Odvážná loupež svede dohromady nejlepšího experta FBI na chování zločinců (Dwayne Johnson) a dva znepřátelené gangstery (Gal GadotRyan Reynolds). Tady půjde do tuhého. (Netflix)

Pavlínka9

Čtyři hvězdičky tomu dávám pro tu svižnost, kterou tento film má a také barevnost - ať už postav, tak se mi celkově líbil styl, jak to bylo natočené. Jsem zvědavá, kdy uvidím zase Reynoldse ve filmu bez svých popichovacích hlášek a narážek na všechno možné....Zde to ale nevadilo a s Johnsonem mi to sedělo ;) Nicméně - tolik lidí tam umřelo :D A tolik lidí působí, že jsou nesmrtelní :D Neuvěřitelné :D ()

Trustme

Pokud jste viděli v životě víc jak 200 filmů, tak vás nikterak tento film neokouzlí. Vlastně je to takový současný trend v kinematografii jak se tvoří dle producentů film, který by měl být divácky vhodný pro masy: Použijete herecké superstars, kteří jsou miláčky publika (tím, že hrají ve všech blockbusterech posledních let), vytvoříte z nich partu/dvojici/trojici, jenž se budou různě popichovat, škádlit a podvádět, aby byli nakonec partou. Ukažte více zeměpisných lokací. Nesmí chybět Řím, Paříž, Londýn a pak klasika jako Rusko (zlo/zima) a nějaké ty tropické a pralesní zákoutí. Inspirujte se bondovkami, to vždy pomáhá (a nebo Indianem Jonesem). Tím se dají nahnat body a divák tak tolik nevnímá nevýrazný příběh. Pokud je děj o ničem a divák může mít tendenci se nudit - zařaďte šokující zvraty a obraty v konání postav, odborní diváci to nazývají twist, něco jako: tvůj otec byl tvá matka, která ti porodila otce. Zvraty a překvápka se mohou opakovat čím víc se film blíží k finále a zcela zamotat hlavu nevinnému divákovi. Ovšem pozor, nadužívání zvratů může zcela narušit logiku v předchozím ději a nečekaně pozorný divák, tak objeví hloupost celé zápletky a tvůrce to může stát nepěkné zasažení shnilými rajčaty. Drobné bodíky v podobě vtípků na popkultůru a sociální sítě si získáte u teenegerů. Red Notice stálo 200 milionů dolarů a dobrou polovinu patrně shrábla trojice hlavních hereckých zlodějů. Fanoušky The Rocka, Gal a Ryana film potěší pro jejich přítomnost, neboť oni jsou opravdu tahouni svých filmů, ale zde nemají co moc tvořit, předvádět, resp. hrají to, co vždy. The Rock hromotluka s dobráckou duší, Gal dlouhonohou amazonku a Ryan..  ...kokota. Akce je z čeledi Rychle a zběsile = něco vybouchne, někdo po někom střílí, uniká se z bodu A do bodu B, ale nikomu se nic nestane a vždy se unikne ze všech nástrah. Nuda. Pochválím pěknou kameru, střih a vtípek na Putina. Netflix už teď ví, že tyhle tři vejce do skla si dávat neměl. ()

hroubek

Fajn akční blockbuster na páteční večer. Má to dost chyb, ale je to výplach, který může urazit pokud od něho budete čekáte něco jiného než výplach. Já jsem nic neřešil a velmi dobře jsem bavil. Film vypadá moc hezky, střídající se zde lokace, má to dobré tempo a ústřední trio Johnson - Reynolds - Gadot předvádí, to co předvést má. Netvrdím, že je to nějaké mistrovské dílo nebo film, který si budu pouštět každý rok, ale jako akční komediálních výplach na víkend to funguje dost dobře. ()

