Rambo: Poslední krev

• USA Rambo: Last Blood (více)

John Rambo se konečně vrátil domů. Usadil se na ranči v Arizoně a své běsy zabijácké minulosti se snaží vyhnat klidným životem kovboje v americkém zapadákově. Najde i pár lidí, které má rád a na kterých mu záleží. Má šanci dojít i smíření. A právě obyčejný pocit, že má konečně pro co žít, ho nelítostně vrátí tam, odkud se snaží utéct. Do světa zabíjení. Dcera jeho dávného přítele totiž nedbá na výstrahy a vydá se za hranice do Mexika, kde ji unese místní mafie. Únosy dívek pro nucenou prostituci provádí zločinci v Mexiku celkem běžně, v tomhle případě ale měli obrovskou smůlu. (Bontonfilm)

hurki

Jděte do prdele, vy mudrlanti :) Ten Psychor si to snad doma nacvičuje a ještě se těma trapnejma plkama ukájí.... ()

RedEagleSK

Musím skromně konstatovat že můj šestý smysl, vrozená vysoká schopnost intuitivní dedukce, absolutní deficit naivity, absolutní znalost dnešní choré doby, a kokotů a píč v ní žijících, mají za následek, že již předem vím třeba i to, jak dopadne film a jaké kvality bude ještě předtím, než je uveden do kin, kde na něj politováníhodné existence spolu se svými imaginárními manželkami a milenkami a pseudo přáteli čumí, zatímco do sebe tlačí prodražené pukance a coca colu, naivně si myslíc jak skvěle a cool právě tráví to své minimum volného času. Ano přiznávám předem jsem věděl jakou kulervoucí kvalitou bude disponovat tenhle romantický rodinný film o americko mexických vztazích, který ve své první polovině edukativním a téměř dokumentaristickým stylem vypovídá o intelektuální a hodnotové plytkosti dnešních mladých žen, a ve své druhé polovině paroduje celou řadu filmu jako třeba sám doma, MacGywer nebo Rambo. Ano vskutku že film bude pičovina jsem vědel již předem, páč mimo jiné nemám důvěru v akční filmy, které jsou natočeny v spěchu během pouhých dvou měsíců, jako nějaké laciné bulharské kinderporno, nebo ještě lacinější česká kriminálka. A ač jsem byl za to místními naivními extrémně liberálními čsfd kokůtky osočován, má slova se potvrdila jako HIV test Charlieho Sheena. Divný film Sicario nám ukázal že i film který nemá absolutně žádnou hloubku, hlubokou myšlenku nebo jakékoliv poselství, a má v hlavní roli hloupou kurvu a nesympatického ošklivého psychotického pičuse s charismem řadového vesnického popeláře, kterého do té doby lidé znali pouze z reklam na léky na prostatu, může být když už nic jiného alespoň dobře a kvalitně natočen. Bohužel to není případ filmu ,,Sám doma a v důchodu,, Film se nám snaží necitelně vykreslit Mexikánce jako sadistické násilníky což není pravda páč mexikánci nejsou sadističtí násilníci ale totálně pošahaní psychotičtí sadističtí násilníci. Filmoví znalci a jiní virtuální intelektuálové druhu homo sexualis, v západních extrémně liberálních totalitních zemích včetně česka, upadají z tohoto filmu do komatu, což je jediné pozitívum tohoto minimalistického filmu. Mnohé naivní a přihřáté existence zmateně drmolí že kdyby to natočil Sylvio Ramboscuni dopadlo by to lépe, odpověď je né nedopadlo mí drazí méněcenní pičusové. Rambo 4 byl po scenáristické stránce absolutní sračka, a celý film zachránili pouze nostalgie a R-rating. Každopádně ač je tenhle film zbytečnej jako bodové hodnocení na čsfd, 3 hvězdičky si zaslouží, páč je nesmírně osvěžující po všech těch Machete a Djangech vidět v dnešní době i film, ve kterém pro změnu zase bílý muž ač důchodce, vraždí mexikánce a negri. ()

PetriK12

V době Johna Wicka přijde "tohle", kde ani značka nepomůže. Bohužel hodně nedůstojné zakončení pro postavu Johna Ramba. Stallone už má přeci jen přes 70 let, čili zbývá jen doufat, že mu někdo řekne "už seš starej". ()

