Skvělí herci v hlavních rolích – George Clooney, Sean Penn, Nick Nolte a Woody Harrelson – se pouští do nebezpečné akce ve filmu, který přináší drásavě realistický pohled na válečný i morální chaos v Tichomoří během 2. světové války. Film byl v roce 1998 nominován na sedm cen Akademie, včetně ceny za nejlepší film a nejlepší režii (Terrence Malick). Tenká červená linie je filmové mistrovské dílo, které nemá srovnání. Gene Siskel ho označil za “brilantní... hrůzu nahánějící... nejlepší současný válečný film!” (oficiální text distributora)

silverfuck

Možná zbytečně zdlouhavé, místy zbytečně sentimentální, ale jinak po všech stránkách výborné válečné drama s perfektní režií, excelentními hereckými výkony a hlavně DOKONALOU kamerou (za mě film s nejlepší kamerou vůbec a prostě nedokážu pochopit, jak je možné, že Toll za tohle mistrovské dílo nedostal Oskara). Dal bych 5 hvězdiček, ale stejně dobré jako Apocalypse Now to prostě není. ()

Martineq15

Abych pravdu řekl, tento film mě nenadchnul, čekal jsem od toho mnohem více, zvlášť podle komentářů a hodnocení ostatních uživatelů. Film me nenadchnul, je to dlouhé utahanné, nesmyslné prostřihy do minulosti k manželce, která nakonec napíše dopis, že se chce rozejít. Chvilka se člověk ztrácí v ději, místa jsou velmi nepřehledná, a tak divák neví, kde se momentálně v ději nachází. Abych nepsal samou kritiku, musím vyzdvihnout herecké výkony, hudbu a kameru, ale to ostatní pokulhává. ()

onevoice

Kamera hudba výprava všetko je ok. Len mi vadilo až príliš veľa tej sentimentality ako každý vojak opisoval svoje vnútorné pocity strašne to uberalo zo živnosti filmu. Zišla sa tu ale fakt kopa skvelých hercov a práve tí dávajú tomuto filmu punc výnimočnosti, Bohužiaľ ale u mňa jednoznačne vyhráva Zachraňte vojaka Ryana práve kvôli tej živelnosti. Mohlo to mať aspoň o polhodinu menej. Niekedy menej je viac. ()

gamer228

Bylo to móc, móc, móc dlouhý, ale to mi ani tak moc nevadilo. Herecké výkony byli naprosto skvělé a charaktery jednotlivých postav se také povedlo na jedničku. O Soundtrack ani nemusím psát...také nádhera. 4,5* ()

ForFan

Geniální počin Terrence Malicka, nádherný soundtrack a příroda, zajímává práce s kamerou, výborné herecké obsazení a výkony. Zobrazení utrpení a zkázy, kterou válka představuje je v tomto filmu opravdu věrohodné. Zde nejsou jední "zlí" a druzí ti "dobří" , jak vojáci spojenců tak vojáci osy museli bojovat ve válce, kterou si málokdo přál...Obyčejní vojáci = čísla na papíře pro jejich velitele, nezáleží kolik jich zemře nebo kolik je raněných, musí prostě splnit rozkaz ... Co se týče délky filmu klidně bych přidal ještě dalších 170min a pořád bych nemohl od obrazovky odtrhnout oči. Viděl jsem ho už mnohokrát, ale rád si ho pouštím znovu a znovu... Scény podkreslené krásnou hudbou se mi u T.M. vždycky líbily a fascinovaly mě... Myslím, že se Malickovi povedlo udělat jeden z nejpůsobivějších filmů své kariéry, na který se určitě nezapomene. Patří určitě k tomu nejlepšímu z dosud natočených válečných filmů. ()

Gmisiycs odpad!

Kdybych chtěl pečlivě prozkoumat diagnostiku demagogie, podívám se na to ještě jednou. Film je oslavou smrti, legalizací politického nátlaku na nepravdivé dogma, že zabít v boji není vražda, ale hrdinství. Navíc je to tak roztahané, že by i Dietl žasl. ()

1p1100

Už ani nevím, jaká pohnutka mě vedla k tomu, že jsem si pustila tenhle film. Snad kvůli poměrně vysokému hodnocení. A upřímně- zklamal mě. Oceňují historicky hodnotné téma a snad i reálně zobrazenou bitvu, ale film jako takový mě silně nebavil. Filozofické chvilky hlavního hrdiny mi nic neříkaly, postavy mi k srdci nijak nepřilnuly a celkově to nebyl nejlepší filmový zážitek, jaký jsem kdy měla. Popravdě jsem druhou polovinu jen tak rychle sjela a nemám pocit, že bych o něco přišla. Super záběry krásné přírody, příjemná hudba na pozadí, pěkný hlavní hrdina. Možná jsem divná já, ale tenhle snímek u mě nezabodoval. ()

radimhasalik

Hodnotit tento film je docela složité. Celkově ve vás zanechá takový divně záporný pocit, že válka opravdu není nic příjemného a mění životy lidí. Během filmu akci střídá myšlenkové peklo... film se na některých místech až divně vleče. Kameraman má zvláštní zálibu v natáčení okolní přírody. Možná prostříhat, zkrátit a byl by to úžasný film. Takto si nejsem zcela jistý a dávám ***. ()

fuskoric

Trpel som jak americkí vojaci. Nedá sa vyhnúť porovnaniu so Saving private Ryan aj keď sa filmy odohrávajú v inej rovine. Toto je oproti Spielbergovej pecke jednoducho psychologická sračka. ()

