Veterán je příběh muže, který se snaží fatálně změnit svůj život a vstoupit do společenské vrstvy, do které nepatří. Martin utekl z Česka do francouzské cizinecké legie a po letech se vrací s naditou kapsou peněz domů, aby našel pohodový život, začal podnikat a byl blízko své rodině. Armáda dala Martinovi veliký dar, schopnost přežít jakoukoli nebezpečnou situaci, ale nepřipravila jej na mnohem méně drsné podmínky, jakými je svět složitých lidských emocí a vztahů. Martin se sice s rodinou shledá, rozjíždí svůj vysněný byznys a prožívá nový vášnivý vztah s dívkou, ale i přesto, že všechno myslí dobře, postupně míří k neúprosnému pádu. Jeho trajektorii může změnit jen poslední kulka v zásobníku nebo zázrak mezi nebem a zemí… (Česká televize)

Lachtaan

Hřebejk přešel po několika letech u kinotvorby (vyjmo pár seriálů) k přímo televiznímu filmu a přestože si nevybral nejšťastněji, tak u mě celkem uspěl. Veterán je sice až moc prachobyčejným dramatem ze života, pojednávající prakticky o problémech, které mohou potkat kohokoli z reálného světa, o problémech, které nedokážou ve filmové podobě vůbec ničím zaujmout. Mě film zčásti fascinoval jen neokoukaným hlavním hrdinou, s nímž bych si dokázal představit nějaký na silnější notu vykonstruovaný snímek. ()

Johnny.ARN

No čo no, nie vždy židovské duo natočí dobrý film. Tento som dopozeral len kvôli Ondríkovi. Vedieť však predom, čo to je za píčovina, ani by som to nezapol. Jedna za Milanov outfit, jedna za všetko ostané. Ruky preč od tohto. 2 z 5 ()

netahlo

Jeste bych prekousnul to, ze jsem tomu slovenskymu moulovi pulku nerozumel. Budiz. Ovsem kde proboha vyhrabali tu Poulovou??? Vetsi omyl v castingu jsem dlouho nevidel! Jinak standardni Hrebejkova propaganda na objednavku CT, coz asi uz dneska nikoho neprekvapi. ()

klúčik

Zostal som sklamaný. Začiatok filmu bol zaujímavý, dosť ma potešilo, že film sa odohrával v Brne. No postupne film upadal a upadal až to skončilo , tak , že ma to vôbec nebavilo. Milan Ondrík je dobrý herec , a to bolo asi všetko.. Dávam 45%. ()

bari68

Na TV obrazovky je to veľmi slušný počin. Samozrejme tie 4* sú zo zatvoreným okom, ale bavilo ma to, Ondrík bol surovo prirodzený a jeho charakter a príbeh mu divák veril. ()

Kovaja

Na tenhle kousek jsem netrpělivě čekal a byl moc zvědavý jak zvládne drsnou roli pošuk M. Ondrík kterého mám moc rád. V ůvodní scéně když se jde na pumpě na wc opláchnout jsem si sedl na zadek z jeho vyrýsované postavy. To klobouk dole. Film měl spád ale jsem trošku v rozpacích, myslím že se z toho dalo vytřískat trošku víc. Ale dobrý :-)) ()

filipvrbik

Velmi dobrý a zajímavý film, má sice svoje mouchy, ale na to, že to je české, je to super...Milan Ondrík fakt válí, zejména v bitkách...Snad jediným mínusem je poměrně zvláštní konec, ale i tak je film příjemným překvapením...80% ()

mira007

Slovenská megastar Milan Ondrík poprvé v českém filmu jako veterán francouzské legie, který se vrátí do Brna a chce si otevřít kavárnu, ale zkomplikuje se to. Brilantní herecké výkony Ondrík, Kříž, skvělý námět, ale tak nějak nevyužil svůj potenciál. Nadsadím čtyři hvězdy ikdyž děj je nula nula nic, protože já prostě fandím těmto filmům a protože jsem taky bouchal do pytle. PS: Všichni tady brečej nad otevřeným koncem, ale já to viděl jako happy end - naděje žije, láska na něj počkala a pak byla svatba ()