drake31

Ak ma film baví alebo niečím ohromí, odpustím veľa. Ak je film zlý, niekedy v tom zlom sa dá nájsť niečo na čom sa dá zasmiať, a keď už nič iné len si z toho filmu robiť srandu. Ale ak je film nudný a bland, neexistuje nič čo dokáže film v mojich očiach zachrániť. V prípade Red Notice, dokážem oceniť len dve veci. Prvá: Prekrásne shameless product placement pre Aviation Gin & Teremana Blanco Tequila, hlavne Ryan s jeho unikátnou fľaškou (ktorá ukradla celú scénu) ma naproste dorazili, až natoľko, že som to až rešpektoval (možno preto mám jednu už dlhšiu dobu v chladničke). Druhá: Prekrásne Ritu Arya & Gal Gadot - moje srdce plesalo zakaždým ako sa objavili na obrazovke, a mal som taký ten prihlúply zaľúbený úsmev na mojej tvári. A tam to končí. Film stál 200 miliónov, a keď porovnám s nedávnymi filmami ako Eternals (200 mil), Dune (165 mil), či taký Shang-Chi (150 mil - 200 mil.) film ktorý sa tiež natáčal počas pandémie, tak sa jednalo buď o pranie peňazí či všetci traja herci v hlavných úlohách dostali po 50 miliónov. Film nevynikol po žiadnej stránke, určite nie po tej vizuálnej, a CGI nevyzeralo nijako dobre! Bezvýrazné a zabudnuteľné scény v rámci akcie, dialógov, humoru. Príbeh, akoby vygenerovaný počítačovým algoritmom, na čele s hviezdami filmu. Ani tá charizma Dwayna či Ryana nestačili, práve naopak, mám pocit že v takomto nezáživnom filme tie isté charaktery čo dookola hrajú v každom filme posledných pár rokov len dajú spotlight na ten fakt, a ten schtick kvôli tomu nepobaví ani neočarí... teda mňa v tomto prípade určite nie, ani prinajmenšom. Nemal som veru žiadne očakávania od Red Notice, ale to, že by som sa nudil a nebavil ani len trochu ma veľmi sklamalo. Ako maddy píše v jeho komentári "ekvivalent toho najgenerickejšieho hollywoodskeho blockbusteru" a ja len, a len na 100000% súhlasím. Ale možno to je práve formula, ktorá funguje keďže sa zdá že Netflix ma v rukách veľký hit, a povedzme si úprimne, keď bude pokračovanie, tak samozrejme, že si ten film pozriem... ()

Timak

Čekal jsem nahláškovanou pecku typu Hitman’s bodyguard nebo Vítejte v džungli. A dostal jsem (NEDO)m(R)dlou blbinu. Která postrádala napětí, nápad, humor a dobrodrůžo. Pár Ryanovo hlášek a Deayneho “matcho moves” to nezachrání. Takže jsem zklamaný. Ale tihle dva spolu mají potenciál. Jen to chce lepšího režiséra, lepší příběh a vlastně možná úplně jiný typ filmu. ()

Sany33

Príbeh: Honba za hľadaním troch Kleopatriných zlatých vajec, spojí dokopy policajta a dvoch najlepších zlodejov umenia na svete. Herecké obsadenie: Asi najlepšie možné herecké obsadenie aké sa v tejto dobe dá zohnať akurát si myslím, že asi strojnásobilo rozpočet filmu. Prevedenie: Prechod medzi jednotlivými lokáciami ma bavil ale ešte viac ma bavil hláškujúci Ryan Reynolds (nar. 1976, Kanada) v kontraste s vážnym The Rockom (nar. 1972, USA). Pocity: Sála z toho veľmi lacný film s veľmi lacným humorom ale pravdou je že som sa dlho tak dobre na filme nepobavil a prekvapivo sa na to aj dobre pozeralo. Pridaná hodnota: Ak nehľadáte inteligentný humor alebo prepracovaný príbeh tak vás táto snímka nemôže uraziť a jej pozretím určite nemáte čo stratiť. 70% ()

fabecc1222

Pokud bude někdy umělá inteligence psát scénáře, tak myslím, že budou vypadat přesně takto. Vezmete pár hereckých hvězd, napíšete jim přesně takovou roli, jakou hrají ve všech svých ostatních filmech, hodíte je do prostředí, kde všechno vybuchuje, střílí se, skáče skrz vodopády, ale i přesto je čas na silácké a rádoby vtipné hlášky. Právě ten humor je tu tak sterilní, a neoriginální, až to bolí. Ale vlastně, on je celý takový film. ()

Master19

Je pravda že mezi Johnsonem a Reynoldsem je chemie, která funguje. Docela jsem se bavil a to u podobných filmu nebývá zvykem. ()

Jaro.Krafcik

Tak som si pozrel najdrahší film od netflixu. Teda zatiaľ najdrahší. Herecké trio sadlo a aj pobavilo. Konečne dobrý film na tejto streamovacej službe a to bez korektnosti a podobnych blbostí. Hlášky fajn to iste akcia a veľa destinácii. Za mňa topka. Zaujímavé že to nie je v červených číslach a dokonca musel nejaký admin vymazať hodnotenia aby nesvietilo tých 70%. Deň pred premiérou. Iná sranda. Teším sa na dvojku. 5* ()

