Jumanji: Vítejte v džungli!

• USA Jumanji: Welcome to the Jungle (více)

Když čtveřice školáků objeví starou videoherní konzoli se hrou, o které nikdy předtím neslyšeli - zvanou Jumanji - ocitají se všichni vzápětí v džungli, v níž se hra odehrává, a zcela doslova se stávají postavami, které si pro hru zvolili: z počítačového hráče Spencera se stává odvážný dobrodruh (Dwayne Johnson), náruživý sportovec Fridge přijde (dle svých slov) "o horního půl metru těla" a stane se z něj drobný génius (Kevin Hart), ze všemi oblíbené Bethany se stává profesor ve středním věku (Jack Black) a zamlklá samotářka Martha je proměněna v drsnou bojovnici (Karen Gillan). Společně zjišťují, že Jumanji není hra, kterou si můžete jen tak zahrát - musíte ji přežít. Aby hru pokořili a mohli se vrátit do skutečného světa, musejí se vydat na nejnebezpečnější dobrodružství svého života, objevit, co před 20 lety opustil Alan Parrish a také se naučit sami sebe vnímat zcela odlišně - jinak ve hře uvíznou navěky... (Falcon)

Dejfajz

Jako fajn. Neurazilo to, ani nijak zvlášť neokouzlilo. Ale děj, postavy fajn, vše se dalo brát s nadhledem v tom ohledu, že měl režisér víceméně volnou ruku v džungli, jelikož se to vlastně odehrávalo ve hře. Takže přehnané bojové scény byly vlastně i nutné. A humor mi i seděl. Neříkám, že mě to zas tak nadchlo, ale že by mě to mělo urazit, to ne. ()

RomaS

Je mi jasné, že nejsem cílová skupina. Když ale sedí vedle vás spoludiváci správného věku u kterých velmi dobře víte co je pro ně děsně cool a co je totálně trapné a dokážete se do nich vžít, začne to být výborná zábava. ()

hrdygay

dobry film na jedno pozretie, ale stavat na tom univerzum a davat mu rozne spin-offy, to zas nie, uplne jednoducha zapletka filmu, styria studenti sa dostanu do hry, kazdy je tym, koho si vybral, kazdy mal len tri zivoty, ak sa chcu dostat z hry, musia vratit zeleny drahokam na povodne miesto a zakricat jumanji, na ceste napriec dzunglou ich cakaju rozne nastrahy (masozrave hrochy, nosorozci, jaguary, hady, banditi), niektore sceny zavanali trapnostou, ako sa uci bethany (jack black) curat alebo bethany uci marthu (karen gillan) zvadzat chlapov, najlepsi vykon podala karen gillan, riadne kopance davala, karen gillan je riadna jebacka, ma super postavu 7/10 ()

notozjano

Až na trochu pomalejší rozjezd je to rozhodně pecka, na kterou stojí za to jít do kina nebo pouštět jako hromadnou projekci, protože tolik smíchu pohromadě způsobí něco jako společenskou euforii a o zábavu je postaráno. Každý z herců má nějaký svůj charakter a společně vytvoří opravdu skvělou jízdu. Zvlášť mě mile překvapil Jack Black, který zde nemá jednoduchou roli a jsem přesvědčen, že si všichni natáčení náramně užívali. Hned po skončení jsem věděl, že do budoucna se podívám znovu a to několikrát, takže s tímto ohledem doporučuju každýmu, kdo se chce bavit. ()

tomino28

Nové Jumanji stojí celé na jedné premise - na převtělení hlavních hrdinů do jim velmi nepodobných herních avatarů. Právě proto je možné, aby se z mladého nerda stal macho svalovec a ze zakřiknuté školačky prvotřídní kočka. Tato sázka na jednu kartu ale tvůrcům po celý film vychází a způsobuje nesčetné humorné situace, u kterých jsem se dobře bavil. I proto jsem po zhlédnutí měl dobrý pocit a můžu s klidem tvrdit, že remake není jen zbytečným snímkem. ()

PatrikP4

Já jsem se bavil, občas akorát naštval Hart, kterého více a více nemužu rozdejchat (tohle je už několikátý film, kde mě vadil)... Navíc mi přišlo že ostatní tři hlavní postavy hrály Johnsovi komparz, asi jen můj pocit... Každopádně příběh je dobrej a trošku nostalgie 22 let... ()

Illithune

Solidní čtyři hvězdy. Pokud bych měl převádět na procenta, tak bych dal takových 80%. Moc se mi líbila ta inovace starého Jumanji do 21. století ve stylu videohry, včetně všeho (počítání životů, NPC atp.). Humor také nebyl nejhorší a občas jsem se i zasmál. Myslím si také, že výběr herců byl zcela na místě. Film mě sám o sobě bavil, pouze posledních 20 - 30 minut bylo poněkud slabších. Nicméně určitě je to jeden z filmů, na které se v budoucnu podívám zas. ()

