Paříž 1900. Básník Christian (Ewan McGregor) vzpomíná, jak se stal členem divadelní společnosti, která právě zkouší novou hru. Jenže aby ji mohli v Moulin Rouge uvádět, potřebují přesvědčit majitele podniku (Jim Broadbent), na kterého platí jediná věc – krásná kurtizána Satine (Nicole Kidmanová). Rozhodnou se proto, že Christiana představí Satine. Ten večer se má ale Satine sejít s bohatým vévodou (Richard Roxburgh). Dojde k záměně a Satine vyzná lásku Christianovi v domnění, že je vévoda. Christian jí poví pravdu a vzápětí se objeví pravý vévoda. Satine situaci vyřeší po svém. Nabídne vévodovi samu sebe výměnou za to, že bude investorem nově vznikající hry. Vévoda souhlasí. Dojde láska Satine a Christiana naplnění? A co žárlivý vévoda? (AČFK)

blazenka

Strhující! Nádherné! Tolik umu, krásy a něhy v jednom filmu! I po několikátém zhlédnutí mě stále uchvacuje. Nejúžasnější muzikál všech dob! Více než pět hvězd! ()

allebra

Není kýč jako kýč, tenhle byl opravdu zážitkem po všech stránkách - vynikající Nicole Kidman, výborný Ewan McGregor, dojímavý příběh, krásné kostýmy, nádherná hudba, perfektní choreografie, nechyběl ani humor a děj měl spád! ()

djfun

Odolával jsem 20 let, tyhle opulentní kýčové muzikály mě totiž nikdy moc nelákaly, i když hudbu miluju... Leč běda mi, v tomto případě to byl trestuhodnej předsudek!:) Tohle totiž byla čirá nádhera! A snad i díky záměrnému dlouholetému odříkání jsem si to dnes vychutnal o to víc. Jasně, že kýč a extravagantní vyšinutost (a v r. 2001 to muselo být na leckoho vážně móóc:)), ale v KULERVOUCÍM a SRDCETRHAJÍCÍM božském provedení! Romeo a Julie z Moulin Rouge v životních výkonech Nicole a Ewana, kterým věříte i sebemenší pohnutí brvou, nejproslulejších hitovek na kolik si jen vzpomenete s úžasnou lehkostí sem zakomponovaných v originálních až přímo drzých a přitom doslova nebesky padnoucích aranžmá, režie, kamera, kostýmy, tanec a hlavně celá stylizace jedním slovem skvost! A to, že mě to tak dostalo i po těch letech z mého pohledu znamená jediné: vzácná nadčasovost! Což -jakkoliv to zní jako hnusný sentimentální klišé- budou tyhle příběhy o lásce až na dřeň dokazovat navždy, aspoň dokud z nás nevyprchá veškeré lidství... ()

Tequila

Pokud je typickou vlastností kýče, že se snaží maskovat banalitu vyumělkovanou formální stránkou a vnucuje nám jakési předem zpracované emoce vylučující prakticky jakoukoliv subjektivní interpretaci, pak tento film je kýčem první třídy. Můžete mi stokrát tvrdit, že je to geniální postmoderna, že je to krásně úchylné, atd., ale já v tom vidím jen lacinnou, neupřímnou pózu. Můj prvotní úžas a zaujetí brzy vystřídala frustrace a znechucení. Poté, co mě tvůrce ve dvou hodinách zavalil svou uřvanou blikající směsí "hry na kýč", očekával, že budu upřímě dojat závěrečnou tragédií? Nevím - mě osobně film emocionálně vůbec nezasáhl, cítil jsem se jak po lobotomii. Je to jeden z filmů, které se většině lidí líbí a o to víc já ho nesnáším. Dvě hvězdičky dávám pouze za řemeslnou úroveň. ()

Kochanski

Výtvarně a hudebně dokonalý film. Nicole Kidmanová předvádí zatím svou nejpovedenější kreaci a Ewan McGregor nebyl tak dobrý alespoň od Trinspottingu!! Baz Luhrman se opravdu předvedl! á muzikály opravdu nemusím , ale tomuhle jsem přišla na chuť! Soundtrack je také 5* -ový! Američané s francouzkými tradicemi pěkně zamávali, ale výsledek je kupodivu velmi velmi dobrý!!! ()

Lindushka

Celý film som s rozpakami trpela tú zmesku gýču, úchylne farebnej teatrálnosti a patetickosti a nudného spevu, a keď sme sa v závere na seba so sestrou pozreli, vidiac že zdieľame podobné pocity - poznáme sa ;), nasledoval asi 10 minútový záchvat úprimného smiechu - nám ten film vyznel tak trápne, že sa ani nedalo inak... :) Presladený gýč na tretiu. ()

gumbo

No nevim, asi se na to podívám ještě jednou po absinthu. takhle jsem vydržel prvních 30 minut a pak to už nešlo ani sám nevím proč, ale připadalo mi to jako totální blbost. Nebo spíše bulvární kýčovitý marast. ()

troxor

Takovou kravinu bych nevydržel koukat do konce ani po několika panácích absinthu (a ty pořádně změní Váš pohled na svět)... ()

