Výpravná koprodukční česko-slovenská pohádka o tom, co všechno se může stát, když nedostanete od sudiček do kolébky ani kapičku štěstí... Filmová pohádka režiséra J. Nvoty vznikla jako česko-slovenská koprodukce a vypráví příběh o tom, jak skromné děvče málem přijde o štěstí kvůli nezodpovědné sudičce, ale díky dívčině vytrvalosti a talentu a za pomoci popletených kouzel se všechno v dobré obrátí. Pohádka začíná ve chvíli, kdy přijde na svět děťátko a ke kolébce spěchají tři sudičky. Jedna má Johance do života darovat výjimečné vlastnosti, druhá překážky na cestě životem a třetí naděluje štěstí. Co se ale stane, když poslední ze sudiček, Tea (E. Vášáryová), svůj úkol nesplní? V pohádce plné napětí, humoru a překvapení se o tom na vlastní kůži přesvědčí její hlavní hrdinka, šikovná a sympatická Johanka (D. Zeleníková). Nemohou chybět ani král (O. Vetchý) a královna (známá slovenská šansoniérka S. Tobias), poněkud tvrdohlavý princ (F. Cíl) a jeho sestra, princezna stejně svéhlavá (slovenská zpěvačka Kristína). Chamtivý strýc a zlý bratranec se k Johance nechovají hezky, naštěstí proti nim zasáhne spravedlivá víla Tea. Jak už to tak v pohádkách a někdy i v životě bývá, je to především velká láska, která pomůže také Johance zdolat všechny překážky osudu. Nebude to ale snadné… (Česká televize)

HonzaBez

"Pepe, pele, ať se to všechno mele..." Emília Vašáryová v roli maličko popletené sudičky je vcelku fajn, ale jinak takový nemastný neslaný průměr. Ostatně jako většina česko-slovenských pohádek posledních let. ()

Johnny.ARN

Ale dobré to bolo. Nič veľmi uletené, s peknými exteriermi, sympatickými hercami a inovatívnym príbehom. V rámci slovenskej TV produkcie to obstojí. Pozerateľná rozprávka, ktorá síce má hluché miesta, klišoidné momenty a Vášáryovú, ale neublíži. Humoru to síce veľmi veľa nepobralo, ale postavy sú jasné, zadefinované. Jednu navyše za Kristínu, ktorá na prekvapenie asi všetkých, konečne aj hrala. 3 z 5 ()

LadyPupu odpad!

Důrazně žádám soudruhy z ČT, aby se vysrali na vyhazování peněz za 3 příšerné vánoční pohádky a raději natočili jednu pořádnou, vtipnou, hezkou pohádku, s krásnou princeznou a charismatickým princem, který bude měřit víc než metr padesát. Jako tohle byl nejděsivější zážitek těchto Vánoc. Ten příběh, ti herci (promiň, Ondro, ale nechápu tvou účast v téhle sra*koidní slátanině), ty triky... Musela jsem se neskutečně přemáhat, abych za 1) nedala odpad hned po 15 minutách, kdy jsem musela koukat do vrásčitých dekoltů Mele Mele nebo Pele Mele sudiček a za 2) abych se vůbec dodívala. Již nikdy více! ()

SimpanzJi odpad!

