Anna (Alena Antalová) tráví se svým manželem (Igor Bareš) každé léto v chatové oblasti pár desítek kilometrů za Prahou. Jsou svoji už celou věčnost, takže jejich manželství sklouzlo, jak to tak bývá, do rutiny a stereotypu. Muž svůj čas už dlouho spravedlivě dělí mezi karban s kamarády v hospodě a výrobu modelů lodí ze sirek uvnitř lahví, jeho žena je pro něj prakticky neviditelná. Anna si každé léto zpříjemňuje několik dní pravidelným setkáváním s kamarádkami, kolegyněmi z práce, které za ní do malebných středních Čech přijíždějí na cyklistické výlety do okolí hradu Kamýk. Jednoho dne se ve vesnici objeví Artur (Jaromír Hanzlík). Elegantní šarmantní gentleman, který je, jak všichni předpokládají, novým majitelem místního zámku. Zámek je sice spíš polorozpadlá ruina, ale zámecký pán s ním má velké plány. Mezi Arturem a Annou přeskočí jiskra. Anna zažívá pocity již dlouho nepoznané. Artur je galantní a zahrnuje ji pozorností, Anna s ním čím dál častěji uniká své životní realitě vstříc romantickým výletům a dobrodružstvím… (Bioscop)

Trailer 2

Enšpígl

Jaromíra Hanzlíka mám hodně rád, takže na jeho scénaristický debut jsem byl zvědav a na jeho herecký výskyt na plátně jsem se těšil. No a dopadlo to půl na půl. Začnu tím horším ať to mám zkrku, protože mě to nikdy není příjemný. Byl to opravdu scénaristicky debut a některé věci neměli hlavu ani patu. Vůbec jsem nepochopil jaký vztah měl Hanzlík směrem k dělníkům, celá scéna s Etzlerem byla pro mě jedno velký WTF. Celý to od začátku bylo hrozně na náhodu, postavy mě přišly moc šablonovitý až nevěrohodný. Bylo tam nutný začlenit dceru Luci Vondráčkovou ? Měla jít pryč, nic to příběhu nedávalo a hlavně to ubíralo na atmosféře. Čímž se dostávám k tomu hezkýmu, film působí pozitivně a když jsou Anna a Artur spolu, rozumíš jim proč, chápeš je, přeješ jim, Krásný exteriéry steřdních čech dávaj filmu touhu pro výletě, po létě, po pivu, po tom cítit se šťastně což bych přál hlavně českým filmovým kritikům. Já to nechám za tři hvězdy, můj tip, že střední a starší gerenace tento film ocení ještě lépe než já a u kritiků je to jasný předem. ()

castor

Upřímně mě mnohé jiné tuzemské kousky urazily podstatně víc. Nostalgicky romantická komedie je scenáristickou premiérou Jaromíra Hanzlíka, za kameru usedl ostřílený (ovšem totální) rutinér Jiří Adamec, který stojí za nespočtem nováckých estrád a seriálů (a samozřejmě i lehce kvalitních projektů z 80. let). Pochopitelně se vracíme k Honzovi z Léta s kovbojem, který se rovněž prohání na koni a ukazuje „cestu“ sympatické ženě. Zatímco v roce 1976, kdy pásl stádo družstevních krav, šlo o psycholožku Doubravku s tváří Daniely Kolářové, nyní v nešťastném vztahu „trpí“ Alena Antalová. Hanzlíkův Artur vede intelektuální řeči, recituje básně a je tak obecně trochu na přes držku. Možná z něho vycházejí „hluboké“ myšlenky, ale spíš by stačil prachobyčejný rozhovor, aby divák uvěřil jeho sblížení s mladší ženou. Ta si nikdy s necitlivým manželem nepromluvila o svých pocitech, takže i ona by potřebovala otevřít oči (rozuměj proplesknout). Ale smysl toho nedává víc, podstatně víc. Hanit moc nechci, spíš je škoda, že nějaký ten humor nevzešel z vedlejších linií, kde se postupně vystřídá obrovské množství známých tváří. Úplně trapně jsem se necítil. Jen doufám, že na takového prince z auta vypouštějícího bublinky nečeká třeba moje máma. ()

