Anna (Alena Antalová) tráví se svým manželem (Igor Bareš) každé léto v chatové oblasti pár desítek kilometrů za Prahou. Jsou svoji už celou věčnost, takže jejich manželství sklouzlo, jak to tak bývá, do rutiny a stereotypu. Muž svůj čas už dlouho spravedlivě dělí mezi karban s kamarády v hospodě a výrobu modelů lodí ze sirek uvnitř lahví, jeho žena je pro něj prakticky neviditelná. Anna si každé léto zpříjemňuje několik dní pravidelným setkáváním s kamarádkami, kolegyněmi z práce, které za ní do malebných středních Čech přijíždějí na cyklistické výlety do okolí hradu Kamýk. Jednoho dne se ve vesnici objeví Artur (Jaromír Hanzlík). Elegantní šarmantní gentleman, který je, jak všichni předpokládají, novým majitelem místního zámku. Zámek je sice spíš polorozpadlá ruina, ale zámecký pán s ním má velké plány. Mezi Arturem a Annou přeskočí jiskra. Anna zažívá pocity již dlouho nepoznané. Artur je galantní a zahrnuje ji pozorností, Anna s ním čím dál častěji uniká své životní realitě vstříc romantickým výletům a dobrodružstvím… (Bioscop)

Trailer 1

topi80

Já se celkem oddychově pobavil, což byl i záměr Jaromíra Hanzlíka, i když ne vždy to bylo tak, jak on zamýšlel. Dialogy i zápletka šustí příručkou "Jak napsat romantiku pro starší a pokročilé, když máš večer uzávěrku," párkrát jsem dokázal předříkat nějaký ten dialog dřív, než zazněl, a obraz popsat dřív, než k němu došlo, na druhou stranu musím pochválit nádhernou kameru, povedený obraz buranského prostředí (které je mně osobně vlastní), mikrofon na autobusové zastávce, hlášky Pavla Soukupa a především pak scénu, kdy se mísí pouťové radovánky s pohřbem či poměrně rychlé a striktní ukončení Hanzlíkových prázdnin. Jaromír Hanzlík silně pateticky přehrává, na druhou stranu Bareš, Antalová, Soukup i Vondráčková hrají na poměry filmu tohoto typu opravdu dobře. Je vidět, že ač nejde o veledílo, tak to točil někdo, kdo řemeslo opravdu umí. Budu bodově štědrý, však mě neubude... ()

anli

Často si říkám ,jak málo ,vlastně moc málo je nových, dobrých komedií a o českých komediích to platí dvojnásob.Jaromír Hanzlík si vzpoměl na svojí nezapomenutelnou komedii "Léto s kovbojem" a pojal myšlenku na jakési volné pokračování.Napsal si scénář a oslovil ,do té doby výhradně televizního ,režiséra Jiřího Adamce.Vybrali spolu herce a hurá točit.Musím říct ,že už sám námět a potažmo scénář je tak maximálně na bakalářskou povídku do televize ,nikoliv na celovečerní film do kin.Příběh je sám velmi slabý a nebojím se říct až o ničem.Spousta postav je tu nějak přidáno,aby bylo koho točit ,ale hercí nemají co hrát a hodně věcí vyšumí do prázdna.Srovnání s kovbojem je opravdu jen díky Hanzlíkovi ,který totiž asi zapoměl ,že na opravdu dobrou komedii potřebuje dobrý příběh ,dobrý scénář ,který je hlavně vtipný a skvělé herce.Tady se všeho nedostává a i zkušený televizní matador Adamec tu nic nepředvádí ,protože ani nemůže.Nic moc tu nepředvádí ani herci a například Šimůnek ,Vondráčková , Etzler jsou tu úplně nanic a vůbec jsem nechápal ,naco tady jsou.Celý film působí velmi televizně a nezachraňuje to ani kamera,ač se snaží sebevíc ,ani hudba ,ani krásné exteriéry ,které jsou největším plusem filmu.Ale pro mě je hlavní to ,že bych se měl u komedie smát a bavit a tady jsem ze za cellý film pousmál asi dvakrát ,což je opravdu málo.Možná film vezmou na milost televizní diváci ,kterým romantika a lehkost bude stačit.Dávám 40% za krásně nasnímané exteriéry a těch pár pousmání ,na víc to opravdu není.A prosím Jiřího Adamce ,aby se vrátil k tvorbě televizní ,která mu sedí a je v ní jako doma a Jaromír Hanzlík ať užívá zaslouženého důchodu a občas se mihne ve filmu jako vedlejší postava ,na celý film už prostě nemá.No a teď si pustím nějakou dobrou českou komedii ,abych si spravil chuť. ()

blackrain

Trestuhodně nevyužitý herecký potenciál a že se tu sešla teda parádní skvadra. Příběh, nebo to, co se momentálně odehrávalo na obrazovce se strašně vleklo a působilo strašně nemastně a neslaně. Hanzlík je sice starý herecký pardál, ale tohle mu nějak nevyšlo. Jediný, kdo tu asi něco pořádně zahrál, byl Igor Bareš. Jinak je to spíše sled několika letních epizodek v pěkných exteriérech. ()

Fary

Má to své kouzlo, ale člověk se neubrání tomu, srovnávat to s Létem s kovbojem (už jenom tím, že je tam taky nedoceněná holka a idol, který ji vytrhne z běžného života). Film jako takový je fajn a tak jak Hanzlík s Adamcem chtěli "zahřeje na duši", ale nějak mu něco chybí k tomu, aby zaujal a zůstal v paměti. Působí to spíš v některých místech trochu jako Troškovy Babovřesky. ()

dopitak odpad!

Romantická rozpustilá komedie na kterou se pokaždé rád podívám. A pak Hanzlíka napadlo, zkusit fušovat do něčeho co neumí a natočit "volné pokračování". A zapomněl i hrát, je toporný, vtipy a dialogy se nedaří a divák se hluboce stydí. Marně hledám cokoliv, cokoliv pozitivního. A takovej to býval borec ten Pepin. Babovřesky hadr. ()

• „Překvapilo mě samého, že mi psaní šlo docela od ruky, píšu totiž ještě postaru tužkou do sešitu. Ale tím, že mě to od samého začátku úplně pohltilo a bavilo, se mi situace i dialogy skoro samy vybavovaly,“ přiblížil svoji práci na scénáři Jaromír Hanzlík. (SONY_)
  • Když výsledný film sestříhali, tak zjistili, že má 2 a půl hodiny. Následně ho o 1 hodinu zkrátili. Kvůli tomu se ve filmu mnoho herců neobjeví. Například Pavla Tomicová nebo Ondřej Malý. (JT19)
  • Část filmu se odehrává v jednom z nejznámějších českých poutních míst – Bazilice Nanebevzetí Panny Marie na Svaté Hoře u Příbrami. (Tonula)