Paříž 1900. Básník Christian (Ewan McGregor) vzpomíná, jak se stal členem divadelní společnosti, která právě zkouší novou hru. Jenže aby ji mohli v Moulin Rouge uvádět, potřebují přesvědčit majitele podniku (Jim Broadbent), na kterého platí jediná věc – krásná kurtizána Satine (Nicole Kidmanová). Rozhodnou se proto, že Christiana představí Satine. Ten večer se má ale Satine sejít s bohatým vévodou (Richard Roxburgh). Dojde k záměně a Satine vyzná lásku Christianovi v domnění, že je vévoda. Christian jí poví pravdu a vzápětí se objeví pravý vévoda. Satine situaci vyřeší po svém. Nabídne vévodovi samu sebe výměnou za to, že bude investorem nově vznikající hry. Vévoda souhlasí. Dojde láska Satine a Christiana naplnění? A co žárlivý vévoda? (AČFK)

Rufete

"The greatest thing you´ll ever learn is just to love and be loved in return." Film jsem zhlédl včera, ale než jsem k němu mohl něco napsat, musel jsem si z něj uspořádat všechny myšlenky a dojmy. Předem říkám, že jsem lepší muzikál nikdy neviděl a jsem přesvědčen, že už ani neuvidím. Nikdo nemůže vymyslet příběh s lepší hudbou, písněmi a herci. Hudba byla neskutečná, dramatická a místy téměř šílená, ale přece ve mě probouzela neskonale silné emoce. Předělávky známých písní a doplňování vlastních bylo taktéž úžasné. Všechno působilo tak silně, jak jen mohlo. No a herci, to byl ten největší nářez. Nicole Kidman ve své nejúžasnější roli (alespoň pro mě) byla přenádherná, kdekdo by jí ve filmu tipl na dvacet, což mohl být nejspíš záměr. Ewan McGregor se svou již známou mladičkou tváří mě oslnil svým zpěvem i city, které dokázal naplno projevit. Jim Broadbent; bez komentáře znovu skvělý, lepšího herce bych si na tuto roli nedokázal představit. Ostatní herci nijak nezaostávali, vedli si stejně skvěle. Teď něco málo k příběhu. Začátek byl fantastický, plný procítěných slov a veršů, moc se mi líbil. Počáteční představení v Moulin Rouge bylo opravdu šílené, oči mi těkaly z místa na místo, snažíc se všechno sledovat. Následně, když byli Satine a Christian o samotě, tehdy jsem si film zamiloval. Moc jim to slušelo a oba se do rolí hodili. Víc sexy ženu, než byla Satine, si teď nedokážu představit. Všechny scény odehrávající se v té místnosti byly zábavné a skvěle zahrané a zazpívané. Z filmu se mi líbily asi nejvíc. Láska mezi Satine a Christianem nebyla přána, což se dalo čekat. Ději to dodalo správný říz a směr, jakým se mohl ubírat. Byla to veliká romantika, takovou já můžu vidět stokrát a vždy je v něčem jiná. Plno tance a pestrého oblečení dodalo celému filmu pěkný obraz, nedokázalo ale odvrátit zlý konec. Po takovém napjatém příběhu musela na konci ukápnout slza každému, kdo se do děje položil a nechal se jím unášet po celé dvě neskutečně krásné hodiny. Jen mě mrzí, že Nicole Kidman nedostala Oscara, což se jí ovšem podařilo napravit o rok později ve snímku Hodiny. ()

TwoFace

Jeden z nejlepších muzikálů. Celý film je díky úžasné kameře a střihu neuvěřitelně dynamický, čiší to z něj doslova na všechny strany. Kostýmy, výtvarné pojetí, výprava, to všechno je perfektní a nádherné. Ale to hlavní a nejlepší na celém filmu je hudba. Nikdy by mě nenapadlo, že kankán kombinovaný s Nirvanou může znít tak dobře. Pro mě je Moulin Rouge skvělým a inspirujícím filmovým zážitkem, od kterého nejdou odtrhnout oči a hlavně uši. ()

HonzaSim

Nikdy se mi nestalo, abych byl už po třetině filmu přesvědčený, že dám 5 hvězd. Exploze emocí! Některé scény jsem si během filmu musel pustit opakovaně a dvouhodinová stopáž byla v mém případě podívanou na 3 hodiny.. Řada scén je šíleně bláznivá, ale jako celek je to šíleně dobré..teda výborné. Dokonalá hudba je kapitola sama pro sebe. Tak našlapaný "playlist" to se nevidí. Pro hudební nadšence povinnost! A k tomu všemu v hlavní roli (a to zrzky nemusim) nádherná Kidman a sympatický McGregor. Moulin Rouge nechybí snad nic. Kdo by řekl, jaké pocity se dají zažít u "pouhého" sledování filmu. Titanic je oproti tomu slabý odvar. WOW! ()

