Výpravná koprodukční česko-slovenská pohádka o tom, co všechno se může stát, když nedostanete od sudiček do kolébky ani kapičku štěstí... Filmová pohádka režiséra J. Nvoty vznikla jako česko-slovenská koprodukce a vypráví příběh o tom, jak skromné děvče málem přijde o štěstí kvůli nezodpovědné sudičce, ale díky dívčině vytrvalosti a talentu a za pomoci popletených kouzel se všechno v dobré obrátí. Pohádka začíná ve chvíli, kdy přijde na svět děťátko a ke kolébce spěchají tři sudičky. Jedna má Johance do života darovat výjimečné vlastnosti, druhá překážky na cestě životem a třetí naděluje štěstí. Co se ale stane, když poslední ze sudiček, Tea (E. Vášáryová), svůj úkol nesplní? V pohádce plné napětí, humoru a překvapení se o tom na vlastní kůži přesvědčí její hlavní hrdinka, šikovná a sympatická Johanka (D. Zeleníková). Nemohou chybět ani král (O. Vetchý) a královna (známá slovenská šansoniérka S. Tobias), poněkud tvrdohlavý princ (F. Cíl) a jeho sestra, princezna stejně svéhlavá (slovenská zpěvačka Kristína). Chamtivý strýc a zlý bratranec se k Johance nechovají hezky, naštěstí proti nim zasáhne spravedlivá víla Tea. Jak už to tak v pohádkách a někdy i v životě bývá, je to především velká láska, která pomůže také Johance zdolat všechny překážky osudu. Nebude to ale snadné… (Česká televize)

geek.ondra

Ondřej Vetchý jako král! Co víc si přát? Možná příběh který není každý rok recyklován v jakékoliv jiné pohádce. Nicméně na to že je to televizní výtvor je to fajn 4,5/10 ()

jan72

Klady - veľmi sympatická Zeleníková, milá Peláková, seriózna Tobias, Zvolenský zámok. Zápory - mnohokrát v rozprávkach použitá trápna zápletka, keď si dievča dá chlapčenskú čapicu a všetci si zrazu myslia, že je to chlapec; nesedel mi tam král (Vetchý) s hlasom Hajdu a obidvaja mladíci boli akýsi nemastní-neslaní. Nepochopil som "trikový vrchol" filmu - zmiznutie (Landlovho) kaštieľa. ()

Acrobat odpad!

Dekolty tých skôr narodených sa vyťahajú už v prvých minútach. "I videl som sudičku padať z neba" a čo robí: Okrem navádzania k zoofílii (neskôr píde aj na lesbické a homo vzťahy) zasahuje do deja v podstate najviac a nedáva priestor priamej a úprimnej láske a iným vymysleným čnostiam, ale podmienenosť kúzlami. Osobne veľmi zle, lebo záver sa cucá z prsta ako vždy. Opäť nedokážeme vymyslieť gradáciu a dopad, ktorý by zanechal okolo vlhké a ruky suché. Scenár zlý, tiahli a málokedy vidíte film, kde zápletka je až v druhej polovici filmu. JOhanka z Arcu môže pokojne spať. (videné 25.12.2015, STV1) ()

ZnalecH

Tak u pohádek se toho moc nechce. Mají být zajímavé, dobře vymyšlené a skončit dobře. Je to tak těžké? Zřejmě ano. Pak nechápu existenci tohoto filmu. Pokud zavřu obě oči a budu hodnotit dodržení tématu, tak ano, byla to pohádka. ()

quixote

I když podobností se Třemi oříšky bylo víc než dost a podle mého názoru sudička zasahovala do děje víc, než bylo třeba, jako celek to vidím jako velmi zdařilou, dynamickou pohádku starého střihu, na kterou se dobře dívá a která ničím neirituje. Pro mě osobně byl český dabing naprosto zbytečný (zvlášť když je vyloženě nepovedený), ale budiž. ()

bearmeedek

Z trojice nových pohádek na vánoce v ČT jednoznačně zvítězila ta štědrovečerní. Váhám, jestli Johanka byla o kousíček lepší než Věneček z druhého svátečního dne. Nebyla tu moderní matematika, nebyla tu škaredá princezna. Vše jen přírodně pohádkové. Johanka nebyla zásadní modelka, ale rozhodné byla zajímavá. Taková irsky hezká. Pro Čechy neokoukané lokality zvolenského zámku. Ve druhých dvou pohádkách dost ošoupané hrádečky, v závěrečných titulcích nikde neprezentované. Bývalo dobrým zvykem v českých pohádkách, popř. i jiných filmech, uvádět využité lokality. Nevím, kdy toto skončilo, ale v letošních českých pohádkách jsem hledal a nenašel. Jen poděkování obecním úřadům nebo hasičům. Slováci měli vše uvedeno. Že by u nás začal platit nějaký nový předpis o nepovolené reklamě na hrady a zámky? ()

E lan

Hrozná hloupost s neskutečně nepovedeným scénářem a trapnými hereckými výkony, za které snad herci ani nemohou. Triky zbytečně výrazné a rušící a příběh vysloveně hloupý a někdy nezvykle násilný. Ale je to pohádka a o vánocích, tak buďme hodní a nechme jí to lehce podprůměrné hodnocení. ()

odvedle odpad!

