Veterán je příběh muže, který se snaží fatálně změnit svůj život a vstoupit do společenské vrstvy, do které nepatří. Martin utekl z Česka do francouzské cizinecké legie a po letech se vrací s naditou kapsou peněz domů, aby našel pohodový život, začal podnikat a byl blízko své rodině. Armáda dala Martinovi veliký dar, schopnost přežít jakoukoli nebezpečnou situaci, ale nepřipravila jej na mnohem méně drsné podmínky, jakými je svět složitých lidských emocí a vztahů. Martin se sice s rodinou shledá, rozjíždí svůj vysněný byznys a prožívá nový vášnivý vztah s dívkou, ale i přesto, že všechno myslí dobře, postupně míří k neúprosnému pádu. Jeho trajektorii může změnit jen poslední kulka v zásobníku nebo zázrak mezi nebem a zemí… (Česká televize)

NinonL

Asi první film od Hřebejka, který se mi líbil. Velký díl úspěchu ovšem slaví herec v hlavní roli Milan Ondrík. Projevil nejen velké charisma, ale také skvělou kondici. Kříž v roli pana starosty notně toporný a Antalová jakožto nadržená panička taky. Navrátil v roli milionářského synka ušel. Příběh o veteránovi z cizinecké legie, který se vrací a snaží se nalézt místo v dnešní nevojenské společnosti. Jedním slovem se začleňuje velmi těžko. Ale stojí za to to vidět. ()

Asgy

Třetí hvězda je za Brno, hudbu a Milana Ondríka. Mrzí mě, že česká tvorba poslední dobou dost často trpí slabým scénářem, jako je tomu bohužel i v tomto případě. ()

Siegmund

Tak nevím, jestli to je plus nebo minus filmu, že jsem od prvních minut spolehlivě odhadl celý jeho děj. Film mě silně nebavil. Nejvíc mně vadilo, že se prakticky nic nedotáhlo do konce. I film má otevřený konec, což mu je (podle mě) na škodu. Asi se moc nespletu, když napíšu, že děj filmu se dá vystihnout jednou větou: buran a násilník zůstane buranem a násilníkem. ()

slunicko2

Konečně jsem pochopil, jak žít po dvaceti letech v cizinecké legii. Otevřu si kavárnu. 1) Nevýraznému (jako obvykle) scénáři 45letého Marka Epsteina ani profesionalita 53letého Jana Hřebejka moc nepomáhá._____ 2) Ale je tu 40letý přitažlivý Milan Ondrík s parádní sportovní postavou (veterán), 23letý Vincent Navrátil (syn místostarosty) a překvapivě zajímavá 32letá Marie Poulová (dcera místostarosty)._____ 3) I brněnské reálie působí mile._____ 4) Výstižný koment: honajz*. ()

topi

Vůbec ne špatný film o chlapíkovi, který se po dvaceti letech vrací z francouzské cizinecké legie zpět domů, kde doufá, že najde nový život. Jeho minulost je mu však stále v patách a pořád si prožívá svoje staré démony. Režijně perfektní, herecky taktéž. Krom veterána Milana Ondríka mě zaujala zvláštně krásná Marie Poulová, která mu zkřížila životní cestu, nebo Pavel Kříž a Alena Antalová v rolích Sářiných papalášských rodičů. Dobrej byl i veteránův švagr Jan Kolařík. Film se natáčel v Brně a jeho okolí a jako patriot jsem si užíval vybrané lokace - Pellicova ulice, Špilas, krematorium, Zahradnická ulice, Petrov, Zelňák, kavárna na Orlí, Cejl a Káznice, Kapucínské náměstí, Café Tunsgram (Noroi :)), klub Metro, Alfa pasáž, Kopečná ulice, Staré Brno, stadion za Lužánkami, Jaroška, Janáčkovo divadlo a další, nebo lokality kolem Brna - Ochoz, Hádek, Lednicko-valtický areál. Rád bych zmínil také temnou ambientní hudbu Martina E. Kyšperského. Spolupráce Jana Hřebejka s Markem Epsteinem dopadla nad očekávání velmi dobře. ()

kajas

Hřebejk se pustil do neprobádaných vod a nedopadlo to úplně zle, víc než scénář ale zaujmou herecké výkony nových objevů Ondríka a Poulové. ()

