Nástupce (TV film)

All the Way

Drama / Životopisný

USA, 2016, 126 min

• Driss

Letošní politický bizár Trump-Clinton je rozhodně větší trhák. A pokud není v noci co nebo kdo na práci, dá se ta komedie sledovat i lajf. Oproti tomu byl natočen dvouhodinový Nástupce, který bere až přílišný zřetel na emoční torturu politického martyria a místo otevřené nahoty, která by se dala od životopisnýho snímku čekat, se spíše drží při zemi a neodkrývá téměř nic z politického zákulisí, intrik, lobbistických tlaků. Až mi nakonec celý děj přijde jako jedna dlouhá-plochá-nudná-nevýrazná zpověď chlapíka, který udělal pár fujfuj nemorálních rozhodnutí, aby zasedl do oválné pracovny. Nic míň, ale taky nic víc...(16.8.2016)

Je v celku smutné, když už televizní film je lepší než kde jaký jiný, za který bych platil v kině. U HBO to zase ale není nic neobvyklého, ale hold když se řekne "televizní film", tak si představím nějaký kousek od český televize, který má buď promrhaný potenciál a nebo je to až podezřele dobrý. Tenhle film je to, co by bylo, kdyby byl Eastwood a Stone homosexuálové, gerontofilové a nějakým způsobem by jeden z nich měl vaječníky a dělohu, tak tohle by bylo jejich dítě. Pokud by lidé rodili filmy. Tenhle film dělá dojem dramat z prezidentského prostředí jako od Olivera a zároveň příběhový spád a potemnělo jako od Clinta. Na celé dvě hodiny se dokonale kouká a člověk se přitom naprosto dobře baví, takže já nevidím důvod toho tento film lynčovat.(14.9.2016)

Další z filmů určených pro Američany či zájemce o nedávnou americkou historii. Nicméně jak už to v poslední době bývá, středobod všeho tvořila snaha černochů o rovnoprávnost, následovaná politickými hrátkami v zákulisí a asi nejméně prostoru dostala blížící se válka ve Vietnamu. Témata jsou tedy poměrně přehledná, ale díky zástupu mluvících hlav jsem se v tom občas ztrácel. Absolutorium zaslouží Bryan Cranston za roli prezidenta Johnsona, ale ani on mě nejspíš nedonutí, abych si na film zítra vzpomněl. 50%(19.9.2016)

// "You okay, honey?" "I'm fine, Bird. (I'm great. Hell, I'm president.)" Politika je válka, tečka. Tenhle film to ukazuje ve vší parádě, pod rouškou dokonalé rekonstrukce dějin a s jedním z nejlepších herců současnosti. Těžko říct, a občas jsem se v tom sám ztrácel, jestli se mi víc líbila to doba, o které film vypráví, nebo to jakým způsobem, ji film líčí. Tak či tak, ohromně silná kombinace, která ve spojení s politickým dramatem přesně brnkala na ty správné struny, alespoň tedy co se týče mého filmového vkusu. Film, který nadchne jen hrstku. Vyloženě zklamat, ale nemůže nikoho. 9/10(12.6.2016)

Do politiky za velkou louží se nijak necpu, ale i kdyby to bylo o volbě předsedy JZD a jeho následující konání, tak tohle prostě bylo výborně udělané a hlavně zahrané. Jestli vám nevadí filmové politikaření, tak tohle za zkouknutí stojí. V nemalém týmu producentů mj. sám Cranston i Steven Spielberg.(9.10.2016)