Dobrodružství Sarah Jane: Invaze Baneů (TV film)

Sarah Jane Adventures: Invasion of the Bane, The

Drama / Rodinný / Sci-Fi

Velká Británie, 2006, 61 min

Colin Teague

Russell T. Davies

Invaze Baneů je pilotní film k seriálu Dobrodružství Sarah Jane. Tento seriál je spin-offem Doctora Who a má být určen spíše pro mladší diváky. Ale já jako správný fanda DW musím zhlédnout i tento seriál. A úvodní film není vůbec špatný. Oceňuji velice dobrou zápletku a líbilo se mi, že jsem se konečně dozvěděl kde Sarah Jane Smith vzala svého "syna". Ono jsme mohli totiž oba dva vidět už v Doctorovi Who, ale tam jsme slyšeli, že je to syn Sarah a nic víc. V tomto pilotním filmu se dozvíme, jak to všechno bylo. P.S. Díky mému hodnocení se aktivovalo celkové hodnocení seriálu :-)(23.5.2016)

Konečně jsem skouknul i pilot celého Sářina spin-offu. A musím říct, že to byl začátek více než slušný, stejně jako celý seriál, který je opravdu skvělý. Spoustu narážek na Doctora, úchvatná Sarah Jane, Maria (kterou jsem měl vždycky radši než Rani), Lukův origin a zajímavý příběh, vtipný a napínavý a vůec nevadí, že v něm není Clyde. A po tomhle se mi definitivně potvrdilo to, že mám Sarah Jane (mimochodem nejlepší klasická společnice) mnohem radši než Torchwood. Je to prostě naprosto skvělé, má to samozřejmě své mouchy, ale takhle skvělému a odpočinkovému seriálu je mile rád prominu. Povinnost (nejen) pro fanoušky Doctora Who. Škoda, že tu s námi Elizabeth Sladen nepobyla déle. 85%.(6.12.2016)