StaryMech

Pravděpodobně nejlyričtější z velkých filmových obžalob druhé světové války, modrozelená báseň zvláštního, jemného kouzla. Tklivá hudba podmalovává obrazy přírodního ráje, v němž se navenek zabíjí i umírá a uvnitř rozjímá nad smyslem toho všeho. Zvířátka džungle se přitom diví, co to ti nezvaní hosté vyvádějí. ()

mirasul

Jedna z Malickových modliteb, která se tentokrát snaží porozumět smyslu utrpení jednotlivců ve válečném projektu mocných, kteří na válku dychtivě čekali celý život. V rajském tichomořském prostředí se děje cosi, co je zcela proti přirozenému záměru (představovanému přírodou a domorodci). Boje tady působí naprosto nepatřičně, a vlastně probíhají jaksi na pozadí prožívání jednotlivých vojáků. Ti jsou středem pozornosti a jejich pocity jsou vykresleny skvěle. Jedinou slabinou filmu je jeho přílišná doslovnost. ()

Tom478

TENKÁ ČERVENÁ LINIE patří ve svém žánru mezi naprostý unikát. Válka není jen o tom, kdo prohraje a kdo vyhraje. Kdo přežije, kdo zemře a komu utrhne mina končetinu. Válka je především o tom, co se odehrává v hlavách figurek na bojišti. Z myšlenek, které jsou velmi individuální, pak vznikají činy, které rozhodují válku. Tento film skvěle zachycuje vnitřní pochody vojáků. Vojáci si právě na bojišti uvědomují věci, k nimž by se jinak dostali za několit let. Jinak řečeno psychicky dospívají. O tomhle mají být válečné filmy. A milovníci výbuchů, krve a bezradnosti na hřebenech hor, kdy všude kolem vás létají nepřátelské kulky, se také dočkají. Herecké výkony na té nejvyšší možné úrovni mě neunavily ani po těch 3 hodinách. I když pravda je, že je to opravdu až moc utahané. Občas jsem si připadal, jak kdybych se koukal na dokument o přírodě v Pacifiku. Minimálně půl hodiny by se dalo filmu určitě ubrat, aniž by mu to nějak ublížilo. ()

Hurikan_mdx

Znáte ten pocit, když se díváte na film, ke kterému jste se dostali díky božímu soundtracku... ...a vždycky je to totální ******?, Tak strašné to sice zase nebylo, ale válečný film o pacifismu jsem prostě nezkousl :( A hlavně to byla šílená nuda, takže posunovat, posunovat, posunovat. Jinak kdyby byl ten děj alespoň trochu dynamičtější je z toho super film :\ ()

bruno84

Jen díky nesmyslně dlouhé stopáži, kdy máte místy pocit, že byste si nechali provrtat kulkou hlavu než poslouchat rozjímání hlavního hrdiny dávám jen dvě hvězdy. Herecky dokonalé, vizuálně propracované se skvělými akčními scénami. Bohužel zážitek kazí otravné a zdlouhavé a pro mě zbytečné natahování filmu. Nepochybně výborně natočený film, ale také bohužel s mnoha hluchými místy - 30% ()

Iveta47

Strašne rozťahané miestami až veľmi monotónne .Bojové scény boli ok aj keď na môj vkus sa viac vykecávali ako bojovali. Mne sa osobne viac páčil film Zachráňte vojaka Ryana.Dopozerala som to skutočne len zo zvedavosti.....Tak každému sa páči niečo iné. ()

Rathe

Je to nádherný, ale docela roztahaný a občas únavný válečný film. Září tu samé známé hvězdy, kterým to ve válečných mundúrech ve válečných příkopech sluší. Samozřejmě kamera fungovala rychle, spolehlivě, prostě tak, jak byla potřeba. Jenom to teda chtělo větší spád. A taky jsem nepochopil určité části - začátek a konec... když byl film o válce USA proti Japoncům, co tam dělali ty černošské vesnice? ()

Disney zahazuje značku Fox

Disney zahazuje značku Fox

19.01.2020

Už je tomu téměř rok, co studio Disney dokončilo akvizici studia 20th Century Fox a všech jeho odnož. Od té doby se mnohé změnilo, několik filmů bylo zrušeno, pár titulů čeká reboot a menší nezávislá… (více)

Malick workoholikem

Malick workoholikem