Být v nacistické Třetí říši malým blonďatým klukem znamená poměrně dost přímočarou kariéru. Tedy aspoň na jejím začátku. Jedním z prvních kroků je členství v organizaci Hitlerjugend, čili v „Hitlerově mládeži,“ což obnáší trochu vojenského drilu, pálení závadných knih, vyhazování věcí do vzduchu, nenávidění židů a podobné hraní si na vojáčky i na válku. A to v partě se spoustou Hitlerovi též velmi oddaných kamarádů. Smysl a cíl to má jednoduchý: stát se řádným a plnohodnotným nacistou. A tím chce být i desetiletý kluk Jojo (Roman Griffin Davis), kterému v tom pomáhá jeho imaginární přítel, tak trochu nablblý Adolf Hitler (Taika Waititi). Adolf Jojovi radí v různých životních situacích a podporuje jej v jeho správném náckovství. Zlom v Jojově životě nastane v okamžiku, kdy zjistí, že jeho maminka (Scarlett Johansson) ukrývá v podkroví židovskou dívku (Thomasin McKenzie). Od té chvíle musí malý Jojo čelit svému vlastnímu zaslepenému nacismu a s tím mu jeho vymyšlený Hitler už může jen velmi těžko poradit. I když se docela snaží. (CinemArt)

Davies182

Bylo asi jasný, že zbytek filmu se nebude moct rovnat tý neuvěřitelný kadenci ultimátních fórů v první půlhodině, i tak je ale Králíček nadprůměrnou komedií s hromadou neotřelých nápadů. Je to taková legrační soft verze drsného Život je krásný, dramatických prvků nicméně mohlo být více. [HBO GO] ()

Xmilden

Waititiho humor mě neskutečně sedí. Umím si představit že by ten člověk natočil ryzí komedii. Jenže on má ambice, kromě bavení lidí, take něco sdělovat. Takže si vzal na paškál 2. světovou válku a vysmívá se fašismu stylem, až se člověk musí štípnout do tváře, zda-li je to v dnešní hyperkorektní době ještě vůbec možné, si z něčeho vážného utahovat. Plátno zaplnil skvělými herci, nad kterými ještě o fous ční parádní Sam Rockwell. Nejlepší hlášku utrousí na táboře Hitlerjungen, kdy se náš mladý hrdina zraní výbuchem granátu. "Don't do that." 80% ()

Arbiter

Mrzí mě, že jsem v dětství taky neměl smyšleného kamaráda. Milá, patetická a trochu cynická pohádka. Sedlo mi to. ()

Fiftis

Možno som mal veľké očakávania po skvelom filme Er ist wieder da (2015). Áno, niektoré scény sú proste bláznivé, pre divákov bez štipky nadhľadu to určite bude príliš veľké sústo. Či už je tu Hitler prezentovaný akokoľvek, je len predstavou a imaginárnym priateľom zmäteného dieťaťa, ktoré si ani nevie zaviazať šnúrky na topánkach, má len jedného kamaráta a zúfalo túži po otcovskej postave vo svojom živote. Vo finále sa Hitler vyskytuje v snímke aj menej, než by ste čakali. Aj Hitler je tu však vyobrazený ľudsky, rovnako ako celá snímka. Problémom je však aj to, že sa tu neodohrá nič prevratné, na čo by ste si spomenuli aj po roku. Film ubehne a než si to stačíte uvedomiť, nespomeniete si z neho na jedinú scénku. ()

Hrabka

Tento styl není úplně pro mě, nicméně jsem si film relativně užil. Dobré hlody se našly, chvílemi to ztrácelo. Za mě průměrná komediální podívaná z druhé světové války. 60% ()

*CARNIFEX*

Taká, hm, ako to povedať .. nijak extra zaujímavá, nijak mimoriadne vtipná, nijak v zásade originálna “kokotinka”, ktorá je nevedno prečo, v červených číslach. Chápem, čo bolo poslaním tohto snímku, avšak porovnávať ho s filmami od Tarantina, mi príde extrémne scestné. ()

