. Ale sešly se tady možná největší hvězdy současnosti. Nuda to nebyla. Akorát se vždy se stalo v ději zhruba to co jsem chvilku předtím čekal že se stane. 60% ()

darkrobyk

James Bond, Lara Croft, Jurský park, Základní instinkt a samozřejmě i s pískající nápovědou Indiana Jones. Nemluvě o tom, že ta fackovaná ve vězení až příliš připomínala duo B. Spencer a T. Hill. Ale všechny ty odkazy na jiné filmy byly samozřejmě záměrné a já je kvituji. Vůbec akce byly fajn, střídání lokací výborné, triky obstojné. Místo Fabergého vajec (Chobotnička) jsou zde Kleopatřina. I proč ne. Tenhle typ dobrodružně akčních filmů s motivem honby za pokladem mám rád. Takže co bylo pro mne špatně? Postavy. Všechny podlé, nesympatické, záporné. Tak jsem se ztrácel v tom, komu fandit, až jsem nefandil nikomu. Tudíž jejich osud mi začínal být lhostejný, což je průšvih. Protivný Reynolds zapomněl, že nehraje Deadpoola, Gadotové jsem ty zápasy nevěřil, jelikož zde nebyla za WW, nu a Johnson byl celý film tak načuřený, že už to bylo přes čáru. Skoro nejlépe by mi vycházela inspektorka.....jenže sympatiemi také dvakrát neoplývala. Dobré, ale na jedno podívání dostačující. ()

cheyene

Fajnová oddechovka, které svědčí jak námět, tak zpracování, tak i herecké obsazení. Dwayne Johnsona mám posledních několik let v oblibě. Red Notice občas s logikou zaškobrtne, akce je samozřejmě přitažená za vlasy, ale coby relax a nenáročná podívaná funguje skvěle. Pojetím se blíží Indianu Jonesovi (pochopitelně na něj ani zdaleka nemá), Kingsmanům, Laře Croft a snad i lehounce bondovkám, zejména však hudebním motivem, jenž z 007 hodně čerpá. Lepší než současné silvestrovské estrády či co to dnes (31.12.2021) v té televizi vlastně běží (nepočítám čt2 a Sedm statečných, to by byla dobrá volba :) ()

Shakers

Rawson Marshall Thurber ma predošlými filmami s Dwaynom v hlavnej úlohe úplne nebavil, no tu ma milo prekvapil. Predovšetkým treba pochváliť casting, ktorý je veľkým ťahákom tohto filmu. Dwayne je sympaťák od kosti ako vždy a znova mu nechýba naleštená plešina, či najviac miesta v obraze. Ryan Reynolds hrá presne to čo mu sedí v každom filme, ukecaného blba, ktorý sype jednu hlášku za druhou a že ich je. Ale presne takto ma baví. No a Gal Gadot uzatvára toto sympatické trio, dobre zapadla a taktiež oku polahodí, keď sa objaví v červených šatoch, či plavkách. Za obsadenie pripisujem filmu plus * navyše. Čo tu máme ďalej. Nie perfektný, ale dobrý príbeh, ktorý sa nič nehrá a chce diváka baviť. Nie je ani zbytočné dlhy, takže celkom plynulo odsýpa. Nechýbajú ani prekvapenia a zvraty, ktoré ma dostali vtedy, keď som ich nečakal. Pripisujem ďalšiu * navyše. Taktiež ma oslovila aj výprava, vyber lokácii (pozrieme sa do Ruska, Argentíny, Egypta, Ríma...), ale aj akcia, či kamera, ktorá naservírovala hlavne v akcii slušné zábery, na ktoré sa dobre pozerá. Ďalej hudba od Jablonskeho bola tiež fajn, nič extra to síce nie je, žiadne výrazne melódie ako mali napr. Transformery, ale do filmu to celkom dobre sedelo. Udeľujem ďalšiu * navyše. No a nemôžem vynechať ani samotný záver. Veľa filmov ma v závere sklame, ale tento ma celkom prekvapil. Pripisujem ďalšiu * navyše.  Red Notice ponúkne okrem dobrodružnej Indiano Jonesovskej zábavy, aj útek z Väzenia Shawshank a ešte to okorení troškou akcie s Mission Imposible. Takže, aby sme v tom mali jasno, udeľujem Chrabromilu... teda Red Notice, kvalitné štyri. Bavil som sa a dal by som si aj dvojku, no nemôžem sa zbaviť pocitu, že v rukách schopnejšieho režiséra, by to mohol byť ešte vybrúsenejší kúsok. 75% - 4* ()