Kurikmoon

Bavilo ma to. Prekvapivo. Na Gal sa krásne pozeralo, Ryan kecal tak akurát, aby to neotravovalo a Dwayne... tam tiež hral. Fajn oddych. ()

ondraondra

Red Notice je krásný příklad průměrnosti. Je to stravitelné, ale žádný gastronomický zážitek nečekejte. Všechny postavy mě bavily a nikdo mě vyloženě nesral. Možná jsem divný, ale Ryan Reynolds mi přijde pořád neuvěřitelně vtipný, a jeho chemie s Dwaynem Johnsonem je boží. Gal Gadot je pěkná, ale o jejích hereckých schopnostech by se dalo polemizovat. Příběh je fajn a nemůžu říct, že bych se nudil. Jo a hudba je moc dobrá. Steve Jablonsky je frajer. 6/10. ()

mkubalikova

Tak kravina to je, ale bavila jsem se slušně a ten (přiznaný) mix Indyho, Dannyho parťáků, Rychle a zběsile a Pravdivých lži si mám chuť večer pustit znova.💰💰💰70% ()

JohnSmith

Čas od času neuškodí akční výplach, který pobaví a tím je právě Red Notice. Dvojice Johnson Reynolds je prostě výborná. Těmhle dvěma to spolu prostě jde. Mnohem víc mě pak překvapila Gadot, která snad poprvé hraje naprosto přirozeně a nepůsobí blbě. Tihle tři  si to evidentně velice užili. Akce není vůbec špatná, kamera taktéž. Jediné co bych opravdu vytknul jsou triky. Tady to páni z Netflixu pořádně odflákli a tím hodně pokazili. Jinak parádní zábava. ()

cross

A víte co - navzdory recenzím i majoritnímu hodnocení - mě tahle bezduchá akčně-dobrodružná taškařice bavila víc než aktuální Mr. Bond a přestože si z ní budu zítra pramálo pamatovat a ani nenabízí žádný velký filmařský kumšt, splnila moje očekávání vrchovatě (popravdě nebylo příliš velké;). Všechno by šlo samozřejmě udělat lépe, i hlavní hvězdy poměrně dost často přehrávají (nebo spíše hrají hodně sterilně, na jistotu, prostě jakoby si to jen šli odkroutit a moc důvěryhodně to nepůsobí), hudba je méně výrazná než bych v podobném filmu čekal (a přál si), často jsou rozpoznat interiéry (nebýt Covidu, asi by to bylo lepší), ale čert to všechno vem - Red Notice si neklade jiné ambice než vás jen a prostě pobavit a to se mu u mě podařilo víc než jsem vlastně původně vůbec doufal... ()

WincKruspe

Nebýt aspoň těch zoufalých pokusů Reynoldse o hláškování, které stejně většinou nefungují tak dobře jako v Deadpoolu, tak bych se asi ani nedodíval. Protože celý je to tak neuvěřitelně stupidní a nenápaditý. Někde na úrovni dětských filmů s podobnou tématikou. ()

Dexter256

Když není kvalitní režisér a scenárista. V tom to případě v jedné osobě. Jsou vám i kvalitní herci a 200mega k hovnu. A vlastně ani nevím co na tom stálo takových melounů. Asi plat ústřední 3jky. Na to jaká je Gadot kočka tak tady mi vůbec neseděla. Takže prostě taková normální podívaná nečekejte nic extra. ()

Hollohlaway

Vysloveně neurážející film. Je to místy zábavné, místy nápadité, fajn herci, exotika, triky...Ale je to děsně naleštěné, napomádované, sterilní, nemá to syrovost, jiskru. Reynolds stále baví a Gadot stále zdobí, ovšem Dwayne už trochu nudil. Oddechovka určitě ano, a ne vysloveně špatná, ale trochu moc vypočítaná na efekt. ()

Dungeons & Dragons se dočká i seriálu

Dungeons & Dragons se dočká i seriálu

12.01.2023

Netflix oznámil pokračování filmu Gray Man

Netflix oznámil pokračování filmu Gray Man

27.07.2022

Ačkoliv čísla sledovanosti nejnovějšího netflixovského „blockbusteru“ s cenovkou 200 milionů dolarů nejsou nikterak oslnivá, alespoň ne ve srovnání třeba s podobně laděným Red Notice, streamovací… (více)

Ctihodný občan se vrátí

Ctihodný občan se vrátí