Režisér Baz Luhrmann rozehrává klasické drama v moderní podobě o panensky čisté lásce a zbraních s plnými zásobníky. V oslnivé adaptaci Shakespearova proslulého milostného příběhu se představuje na Oscara nominovaný Leonardo DiCaprio společně s Clair Danes. Oba září na filmovém plátně jako milenci narození pod nešťastnou hvězdou, jejichž osudové drama - odvážně umístěné do současnosti - podporuje energická hudba. (Magic Box)

triatlet

Přastylizované, teatrální. Chudák Shakespeare. Co by Mistr na této bláznivé inovaci pochválil? Možná některé scény s hlavními hrdiny (bez nich by to byl jednoznačně odpad), místy hudbu, střih, kostýmy. Úvod na benzínové stanici byl úděsný. Naštěstí to na jednu hvězdičku vytáhli R (DiCaprio) +J (Danes). Celkem zbytečný film. Porvé na csfd nechápu nadhodnocení. Jedním slovem to vystihl Radek99. Jeho komentář mě fakt pobavil:-) ()

genetique

Zbrane namiesto mečov, výstrely namiesto bodnutí, autá namiesto koní, no v podstate sa nič iné sa nezmenilo a možno práve to bola chyba, pretože mi niektoré situácie priši naozaj smiešne a nedotiahnuté. Čím film zaujal, bolo audio-vizuálne spracovanie, ktorým si Luhrmann otvoril dvere do sveta netradičných spracovaní rôznych žánroviek. Ale DiCaprio a hlavne Claire Danes mi prišli veľmi milý a podarený párik. Škoda, že taký nebol aj dojem z celkového filmu, pretože ambície mal podľa mňa vyššie. 65%. ()

Indiana

Zajímavě stylizované, skvěle zrežírované Bazem Luhrmannem, výborně zahrané vedlejšími herci (hl. John Leguizamo a Harold Perrineau si to dávali) a navíc v tom furt hrajou nějaký hustý pecky. Jenže Leonardo DiCaprio a Claire Danes mi do rolí Romea a Julie prostě moc nesedli no. Ani jednomu jsem to nějak nevěřil a tim se to trochu zkurvilo, jinak ale fajn film. ()

gudaulin

Na klasicky zpracované Shakespearovo drama Romeo a Julie bych myslím do kina nevyrazil a neztrácel s ním čas asi ani na televizní obrazovce, tak je to známé, a připadal bych si jako divák Pyšné princezny po dvanáctém skouknutí téhož filmu. Tahle dramata přímo volají po moderním způsobu zpracování a alternativních úhlech pohledu. Měl jsem možnost vidět Romea a Julii na divadelních prknech jako komedii, kde se mimo jiné pokuřovala marihuana a skvěle jsem se přitom bavil. Potíž je v tom, že Luhrmann natočil svého Romea a Julii jako popkornově laděný příběh pro teenagery, nota bene americké teenagery odchované Xenou nebo Buffy, zabíječkou upírů. Nebudu moralizovat a rozhořčovat se nad tím, jenom říkám, že tento způsob adaptace klasiky se mi jeví býti nešťastným a velkým obloukem mě míjí. Když už chtěl režisér natočit něco takového, pak se měl aspoň vzdát toho klasického veršování a udělat moderní film se vším všudy. Druhá hvězdička je výhradně za DiCapria a Danes v hlavních rolích, ale i tak je to jen za 35 % celkového dojmu. ()

leila22

Vážne by sa kinematografia nezaobišla bez tejto modernej verzie inak krásnej klasiky od Shakespeara? Rómeo, ktorý sa sfetuje predtým ako ide na ples Capulettovcov plný čiernych transvestitov a ďalších absolútne nesympatických a preafektovaných postáv...zopár nezaujímavých súbojov medzi znepriatelenými rodmi, ktorí na seba miera zbraňami i keď v rámci dialógov na seba vraj tasia meče...toto bola vážne tragédia. Dve vyhasínajúce hviezdy za scénky Rómea a Júlie, ktoré boli vcelku milé a pozerateľné. Zostatok bol ako z iného (nepodareného) filmu. ()

• Všechny zbraně ve filmu jsou pojmenovány podle různých typů mečů. (novoten)
  • Julii si mohla zahrát Kate Winslet, zdála se však režisérovi na roli příliš stará. (ČSFD)

Zemřel herec Paul Sorvino

Zemřel herec Paul Sorvino