Skvělí herci v hlavních rolích – George Clooney, Sean Penn, Nick Nolte a Woody Harrelson – se pouští do nebezpečné akce ve filmu, který přináší drásavě realistický pohled na válečný i morální chaos v Tichomoří během 2. světové války. Film byl v roce 1998 nominován na sedm cen Akademie, včetně ceny za nejlepší film a nejlepší režii (Terrence Malick). Tenká červená linie je filmové mistrovské dílo, které nemá srovnání. Gene Siskel ho označil za “brilantní... hrůzu nahánějící... nejlepší současný válečný film!” (oficiální text distributora)

Wartord

Kdyby celý obsah Hollywoodu nacpali do vyloďovacích člunů, vypadalo by to přesně takhle. Uvěřitelně hloupý film o tom, jak neodborně se dá natočit, hlavně, že to zhudební počítačový mág Zimmer. Tolik nelogických chvil jsem u válečného filmu dlouho nezažil. Vojáci čekají, až je nepřítel uvidí - dobře, schovají se do lesa - dobře, ale potom vyběhnou zpátky do nepřátelské palby - katastrofa. Samozřejmě při tom někdo zařve. Nebo, chcete-li se naučit útok střemhlav na bunkr a přežít to... ano, ono se to dá přežít, to uvidíte. ()

Tomulka

I přes to, že je film velmi silně podbarven místy až mystickými úvahami o tom zda má vše smysl je opravdu až příliš roztahaný. Bylo to těsně na hraně. Kdykoliv stačilo jen brnknout a bylo by to již moc. O naprosto dokonalých hereckých výkonech se nedá vůbec pochybovat excelentnost provází každou postavu ve filmu. Jen bych pozvedl Jamese Caviezela jeho postava byla jak ušitá jemu na míru on to zvládl opravdu nejbravurněji a také John Cusack byl famozní sice jen krádce ,ale i tak byl. Celkově je scénář a režie nedostižitelná řadím mezi nejlepší co jsem zažil. ()

turkish44

Prvý film, ktorý by som dokázal vystihnúť jedným slovom: Patetické. Neskutočne, hnusne, otravne, gýčovo patetické. Rádoby filozofovanie, rádoby hľadanie zmyslu života. Z hovna neurobíš dezert, ani keď ho posypeš kilom cukru. Jediné, čo sa mi páčilo bola kamera a herecké výkony boli tiež okej. ()

Chlo0opek

Pro milovníky válečných a hlavně zdlouhavých snímků asi dostatečné k zábavě. Já se však u toho docela nudil. Spíš horší průměr. Howgh. ()

davidd131

Lidmi často kritizovaný kousek kvůli své délce, avšak když je film kvalitní, tak proč by nemohl být dlouhý. Pro mě jeden z nejlepších válečných filmů. Nejsou tu přehnané scény, kdy tisíce vojáků útočí ve vlnách, ale jsou zde nádherně vyobrazeny pocity člověka, který se uprostřed konfliktu nalézá. A právě toto mi přijde na tomto filmu naprosto jedinečné. Prostě I seen another world. Sometimes I think it was just my imagination. :) ()

Stambik

Jedna hvězda za hudbu a jedna za vyobrazení válečného utrpení vojáků. To je ale všechno... film je zbytečně dlouhý a vlastně ani nevíte, o co tam jde. Vážně velká nuda... 40% ()

Nortizop

Střih naprosto katastrofální! Stopáž jsem sice snesl s trochou pomoci urychlení přes mnoha-sekundové scény, které jsou pochopitelně vhodné čas od času pro výstavbu atmosféry a napětí. Je to ale nástroj, který je na odpis po takovém nadbytečném používáním po skoro 3 hodinách a co víc, můj dojem z celého filmu by se absolutně nezměnil po ~50% redukci oněch sekvencí. Vtěrná náboženská moudra mi též radost neudělaly. ()

Jenda1cz

Já velice cením záměry filmu. Například divákům nastínit velký počet povah vojáků. Popsat nám, jak tito lidé  válku zvládají. Všimnout si toho můžete na dialozích, místo toho, aby se lidi bavili o tom, jestli je zima nebo teplo, si kolemjdoucí povídají o smyslu života. Pak taky filozofické myšlenky. Jak se na válku dívat? Co si o ní myslet? Povznáší nás nebo nás akorát celého zašpiní? No a tohle všechno se mi na filmu moc líbí, jenže si toho asi vzali tvůrci moc a pak je z toho 170 minutová nuda. Například kvůli emočním scénám, které mi byly dost ukradené. ()

Barracuda_

Technicky špičkově natočený pacifistický válečný film protknutý filozofickými úvahami. Film ukazuje surovost a absurditu války, jenž v lidech probouzí nejnižší pudy k zabíjení. Hvězdné obsazení, velmi dobrý soundtrack Hanse Zimmera, kamera, bojové scény a filozofický podtext řadí film v mých očích hodnocením vysoko. Nicméně je potřeba uznat, že film je to dlouhý a místy vleklý, a proto se nemusí líbit každému. ()

Bragi66

Obrazově dokonalé a dokonale depresivní. Tam bych být nechtěl. Jen těch filozofických a pámbíčkářských řečí ba stačila tak třetina. Také toho plížení rákosím do kopce bych ubral a přitlačil víc na ději. ()

BONOBON

Tenhle film, i přes všudypřítomná filozofická "moudra" a několik silných scén podporovaných skvělou hudbou, na mě působí prázdným dojmem.. ()

J.o.h.n.ny

Nechápu, jak můžete srovnávat Ryana sa tímhle. Jde úplně o jiný film, jediné co mají společné je válka. A každý to bere z jiného úhlu. Jinek jde o kvalitní snímek, který se musí vidět najednou a ne s reklamamy. ()

Sigi

Podle mého nejlepší válečný film jaký sem kdy viděl.Film spíš obsahuje psychologičtější zamyšlení než akční scény. Vynikajicí herecké výkony hlavně Penn,Caviezel. A ta hudba. ()

Cain(cz)

Tenká Červená Linie, na vhs prožito minimálně 6, na DVD 5.... Tenká Červená Linie, žije, dýchá, tiše promlouvá a tak se nechávám průzračným proudem, unášet do oceánů zapomění, s úsměvem ve tváři a smutkem v duši. Tenká Červená Linie je pro každého, kdo má to štěstí, že vidí, cítí, slyší... bez vyjímky. Tenká Červená Linie může být hudbou Ainur moderního věku. Tenká Červená Linie je řekou mezi břehy. Lze pouhým číslem, popsat, zarámovat, vlny emocí? ()

Assshack

Tenká červená linie je podle mne daleko lepším než hollywoodský Ryan. Pravda, není tak velkolepý, netočil to Spielberg a není tam srdceryvný amerikanismus... Je to příběh lidí. Herecké výkony jsou vynikající, zvláště psychologické scény plné filosofování . Ale co činí tento snímek narosto dokonalým je hudba (Hans Zimmer - záruka kvality ) a ty zvláštní pocity, které jsem měl při sledování. Troufám si tento snímek zařadit mezi ty nejlepší válečné filmy. ()

Disney zahazuje značku Fox

Disney zahazuje značku Fox

19.01.2020

Už je tomu téměř rok, co studio Disney dokončilo akvizici studia 20th Century Fox a všech jeho odnož. Od té doby se mnohé změnilo, několik filmů bylo zrušeno, pár titulů čeká reboot a menší nezávislá… (více)

Malick workoholikem

Malick workoholikem