Mattezs

Absolutně nechápu zdejší vysoké hodnocení. Krutě mě to nebavilo... Film mě zaujal možná tak rychlými střihy (někdy však až moc) a hudbou. Doufám že už to nikdy neuvidím a pokud ano tak se u toho zkouřím jak prase...a možná se mi to bude líbit. ()

hazaba

Velkoplepá podívaná s až kýčovitými obrazy a barvami, hudba, tragická love story. Prostě mě to vždycky dojme :-) ()

Mikyska

Nejen fantastická hudba, fantastické herecké výkony, ale dokonce i perfektně promyšlený děj, což u muzikálů nebývá zas tak časté... Nevím, jak jinak tenhle film ohodnotit, než pěti hvězdami a to s radostí, protože je úžasný!! ()

Marsello

Najviac ma prekvapil spev Ewana McGregora (človek by to na neho nepovedal). V porovnaní s Chicagom je tento muzikál citovejšie omnoho hlbšie prepracovaný. Páni, veď tam nehrá žiaden Američan... Vidíte, jasný dôkaz toho (a to už sa opakujem), že v dobrom filme nemusia hrať iba Američania. ()

bosseth

Moulin Rouge je mlynom, ktorý jednoznačne melie v duchu postmoderny a ktorý má vďaka svojej eklektickosti, nie však prehnanej, potenciál osloviť široké publikum. Klobúk dole, pán Luhrmann! Podaril sa vám totiž jeden z najlepších a najveľkolepejších filmových muzikálov všetkých čias! Vrelo odporúčam soundtrack! ()

Magenta

Když jsem tenhle film viděla poprvé, hned v první minutě mě vcucnul (dodnes se směji tomu malému dirigentovi v úvodu, jak paří na znělku 20th Century Fox) a vyplivnul mě na konci v takovém stavu, že mi pak nějaký čas všechny ostatní filmy připadaly šedivé, všechny písničky v rádiu nudné, všichni herci fádní a okolní svět příliš obyčejný... A stane se mi to pokaždé, když Moulin Rouge vidím. Takhle romantický, veselý a zároveň tak strašně smutný film se hledá jen těžko. A mimochodem, skladbu Bolero, která provází závěrečné tiulky, ač není tak provařená jako ostatní songy z filmu, považuji za jednu z nejlepších filmových melodií vůbec! ()

Mary19

Předem bych rád předeslal, že muzikál rozhodně nepatří mezi mé nejoblíbenější žánry. Moulin Rouge mě ale k mému velkému překvapení dokonale očarovalo a přichystalo mi krásný filmový zážitek... Ve zkratce, Moulin Rouge je strhující příběh o lásce, plný nádherných písniček a zabalený do magického vizuálního zpracování. Samostatnou kapitolou jsou pak herecké a pěvecké výkony Ewana McGregora a Nicole Kidman, které jsou přímo excelentní a nezapomenutelné. Pokud bych měl v životě vidět pouze jeden jediný muzikál, byl by to bez váhání právě Moulin Rouge. BRAVO... 95% ()

JakeG

Romeo a Julie trochu jinak plná barev, kostýmu, střelenosti a smutku. Každopádně geniální nápad udělat muzikál z notoricky známých melodii, neb o to víc lidí si "zabéká" - to dělám já, vy ostatní možná zpíváte :)) Nevím jak je to možný, ale tehle muzikál na mě prostě zafungoval a soundtrack znám už pomalu zpaměti a při každým poslechu stejně pořád dokola prožívám ty emoce. Evan a jeho hlas ve vejškách. UFF! Skladba Roxanne je prostě neuvěřitelná. ()

Další muzikál pro Nicole

Další muzikál pro Nicole

09.04.2008

Scarlett krade nejen srdce

Scarlett krade nejen srdce

07.09.2007

Každý ví, že nejlepšími přáteli krásných blondýnek jsou diamanty. Zpívala o tom kdysi Marylin Monroe a nedávno na houpačce vysoko nad parketem Moulin Rouge i Nicole Kidman. Teď si něco podobného bude… (více)

Na návštěvě u protinožců

Na návštěvě u protinožců

14.12.2006

Baz Luhrmann, režisér rozpačitě přijaté adaptace světoznámé Shakesperovy hry Moulin Rouge, se připravuje na svůj další projekt, ve kterém se nezahraje nikdo jiný, než dvě herecká esa největší… (více)