Rambo: Poslední krev

• USA Rambo: Last Blood (více)

John Rambo se konečně vrátil domů. Usadil se na ranči v Arizoně a své běsy zabijácké minulosti se snaží vyhnat klidným životem kovboje v americkém zapadákově. Najde i pár lidí, které má rád a na kterých mu záleží. Má šanci dojít i smíření. A právě obyčejný pocit, že má konečně pro co žít, ho nelítostně vrátí tam, odkud se snaží utéct. Do světa zabíjení. Dcera jeho dávného přítele totiž nedbá na výstrahy a vydá se za hranice do Mexika, kde ji unese místní mafie. Únosy dívek pro nucenou prostituci provádí zločinci v Mexiku celkem běžně, v tomhle případě ale měli obrovskou smůlu. (Bontonfilm)

Likan7

Když se před deseti lety John loučil, bylo to dobrý. Sly ještě byl natolik ve formě, aby mu to masakrování barmských vojáků někdo věřil a když na konci odcházel na ranč, byl jsem spokojený, že konečně bude mít ten klid, jaký chce. Jenže Stallone tak trochu nemá rozum a deset po rozlučce natočil rozlučku, která je ale hloupoučká i na poměry série, k tomu je ale i příšerně nudná ve svý první polovině a sice brutální ve své druhé, ale té jistota, jakou John likviduje ty pitomečky tam je natolik viditelná, že mě to už trochu evokovalo parodii. Rockyho se Slyovi povedlo ukončit dobře, škoda že se nepovedlo i v případně jeho druhé ikonické role. ()

LordMysti

Nebylo to zlý, sázka na brutalitu se prostě nemůže nevyplatit, ale prostě tomu chybělo něco navíc, prostě už to není a nemůže být ten Rambo na kterém jsem vyrůstal. To neznamená že to je špatný film, jen se to u mě lehce projeví na hodnocení. ()

Acrobat

Získaš pocit, že sa Stallone upísal rodinnému filmu z ranča. Ono to ale nie je také jednoduché, a pokiaľ si nejedol môžeš prísť. A ešte niečo. Nesmú ťa vzrušovať novodobý digitálny hrdinovia s kladivami a podobnými vecami z Hornbachu. John cez tú opuchnutú tvár ani nevidí. Odosobním sa od toho kto to hrá, a viem (resp. máš napozerané) všetky diely. Ten nespočet nereálnych mŕtvych, krívd, boja. Rambo je vojnový film so všetkými atribútmi. Je akousi epizódou v dejinách kinematografie žijúca si vlastným životom a sledujúca rôzne krajiny, konflikty. Kvalita nekvalita vždy som tam bol. Cítil Johnovu živelnosť, do ktorej ho rúcali scenáristi a aj Sylvester sám. Je dobré, že sám hovorí, že sa s tým nevyrovnal, a len to potláča. Negatívne zážitky sú stále s tebou len s nimi musíš udržiavať priateľský kontakt. Nezmiznú. Mohol sa John na sklonku kariéry pustiť do vojny proti štátu ? Asi už nie, vie aj Grunberg, že starne a sústredí sa len na najbližších. Mexiko ako totálny zapadákov a diablova zem robí neplechu. A robí to žalostne kruto, originálne, pravdivo. Podcení sa situácia, John hraje predkolo. „Prišiel, videl, zvíťazil“ tu nefunguje v celku. Musí nalákať na svoje pieskovisko. Ešte raz mať vec pod kontrolou. Bál som sa tragédie a nedôstojného odchodu do pokoja, avšak pomerne neznámy tvorcovia za pomoci zrejme Sylvestrovej vízie brutality, odviedli miestami až nadprácu. Najväčšou výhodou je rýchlosť konečného boja. Nevykecávanie sa. Od momentu zohyzdenia brata, ten druhý nebedáka, ale oblieka sa do taktického výstroja a takticky idú aj kumpáni. Idú dňom aj nocou a keď prídu kolmo ho bi po hlave. Je to výhoda pre diváka a nevýhoda pre nich. Tunely nie sú akciou, sú akčným hororom. Rambo je des, kde uteká ešte kým vládze sadnúť si do hojdačky a posledné momenty prežiť ešte v objatí krajiny, domova a blízkych. John je vojnový Neeson 96 hodín. Kým T-800 nevie čo má robiť, Rambo svoju cestu neopúšťa. Rázny, bezdialógový, načúvajúci, baviaci diváka. Prvoplánovo, ale sakramentsky dobre. Johne odpočívej v pokoji. (videné 09.12.2019, BDrip) ()

