• Slepejsek

Vzhledem k tomu, že je únor, mám pocit, že je tu nový filmový termínus technikus - letní komedie = trochu povědomá (přijela pouť), trochu jako ze života (Bareš v dílně či hospodě), trochu blbá (když Artur promluví anebo sledujete rodinné účtování zámecké honorace). Trochu se zasmějete, trochu pousmějete, trochu poučíte (česky ala Hollywood). Hlavně nezapomeňte vypnout mozek a ono to příjemně prošumí kolem a nic to nezanechá...(18.2.2019)

Je vidět, že pan Hanzlík načerpal mnoho životních zkušeností i hlášek. Pravda, film občas sklouzává do babovřeštích kolejí, ale holt nebýt toho, odpadla by velká část divactva a kdo má nyní sílu natočit výhradně umělecký film?! Na druhou stranu, hlavní mesidž je jasná - žena, kterou si chlap nevšímá, natož ji ze života dělá peklo přesto, že ho obskakuje, snadno podlehne někomu, kdo jí dá pocítit, že má nějakou cenu. Naštěstí ono vzplanutí bylo dost akademické. Za další nám bylo připomenuto, že i Ukrajinci jsou lidé a nakonec, že i těm podnikatelům vlastně není co závidět... Nevím, zda scénarista a zároveň hlavní postava má možnost režizérovi kecat do obsazení, ale asi ano, jelikož je vidět, že herci mají vyvinuté sociální cítění a koukají nechat vydělat i kolegům. Myslím na pí. Bouškovou, Klukovou a Kostkovou. Tři cyklo-kámošky na dovolené byly báječné. Škoda, že Lucie Vondráčková musela hrát takovou mrchu, jinak jí to dost slušelo. Bylo dost maso obsadit ji do role baby, které se hroutí vztah... --- Na scénáristickou prvotinu to myslím nebylo vůbec špatné a neviděl bych to zas až tak děsné, jak se zde píše, ale abych vše zcela pochopil a vychutnal všechny nuance, chtělo by to vidět ještě jednou. Každopádně na letňák - prima film.(18.2.2019)

• Redyx1

Sorry,ale i když mám J.Hanzlíka strašně rád a je to opravdu super herec,tak tento film se moc nepovedl.Už jen výběr hlavní herečky je špatný a dodnes se tato herečka nesnažila naučit cesky a působí ta její řeč komicky,stejně jako nesmysl že hraje matku L.Vondráčkové kterou by musela mít v 8 letech...a rozhodně Vondráčková nevypadá že už ji nebylo 38 a stejně tak nikdo normální neuvěří vztahu Bareše a Antalové..(16.2.2019)

• Rohy212

Hanzlík na bílém koni zachraňuje smutné ženy nad hrobem (čti ani ne 50letou babičku Antalovou), cituje básně a z veterána mu jdou bubliny (není eufemismus). Šťastné manželství neexistuje, ale radši se utrápit, než se nechat rozvést. Hvězdička za scénu, kde podnapilý (a často i polonahý) lid jede na kolotoči, hasiči na ně stříkají vodu a z repráků duní Když se u nás chlapi poperou, což by lépe nezrežíroval ani Gaspar Noé.(14.2.2019)

Jaromíra Hanzlíka mám hodně rád, takže na jeho scénaristický debut jsem byl zvědav a na jeho herecký výskyt na plátně jsem se těšil. No a dopadlo to půl na půl. Začnu tím horším ať to mám zkrku, protože mě to nikdy není příjemný. Byl to opravdu scénaristicky debut a některé věci neměli hlavu ani patu. Vůbec jsem nepochopil jaký vztah měl Hanzlík směrem k dělníkům, celá scéna s Etzlerem byla pro mě jedno velký WTF. Celý to od začátku bylo hrozně na náhodu, postavy mě přišly moc šablonovitý až nevěrohodný. Bylo tam nutný začlenit dceru Luci Vondráčkovou ? Měla jít pryč, nic to příběhu nedávalo a hlavně to ubíralo na atmosféře. Čímž se dostávám k tomu hezkýmu, film působí pozitivně a když jsou Anna a Artur spolu, rozumíš jim proč, chápeš je, přeješ jim, Krásný exteriéry steřdních čech dávaj filmu touhu pro výletě, po létě, po pivu, po tom cítit se šťastně což bych přál hlavně českým filmovým kritikům. Já to nechám za tři hvězdy, můj tip, že střední a starší gerenace tento film ocení ještě lépe než já a u kritiků je to jasný předem.(14.2.2019)

• - Jiří Menzel byl zvažován ne režisérský post, ale ze zdravotních důvodú z toho sešlo. (Bioscop)

• - Scenárista filmu Jaromír Hanzlík (Artur) původně o obsazení měl jinou představu, ale musel přistoupit na mladší herce Alenu Antalovou (Anna) a Igora Bareše. Ti ho nakonec podle jeho názoru přehráli a herecky upozadili, nicméně jejich obsazení nelitoval. (JoranProvenzano)

• - Natáčelo se 18 dní v obci Zduchovice u Kamýku nad Vltavou. [Zdroj: iDnes.cz] (rakovnik)