0verseer

”I want revenge. I want them to know that death is coming. And there's nothing they can do to stop it.” Po predchádzajúcej časti, ktorá bola tak trochu bleskom z čistého neba, som očakával, že sa Sly rozlúči predsalen vo väčšom štýle. To, že na prvú akčnú scénu došlo až niekedy v štyridsiatej minúte by som pri nápaditejšom scenári ešte prekúsol. Po pravde povedané je to však len menej podarená variácia na 96 hodín, ktorá v závere prechádza na pre sériu príznačnejší motív pomsty (a konečne aj nejakej tej akcie). Sylvesterova (už zrejme definitívna) rozlúčka s Johnom Rambom však pôsobí málo nápadito, unavene a miestami žiaľ aj hlúpo. Nostalgický zostrih scén z predchádzajúcich častí počas záverečných tituliek na vylepšenie nie príliš valného konečného dojmu rozhodne nestačil... ()

johnsnow

Čo som chcel to som aj dostal. Akurát v kurevsky brutálnom prevedení. A jedna scéna má fakt silné emócie. Trailer ukázal dosť málo a film si užijete. Akurát bacha ak máte slabší žalúdok, je to ako som už písal MASAKRINA. A koniec je tiež podarený, aspoň podľa mňa. ()

jafuska

Rambo. Poslední dil, ano Sly tuto svoji nejlepší roli, dokončil bravůrně. Nerozumím tomu, jak je možné kydat na tento film tolik kritiky z jakého důvodu? Nechápu. Přitom Sly je nejlepší akční cherec všech dob, ano je na něm vidět, že stárne, ale má stále tolik sil, a velmi doufám, že ho ještě uvidím v dalších podobných filmech , a že poslední díl Ramba, je špatný,? V tom případě nechápu, na čem někteří uživatelé byly, asi na jiném filmu, nebo si prostě chtěli jen rýpnout, a kazit radost ostatním. My velcí fanoušci si nenecháme vzít tuto slavnou ikonu, a na tento díl jdu znovu do kina, protože jednou prostě zdaleka nestačí, aje možní, že půjdu znovu, protože Sly je úžasný herec, má velké charisma, a velmi dobře se na něho dívá, Sly bude napořád můj velký oblíbenec z akčních hrdinů. Děj měl spád, byla to nářez akčních scén, a je velmi dobře, že Ramba nikdo jiný nehrál než Sly, protože pak by z toho mohl vzniknout opravdu paskvil, a velký trapas. ()

DeDanu

Děkuji Ti, Johne, za důstojné zakončení Tvé kariéry v Tvém klasickém stylu. Pořád každýmu říkáš, aby Tě nechali na pokoji a on nikdo neposlouchá. A drážděj bosou nohou draka uspaného psychofarmaky tak dlouho, až ho holt probudí. A že je teda dost naštvanej, je snad nad výbuch miny jasné. O tu malou válku a soukromé zemětřesení si opět padouši koledovali tak dlouho, až ty saze prostě zase bouchly. Některé věci prostě za plot hodit nelze. ()

borohub

Prostě další akční béčko, kde nejde ani tak o příběh, ale spíše o to, aby padouši dostali pořádně na prdel. Film neuvěřitelně rychle utíkal, přišlo mi, že jsem v kině seděl pár minut a už byla hodina za mnou. Konec ve stylu sám doma naprosto parádní. Možná jsem divnej, ale raději bych šel 5x znova na toto, než na nabarvené ptáče, či slunovrat u filmů se chci bavit a vypnout, myslím, že tento film přesně tohleto poskytuje. 60% ()

HEED

Rambo nikdy neměl ambice ucházet se o Oskara. Ale ať již Slyova tvorba, nebo přítomnost ve filmu, vždy uměla lidi zaujmout a pobavit. Já se v kině bavil. Je to pořád ten samý Rambo, jako v předchozích filmech. Jen toho už tolik nenaběhá. Což je pochopitelné vzhledem k jeho věku. Nechápu tentokrát kritiky, že se v tom filmu pižlou jak v hovnu, a hledají tam nějakou hloubku. Sly, jako jeden z mála tvůrců, v současné době nezapomíná na dospělé publikum, které rádo uvidí i víc než jen kapku krve. Je to celé tak nějak oldschool bez zbytečného digi-faceliftu. Fakt, klobouk dolů. ()

Locksley

John Rambo je mile brutální ( zlomenina klíční kosti nebo práce s nožem a vůbec celá podzemní taškařice), ale série měla skončit předchozím dílem, návratem domů. ()

soviczka

Přiznávám, ty tři hvězdy jsou hodně neobjektivní, jedna z nich je čistě z nostalgie. Nelehce se dívá na to, jak akční hrdinové mého mládí... No spíš dětství... Stárnou a odmítají se s tím smířit. S Rambem to nemá nic společného, snad jen to jméno na poštovní schránce. Zápletka chabá, logika žádná, ani na Slye není už moc hezký pohled (a ano, vím, kolik mu je), takže zbývající dvě hvězdy jsou za ten závěrečný masakr a finálové vykostění. A dalšího Ramba už prosím ne. ()