Oralfabet

Ujetý, megalomanský kýč, na který se po většinu času skvěle kouká a skvěle se i poslouchá, i když z něj zároveň člověka trochu rozbolí hlava. Chvílemi to prostě začíná být trochu příliš uřvané a otravné (pokaždé, když John Leguizamo promluví), ale jako celek to na mě dost zafungovalo. Každopádně je to jeden z těch filmů, u nichž plně chápu lidi, co to absolutně zbožňujou i ty, co to nemůžou vystát. Absinthová víla je cool. 8/10 ()

El Loco

SPECTACULAR SPECTACULAR!!! To sú dve slová, ktoré úplne vystihujú úroveň tohto snímku. Je to presne jeden z tých filmov, po ktorých dopozeraní mám ešte 10 minút zastavený dych. Baz Luhrmann sa podujal na ťažkú úlohu preniesť na veľké filmové plátno muzikál. Zvládol to úplne perfektne. Do hlavných úloh obsadil hercov, o ktorých by som si to nikdy nebol myslel. Treba ale uznať, že mal pri výbere šťastnú ruku. Je zaujímavé, že za posledný týždeň som videl 3 vynikajúce filmy o láske (Klan lietajúcich dýk, Cold Mountain, Moulin Rouge) a v každom zomrel jeden z dvojice hlavných protagonistov. Žeby to bol recept na úspech romantických filmov ? Keďže ide o muzikál pristavím sa aj pri hudobnej stránke. Tvorcovia využili 2 druhy piesní - 1. vlastné, špeciálne zložené pre tento film a 2. kombinácie rôznych známych hitov (tzv. medley). Nikdy by som nepovedal, že bude fungovať spojenie takýchto umelcov z úplne rôznych hudobných žánrov. Veď uznajte - Nirvana, Lil’Kim, Pink, Christina Aguilera, The Beatles, Madonna, Lamb, Whitney Houston, U2, Queen, Fatboy Slim, Beck, Placido Domingo, Kylie Minogue, Ozzy Osbourne, Elton John, Phil Collins, Sting, David Bowie, Brian Eno, Massive Attack, Underworld. ()

alenka

paniptikalnost me bohuzel spis nudila nez bavila. nemyslim to nijak zvlast kriticky, ale moulin rouge mi nesedl tolik jako ostatnim. vtipne songy a herecke vystupy nicole byly moc fajn, ale jinak nic srdecniho. ()

FunThomas

Skvělý muzikál s romantickými prvky, skvělá hud´ba, ztvárnění scén i výkony Ewana a Nicole v hlavních rolích... ()

houseofwax

Přidejte romantiku, špetku kýče, pořádnou porci kvalitní muziky a Moulin Rouge je na světě. Ano, recept vskutku jednoduchý, a přesto až neuvěřitelně chutný a kvalitní. ()

thunnus

Nemůžu si pomoct, ale tenhle spektákl na mě moc nezapůsobil. Hlavně ze začátku je film překombinovaný, plný křiklavých barev s malým množstvím skutečného příběhu. Dost silně jsem se nudil. Pak však film naštěstí zvážní, i když stále podle mě balancuje na hranici kýče. V závěru je tu pak několik více méně očekávatelných zvratů, ze kterých jsem nebyl zrovna nadšen. Nemůžu si pomoct, ale ve srovnání třeba s Chicagem je pro mě tohle prostě zklamání. ()

Pawlisman

Bláznivé, blááznivé... Až na podruhé, a to i tak s vypětím všech sil, jsem zvládnul strávit a zkousnout tento film, ale přesto mě tak zaujal a podmanil. Romantický příběh je skvěle vykreslen a city málokterého diváka zůstanou nedotčeny. Jen ten celkově příliš velký úlet, který zároveň dodává filmu jistý šmrnc, mě prostě příliš neoslovil (stejně jako myslím většina starší generace, která tento film po prvních 5 minutách pře(vy)píná). Ale skvěle gradující závěr je prostě krásné vyvrcholení krásného díla. 7,5/10 ()

cupito

Muzikál, který mě poprvé odradil svým chaotickým a rychle se odvíjejícím bláznivým začátkem. Podruhé však absolutně smetl dále se rozvíjejícím dějem a originálně ztvárněnými písněmi. Ewan McGregor a Nicole Kidman, to je právě onen diamant, který se pokaždé rozzáří nejen v jejich, ale v závěru také v mých očích ... ()

JoVanGogh

Smutný pochmúrny lovestory odetý do pestrofarebnej saténovej sukne, čipkovaných poväzkov a trblietavých šperkov hrajúci v preslávenom parížskom kabarete Moulin Rouge veľkolepé divadlo. Pre ňu už posledné... Moulin Rouge, pre mňa jeden z najkrajších lovestory, strhujúca choreografia, vynikajúci herci, skvelý soundtrack od Madony cez Nirvanu až po Queen... len škoda, že bez happyendu. ()