Shakers

Ten Waititiho štýl ma moc nebavil ani v Thorovi a nesedí mi úplne ani tu. Niektoré scény boli super, obzvlášť úvod a záver a väčšina tých, kde bol Sam Rockwell. Inak mi tieto tri žánre - komédia - dráma - vojnový moc nesedeli dokopy. Krpec Roman Griffin Davis bol perfektný, tak isto aj Hitler v podaní scenáristu a režiséra. Ako celok mi to moc nesedelo. Ale ako krátky klip 10-15 minút by to bolo super. 55% - 3* ()

pepo

Moc pekne. Dokaze to pobavit, dojat aj velmi kruto chytit pod krkom. Herci do jedneho uzasni, rovnako sklbenie zanrov. Najlepsie vsak je, ze sa tomu vyborne dari predavat svoj message. Nackovia su totiz banda nesvojpravnych a zmanipulovanych oviec, z ktorych si musime robit srandu aby sme sa ich nebali. Nielen v nasich koncinach dolezita zalezitost, ktora snad aspon niekomu otvori oci. 9/10 ()

playboxguest

Zbytečná rozjuchanost, film chvilkama působí skoro tak bláznivě jako staré němé komedie, což jeho dramatičnosti dodává na křečovitosti. Bláznivost v tomto případě neznamená hravost jako třeba u Život je krásný, spíš je tu taková nepatřičná (trapná, už jsem jen čekala, zda se objeví Američany tak oblíbené prdění a vrážení do skla) a postava Adolfa je úplně navíc. Vtipné to není, kvůli snaze o dětinský humor to není ani smutné. Ale pozadí příběhu o klukovi, co se vypořádává s tím, co si chce myslet a co mu vštěpují dospělí, aby si myslel, má něco do sebe, a stejně tak i naše česká podloubí. ()

Pepinec

Mít za mámu Scarlett a ve skříni budoucí současnou je asi jediná možnost, kdy by se na životě v Třetí říši dalo najít aspoň něco málo pěknýho. Co bych za to dal, kdyby nám v dějáku tenkrát mohli pustit tenhle film. Za necelý dvě hoďky by i za pomoci humoru měl každej představu o době, kdy proběhl první pokus založit EU. Dětský role plný hlášek jsou jednak skvěle napsaný a druhak i skvěle zahraný. Jen Kiwižena Mckenzie má zatím nějakou smůlu na role. Beze stop strávila zavřená v lese, tady ji šoupli do skříně; no já bych se příště bál číst scénář... Za mě osobně točte takový filmy dál, dokud je satira dovolená. ()

Nin

Neuvěřitelný mix dramatického lidského příběhu z druhé světové a bláznivé komedie. "Dramedie" není nic nového, ale nepamatuju si, jestli jsem vůbec kdy viděl něco v tomhle ohledu tak kvalitativně vyváženého (příběh je krásný a vtipy jsou boží) a tak rychle se proměnlivého - člověk ani nestačí utřít slzy a už se zase šíleně nahlas směje. Králíček Jojo je navíc úžasně natočený a herci jsou jeden lepší než druhý, dokonce i hlavní roztomilý kluk do filmu neuvěřitelně sedí a hrát umí. Naprostá paráda. Jeden z nejzajímavějších, nejvtipnějších... a nejlepších filmů o nacismu. (10/10) ()

niethustra

Waititi, na můj vkus až příliš sebevědomě a samožersky, vrší ta nejvyčpělejší klišé, která navzdory svému pokusu o komedii spíše potvrzuje, než aby je nějak šikovně převracel, obnažoval, nedejbože přepínal za hranice divákova vkusu, žánrových očekávání a jeho továrního morálního nastavení. Chápu, že natočit komedii z tohoto období, která by nešla naproti všem dobrým mravům a jejíž humor by se nevyčerpával scénkami nekonečného hajlování, je vo šajstlich, ale nějaký ten rok už od té doby uplynul a já upřímně doufám, že jsme stihli dospět do věku, kdy bychom si i z těchhle věcí mohli udělat pořádnou legraci. ()

JitkaCardova

Mnohem víc než čtyři, ale přece ne plný počet. *** Je to po delší době absolutní, svrchovaný film: maximálně nakažlivě osvobozující svou rozjařující filmovostí, úžasně dbalý, aby se nepodřídil diktátu tématu, vysmekávající se mu hladce a hbitě nepřebernými způsoby odvázanými prostředky jako úhoř, aniž by však divákům sebeméně dovolil unikat smrtelně vážné podstatě jeho sdělení. Je to ale film a nebojí se nic filmového použít. *** Dala bych deset hvězd, kdyby si tohle dokázal udržet absolutně, ale tam, kde nejde o Hitlera, o válku, o fanatismus, o využívání klukovské touhy patřit do party, ale o lásku a city, místy přece jen v Jojově postavě uklouzne k melodramatu, což mě vytrhovalo, rušilo z té jízdy a ve svém hodnocení to nemůžu poctivě pominout. *** BTW: Je mimo mísu zrovna tomuhle počinu vytýkat, že herci mluví v německém prostředí anglicky, naopak, film tenhle problém prostořece zviditelňuje a využívá k svému prospěchu a herci se můžou přetrhnout, aby si divák dosyta užil jejich různě rozvinuté verze němgličtiny. *~ ()