Nemozem si pomoct, ale tie nove rozpravky (tato, o 7 zhavranelych bratoch, Laska na vlasku) su divne akesi, vobec negraduju, ale tahaju sa ako sople z nosa, teda neskutocne nudia, skoda... ()

xylofonka

Každé Vánoce očekávám minimálně jeden pohádkový propadák. Zde jsem se spolehlivě dočkala. Co nezabil scénář, impotentně ždímající odpadky z úspěšnějších projektů, to spolehlivě dodělaly postsychrony a dabing. Jediné, co si zaslouží pochvalu jsou výkony zvířecích herců... ()

touchud odpad!

Úplně všechno špatně. Vyhozené peníze, tak špatnou pohádku jsem snad v životě neviděl. Jen ještě jednu věc. Tradice české pohádky je aspoň jeden vtipný moment, tady jsem se ani neusmál. Jasný odpad. Proč dabovat slovenské herce??? ()

magu

Ďalšia časť Divokých koní alebo reklama na Pelákovú? Jedine mele-mele od Vašáryovej stálo za úsmev. ()

Sebastianek1

Měl jsem dojem, že mám vlčí mlhu. To snad někdo ani nemůže myslet vážně. Ubohé triky, ubohý scénář, Vášáryová a její čarování, na to se nedalo koukat. ()

zubrik66

V ceskoslovenskom priestore sa po novom tocia rozpravky spolovice ako inscenacie a spolovice ako nizkorozpoctove filmy. Do role krala a kralovny sa dosadia zname tvare a uz sa rozpocet minul. Postavy su iba dobre a iba zle, dej sa vlecie ako osobak medzi cervenou skalou a breznom... ()

Travinho

Takové nenásilné, ale tři hvězdy dávám hlavně kvůli tomu, že jsem po posledních vánočních pohádkách výrazně snížil nároky. Navíc princ, který by nepoznal dívku v pozici panoše by asi musel být úplný imbecil. ()

MartinTerran

Tak tahle pohádka mi naprosto nesedla. Příběh nezajímavý, scénář slabý, herci pro mě nesympatičtí a neznámí, jelikož slovenskou scénu nesleduji. Zase je tu ta blbost, že se ženská převleče do chlapeckých hadrů a nikdo jí nepozná. WTF?! Už po 20 minutách jsem to chtěl vypnout, ale nakonec jsem to do dokoukal v naději, že se to zlepší, ale to se bohužel nestalo. Hodnocení: 20/100. ()

XXXXXXXX

Utahaná vánočni blbost, a důvod pro bojkot následujících pokusú začínajícīch filmařű prorazit. Bele, mele tohle už se jenom mele. ()

pekas

Je to takové nějaké nijaké. To klišé, že si holka vezme čepici a každý si myslí, že je kluk už mi leze krkem. Zlý strýc a jeho syn zůstali v podstatě nepotrestáni, sice bez statku, ale kde je ta spravedlnost? Ne, tohle nefunguje. 45% ()

ostravak30

Bohužel se budu opakovat, ale typická záležitost, kterou lze okomentovat - neurazí - nenadchne. Je to pohádka, kterou bych zařadil mezi profesorsky zpracované a málo jim jde vytknout, na straně druhé si z ní nesednete na zadek a nevydechnete nadšením. Jedna z pohádek, která pravděpodobně zapadne. Ondřej Vetchý byl sice výborný, ale další herci podle mě trochu nevýrazní. Včetně E. Vašáryové. Ono je to těžké, když scénář byl lehce průměrný. Ale abych zase jen nekritizoval, neztotožňuji se s některými komentáři zde. Pohádka určitě není tak špatná, aby měla 45 %. Viděl bych to dejme tomu kolem 55 - 65. Párkrát jsem se zasmál a pochválit lze samozřejmě hlavně hudbu. Na tuhle pohádku jsem se těšil obzvláště proto, že jako první jsem slyšet hitovku od Kristiny Na bieleho koňa. Pohádka nebyla špatná, ale až se bude na Vánoce vysílat, asi si najdu jinou, podstatně povedenější. ()