Franki69

Mohlo to bejt horší, ale už ne o moc. Bubnující Jumanji po upgradu do světa I/0 ztratil to nejpodstatnější co míval, tu hravost a okouzlení z dob, kdy se domem Parrishových proháněli krokodýli, městečkem běhali hroši a sloni, podlahy se měnily v bažiny a liány ničily policejní auta. Zápletka „vezmu nerdy z reálného světa a nechám je trápit v herní džungli“ mě opravdu nenadchla a příznivec humoru z americké střední taky zrovna moc nejsem. A že jako puberťáci mluví dospělí to už zachránit nemohlo. A když se to vezme kolem a kolem, ani té akce tam moc nebylo - na to že se děj odehrává v imaginárním světě kde se může dít cokoliv. Po Tomb Raider nebo Power Rangers další film, který svoji existenci obhajuje hlavně zvučným jménem staršího a ve své době ( a i do současnosti) nepřekonaného originálu. Dokoukat se to ale dá. A už jen za to dávám 60%. ()

FireOfFilth

Já jsem nadšen, pro geeka a nerda neskutečná pecka. Modernizovaná hra Jumanji do elektronické podoby, konzole. A jak to funguje krásně v ní, srdce hráče RPG bude jen plesat. Postavy velmi vtipné, takhle už jsem se u filmu dlouho nenasmál. Musím říct, že toto mě bavilo víc než Ready player one, který je taky nerdský. ()

Brambor16

Jumanji. Miluju film, který byl natočený v roce 1995. Jako malá jsem se na něj dívala neustále, a dovolím si říct, že ho znám na zpaměť, ale tenhle byl peckovní. Dwayne Johnson v hlavní roli rozhodně nezklamal. Mělo to akci i vtip, a rozhodně to doporučuji všem, kteří ten první film viděli. ()

Dawydov

Rodinný film jak má být, zábavný výplach bez výrazných chyb, ale i bez větších ambicí na cokoliv vyššího. Klidně si to na nedělní odpoledne pustím někdy znova. Herci jsou zábavní, je cítit chemie mezi nimi, rozhodně je nutno vidět v originále. ()

Tomas_PO

Aké by to bolo s Robinom Williamsom sa spýtali zrejme viacerí. No bez neho to akosi postrádalo charakter. Zaujal najmä nápad prepojenia digitálneho sveta počítačových hier s 'analógom'. Pobavilo aj zopár vtipných momentov. Naopak, sklamalo príliš veľa akčných momentov, ktoré sa k téme prírody a džungle nehodili. ()

bonovox

Slušná zábava ktorá celkom dobre odsýpa. Herci svoje úlohy užívajú (hlavne Black je perfektný). Od lepšieho hodnotenia chýba filmu ešte väčšia nadsádzka a hlavne zručnejší režisér. ()

Kozlowski8

Čtveřice studentů se "octne" ve staré počítačové dobrodružné hře a to v tělech postav, které si vybrali. Podmínkou jejich návratu do reality je splnit úkol a přežít...Tak toto už není ani na deštivé odpoledne či polehávání s chřipkou. Prvoplánovité, nenápadité až hloupé dílo, které nezachrání ani snaživí herci, ani velice slušné vizuální zpracování. Film bez příběhu je jako krásný fáro bez motoru - toho si člověk taky moc neužije. 40%. ()

tchempi

Dvojka Jumanji (jo, je to regulérní pokráčo) je pro menší děti než jednička. Ta byla napínavější a divák se u ní občas fakt bál, že jde hrdinům o kejhák. Dvojka je oddychovka, kdy se divák o hrdiny nebojí a jen si užívá zábavu a fórky. ()

Dwayne Johnson chystá herní návrat

Dwayne Johnson chystá herní návrat

02.02.2022

Ačkoliv na filmovou adaptaci akční hry Doom z roku 2005 s Dwaynem Johnsonem v hlavní roli jen málokdo vzpomíná s láskou, Johnson samotný se herních filmů ale tak úplně nezřekl. Vedle Dooma má na… (více)

Dvojka Jumanji nabírá posily

Dvojka Jumanji nabírá posily

06.01.2019

Dvojka k hitu Jumanji: Vítejte v džungli! s Dwaynem Johnsonem (Rychle a zběsile 5) a Kevinem Hartem (Night School) se pomalu ale jistě řítí a tento týdne jsme se dozvěděli o dvou nových hereckých… (více)

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Dwayne Johnson jako lidový hrdina

Dwayne Johnson jako lidový hrdina

11.10.2018

Herec Dwayne „The Rock“ Johnson (Rampage Ničitelé, Pobřežní hlídka) si zopakuje spolupráci s režisérem Jumanji: Vítejte v džungli! Jakem Kasdanem (Zkažená úča), aby společně natočili příběh… (více)