Indiana

Na mě to celkem fungovalo jako komedie i jako drama. Bavil mě hlavní hrdina i ten jeho tlustej kámoš, stejně tak Waititi jako Hitler a skvělej byl i Sam Rockwell. Několikrát jsem se u toho zasmál nahlas. 80% ()

JohnnyD

Kto by to povedal, že najlepší feel good roka bude coming of age o Hitlerjugend? Jojo Rabbit je podobný rokenrol, ako bol svojho času Wolf of Wall Street. Technicky to dokonalé nie je, ale cítiť v tom strašne veľa energie, zápalu a punkovej odviazanosti. Má to srdiečko, kopec humoru, ale najmä skvelú myšlienku a bohovských hercov (Rebel Wilson!). Taká Scarlett Johansson je tu azda ešte lepšia ako v Marriage Story. Taika dáva! ()

lamps

Waititiho obdivuji a hrozně jsem chtěl, aby se mi Králíček JoJo líbil. A byť mám nefalšovanou radost z toho, že mu vynesl Oscara za scénář, sám se neubráním zklamání. Momenty má film vpravdě silné až výborné (úvodní seznámení s aktéry, inspekce gestapa a vlastně celá linie vztahu mezi Johanesem a Elsou) a opět z toho prosvítá charakteristický a osobitý "happysad" rukopis i skvělé vedení herců, kteří hlavně v případě dětských protagonistů nemohou být přirozenější. Bohužel, řada scén a filmařských rozhodnutí má zároveň degradující účinky - ač jsem rád za jakýkoli Waititiho komický výstup, jeho linie s imaginárním Hitlerem je relativně zbytečná a nijak vynalézavá. Ale to je ještě menší problém. Hlavní nedostatky vidím v celkové nevyváženosti sdělení a výpravy - nejvtipnější scéna filmu je například náhle useknuta drastickým výjevem jak z Schindlerova seznamu a do nálady filmu, v němž jsou náckové za srandovní karikatury, se vůbec nehodí. Stejně tak závěr, kde se podivně skloubí seriózní výjevy umírání ve válce s naprosto parodickými vsuvkami. Nemluvě o tom, jak některé zvraty zůstávají nedotažené (nechají dvě děti bydlet samotné ve velkém domě a už se o ně nejstarají). Beru, že mělo jít o pohled malého chlapce, a jeho vývoj a různá názorová stanoviska mě skutečně bavili, ale ten pohled zkrátka není ucelený a účast většiny vedlejších postav postrádá odpovídající výchovnou hodnotu (s výjimkou matky, s níž se ale naloží dost diskutabilně). Navzdory všemu to rozhodně není špatný film a Taika dokáže proklamovat své jednoznačné myšlenky originálně a vtipně. Jen je škoda, že nezvolil více nekompromisní rámec a uchyloval se k těm několika pofidérním a kýčovitým motivům, které nemohou omluvit ani studiové hollywoodské konvence. 70% ()

Beckett51

Bezpochyby jeden z TOP 5 filmů daného roku. Andersonovsky originální, vtipný, roztomilý, ale i těžce emotivní a silný. + Už dlouho jsem neviděl herecký obsazení ve filmu, kde by se VŠICHNI herci tak skvěle doplňovali a svoje role si zároveň tak užívali. Nádhera pohledět. ()

Aky

Nápad pěkný, ale trošku mi ta nucená symbióza humoru, tragicky a sentimentu nesedla. Jako by se mezi cihlami příběhu občas vydrolila malta. ()

Cappuccino

Na prekvapenie film lepšie funguje v dramatickej rovine, než v komediálnej. Spočiatku sa síce na Hitlerovi, fanatických deťoch a bláznivej židovskej dehumanizácii pobavíte, ale neskôr sa do popredia dostáva vzťah Joja s matkou a Joja s Elsou. Možno menej zábavné, ako som čakal, ale skutočne príjemné a ľudské. P.S. Scartlett Johansson a Sam Rockwell boli super, Thomasin McKenzie veľmi sympatická. P.S.S. FO Hitler! ()