Paříž 1900. Básník Christian (Ewan McGregor) vzpomíná, jak se stal členem divadelní společnosti, která právě zkouší novou hru. Jenže aby ji mohli v Moulin Rouge uvádět, potřebují přesvědčit majitele podniku (Jim Broadbent), na kterého platí jediná věc – krásná kurtizána Satine (Nicole Kidmanová). Rozhodnou se proto, že Christiana představí Satine. Ten večer se má ale Satine sejít s bohatým vévodou (Richard Roxburgh). Dojde k záměně a Satine vyzná lásku Christianovi v domnění, že je vévoda. Christian jí poví pravdu a vzápětí se objeví pravý vévoda. Satine situaci vyřeší po svém. Nabídne vévodovi samu sebe výměnou za to, že bude investorem nově vznikající hry. Vévoda souhlasí. Dojde láska Satine a Christiana naplnění? A co žárlivý vévoda? (AČFK)

lemonova

Moulin Rouge je ako veľká nevyspytateľná pestrofarebná hlučná vlna, na ktorú musíte naskočiť a zároveň sa ňou nechať strhnúť.. je to jeden z tých filmov, pri ktorých som netušila, či hodnotiť piatimi či dvoma hviezdičkami, adekvátne mi prišlo jedno aj druhé. Postupne sa však pod nánosom všetkých tých svetiel, hudby a zdanlivého chaosu odkrývala úplne jednoduchá myšlienka: Láska je silnejšia než všetko ostatné. (Mimochodom Craig Armstrong má za toto môj veľký obdiv..) ()

Rockerman

Čekal jsem, že si z toho sednu na zadek, leč nekonalo se. Mě tento "mjuzikýl " jak říkávali Šimek s Grossmannem příliš nenadchnul. Prostý příběh, který překoná všechny překážky jen do chvíle, než ji ukončí událost, která čeká každého dříve či později. Vše je zabaleno do skvělé výpravy a je to výborně natočeno. Že bych to ale musel vidět dvakrát, to ani náhodou. ()

Redbee

Je to asi srdeční záležitost. Ten film je v mých očích tak geniální!!! Hudba, zpěv, prostředí, všechno. Já nevím, 100% je zkátka málo! ()

levente

Dodnes jsem rozezlen na to, že MR nezískalo Oskara. Skvělé. Jednoduše. Barevně. Písničky si dodes zpívám i mimo koupelnu. Je hloupé zavrhovat film kvůli domnělému kýči, na ironii ke všemu zlatému a barevnému je ten film postaven!! Zdejší hodnocení vypovídá za vše, máte-li alespoň trochu citu a jste-li alespoň trochu zamilovaní, (po)dívejte se. ()

Besyn

Původně jsem tu měl poměrně negativní komentář,ale pak jsem dostal na DVD jak Chicago,tak Moulin Rouge.A zjistil jsem,že se u těchto titulů absolutně nedostavuje srovnání.Chicago je laický řečeno velmi stupidní film,Moulin Rouge je zase obrovský kýč v nádheném zpracování a světe div se,když jsem dal volume hodně doprava tak to DTS mě naprosto pohltilo,vtáhlo do sebe a já jsem tomuto snímku neuvěřitelně přišel na chuť.Ano je to kýč,ano je tam přejetá hudba odkud to jen jde a příběh je naivní,ale dohromady to vše dohromady vytváří fascinující mozaiku do které jsem se nakonec,proč to nepřiznat,docela zabouchl. ()

Xatrix

Uchvatny, barevny muzikal se spoustou strhujicich pisnicek, uzasnych hereckych vykonu a extremne prestylizovanou vypravou. Moulin Rouge me opravdu prekvapil a ikdyz jsem cekal barevnou pohadku, v takoveto mire jsem ji opravdu necekal!! Presto hodnotim za ctryi hvezdicky, hlavne kvuli zbesilemu strihu, ktery balancuje na hrane snesitelnosti a dost casto sklouzava na tu spatnou stranu. Divak tak ma pocit, ze videl neco efektniho a uchvatneho, ale za 2 vteriny dal uz ani nevi co vlastne videl. Je to skoda, protoze materialnu mel reziser vskutku dost. 8/10 ()

asentra

Tak nevím, asi jsem čekala něco víc. Čekala jsem strhující podívanou na tragický osud jedné velké lásky, vynikající hudbu, realističnost prostředí a prostě celkově naprosté uspokojení z dobrého filmu. Koukala jsem ale na naprosto průměrný (možná trochu podprůměrný) film. Jediné, co za něco stálo byla hudba. A tady bych chtěla ocenit pěvecké výkony hlavních dvou představitelů. (Je tedy pravda, že to někdy trochu přepískli i s tou hudbou, já teda nevím, ale řekla bych, že se tam Nirvana stylově moc nehodila.) U takového filmu by se měl člověk (alespoň trochu) dojmout…tak to poněkud nevyšlo. Nebyla tam žádná atmosféra, a romantická už vůbec ne, a jediné co opravdu bilo do očí byla neuvěřitelná teatrálnost. Nejspíš to byl tak trochu záměr, ale tohle bylo vážně moc. Je to něco mezi dvouma a třema hvězdičkama, nakonec dávám tři a to jenom za Ewana a Nicole, kteří se alespoň snažili vypadat zamilovaně. ()

