Spielberg zaprodukoval televízny film, ktorý takmer v každom smere valcuje jeho nudného LINCOLNA. Príbeh nejde zbytočne do rekapitulácie Johnsonovho života a kariéry, ale sústredí sa na snahu o pretlačenie zákona o volebnom práve pre všetkých. Človeku až rozum zastane, čo sa pred pár rokmi v "demokratickej" Amerike dialo. Celkom sa mi páčilo pomerne reálne zobrazenie nejednoznačnosti politiky a presadzovania vlastných záujmov. Veľké plus je to, že postavy nie sú presne definované ako dobré či zlé a divák si k nim musí hľadať cestu...(16.6.2016)

Další z filmů určených pro Američany či zájemce o nedávnou americkou historii. Nicméně jak už to v poslední době bývá, středobod všeho tvořila snaha černochů o rovnoprávnost, následovaná politickými hrátkami v zákulisí a asi nejméně prostoru dostala blížící se válka ve Vietnamu. Témata jsou tedy poměrně přehledná, ale díky zástupu mluvících hlav jsem se v tom občas ztrácel. Absolutorium zaslouží Bryan Cranston za roli prezidenta Johnsona, ale ani on mě nejspíš nedonutí, abych si na film zítra vzpomněl. 50%(19.9.2016)

Politický procedurál o prvním roce prezidentování kontroverzního Lyndona B. Johnsona po nástupu do funkce po atentátu v Dallasu, kdy se potýkal se zákulisním kutím piklů uvnitř vlastní strany, intrikařením během hledání podpory napříč politickým spektrem při prosazování jednoho z nejreformnějších amerických zákonů, pracoval na znovuzvolení v řádných volbách, vyhlásil „válku chudobě", probíhala masivní vlna občanských protestů, vyjednával s neskrývaně rasistickým Jihem, skrývaně rasistickými Demokraty i Republikány, Hooverem i hnutími občanských práv kolem Martina Luthera King a do toho pomalu ale jistě mimo pozornost všech eskaloval konflikt ve Vietnamu. Ač z velké části o černobílé otázce, tak nečernobílé ve vykreslení doby i charakterů. Jeden se nemůže zbavit pocitu, že Johnson sloužil mnohými kroky i svým politickým "účel světí prostředky" stylem jako předobraz Franka Underwooda; a to nejen v pasážích, kdy to s americkým úsměvem na rtech „jakože naivně" hraje v jeden moment hned na několik stran. Komu nevadí dialogová komořina, která nemá zapotřebí říkat vše na plnou hubu a která staví na výtečných výkonech velkých herců (Cranston má konečně opět roli „whiteovských/heisenbergovských" proporcí), kteří se obejdou bez velkých gest, tak by byla chyba Nástupce minout. V tomto žánrovém ranku se toho sice v posledních letech urodilo mnoho dobrého, ale takřka výhradně v ranku televizních seriálů a nikoli i takto na filmovém (byť televizním; i když je to HBO) poli.(31.5.2016)

Bryan Cranston opět dokazuje, jak zajímavým hercem je a že mu osobnosti skutečně jdou. Doufám, že se k podobným rolím dostane ještě více, protože je prostě radost ho sledovat. Skvělý herec, který zvládne nuance postav ve všech různých emocích. Tohle je herecký koncert a ukázka toho, že Amerika má pořád co vyprávět i z nedávné historie.(28.6.2016)

Iný pohľad na Johnsona ako podala Selma, obsahovo ale na podobnej úrovni. Cranston opäť skvelý. Politická kecačka s množstvom zákulisných scén, podaná tak, ako sme od HBO zvyknutý. Kto si ide tento žáner, tak sa mu to určite bude páčiť, pre historikov obohatenie čo sa prezidentovej postavy týka. 3 z 5(7.6.2016)