Epizody(10)

Seriál "Bažináč" sleduje dr. Abby Arcaneovou (Crystal Reedová), která v louisianském městečku zkoumá smrtící virus pocházející z bažin. Ty však, jak Abby záhy zjistí, skrývají mystická a hrůzostrašná tajemství. Když se z temného močálu vynoří záhadná nestvůra, Abby stane tváří v tvář nočním můrám nadpřirozeného světa, kde nikdo není v bezpečí. (HBO Europe)

Johny M.

Trailer navnadil a začátek (první 2 díly) byly parádní. Ale: Zkrácenej rozpočet, sestříhání a následná stopka, plus velká přeplácanost bažináčovi dost ublížili. Škoda, mohl to být super počin; 3,5* ()

Shaleman

Pilot dokáže navnadit, ale s dalšími díly se seriál řítí do záhuby. Postavy se objevují na správném místě zrovna v tu správnou chvíli, není pro ně problém najít koho hledají jen co vylezou do rozsáhlých bažin, v podstatě ničeho se nebojí, jen toporně stojí a s kamennou tváří řeknou: "Aha, a ty jsi kdo?". Nebo když mrtvolný duch zvrací za děsivé hudby rybu a hlavní protagonistka ani nezamrká. Asi nejzábavnější bylo, když se lovec žraloků z Beverly Hills opilecky potácel sem a tam a křičel, že hoří. A to je jenom špička ledovce. Pak je tam spousta šílenýho střihu, stagnující kvalita triků, nelogického chování postav, bla bla bla... Je strašná škoda, že tak výborný potenciál, jaký Bažináč představuje, našel uplatnění v takovém béčku. Radši to měli nechat spát v bažinách, než to kastrovat rozpočtem a vypouštět do světa jako nedoladěný patvar. ()

gemi

"Hele, co kdybychom udělali ty triky víc cool? No jo, ale kde na to vezmeme? Tak někde ušetříme. Ale kde? Zbavíme se něčeho nepodstatného. Třeba, třeba... scénáristy!" A jak řekli, tak udělali. Seriál otevírá nové universum DC, jenomže to vypadá, jakoby scénář spíchli při brainstormingu v den natáčení u snídaně. Vypíchnout ale musím herecký výkon Kevina Duranda. On se pro ty magory narodil (teď teda nemyslím tvůrce, ale postavy, které hraje). ()

jprmusic

Jsem asi u třetího dílu a zatím nic moc - tak snad se to někam zlomí .... no a po čtvrtým už mi to dost leze na nervy .... takže hlavní pastave je nejen příšerně napsaná (už zase nanynka s ksichtem patnáctileté školačky trousící kolem sebe moudra, přestaže se chová jako kráva - nemluvě o tom, že její každá druhá věta je “já jsem doktorka” - což chápu, protože to tak fakt nevypadá), ale i blbě zahraná. Hlavní záporák v cajku, ovšem šílenej doktor strašně přehrává, takže chápu jeho motivaci, ale nevěřím mu ani ň. V pohodě je i Virginia Medsen a Jennifer Beals. ()

farb

Dost možná asi nejlepší DC seriál...?.... Minimálně hodně dobrá a nadprůměrná záležitost s dobrou atmosférou určitě. Příběh fajn, záporák správně slizký, Alec je sympaťák v obou formách ( byť pokaždé jiný herec ;-) a jeho maska je dokonale přesná, stejně jako celková stylizace. Až mě vážně mrzí, že to zařízli. 8/10. ()

titmok

Ja som sa bavil, síce až v neskorších dieloch kde to začalo naberať trochu iný zmysel, taký povedal by som že ducharenský, kde sa začali prejavovať temné sily atď. Škoda že nebude druhá séria, tešil by som sa na ňu. ()