Stejně jako vloni. První dvě pohádky vcelku ucházející - nic nového, ale občas i vtipné, dobré lokace, herci... Minulý rok mi to zkazil paskvil Láska na vlásku, kde si Celestýna Bucifalová střihla princeznu. Hrozný dabing do češtiny. A máme to tu znovu, vůbec co to je za zvyk, že slovenští filmaři obsazují do rolí princezen zpěvačky. Je možné, že příští rok bude princem Majk Spirit a princeznou Dara Rolins. To by bylo překvápko... Hurá do toho. Pohádka by mohla být promísena s odpudivou hudbou Majka Spirita. Nebo aspoň tak hroznou, jako byla u téhle hrůzy. Opravdu, kdo tohle pojmenoval pohádka... Už vím, Nvota to natočil, a až potom se rozhodl, co tomu dá za žánr. "Akční, možná," říkal si. Tak si na lístečky napsal pojmy Akční, Western, Dokumentární, Film-Noir a Pohádka. Vytáhl lísteček s pohádkou, a tak sem ta věc dorazila. Česká televize s radostí převzala třetí "pohádku" a zřejmě se na ní ani nepodívala. Protože kdyby ano, tak studio ČT vybuchlo. Takovou hrůzu by tam snad nepustili. Jinak ještě scénář (Nvota ho psal tak, že si listoval slovníkem pravopisu, a vždycky nějaké to slovo použil, a potom ten scénář svedl na někoho jiného, protože by byl dvojitý vrah. Nejdřív zabije pohádku a pak i scénář? To v žádném případě.) Jediná pozitivní věc: Vyrobila Česká televize 2015 ()

JimmyII

Půjdu proti proudu, ale pro mě je Johančino tajemství nejlepší letošní vánoční českotelevizní pohádkou. Oproti předchozím dvěma ubírá na komediálnosti a přidává více dospělejších motivů. Celkově pak disponuje důstojnější atmosférou a vyspělejším pojetím, které mi rozhodně více vyhovuje. Děj spěje z jasného začátku přes peripetie ke kýženému cíli, aniž by někde tvůrci vařili z vody a přidávali vedlejší zbytečné motivy, což se u pohádek často děje. K tomu je třeba přičíst nádhernou Dominiku Zeleníkovou a pěkný vizuál a máme z toho lehký nadprůměr. ()

biglion

Poslední dobou se u nás točí neskutečně moc sr.... Naštěstí toto byla dle mého názoru výjimka. Podotýkám, že jsem měl možnost film vidět v originálním znění a nenechal si ho zkazit v podobě paskvilu od ČT. Snad jen postava sudičky působila poněkud rozpačitě. Příjemným překvapením byla rozhodně zpěvačka Kristína v roli princezny a body k dobru si připisuje i její titulní píseň: Na bieleho koňa. ()

zdenny odpad!

Jen úcta k českým vánočním pohádkám mi brání v tom dát odpad. Nějaká holka v homo-zoofilním počinu, kde Magda Vašáryová neustále opakuje "lulan, lulan" (romsky pele). Do historie novodobých českých pohádek se tato sračka zapíše jako ta, která položila základ politiky korektních pohádek. Což znamená, a to si fakt nedělám srandu (počítám tak do dvou tří let), že v pohádkách bude úplně normální sňatek prince s princem nebo princezny s princeznou. Nebo já nevím - prince s nějakým chasníkem anebo princezny s nějakou děvečkou. Anebo chasníka s chasníkem a děvečky s děvečkou. Ale nic, dávám odpad. ()

Autogram

Popoluška trochu inak a bez holubov, miesto nich má sympatickú a vtipnú sudičku v ľudskej podobe v podaní Emílie Vášáryovej. Škoda, že tá si už nemôže zahrať princeznú, a pri jej páde zo stromu som zatajil dych. Aj ďalších pár rozprávkových trikov pomohlo na osvieženie príbehu, ktorý po stý krát prevaril to isté. Naozaj sa zdá veľmi ťažké vymyslieť v rozpravke niečo nové, čo ešte vo filme nebolo. Výprava ale nešetrila, kostýmy a celý film nevyzerajú lacno a môže to byť štart pre pár hviezdičiek ako speváčka Kristína v úlohe princeznej Kristíny. Nie som celkom nadšencom zhody mien filmovych postáv a hercov, pokiaľ to nie je zámer. Trochu to kazí filmový svet vo filme. –––– Johan, kam ideš? Skontrolovať kone? Počkaj, ja z teba ešte urobím chlapa! ()