netWoor

Asi nejkultovnější film mého mládí v hluboké totalitě. U kámoše na videu, v mizerný kvalitě a dabováno jedním člověkem. Ale s hubou dokořán - Rambo II.. Až po revoluci jsem zjistil, že je i R I. (nakonec se mi asi líbí nejvíc). S nadšením shlédl nudnou R III. a s vědomím, že to bude stejně průšvih, sem si nemohl nechat ujít R IV. A teď R V. A rezumé? No nakonec nejlepší část je asi začátek. Ty nostalgický kydy mi ani tak nevadily, to k tomu patří. Ale vysvobozovačka ve stylu dojdu tam a požádám (bo nechápu, co tam chtěl dělat), neni zelenýho baretu hodna. Prostě hloupost, možná únosná u jinýho hrdiny, ale ne Ramba. A kokotina s podzemím? Nikdy neuvěřim, že by si ten magor dělal pod barákem takhle složitý tunely, je to nesmysl. Měli mu dát haciendu někam do hor a využít nějaký jeskyně, když už nutně museli bejt pod zemí. Ale ani tam se vlastně nic neděje, všichni zdechaj kvůli nástrahám a R už je jen doráží (ani neni jasný proč, R by je nechal řvát a vyzdechat). Závěrečná scéna je pochopitelně taky kokotina, to měl asi scénárista záchvěv touhy po drsnosti, což mu nežeru. Za mě ...srajda snad eště horší než R IV a už ta mě nebavila. ()

deLaFere

Naprosto prázdný a zbytečný snímek, který nemá ani kapku atmosféry předchozích dílů série. Stallone mi vůbec nevadí, je to frajer ve svém věku, ale tuhle recenzi píšu asi týden po shlédnutí a nevybavím si takřka žádný moment, který by stál zato. Záporáci jsou směšní, stejně jako spousta prázdných keců hlavního protagonisty. Vztah mezi Johnem a tou slečnou je vyprázdněný úplně stejně, vůbec mu nevěřím. Akce byla opravdu trapná, naprogramovaní robůtci jednali přesně jak bylo třeba. Závěrečný proslov jen korunuje tuhle soap operu. ()

gemi

Pravda, není to úplně vánoční film, ale zato je to skvělý akčňák s brutálním a zcela uspokojivým závěrem. Velmi důstojné završení jedné velké legendy! ()

nwx odpad!

Home Alone pro dospěláky. Hrozná blbost, bohužel. Ani Rambo hudební motiv nezahrál při akci. Stallone je legenda, škoda ho. Filmové legendy odcházejí a neexistuje za ně náhrada. ()

rublik05

Jak jinak ukončit tuhle filmovou legendu, než velkým akčním nářezem, kdy krev stříká do všech stran, hlavy a končetiny létají jedna po druhé a do toho všeho tucty různých pastí a nástrah. Ano, poslední díl legendárního Johna Ramba je plný kvalitních akčních scén a fanoušci a milovníci akčních filmů béčkového ražení si jistě přijdou na své. Tentokrát se však nevydáme do džungle Barmy nebo Vietnamu ani do rozpáleného Afghánistánu, zůstaneme pěkně doma v Arizoně, kde se John usadil na rodinné farmě. Zde se také odehrává většina scén, včetně závěrečné "poslední bitvy". Rambo, již značně poznamenaný věkem, je pořád stejný řízek s neuvěřitelným charisma, kterého se rozhodně nevyplatí nasrat. Co mi však na filmu vadilo, byl lehce jednodušší děj. V podstatě docela tuctový, stokrát zfilmovaný, takže nic extra nového či zajímavého. Naopak akční scény a samotný nasraný Rambo jsou nejsilnější momenty celého filmu, místy jde z něj opravdu strach a jde vidět, že si Stallone roli Ramba vyloženě užívá a sedí mu. Film se také snaží docela dost tlačit na emoce, což místy funguje, zejména v závěrečné sekvenci. Jindy během děje zase naopak emoce moc nefungují. Celkově vzato se však jedná o velmi důstojné zakončení celé série. I když jsou pro mě osobně předchozí díly o trošku lepší, rozhodně se nejedná o žádný průser. 7/10. ()

Kritik.