Blazkowicz

Natěšený jsem byl teda pořádně. Hlavně první díl byl přímo skvělý. Jenže místo aby se aspoň velká část dílů věnovala nemoci a třeba postupné přeměně v Bažináče, tak vlastně je všechno ukončené v prvním díle a zbytek už jsou většinou jen pletichy, kdo komu dluží laskavost, rodinné tajnosti atd. O bažině, temnotě, kdo tam co vypouštěl tam není moc zmínek. Jen ten šílený doktor umí trochu překvapit. Je to hodně otevřené se spoustou nedokončených linek a tím pádem nevyužité. Atmosféra s trochou hororu, včetně samotné příšery je ale dobrá. Zklamaný rozhodně nejsem, no mohlo to být lepší, kdyby to tak rychle neutnuli. 4* ()

Beri

Nakoniec sklamany. Rozjazd to malo dobry, ale nakoniec to sklzlo do pomerne b-ckoveho pocinu. Zaporne postavy, ktore taketo serialy vzdy tahaju boli biedne a tak divne sa ksichtiace. Poludsteny enviro bazinac mi tiez nesadol. Vela veci ostalo nevysvetlenych, zabery bazin mi uz ku koncu prisli ako cez kopirak. A tak to najlepsie co nakoniec ostalo bol pribeh policajnej rodiny, par fajnovych gore efektov a ten kudrnaty chalan z beverly hills u ktoreho snaha to dobre zahrat prisla asi najuprimnejsia. Skoda, mohlo/malo to byt lepsie. ()

MadyDollar

Bažináč pro mě byl úplnou novinkou. Přiznám se, že starší seriály ani filmy jsem nevidel. Hlavním a asi největším lákadlem pro mě byla značka James Wan, na co dohlíží tenhle člověk mě nesmí minout. Když se na scéně objevila Crystal Reed (a.k.a. Sofia Falcone z Gothamu), byl jsem maximálně spokojen. V Gothamu jsem ji zbožňoval a ani tady mě nezklamala. Abych neříkal samou chválu, výtek bych měl hned několik. Co mi vadilo nejvíc, byly rozhodně strašně plochý a uspěchaný dialogy. Hlavně v prvních dílech, kdy si Alec povídá s Abby, na mě celá konverzace působila jako "musíme tam nějaký ty kecy nacpat, aby se neřeklo". Se CGI jsem místy měl taky pocit, že to pořád není ono.. hlavně u očí Bažináče, nebo třísek vylitavajicich ze stromu. Celková zápletka a plot twisty mi přišly overall fajn, jen některý věci tam byly už moc navíc a nezbyl na ně asi čas nebo nebyly dotažený do konce (blue devil a smlouva s ďáblem? ellery?). Možná mi chybí ty 3 zrušený díly. :) Ještě abych nezapomněl, Jason Woodrue pro mě jednoznačně nejlepší postava celé série. Jak herecky, tak charakterem si mě získal už od příjezdu a spolu s Caroline pro mě byli naprostou špičkou. Jsem rád, že jsem koukal, určitě nelituju, ale přiznávám, že druhou řadu tolik neopláču. Za mě 65% ()

morbn

Asi najlepší seriál na motíve grafického románu, čo som videl. Nie je psychodelicky farebný ako komiks od Moorea, má fajn ponurú atmosféru a škoda, ak to už nebude vôbec pokračovať, resp. to nejako rozumne uzavrieť. Vzhľadom na situáciu vo svete, kde nás strašia skutočné vírusy a o to viac ľudská hlúposť, ktorá sa rozliala ako stoka cez virtuálnu sieť, to je asi aj isté. Kreslené DC seriály majú hnusnú grafiku, zvyšné filmy, filmové seriály tiež za veľa nestoja, ale toto sa ozaj podarilo. Nejaké muchy to má, ale... Ľudia asi na takéto veci ešte "nedorástli" a popcornový mýtus nenažraného zisku zahatal veľa dobrých seriálov už v rozpuku, ako aj filmov a námetov. ()

