Skvělí herci v hlavních rolích – George Clooney, Sean Penn, Nick Nolte a Woody Harrelson – se pouští do nebezpečné akce ve filmu, který přináší drásavě realistický pohled na válečný i morální chaos v Tichomoří během 2. světové války. Film byl v roce 1998 nominován na sedm cen Akademie, včetně ceny za nejlepší film a nejlepší režii (Terrence Malick). Tenká červená linie je filmové mistrovské dílo, které nemá srovnání. Gene Siskel ho označil za “brilantní... hrůzu nahánějící... nejlepší současný válečný film!” (oficiální text distributora)

Konev

Tak jsem protrpěl skoro 3 hod. a čekal na nějaké vyvrcholení nebo happy end. Místo toho jsem slyšel bláboly a lži o Bohu (copak by Ježíš střílel samopalem? Kdyby lidi dodržovali Boží přikázání tak takovéhle hrůzy nebudou) a různá "moudra", o které nestojím a které film prodloužili na úctyhodné 3 hod. Nikdy více žádná linie... ()

Yamamoto13 odpad!

Pokud bych se snad někdy rozhodl jít do kina na nějaký válečný film podle skutečnosti, tak tato debilita to rozhodně nebude. Nemá to ani hlavu ani patu, je to nesmyslně psychologicky zamořené, s romantickým snažením. Dokonce ani taková ubohost jako je Pearl Harbor , se tomuto výtvoru nevyrovná. Tolik kravin a nesmyslů vtěsnat do jednoho filmu to je opravdu výkon. Bohužel roven nule. Skoro tři hodiny protrpěný v kině, prosím již nikdy. A to jsem velký fanda válečných filmů, zejména z tichomoří. ()

StarFsh

Po dlhom čase som si pozrel znovu tento film a neľutujem ani jednu z tých 170 minút, ktoré som strávil jeho pozeraním. Keďže Verbal dal tomuto filmu odpad, je moje dávnejšie hodnotenie - plných päť opodstatnené. Tento film si ich rozhodne zaslúži. ()

rostsoft

Další film, který se mě snažil unudit k smrti. Já ty autory prostě nechápu, přitom to není vůbec špatné téma, a ani příběh, to nemá špatný, ba naopak výborný, bohužel interpretace nestojí za nic. Hromada nudných pasáží takřka o ničem které by se nechali vyplnit určitě něčím záživnějším, anebo by tam vůbec nemusely být, film by tak trval méně a neměl by tuto hrůznou kilometráž. I přes tyto všechny vady musím tomuto filmu dát alespoň tři. ()

Rocky75

Neskutečné...bravo T.Malick. Jestli Ryan je akční řežba z 2. sv. války z pohledu 3. osoby, tento film je vyjádření pocitů těch, co v ní opravdu byli... ()

Bluemasej

Netradiční válečný film zasažený na území Japonska. Oprávněně oceněný Oscarem - neboli návod na nudu. I přes to, že film má děj spíše naznačen a jedná se rize o pseudo filozofické plkání, které je prokládáno reálnými dějinami, spoustou postav a dlouhými scénami na válečné zlo, jde o příběh slabý po dějové stránce, ale i po té filozofické, která se snaží předat pouze otázku "o čem je žití?". A já se ptám o čem je tento film? ()

Killerrade

Skvěle natočené, herecké výkony, obsazení, hudba, všechno je na té nejvyšší úrovni, ale až na příběh. Hrozně dlouhá nuda! Půl hodiny před koncem jsem si říkal že už to vydržím abych viděl jak to dopadne. Pak jsem si ale uvědomil že to nemůže nijak dopadnout když se tam vlastně žádný příběh nekoná. Furt jen keci a nuda. ()

Piraka

Film který není o válečném konfliktu, pouze se v něm odehrává. Zajímá se totiž spíš o pokládání filozofických a existenciálních otázek, které si často kladli právě vojáci v prostředí války (která je zde velice naturalisticky zobrazená, bez servítek a přikrašlování). Jedná se o snímek který nutí diváka přemýšlet - právě o nepříjemných, těžkých ale i krásných věcech, které do určité míry známe a zažíváme všichni. Technicky DOKONALÉ, náročný film, který zraje jako víno s každým zhlédnutím. ()

ravo2

Zbytečně prokládané "vzpomínkovými" pasážemi s manželkou jednoho vojáka. Distributor se snaží z diváků dělat blbce, když nám tvrdí, že Clooney či Harrelson jsou v hlavních rolích. ()

BonRStone

Veľmi zmiešané pocity. Stupňujúce sa napätie smerujúce k bitke bitiek, ktorá nás vtiahne do pacifickej vojny a ukáže veľa jej krutých a neľudských čŕt, s vyvrcholením, aké si neprajete a pritom ho chcete vidieť. Tu dáme 5 z 5 a stopneme film. Ďalej sa nedívame, pretože film sa zmení na prázdne žvásty a pre mňa bezduchý bezdejový sled záberov, kedy približne raz za 5 minút sledujem čas do kpnca filmu. Nezachráni to ani božský soundtrack a filozofovanie asi každých 20 minút. 1/5. Ďakujem za skvelý emočný zážitok. Dúfam, že nabudúce ma napadne si prečítať túto recenziu a poslednú tretinu filmu strihnem. Guadalcanal stačí dobývať tie cca dve hodinky. Na záver otázka, pochopil niekto čo je kurva ta tenká červená línia? Ja nie. ()

MrMartinTm

Válečný film zachycující hrůzy války v celé své ošklivosti, který bohužel kromě samotných bojových pasáží nemá vlastně skoro nic. Každopádně, jakékoliv scény, kde se bojuje, jsou super, jsou extrémně napínavé a atmosférické a jsou i dost brutální, ale takovým tím realistickým způsobem, který vám přiblíží to, jak hnusná a odporná věc válka je. Herecké výkony jsou skvělé, vizuál a kamera výborná, hudba není zlá, ale čekal jsem od Zimmera trošku víc. Jenomže, to je všechno. Postavy nejsou vůbec prokreslené (film se snaží zachytit teror války, ale příběh a postavy jsou přitom na pozadí a nemají tolik prostoru), což by nemuselo být špatné, jenomže film se očividně snaží, aby vám jich bylo líto a aby vám na nich záleželo. A taky... 170 minut je extrémně natáhnutá stopáž, která by mohla být o hodinu kratší. Jenom kvůli těm bojovým scénám si myslím, že se stojí na to podívat, ale řekl bych, že to není zas tak dobrý film, jak někteří tvrdí. 8/10 ()

Disney zahazuje značku Fox

Disney zahazuje značku Fox

19.01.2020

Už je tomu téměř rok, co studio Disney dokončilo akvizici studia 20th Century Fox a všech jeho odnož. Od té doby se mnohé změnilo, několik filmů bylo zrušeno, pár titulů čeká reboot a menší nezávislá… (více)

Malick workoholikem

Malick workoholikem