POZOR, SPOILERY!!! Nuž, úprimne, scenáristicky hrozne zlé, až iritujúce. Buď nemala umrieť, alebo to mali spraviť v rámci stručného úvodu. Polovicu filmu zabili a hodili do koša. Zbytočne. A načo šiel na strechu domu, kde sa vpodstate vzdal a dal zabiť? (že ho nepriateľ nechal žiť a následne mu pomohla neznáma žena, je fakt hrozne nelogické a otrepané...) Film si rovno pretočte do polovice a tam začnite pozerať. ()

Jenislávek

V první půlce hlavní postava Ramba moc nepřipomíná a člověk si musí opakovat, na co se vlastně dívá. Ale ta druhá polovina Home Alone po 70 letech už přináší to, na co celý film čekáme. Takže nakonec to člověka neurazí, ale řekl bych, že už stačilo. ()

vikino1

Rozhodně nejhorší díl série. A to beru v úvahu druhý i agitkou Studené války prolezlý třetí díl. Rambo měl skončit čtvrtým dílem - dílem jehož adrenalinové finále mě totálně uzemnilo a já nevěřícně s otevřenou hubou civěl na to, jak jeden z mých největších dětských idolů porcuje lidi něčím, co nemělo nikdy spatřit světlo světa. Tohle se mělo jmenovat Postradatelní bez postradatelných, protože postava Ramba - co se po Vietnamu dostal na pár let do krymu, pak žil dekádu kdesi v klášteře, poté šel dožít do Barmy - prošla radikální psychologickou změnou. On se po své životní pouti vrací do států na vidlákov, kde tancuje s koněm, vychovává dceru a po nocích kope bez bagrů tunely. Tunely tak velké, jejíž vyhloubení by četě cigošů trvalo asi dvacet let. Navíc na starý kolena začíná chytračit jak kdyby si Rocky Balboba odskočil do jiného filmu. Taky by mě zajímalo jak se dostal konvoj po zuby ozbrojených Mexikánců přes Mexicko-Americké hranice, aniž by si toho celníci všimli. A takových wtf momentů je ve filmu víc. Ted k akci - chápu, že se SS snažil změnit tempo, přiblížit se klasice (pastmi) prvnímu dílu, ale při závěrečné čistce jsem se o nikoho nebál, Rambo se v každej moment ukázal tam, aby efektně (nikoliv efektivně) rozporcoval protivníka. Protivníci mě utvrdili v tom, že Mexikánci jsou jen banda oblečených amatérů, kteří vlezou kamkoliv, jak dobytek na porážku. A tak mě celkově tento díl připadá nudný, šablonovitý, bez jediné nezapomenutelné scény. Tohle je na Ramba zatraceně málo. ()

Demonic189

Ako samostatný film so Silvom je to fajn a neurazilo ma tak, akoby som čakal, ale KU*VA - TOTO JE RAMBO? Záver predlhej ságy? WTF? Ja som chcel diel minimálne na úrovni štvrtého, geniálneho diela a nie obyčajný mix Taken/Sam Doma... ()

waska

Jednoduchý příběh, ale Sylvester je i po sedmdesátce ve své ikonické roli stále velice uvěřitelný. ()

R.A.D.E.K

Sám doma se Sylvestrem Stallonem. Snímek zdobí silné stránky celé série - přímočarost děje a akce. Tvůrce dal divákům to, co mají na této sérii nejvíce rádi. Nic víc, nic míň. Potenciál byl určitě větší. ()

E lan

No kruté je to hodně, o tom žádná. Asi nejsem tím správným fandou této série, protože se mi to vlastně nelíbilo. Konec mě spíše pobavil, to byla kráťárna jakou jsem snad ještě nikdy neviděl. Celkově ale slabé... ()