filmfanouch

Byl to právě Netflix, který svým úspěchem odstartoval aktuální streamovací války. Úspěch Netflixu motivoval Disneyho k vytvoření Disney+, Amazon k vytvoření Amazon Prime, Apple k vytvoření Apple TV+ a Warner Bros. k vytvoření HBO Max. Každý z nich se chce stát jedničkou a každý na to jde trochu jinak. Netflix se přitom snaží do svých novinek nalákat velké hvězdy. Do Red Notice to byli Dwayne Johnson a Ryan Reynolds, kteří jsou bráni jako jedni z největších hollywoodských hvězd současnosti a také Gal Gadot, která je populární díky ztvárnění Wonder Woman. Právě akčňák Red Notice je poté s rozpočtem 200 milionů dolarů jedním z nejdražších projektů od Netflixu a Netflix sám propagoval jako svou hlavní událost sezóny. Zaslouží si ovšem Red Notice úspěch a odstartování další úspěšné Netflix franšízy? Vlastně bych chtěl strašně být ředitelem Netflixu v momentě, kdyby za mnou přišli mojí podřízení, ukázali mi Red Notice a řekli by mi: ´´ Tohle jsme pořídili za 200 milionů dolarů´´. V ten moment bych si totiž okamžitě zahrál na Františka Kováříka a řekl bych: ´´ Ani já vás nepotěším´´. Red Notice je totiž dost možná jedním z nejstupidnějších a především nejhorších blockbusterů v poslední době, kde je cítit snaha vytvořit něco jako bondovku. Nebo Mission: Impossible. Nebo Indiana Jonese. Minimálně v rámci inspirace akčních scén tak Red Notice může působit. Od samého zárodku je ovšem špatně mnoha věcí. Režie se chopil Rawson Marshall Thurber. Režisér komedií Vybíjená a Millerovi na tripu si s Dwaynem Johnsonem již vyzkoušel akční žánr v rámci Centrální inteligence a následné také v podobě Mrakodrapu. Tohle ovšem je od začátku pro něj příliš velké sousto. Thurber je totiž jako tvůrce nenápaditý, nevýrazný a i díky němu celý film působí neskutečně rutinně. A i díky tomu dokáže od začátku diváka strhnout velmi těžko. Red Notice celkově v součtu působí jako akčňák slepený z náhodně poskládaných akčních sekvencí, které dohromady prostě nefungují. Působí to jakoby při vymýšlení zápletky proběhl divoký brainstroming, kde leckoho napadl nějaký nápad, leckdo vykrádal odjinud a někoho i napadla citace z nějakého filmu. A všem jakoby bylo jedno, že to dohromady nefunguje a spousta akčních scén se prostě děje jen pro efekt. V průběhu se tohle všechno stává únavnější a únavnější. Dwayne Johnson, Ryan Reynolds i Gal Gadot opět mohou sázet na své charizma, v rámci tohohle filmu ovšem ani to nestačí. Dvakrát nefunguje ani vzájemná chemie ústředního tria a když už nefunguje ani ústřední vzájemné špičkování Johnsona a Reynoldse, v průběhu se ukazuje, že tady dost možná skutečně na všechno kašlal. A vsadil jednoduše na to, že to celé bude astronomický hit, který zaujme především ústředním triem a přeci jen velkolepými akčními sekvencemi. Jenomže to nestačí. Red Notice vlastně dělá všechno špatně. Akce je sice velkolepá, reálně ovšem chybí reálná hrozba, která by celou tu velkolepost a akční divokost odůvodňovala. Když už poté dojde na přestřelky, ani jednou nemá člověk pocit, že by šlo hrdinům o krk, to samé platí i o fyzických soubojích. Celé to prostě působí neskutečně líně a nenápaditě. Alespoň občas se podaří opravdu přijdu přijít s vtipným momentem, peníze jsou na tom i přes tragické vizuální efekty vidět a hudba Stevea Jablonskyho je v pohodě, takový klasický neurážející Jablonsky. Pořád platí, že se přesouvání z místa na místo a a spousta akčních scén objevuje tak nějak náhodně, alespoň občas jde ovšem navázat pocit, že někoho vymýšlení námětu filmu bavilo a bavil se při vytváření těch akčních sekvencí. Alespoň částečně tak někdy jde vidět ten fascinující pocit, který se například nachází u posledních dílů Rychle a zběsile, tedy pocit, že někdo skutečně musí tyhle šílenosti vymýšlet a realizovat. Bohužel v rámci celkové zábavnosti má Red Notice k posledním dílům Rychle a zběsile více než daleko. Red Notice bylo možná k úspěchu předurčeno už k dávno, přesto člověk mohl očekávat, že z toho vyleze něco víc. Jakoby angažování Johnsona a Reynoldse automaticky znamenalo, že se nikdo nemusí dvakrát snažit, protože se to úspěchu na Netflixu dočká i kdyby v něm dvě hodiny Halina Pawlowská hrála na saxofon. A to je dost pravděpodobně i klíčový problém. Red Notice možná měl potenciál být opravdu povedeným blockbusterem, ve finále se ovšem jen nabízí doufat, že nejspíš jisté pokračování bude povedenější...... () (méně) (více)

Dungeons & Dragons se dočká i seriálu

Dungeons & Dragons se dočká i seriálu

12.01.2023

Netflix oznámil pokračování filmu Gray Man

Netflix oznámil pokračování filmu Gray Man

27.07.2022

Ačkoliv čísla sledovanosti nejnovějšího netflixovského „blockbusteru“ s cenovkou 200 milionů dolarů nejsou nikterak oslnivá, alespoň ne ve srovnání třeba s podobně laděným Red Notice, streamovací… (více)

Ctihodný občan se vrátí

Ctihodný občan se vrátí