jezurka42

Co se z těch bot snaží vyklepat? Ústy se směje, ale oči má jaksi mrtvé. Písek neslyším, skrze tmu nevidím, a strach je mým slabým místem. Jsem ráda, že ani jedna z těch věcí blízká mi není. A ač se to zdá pro některé úsměvné, mne ten úsměv zamrzá na rtech. Sakra, jak ráda jsem, že to skutečně neznám. ()

rakovnik

Zajímavý počin s hrdinou, kterých u nás ve filmu máme nemnoho. Stroze vyprávěný, stejně jako asketický byl téměř celý život veterána Martina. Jeho minulost jej nakonec dohnala, byť konce tohoto typu nemám rád. K zamyšlení vedlo také několik postřehů k tomu, jaký je kdo člověk, s jakou morálkou. Bez chyby ovšem nejsme nikdo. Pobavila mě byť vlastně velice smutná zmínka o nadacích a Kibeře. Milan Ondrík se do své role hodil, stejně jako velice uvěřitelný Pavel Kříž. Jinak se mi obsazení příliš nezamlouvalo a opravdu mě nenapadá náš herec ve věku pod čtyřicet let, na místo titulní postavy. ()

JasonCZ odpad!

Film o gumě...... tenhle film je pouze pro gumy, co se vratili ze zahraniční mise.. Takovou trapnou picovinu natocil Hrebejk?!!! Hrůza..... ()

zette

Od televizni upoutavky jsem si toho dost sliboval. Libil se mi Milan Ondrik v hlavni roli. Natoceno je to vcelku dobre, s tim Hrebejk problem nema. Skoda, ze casto postrada cich na skutecne dobry pribeh... ()

angel74

První spolupráce režiséra Jana Hřebejka se scenáristou Markem Epsteinem nedopadla vůbec špatně. V hlavní roli romanticky pojatého dramatu o vině a trestu, jejím odčinění, a následně i o jakémsi usmíření a odpuštění exceluje slovenský herec Milan Ondrík, s nímž zde tvoří pár zatím neokoukaná Marie Poulová. Dále se ve filmu Veterán blýskli především Jan Kolařík, Pavel Kříž a kupodivu i Vincent Navrátil. Taky musím vyzdvihnout hudební doprovod, o který se postaral Martin E. Kyšperský. Mírné nedostatky bych sice našla, třeba konec byl trochu uspěchaný, ale jinak se mi to docela líbilo. (75%) ()

kocik1

Veterán má zajímavý příběh a klade vcelku zásadní otázky. Bohužel, odpovědi na ně neznají zřejmě ani jeho tvůrci a tak je prostě nechali bejt. A nemyslím tím zrovna ten otevřený konec, ten mi vůbec nevadil. Za mě je to škoda, protože příběh sám o sobě mi přišel dost dobrý. a rozhodně by mě zajímal do větší hloubky. 70% ()

sator

Silný příběh...Téma které se na našich obrazovkách moc nevyskytuje, nové tváře Ondrík zajímavý,Poulová potěšili... Martin (Milan Ondrík) ukazuje tetování kde stojí "Marche ou crève" "Jdi nebo chcípni" a říká že je to heslo francouzské legie.Není, Oficiálním mottem (nepoužívá se slovo heslo) Francouzské legie je „Honneur et Fidélité“ (Čest a věrnost). Nikoliv často zmiňované „Pochoduj nebo zemři“. To se stalo pouze nepsanou pravdou, vycházející ze zkušenosti. ()

Mrkvič

Neokoukané tváře a hlavní postava, která mi svou přímostí, kafem a silou připomíná oblíbenou knižní postavu Jacka Reachra (jeden díl knihy právě i čtu). Bohužel ve filmu postrádám silnější momenty. Ty jsou snad jen s Křížem na scéně, ale nohy jim podráží právě Kříž nebo slabý scénář. ()

plechulka

Mě se to navzdory poněkud uspěchanému konci líbilo. Je to jeden z těch filmů nebo "filmů", kdy od začátku víte, že se něco po.... a pouze čekáte kdy a co. Tady jsem to čekání strávila s Milanem Ondríkem a bylo to docela příjemné.... ()