KASUGI

Lidé v pohádkových kostýmech konverzují (dále jen LVPKK), LVPKK, LVPKK, zakouzlí se, LVPKK, LVPKK, tančí se, LVPKK,LVPKK, kouzlo, LVPKK,LVPKK, střílí se z kuše, LVPKK ... dále už nedokoukáno. Úplně bych se ve filmech vyvaroval námětu - žena převlečená za chlapa. Buď je totiž neskutečně dementní nepoznat, že je to holka, v opačném případě by museli sehnat hnusnou mužatku. Nicméně sečteno podtrženo = výpovědní hodnota většiny současných pohádek je LVPKK. ()

ghatos

Ztraceno v dabingu. Absence uceleného směru, šmrncu, stylu, důvtipu...lautr nic. Emília Vášáryová "perlí" v zásadní roli. 38%. Výborný komentář: Tommassi3 ()

Gyrphos123 odpad!

Co to sakra je ? O.o.. půl hodiny jsem vydržel poslouchat tu trapnou babku s tak hrozně otrávným " čarováním" .. dál už to nešlo, tohle dokoukat nemůžu. Děs a hrůza, nesympatičtí herci, nezajímavá hudba. Tohle už v životě znovu nechci vidět. ()

j.anek

Ty logické lapsy, kterých je tahle pohádka plná, by za pár korun vychytal KAŽDÝ divadelní dramaturg. Peklo. A celé je to o tom, že paní Emílii už trochu hrabe... ()

skinny

Má vůbec ještě cenu psát nějaké komentáře k českým novým pohádkám? Ne, nemá, stejně bych se pořád opakovala. Tři dny za sebou tři strašné pohádky....., jo mám k tomu jednu poznámku, Emiliu Vašaryovou jako dementní, senilní babku bych nejraději shodila z hradní věže, za to jak mě 90min. s*ala! A můžete mi říct, proč české herce dabovali čeští herci????? ()

klúčik

Nová slovenská rozprávka. Prvé sklamanie - dialógy boli tichšie ako hudba, tak niekedy nebolo počuť o čom je reč?? Po druhé - scenár , priemerné . Po tretie - niektoré herecké výkony , veľmi priemerné. Čo ma zaujalo: Emília Vášaryová , Ondřej Vetchý a Matej Landl, kamera a krásny kôň v hlavnej úlohe. Celkovo - 50%. ()

Billie777

Klasická pohádka, která neurazí - nenadchne ale brzy se na ní zapomene. Líbil se mi charismatický a sympatický princ, Emilka Vašáryová v roli bláznivé sudičky a neokoukaná představitelka Johanky také nebyla špatná. Občas jsem se zasmála ale většinou spíš nudila. ()

Finskej

Pohádka, která v podstatě není ničím moc zajímavá, jen vzhledem k tomu, jaké strašnosti se u nás od roku 2000 vyrábějí, je vlastně ještě přijatelná. (Ano, samo toto hodnocení je dokladem pohádkového úpadku u nás.) Za jiných okolností by to byly jen 2*. A vílino (kterážto figura nás provází celým dějem) věčné zaklínání typu "bene / pele / ať se to všechno mele" a podobné bláboly je tak moc dementní, že mohu jen doufat, že si tohle jednou přečte ten génius, který ho vymyslel. Zakončil bych to dotazem: už jste někdo přišel na to, co vlastně je to Johančino tajemství? ()

ti88na

Tá pieseň od Kristíny je pekná, a to je asi tak všetko čo na tejto rozprávke stojí za zmienku. Scenár bol strašne hlúpy len akýsi zlepenec bez nápadu, inšpirovaný mixom najrôznejších rozprávok. Johanka bola milá, ale princ pôsobil strašne upachtene, upotene a tak nejak smradľavo. Turnaj nemal absolútne žiadnu logiku, pravidlá alebo štruktúru, záverečná úloha v podobe hádanky vhodnej pre špeciálne školy, to už som skoro nevydržala, ale našťastie prišla už len princova akčná scéna, bozk a rozprávky bol koniec. Našťastie! O technickej úrovni filmu pomlčím. ()