Břeťa

Nejlepší muzikál, ve kterém snad nic nechybí. Když jsem viděl, že hlavním hrdinou je Ewan McGregor, nechápal jsem, jak může zpívat. Viděl jsem ho totiž většinou ve válečných filmech a tam spíš jen řval "cover me!" apod. Ale když začal zpívat, spadla mi skoro čelist. Tak nádherný hlas jsem dlouho neslyšel a asi dlouho neuslyším. Celou dobu jsem si vychutnával každou jeho písničku. Celkově hudba je ve filmu výborná a to být také musí, když se jedná o muzikál, že? Společnice Nicole Kidman mu zdatně sekunduje a jako pár jsou ideální. Příběh je znamenitě zpracovaný a velmi zamilovaný a romantický, proto je také ideální se na něj dívat se svou přítelkyní :) Nejhezčí songy Come what may a Your song mám rád i dál po shlédnutí filmu a patří do mého seznamu v mp3. Film vřele doporučuji a nejvíce si ho užijete při relaxaci po těžkém dnu, když si jen tak lehnete, pustíte jej a vychutnáváte si děj a písně. Prostě pohodička. ()

aR3Zz

Tento snimek mne navedl na cestu do sveta muzikalu. Nezapomenutelny zazitek, nehynouci melodie, to vse napasovano do Parize na prelomu 19. a 20. stoleti a navleknuto do moderniho havu. Romantika, emoce, tragedie, vynikajici herecke obsazeni i patricne vykony. Moulin Rouge vas vtahne do uplne jineho sveta, drzi vas pevne a po dve hodiny nepusti. Za si ode mne vyslouzil 100% ()

salamandrr

V tomhle filmu jsem se zakoukal do krásne Nicole, jako zrzce jí to sluší nejvíce a je to jeden z mála mých oblíbených romantických filmů.... ()

Blaogranas

Trvalo mi dlouhou dobu, než jsem se odhodlal pořídit si tento muzikál. Když došlo na jeho projekci, trvalo mi nějakou dobu, než jsem si vůbec přivykl na prostředí a styl, jakým je děj zpracován. Pak ale nastoupila dvojice Kidman a McGregor a jejich hudební projev mě dostal. Od Nikol jsem něco čekal, ale Ewan mě naprosto šokoval, skvělé pěvecké výkony. Závěr byl sice napsán hned úvodními větami, přesto bylo napínavé sledovat, jak se k němu děj dopracuje. Velice příjemné muzikálové překvapení. PS: Po druhém shlédnutí a hlavně poslouchání soundtracku přidávám pátou *. ()

Desdemone

Možná kýč, možná slátanina, já v tom vidím určitou magii a co se může zdát až úpřehnané pro mě Moulin Rouge jako ikonu zcela vystihuje. Dokonce mě ani nerušil soundtrack, kompletně poskládaný z coververzí, říkám si, proč ne, je to docela vkusné. Do toho láska jak řemen, tradiční model- opět říkám, proč ne? Jak jinak to říct, než že se mi to prostě líbilo. ()

Gabretta

Pro mě bohužel zklamání... Muzikálový žánr mám moc ráda, ale tady mě neoslovila hudba ani děj. Čekala bych originální písně - ne, že na mě z muzikálu, navíc zakotveného v jiné době, zazní Nirvana. Bylo mi absolutně jedno, co se ve filmu děje - kdo umírá, kdo koho miluje nebo nemiluje. Ten barevný blázinec mě strašně znechutil. Nevím, zda najdu odvahu podívat se na film někdy znovu. Silně pochybuju... ()

fogs

Ewan a Nicole společně v jednom filmu je báseň, ale v tomhle filmu je to naprostá nádhera! Skvělá režie, skvělý film. Určitě mohu doporučit! ()

Torgal

Muzikálom som sa doteraz vyhýbal ako čert krížu, ale toto dielo ma presvedčilo o tom, že filmy naplnené spevom môžu byť nielen znesiteľné, ale dokonca veľmi výživné. Všetky zásluhy za výslednú kvalitu má v tomto prípade režisér, vďaka ktorému má film neuveriteľnú šťavu. Šťavnatá je aj Nicole Kidman, ktorá je tu prekrásna a len samotný pohľad na ňu mi zdvihol hodnotenie minimálne o pol bodu. Obsahovo sa síce nejedná o žiadny zázrak, ale forma je perfektná. Hudobné čísla sú skvelé a herci tiež. 8+/10 ()

frbulka

Ach láska, ta láska...:-). A tady to prožijete znovu, navíc vše podtržené skvělými hereckými a pěveckými výkony hlavních představitelů, výborným vtipem a velkým smutkem zároveň. Christian a Satine jsou pro mě novodobí Romeo a Julie a Moulin Rouge jedním z nejpůvabnějších filmů o lásce, který si mě napodruhé plně získal. ()

don_mingo

První půlku jsem měl slzy v očích od smíchu a druhou z dojetí. To na hodnocení stačí. Hlavně pasáž Beatles -> U2 -> Bowie mě dostala naprosto do kolen... a brblalům: tohle není kýč jako kýč, tohle je ukázkové využití kýče jako sdělovacího prostředku, snaží se o to víc lidí (třeba Tarantino), ale skoro nikomu to nejde. Postmoderna jako řemen! ()

Další muzikál pro Nicole

Další muzikál pro Nicole

09.04.2008

Scarlett krade nejen srdce

Scarlett krade nejen srdce

07.09.2007

Každý ví, že nejlepšími přáteli krásných blondýnek jsou diamanty. Zpívala o tom kdysi Marylin Monroe a nedávno na houpačce vysoko nad parketem Moulin Rouge i Nicole Kidman. Teď si něco podobného bude… (více)

Na návštěvě u protinožců

Na návštěvě u protinožců

14.12.2006

Baz Luhrmann, režisér rozpačitě přijaté adaptace světoznámé Shakesperovy hry Moulin Rouge, se připravuje na svůj další projekt, ve kterém se nezahraje nikdo jiný, než dvě herecká esa největší… (více)