Djoker

Nevěřím, že se Adamec po přečtení scénáře od Hanzlíka neválel pod stolem. Ovšem byla to šance, jak se na stará kolena dostat do kin, tak ji využil. Sledovat Hanzlíkův sebeklam, že zrovna on je tím princem, na kterého české ženy čekají, je skutečně úsměvný. Překvapivě největším omylem je však casting, který z valné části proběhl v nováckých vodách a přinesl i úlet v podobě obsazení dvou žen, které vypadají na čtyřicet, ale stejně hrají matku s dcerou. ()

NinadeL

Nápad Léto s gentlemanem určitě má. To není problém. Vzdálená vzpomínka na Léto s kovbojem inspirovala další letní komedii... Legrační spíš je, pro kolik lidí to byl první celovečerák (Adamec, Antalová...) a že je to celé spíš taková malá televizní záležitost, která v kinech vedle skutečných filmů působí jako chudý příbuzný. Na druhou stranu Hanzlík chtěl pohodový generační film pro lidi, kterým bude lichotit už jenom to, že se znovu setkají se svými oblíbenci v podobných rolích, v jakých je byli zvyklí sledovat před lety. Takové vesnické drbny v podání Bouškové, Klukové, Hüttnerové nebo Kantorkové jsou zkrátka něčím, co některým divákům chybí. ()

Big Bear

Asi nejsem cílová skupina téhle limonády ve stylu Rosumunde Pilcher... Odhaduji, že by jí měly být rozvedené padesátky a výš, snící o princi ze zámku poté co vykopli své manžely a žijí sic ve vytoužené nezávislosti, ve které ale trpí samo sebou samotou. Některým to tak i vyhovuje. Ale je to jen odhad... Jelikož vždy dám až na své hodnocení (někdy díky tomu po právu dostanu pecku jak od flaku) nedbal jsem zdejších rad, varování a na sténání umírajících diváků co to dokoukali... Nu mám co jsem chtěl. Je to opravdové zvěrstvo. Jaromíra Hanzlíka jsem měl vždy velice rád, dokonce jsem jej zbožňoval dávno předtím, než jsem jej jako dospělejší poznal coby herce. Měl jsem kdysi krásnou LP desku s příhodami kocoura Vavřince a Hanzlík byl nejenom vypravěčem, ale i tím Vavřincem. Ale co tady předváděl...Co mu proboha dali aby do toho šel? To mu něco píchli nebo strčili pod jazyk ? Takhle slizkou a málo uvěřitelnou roli štvance pohlavních žláz jsem už dlouho neviděl. To 100x větší sexappel má Marek Vašut v reklamě na LIDL když s majitelkou jablečných sadů ochutnává ovoce a to ta majitelka na rozdíl od Antalové ani nebyla herečka... Občas jsem si promnul oči, zda nesleduji další díl Kameňáku... Baby na návsi, Lucka, koukal jsem zda někde neběhá Langoš č.2, Vydra, Paulová a Pepík Lauferů. Tohle ještě možná skončí žalobou od Trošky pane Adamec. takhle vykrást scénář, to se hned tak nevidí. Sama zápletka o vzplanutí ze stereotypu manželství je naprosto laciná a k Antalové vůbec neseděla. Už jí není tolik co v Pojišťovně štěstí a tak to bylo celé takové divné až gerontofilní... Navíc Bareš ještě mohl být rád, některým ženským se to v hlavě pomotá už ve čtyřicítce. Měl tedy ještě deset let relativního rodinného klidu než se něco dozvěděl. Ze začátku jsem mírně šílel i z toho válečného jeepu, ten ale nakonec dostal rozumné vysvětlení. Tohle bylo prostě příšerné a hvězdu dávám jen z úcty k panu Hanzlíkovi, kterému bych dát odpad asi nedokázal. Jo a ještě jedna hrůznost, soundtrack nějakého Orma. V romantických chvílích podkres romantickými písněmi, tady alespoň česky zpívanými... Brrr... Jediné plus byla kratičká účast pana Goldflama. Dám kus střepu ze zámecké okenní vitráže a pryč od toho ! * ()

• Ve filmu si zahráli skuteční obyvatelé Zduchovic. (JT19)