Armin82

Já mám rád všechny díly Ramba, je to jednoduchý a má to šťávu. Poslední dva díly, nám díky jiné době, poskytují i docela dost stříkající krve. Co se týče Last blood, tak pro mě je to ještě o fous lepší, jak předchozí díl. Chápu, že ti upjatí diváci bez kapky fantazie, chtěli vidět Slye opět v někde v pralese, ale proč? Tohle bylo ok! Opět je to o využítí jeho bojových zkušeností a mozku( o kterým ve druhém díle prohlásil, že je tou největší zbraní). Tedy mimo chvíle, kdy se nechal obklíčit bandou jihoamerických cigošů nebo aby odvezl předávkovanou ,,dcérku,, někam do špitálu, než aby jel přímku přes hranice. Určitě jsou i v Mexiku slušný města a nemocnice. To ten mozek ošizený o antidepresiva, trošku vypověděl službu, ale tak zase pro zápletku jednoduší. A ta závěrečná přestřelka plná výživných pastí, byla jako Sám doma pro 18+. Zřejmě proběhla konzultace s Culkinem :-) Za mě bezchybnej film a když vidím opět tu nelogickou kritiku, tak si přidam na 100% ()

ER

Tady se značka Rambo ždíme do poslední kapky krve. Čekal bych fintičky aspoň z prvního filmu a ne tupě omílaný námět. ()

Lupes

Třetí nejlepší díl série. Po nedostižné jedničce a akčně přímočaré a strhující čtyřce je tohle docela důstojné rozloučení. Proč důstojné? Pomohlo oproštění od osmdesátkových happyendů, inspirace jinými staroušky i uvěřitelnější motivace k akci. Zájem o "vlastní" rodinu však zároveň umožnil proslovit několik "filosofujících" mouder, při kterých marně pátráte, co tím chtěl autor říci. Bohužel. Zklamání přináší i závěr, který nenaplňuje probuzená očekávání. V boji na půdě kartelu má akce sílu a přináší pocit ohrožení, dává tak vzpomenout na samotné počátky série. Jenže závěrečná nad-dimenzovaná příprava předznamenává jen nudné vybíjení, které by navíc uneslo namísto několika osobáků celé náklaďáky plné zlosynů. Maně tak zavzpomínáte na těžkou kulometnou palbu v závěru IV. Povzdechnete, zívnete a říkáte si, jestli to celé nebylo nějak zbytečné. *** P.S. Na textu distributora je vidět, že je tvořen či překládán, aniž by film někdo reálně viděl. "Dcera jeho dávného PŘÍTELE"?! To jako fakt? ()

Nix

Řekl bych, že to je dost možná asi poslední díl, který bude s vietnamským hrdinou, ale třeba ještě Stallone překvapí. Je úctyhodné, jak v takovém věku vypadá a jak působí, čím starší, tím je drsnější, nevím co za zázračné pilulky bere. Každopádně tenhle Rambo už patří do skupiny revenge filmů, ale není to tak hrozný. Závěrečný hon a masakr je skvělý, akorát ta výplň mezitím je prostě nudnější a člověk to finále očekává opravdu od jedné chvíle pořád. ()

Zlaté maliny 2020 – nominace

Zlaté maliny 2020 – nominace

09.02.2020

Tradičně se Zlaté maliny aka ceny pro nejhorší filmy roku udílí noc před Oscary. Letos tomu tak není, pořadatelé se dosud ani nerozhodli, kdy ceremoniál vlastně proběhne, místo toho však dnešek… (více)

Sylvester Stallone se chopí korejské detektivky

Sylvester Stallone se chopí korejské detektivky

08.05.2019

Produkční společnost Sylvestera Stallonea (Rambo, Rocky) Balboa Productions získala práva na remake jihokorejského thrilleru The Gangster, the Cop, the Devil, jenž bude debutovat letos na filmovém… (více)

Opuštěný Rambo projekt stále žije

Opuštěný Rambo projekt stále žije

19.10.2018

Sylvester Stallone (Plán útěku, Creed) momentálně natáčí pátého Ramba, který se bude odehrávat v Americe a stárnoucí hrdina John Rambo ve filmu bude válčit s mexickým kartelem. Kdybychom se ale… (více)