Henry007

Veterán by potřeboval o 15 minut delší stopáž nebo vypustit některé "workout" sekvence, které příběh nikam neposouvají. Spousta věcí totiž zůstala nedotažená, nedořečená a nedokreslená (některé záměrně). Jediná plnohodnotná postava je ta hlavní. Ty ostatní nedostanou potřebný prostor a jejich charakter lze shrnout do pár slov. Třeba jeho dívka - má to být inteligentní studentka, panna bez životních zkušeností - opak hlavní postavy - ale její "šprstká" nátura nikdy plně nedostává prostor, zůstává nevýrazná a jako kontrast k vojákovi nefunguje zcela ideálně. Problematické je i finále, kterému chybí silnější emoce a gradace. Ale i přes tyto výhrady ke scénáři je Veterán solidní počin, s výraznou hlavní postavou, pěknými lokacemi, kamerou, pár nosnými myšlenkami a možností věci si domyslet. Hodnotím tak vysoko nejspíš proto, že je to po dlouhé době, kdy mě český film zaujal a nekroutil jsem u něj po celou dobu nechápavě hlavou. ()

aLPaC

Za mě perfektní! Takovýhle typ filmu a herce mi v českých luzích a hájích chyběl. Ondrík je dost sympatickej, navíc i vtipnej a světa znalej. Moc se mi líbil jeho dialog s Křížem o posílání peněz z charity do Afriky a pěkně si ještě dloubnul do ceny toho snobskýho rautu. Uvítal bych trošku jiný konec, ale i tak musím dát plný počet. ()

Santino7

Dostal som sa k tomu čírou náhodou, avšak kombinácia Milana Ondríka (za mňa jedného z najlepších a najvýraznejších slovenských hercov mladšej generácie), Hřebejka a vcelku zaujímavého popisku ma oslovila. Žiaľ, prevedenie "pokulhávalo" a vykľula sa z toho podpriemerná jednohubka, z ktorej mi s určitým časovým odstupom v pamäti utkvel azda iba priblbý šálik hlavného protagonistu, vyložene trápna choreografia bitiek a "vypnutie". A ozaj, ešte piesok. 35% ()

Chudobka

Rozhodovala jsem se mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Jenže když jsem se ráno probudila, vybavil se mi Ondrík a některé scény z filmu. Příběh člověka, který se vrací po letech se spoustou peněz, ale nemá žádné přátele. Po dvaceti letech strávených v cizině má jen sestru, švagra a jejich dítě. Náhoda ho svede dohromady se zajímavou dívkou, která nezapadá do své snobské rodiny. Hlavní hrdina je tvrdý chlap s křehkým srdcem, čestný , pracovitý. V mládí udělal chybu, ale tu už napravil, takže si jistě zaslouží štěstí, kterému věřím i navzdory otevřenému konci. Neokoukané tváře, sympatický a pohledný Ondrík, zajímavá Poulová a můj oblíbený Kolařík doplněni Bokem se mi líbili. Méně už Kříž s Antalovou. Dobrá hudba. ()

kaze

Milan Ondrik je top! Mam ho rada v kazdom jeho filme a tu ukazal novu svoju polohu..film prijemne prekvapil.. ()

inachisio

Upřímě, nebylo to úplně špatné, ale spíš špatně ztvárněné, nedokončené a zvláštně zahrané, až bych řekla, že tam herce dosadili jen kvůli typologii a nepřemýšleli už nad tím, jestli umí hrát. ()

Luk Skywalker

Dost nudné, já to strávil, přítelkyně u toho usínala. Byly tam zajímavé pasáže i příběh nebyl špatný, ale to zpracovaní nic moc. ()

Mara97

Celý film mě štvalo, proč dali hlavní roli jakýsimu Slovákovi, kterýmu skoro není rozumět, protože neumí artikulovat. Ačkoli v průběhu filmu jsem si na jeho mluvu už zvykl, na začátku to bylo skoro na titulky. Naštěstí důvod obsazení takového herce se potom objasnil, což je v pořádku. I tak mi ale vadila absence jakékoli pointy, nedynamické a divné dialogy, potácení odnikud nikam, snad všechny postavy byly strašně nesympatické. Na Brno se mi sice dívalo hezky, o to více na Janáčkovo divadlo, kde mám poslední dobou skoro druhý domov, ale to bylo tak vše. Věřím, že od Epsteina byl scénář napsán dobře, ostatně námět není nikterak špatný, ale to Hřebejkovo zpracování mi nesedlo. ()

akvidzerp

Film je nekompaktní, jednání postav nevěrohodné, děj drhne, nedává smysl a působí křečovitě. Škoda. Za Brno v hlavní roli přidávám třetí hvězdičku. ()