Furmi

Sú filmy ktoré sa dajú pozrieť ale iba raz. Sú perfektné, excelentné kúsky ktoré sa dajú vidieť hockedy po nich len ľudské srdce zatúži. A sú filmy otrasné, pri ktorých je človek rád že už skončili a už sa k nim v živote nechce vrátiť. Toto je prípad i Moulin Rouge. Film som zhliadol s nutnosti, pretože film ktorý sa tak často objavuje v uživateľských TOP-kách mi unikať dlho nemohol. Muzikály mám rád ale som na nich náročný, musia byť dokonalé (správne vsadené sekvencie zo spevom, úžasná atmosféra a nezabudnuteľný OST). Hold od famózneho Chicaga sa toho má nejeden muzikál čo učiť, ale späť k téme. Moulin Rouge nespĺňa ani jedno s týchto podmienok, príbeh je tak chabý, klišovitý a Holywoodsky slabý že až žasnem ako si takýto snímok mohol získať takéto ohlasy aké má. K tomu ešte nechutné pesničky, gýčovité a fakticky nechutné prevedenie a máme tu film ktorý som pozrel, pri konci neplakal ale bol nehorázne šťastný že je to konečne zamnou a už sa k tomuto snímku nechcem nikdy vrátiť. Keď tak spomínam podobné emócie pri konci som zažil pri Amélii z Montmartu a Life of Brian kde ale v prípade Life of Brian boli ale ešte o niečo silnejšie. 27% ()

M.E.K.Y

Muzikály mi nic neříkají a moc je nemusím! Ale Moulin Rouge miluji! Tyhle slova mohu ze sebe směle vysypat po shlédnutí tohoto jedinečného díla. Baz Luhrmann potvrdil, že jeho "veršovaný" Romeo a Julie nebyla náhoda! Znovu pěje ódy na lásku a vyplácí se mu to mnohonásobně! R&J byl výborný, ale kam se to hrabe na Moulin Rouge? Nejznámější milostný příběh v pohodě přebíjí Satine a Christian, protože co ti dva na plátně předváděli, to nemá obdoby! Sám jsem tomu nevěřil, ale strhující milostné vzplanutí této dvojice mě semlelo a nezbylo mi, než se nechat unášet příběhem zhrzené lásky ( trochu klišé, ale to je úplně jedno) a vynikajícími muzikálovými songy, nesoucími lehkost a nadhled. Největší zásluhu na tom mají "lovers" Nicole Kidman a Ewan McGregor, na které bych si jako pár nevsadil ani zlámanou grešli, ale vášeň, cit a především láska z nich doslova číšily a své skvělé herecké výkony podpořily neméně dobrým pěveckým projevem. Směle bych je zařadil mezi nejzamilovanější filmové páry všech dob! Výprava, kostýmy, technické zpracování, dramatický spád - všechno je výborné a na nic si nelze stěžovat! Závěr? Proč chodit kolem horké kaše? Žánrově patří Moulin Rouge mezi absolutní špičku, tak proč šetřit hodnocením? Show must go on!! ()

nikoletkaa

Jedna z nejkrásnějších love story, jaká kdy byla na plátno převedena! Edward je úžasný a Nicole to tady sluší ze všech jejich filmů nejvíce. Za zmínku stojí též vynikající soundtrack, který patří mezi mé nejoblíbenější :) ()

amfetamin

The greatest thing you'll ever learn is just to love and be loved in return. S každým dalším zhlédnutím miluju tento film o trochu víc a s každým dalším zhlédnutím posmrkám mnohem víc kapesníků. A El Tango de Roxanne mě pokaždé dostane First there is desire, then, passion!, then, suspicion! Jealousy! Anger! Betrayal! Where love is for the highest bidder, there can be no trust! Without trust, There is no love! ()

Další muzikál pro Nicole

Další muzikál pro Nicole

09.04.2008

Scarlett krade nejen srdce

Scarlett krade nejen srdce

07.09.2007

Každý ví, že nejlepšími přáteli krásných blondýnek jsou diamanty. Zpívala o tom kdysi Marylin Monroe a nedávno na houpačce vysoko nad parketem Moulin Rouge i Nicole Kidman. Teď si něco podobného bude… (více)

Na návštěvě u protinožců

Na návštěvě u protinožců

14.12.2006

Baz Luhrmann, režisér rozpačitě přijaté adaptace světoznámé Shakesperovy hry Moulin Rouge, se připravuje na svůj další projekt, ve kterém se nezahraje nikdo jiný, než dvě herecká esa největší… (více)