Olafsson

Vrcholem série je pro mě čtyřka, ale i tady se Sly, na to že je to už dědek, předved v kvalitním zakončení celé série. Díky TRT z něj pořád ještě stříká tesťák, akce je brutální a nemislosrdná, děj přímočarý a jednoduchý. Připomínka akčňáků z 80. a 90. let. ()

horor2

Rambo jako western, proč ne? Pro mě nejslabší díl, ale pořád hodně kvalitní. Chtěl bych to rozebrat do každičkého detailu, ale nechci spoilerovat. Zkrátka je to tak, jak nám bylo slibováno od samotného Stallonea, že se film ponese v duchu Tahle země není pro starý - Sicario a další fláky. Jediné, co bych vytknul je hledání a nalezení sebe samotného a ještě víc bych přidal na akci s nějakým pořádným záporákem, toť vše. Pokud by tento díl nevznikl, nezlobil bych se. ( Abych byl úplně upřimný ) Slabších 5* ( 85% ) ()

Xamosys

Film hodnotím na 90 % a soundtrack se mi také moc líbil ( 80 %) Ramba mám odmalička jako sérii rád a tento díl ji pěkně uzavřel. ()

Ilinoiska

Jednoduchý příběh o starém veteránovi, který se snaží žít normální život. Okolnosti ho doženou vrátit se ke svému válečnému umění. Za mě pěkné rozloučení s legendou. Rambo bude žít navždy! ()

Vykuk

Suverénně nejhorší díl série, je tak surově syrový, až nedozrálý. Nemá to ten správný náboj a nebýt to Rambo, tak je to céčková záležitost, kterou bych si za normálních okolností nepustil. Škoda, od čtverky jsem též nic nečekal a byla to našlapaná pecka s dobrým příběhem, tady to zmršili na několika místech a prostě to nefungovalo, ani závěrečná akce.. když je záporák nikdo a chová se jak loutka, tak to nemůže být dobré. ()

Mamlas

Začátek je utrpení. Teenagerka a Rambo, kecy, koně, farma. Otřesné, stupidní, protivné, levné, agresivně nudné. Postupně, ale velmi pomalu, se to mění v "normálního" Ramba a vyústí to až nakonec průměrnou a krátkou akcí inspirovanou starými časy. Nebýt Stalloneho a občasné zajímavé brutality, byl by to jasný odpad. Film působí velmi lacině, nepřináší nic nového. Tedy vlastně ano. Vše, co tam nového vymysleli, je sračka. Pouze připomínka bývalosti minulých dílů to posouvá o malý kousek výše. Za mě věřím, že nebude Last Blood 2, Útěk z nějakého vězení 4 a že Stallone aspoň se zbytkem důstojnosti odejde do zaslouženého důchodu. ()

george82

Prvních 70 minut mi přišlo skoro o ničem. Pak samozřejmě na svým ranči rozjel to svoje peklo. Je škoda, že tomu věnovali tak málo času. Jestli to měl být poslední Rambo, tak měl odejít ve velkém stylu. ()

stephano

Nostalgie zaúřadovala a velice dobře. Rambo zakončil ságu ve stylu, který mu de nejlíp, brutalní revange jednohubkou. Bal sem se, že zasazení do vidlákova bude na škodu, ale nakonec se mi stalo to, že sem chtěl aby to bylo delší, což mám většinou naopak. Předchozí díl byl lepší ve všem, ale toto dává v konceptu Ramba smysl taky. ()

Zlaté maliny 2020 – nominace

Zlaté maliny 2020 – nominace

09.02.2020

Tradičně se Zlaté maliny aka ceny pro nejhorší filmy roku udílí noc před Oscary. Letos tomu tak není, pořadatelé se dosud ani nerozhodli, kdy ceremoniál vlastně proběhne, místo toho však dnešek… (více)

Sylvester Stallone se chopí korejské detektivky

Sylvester Stallone se chopí korejské detektivky

08.05.2019

Produkční společnost Sylvestera Stallonea (Rambo, Rocky) Balboa Productions získala práva na remake jihokorejského thrilleru The Gangster, the Cop, the Devil, jenž bude debutovat letos na filmovém… (více)

Opuštěný Rambo projekt stále žije

Opuštěný Rambo projekt stále žije

19.10.2018

Sylvester Stallone (Plán útěku, Creed) momentálně natáčí pátého Ramba, který se bude odehrávat v Americe a stárnoucí hrdina John Rambo ve filmu bude válčit s mexickým kartelem. Kdybychom se ale… (více)