Simon.Dobes

Pre jednoduchosť deju a nie moc výrazne postavy ma to celkom bavilo. Najväčšiu zásluhu na tom má sympatická Crystal Reed, ktorá ma svojou krásou ohúrila už v seriáli Gotham. Malo to príjemnú miestami hororovo ladenú atmosféru. Keby tvorcovia viac zapracovali na scenári a castingu vedľajších postáv a pridali do toho trošku humoru, seriál by sa mohol stať hitom ako súrodenecký seriál Doom Patrol. ()

hony23

Mohla to být docela dobrá pohádka pro dospělé o Jožinovi z bažin, s hororovou atmosférou a pěknými efekty. Ale po nadějném pilotním dílu se z toho vyklubala totální píčovina postrádající jakoukoliv logiku, kterou jsem po shlédnutí 3.dílu zavrhnul. ()

karnifex

Lepší 3***. Mezi pozitiva patří určitě výprava - obzvlášť prostředí bažiny je nádherné. Příběh samotný není nejhorší, ale dočkáme se hodně klišé a velmi kýčovitého závěru. A taky výkony některých herců jsou zoufalé. Oproti tomu samotné postavy jsou napsány dobře - klaďasi jsou sympatičtí, záporáci odporní. A k tomu geniální nápad českého distributora nadabovat hlavního padoucha jako Benjamina Horna - to celý seriál posouvá směrem k Twin Peaks.. ()

FauSSt

Po strvtej epizode som to vzdal...celkom vysoke hodnotenie na tak nudnu a zdlhavu picovinu,mohli urobit remake filmu a bol by to celkom mily pocin...este ze tvorcovia nemaju peniaze na druhu seriu,lebo to bolo vazne utrpenie...tieto letne sankovacky su ubijajuce....len neviem ako tato sracka moze mat na IMDB 8*z 10,doteraz mi to celkom pomahalo selektovat nadejne projekty ale tu uz nikto nic negarantuje ()

Sobolisk

Nic jsem od tohoto počinu neočekával, avšak dostal jsem seriálovou jednohubku, o postavě kterou málokdo zná, a mě relativně potěšila. První dva díly byly super, dál už se to celé loudalo, ale nelze říct, že by to bylo celé špatně. 3,5* ()

Camel91

Seriál mě zaujal svým plakátem, který jsem zahlédl někde na facebooku. Řekl jsem si HBO mám, tak proč se na to nepodívat. Lákaly mě i tagy pod který to spadá Fantasy / Horor / Sci-Fi a DC. Co se týká samotného seriálu, tak mě docela zaujal i příběhem, líbí se mi zpracováním - efekty jsou na seriál velmi solidní, hudba je správně děsivá a i některé momenty jsou takové lehčí soft porno - teda soft horor. Za mě dobrý :) škoda že byl seriál stopnut. ()

Stinger78

Za mě dobrý. Hodně dobrý. Ponurá a temná atmosféra, správně rozhozené postavy, tohle se prostě povedlo a po delší době se může říci, že má DC seriálovou kvalitu. Hlavní hrdince se dalo bez potíží fandit, bavil i Bažináčův přerod v rázně reagující postavu. Škoda jen, že to bylo na konci kujevsky useknuté a že nebude (asi) další série... ()

HBO Max zrušilo Doom Patrol a Titans

HBO Max zrušilo Doom Patrol a Titans

26.01.2023

Špatné zprávy pro fanoušky DC seriálů. Mluvčí HBO Max totiž potvrdil, že současné čtvrté řady Titans a Doom Patrol budou zároveň posledními. Pro server The Hollywood Reporter zástupci streamovací… (více)

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

DC spustilo streamovací službu

DC spustilo streamovací službu

16.09.2018

DC Entertainment ve spolupráci s Warner Bros. Digital Networks tento víkend spustilo svoji dlouho očekávanou streamovací službu DC Universe. Ta stojí 7,99 dolarů na měsíc a poskytuje přístup k… (více)

Swamp Thing našel režiséra

Swamp Thing našel režiséra

05.09.2018

Očekávaný seriál Swamp Thing od nově založené služby DC Universe má konečně režiséra. Nějakou dobu se šířily spekulace, že by pilotní díl mohl natočit producent seriálu a mistr hororů James Wan … (více)