Reklama

Reklama

Bryan Cranston si ve snímku z produkce HBO Films zopakoval svou divadelní roli prezidenta Lyndona B. Johnsona. Filmovou adaptaci, kterou režíroval Jay Roach, napsal Robert Schenkkan podle své stejnojmenné divadelní hry ověnčené cenou Tony. Biografické drama nabízí strhující pohled do zákulisí bouřlivého prvního roku Lyndona B. Johnsona v prezidentském úřadu. Johnson skládá přísahu bezprostředně po atentátu na JFK, podporuje eskalaci konfliktu ve Vietnamu a vyvažuje protichůdné zájmy narážející na vydání jeho klíčového zákona o občanských právech a na jeho první vítězství v prezidentských volbách. (HBO Europe)

(více)

Videa (9)

Trailer 1

Recenze (38)

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Politický procedurál o prvním roce prezidentování kontroverzního Lyndona B. Johnsona po nástupu do funkce po atentátu v Dallasu, kdy se potýkal se zákulisním kutím piklů uvnitř vlastní strany, intrikařením během hledání podpory napříč politickým spektrem při prosazování jednoho z nejreformnějších amerických zákonů, pracoval na znovuzvolení v řádných volbách, vyhlásil „válku chudobě", probíhala masivní vlna občanských protestů, vyjednával s neskrývaně rasistickým Jihem, skrývaně rasistickými Demokraty i Republikány, Hooverem i hnutími občanských práv kolem Martina Luthera King a do toho pomalu ale jistě mimo pozornost všech eskaloval konflikt ve Vietnamu. Ač z velké části o černobílé otázce, tak nečernobílé ve vykreslení doby i charakterů. Jeden se nemůže zbavit pocitu, že Johnson sloužil mnohými kroky i svým politickým "účel světí prostředky" stylem jako předobraz Franka Underwooda; a to nejen v pasážích, kdy to s americkým úsměvem na rtech „jakože naivně" hraje v jeden moment hned na několik stran. Komu nevadí dialogová komořina, která nemá zapotřebí říkat vše na plnou hubu a která staví na výtečných výkonech velkých herců (Cranston má konečně opět roli „whiteovských/heisenbergovských" proporcí), kteří se obejdou bez velkých gest, tak by byla chyba Nástupce minout. V tomto žánrovém ranku se toho sice v posledních letech urodilo mnoho dobrého, ale takřka výhradně v ranku televizních seriálů a nikoli i takto na filmovém (byť televizním; i když je to HBO) poli. ()

dO_od 

všechny recenze uživatele

// "You okay, honey?" "I'm fine, Bird. (I'm great. Hell, I'm president.)" Politika je válka, tečka. Tenhle film to ukazuje ve vší parádě, pod rouškou dokonalé rekonstrukce dějin a s jedním z nejlepších herců současnosti. Těžko říct, a občas jsem se v tom sám ztrácel, jestli se mi víc líbila to doba, o které film vypráví, nebo to jakým způsobem, ji film líčí. Tak či tak, ohromně silná kombinace, která ve spojení s politickým dramatem přesně brnkala na ty správné struny, alespoň tedy co se týče mého filmového vkusu. Film, který nadchne jen hrstku. Vyloženě zklamat, ale nemůže nikoho. 9/10 ()

Reklama

Slasher 

všechny recenze uživatele

LBJ jako velmi významná osobnost mi přijde mírně ve stínu jak svého oplakaného předchůdce, tak i záporáckého následovníka v úřadu prezidenta USA, takže jsem se těšil na nějaký to srovnání účtů v dramatu od HBO. Mapuje to období od nástupu do funkce po regulerní zvolení a co tu vyhrává je nejen bezprostřední charisma Cranstona v hlavní roli, tak i samotná dobová vřava v diskuzi nad právy afroameričanů, ohánění se tím co říká a neříká Bible, ale i poutavá osobní bitva politika - na pomezí populismu a prosazení svých vlastních přesvědčení a idejí - sama se sebou. V mnohém je to velmi aktuální a doporučuji každému zájemci o progress Spojených Států. (x) ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Po atentáte na Kenedyho sa po dobu jedného roka do nasledujúcich volieb dostal do prezidentského kresla L. B. Johnson. O tom, akým spôsobom dosiahol svoj vysnívaný sen traduje mnoho konšpiračných teórii, no samotný snímok sa zaoberá úplne niečím iným. Hlavnú postavu vykresľuje ako tvrdého bojovníka voči niečomu, čo je v Amerike medzi určitou skupinou ľudí (najmä na juhu) zasiate od nepamäti. Rasizmus je prežitok otroctva. Pokiaľ niekto obľubuje komorné drámy, plné pretvárok, kedy musia všetci hrať na všetky strany pričom nikdy z nich netuší či dohoda platí alebo nie, potom je "Nástupca" správnou voľbou. Politika je špinavá "práca" v ktorej sa ten najvyšší snaží ťahať za nitky, ktorých smer ovplyvní len v prípade, keď dodrží staré známe pravidlo: "niečo za niečo". No a presne taký je tento snímok ... o ťahačovi nití, ktorý sa chtiac nechtiac ocitá po krk v sračkách, pričom najmä vďaka svojmu hereckému výkonu sa dá uveriť každému jeho úsmevu. Či už je reálnemu, alebo predstieranému. Dobrý film pre "určitú" skupinu ľudí. ()

Aky 

všechny recenze uživatele

Zde podle mého nedoceněný film. Pro mne docela nový a neznámý pohled na Johnsonovu kariéru. Celé dvě hodiny mají výtečnou atmosféru, k čemuž značně přispívá naprosto skvělý a Johnsonovi podobný Bryan Cranston. Johnson v jeho podání dokáže být jak sebevědomý chlap na vrcholu, tak hroutící se zoufalec náchylný všechno vzdát - a pořád mu člověk věří. ()

Galerie (11)

Reklama

Reklama