Jumanji: Vítejte v džungli!

• USA Jumanji: Welcome to the Jungle (více)

Když čtveřice školáků objeví starou videoherní konzoli se hrou, o které nikdy předtím neslyšeli - zvanou Jumanji - ocitají se všichni vzápětí v džungli, v níž se hra odehrává, a zcela doslova se stávají postavami, které si pro hru zvolili: z počítačového hráče Spencera se stává odvážný dobrodruh (Dwayne Johnson), náruživý sportovec Fridge přijde (dle svých slov) "o horního půl metru těla" a stane se z něj drobný génius (Kevin Hart), ze všemi oblíbené Bethany se stává profesor ve středním věku (Jack Black) a zamlklá samotářka Martha je proměněna v drsnou bojovnici (Karen Gillan). Společně zjišťují, že Jumanji není hra, kterou si můžete jen tak zahrát - musíte ji přežít. Aby hru pokořili a mohli se vrátit do skutečného světa, musejí se vydat na nejnebezpečnější dobrodružství svého života, objevit, co před 20 lety opustil Alan Parrish a také se naučit sami sebe vnímat zcela odlišně - jinak ve hře uvíznou navěky... (Falcon)

Sany33

Ak nič nečakáte tak potom vás film môže už iba prekvapiť. Pôvodné Jumanji som videl ako malý a už vtedy sa mi páčila predstava hry ktorú si môžete zažiť. Bolo to v tej dobe veľmi realistické, lebo som mal veľmi bujnú fantáziu a pre to som podobné veci žral aj s navijakom. Od remaqu som veľa nečakal, veril som tomu že oprášia overenú značku pridajú do nej trocha viac grafických prvkov a skasnú niečo za kinové efekty. Veľmi milo ma film prekvapil, dynamika a dejové napredovanie veľmi je veľmi svižné. Vtipy nie sú nútené a dá sa na nich vcelku dobre pobaviť. Vyslúžili komici na čele s Blackom, ktorému sekunduje Hart s Rockom. Aby sa bolo aj na čo pozerať svoju úlohu si odvedie aj Karen Gillan ktorá je tu aby sa mužské divácke osadanstvo malo na čo pozerať. Ako som hovoril, pre mňa veľké prekvapenie a kľudne tomu dám väčšiu šancu ako jednote a pozriem si to kľudne znova. 80% ()

kklepkaa

Nostalgie, pár vtípků (nehledě na to, že film celou dobu těží z proměny hrdinů) a The Rock táhnou celý tenhle film. Jen si nejsem jistá, že bych si to chtěla dát ještě jednou. ()

JohnSmith

Pokračování Jumanji je každopádně lepší než první film. Je to svižné a vtipné. Johnson je nejen akční drsoň, ale i výborný komik. K tomu je to pěkně natočené a akce výborná. ()

ghatos

Taková pohodovka, jenž svou nenáročností splnila solidní očekávání. V poslední třetině tomu už docházel dech. Sem tam také problesknul ošklivý digitál. D. Johnson si umí ze sebe udělat legraci, což je super :) . Záporák vypadal jako zpěvák z Rammsteinu. Mohlo se více vsadit na hru a sofistikovanější úkoly, ale co už...60%. ()

Marrdaa

Po všech nejlepších, nejnabitějších, nejtemnějších, nejsuperovatějších, nejženštějších a nejčernějších superhrdinech od Mrvilů a těch druhejch packalů z DC se už bojim za něco z teenage-fantasy žánru platit, protože i přes všechny kecy okolo, jak je to tentokrát jiné, to bývají stejně hovadiny ze všech hovadin nejzhovadělejší. Takže když jsem viděl Jumanji 2, asi mě napadlo že bych to chtěl někdy vidět ale v žádnym případě ne za manu. Jenže tohle bohužel nebylo zdaleka tak blbý, jak sem předpokládal. Dokonce sem se i párkrát přistihl jak se směju afektovanýmu Kevinu Hartovi a nemohl sem přestat civět na outfit Karen Gilian. Teď mě trochu mrzí, že sem nad tím mávnul rukou v kině a šel radši na Nit z Přízraků, o které se dá říct, že dávala nejen menší smysl než Jumanji, ale dokonce dávala menší smysl než mužská bradavka...levá...na hrudním plátu...pod bundou...a navíc v noci. A kdybych neviděl jedničku, tak by to dost možná bylo i na 4*. Takhle sice průměr, ale velmi překvapivý průměr. ()

J-o-k-e-r

Se stejnojmenným filmem z roku 1995 toho tolik společného není. Krom názvu deskové hry a jejím vlastním světem. A jsem za to vlastně rád, že se tvůrci nesnažili o kopii. Nová verze přišla vlastně pro pobavení moderního dívaka a přesně to jsem také dostal. Základ úspěchu je casting - Rock, Black, Hart a pro oko navíc K. Gilllan. Je to vtipné, je to akční, prostě dobrodružná zábava jak má být. ()

Jaro.Krafcik

Rozhodol som sa, toto pokračovanie Jumanji prekonalo starší diel. Škoda že sa v nej neobjavili postavy z jednotky ale aj tieto nové sadli. Už dlho som nevidel tak kvalitnú dobrodružnú komédiu. Pri ktorej sk každy oddýchne. A tí ktorí milujú videohry si to užijú naplno. Welcome to Jumanji si zaslúži plný počet. 5* ()

dragon94

Perfektní popcornová zábava. Film je našlapaný akcí a hláškami, od začátku až do konce. Musím pochválit skvělé herecké výkony všech zůčastněných, až na Kevina Harta, kterej výslednej dojem dost kazí. Vypichnout musím zejména Jacka Blacka, kterej byl jednoznačně nejlepší, a bylo na něm vidět, jak si tu roli užívá. Ten film má koule, ten film má šťávu, výborný audiovizuál, a já jsem si jeho sledování neuvěřitelně užil. Když se nad tím zamyslím, tak v podstatě mu nemám co vytknout. Jediné co by ten film mohlo pokazit je, že by se bral příliš vážně. Což se ovšem nestalo, tvůrci dobře věděli, čím chtějí, aby ten film byl, a film je přesně takový. 5* 90% ()

Lukyn007

Na klasiku to nemá, ale špatný film to rozhodně není. Na můj vkus až moc ukecaný a trochu naivní. Ale dokážu si představit, že se na film podívám někdy v televizi, protože neurazil. 65 % ()

drackula

Milé a vtipné prekvapenie, ktoré primárne cieli na hráčsku komunitu. Zišlo by sa ale trochu zredukovať dĺžku, lebo dve hodiny sú ta film tohto druhu naozaj veľa. 70% ()

blackJag

Film je o hře a ta respektuje trendy, vyvíjí se a je to v pořádku. Že bych měl ale při sledování podobný pocit, jako svého času u původního filmu, to tedy říct nemůžu. Není to tak špatné, jak jsem po prvním traileru usuzoval, nicméně potenciál zůstal i tak nenaplněn a finanční úspěch filmu je pro mě z hlediska tržeb největším překvapením roku. 60% ()

strelenaL

Protože jsem fanoušek Jumaji z roku 1995 tak jsem byla zvědavám na nové přepracování a tedy je to jiné než původní film. U sebe bych to zařadila neurazí ale příliš nenadchne, jde tedy o takový odpočinkový film. No prostě průměr. ()

LizianShaw

Musím říct, že úplně neholduji akčňákům, kde hraje Johnson, ale tenhle patří mezi ty lepší. Týmová dynamika se docela povedla, u některých scén se zasmějete (dance battle), ale u většiny ne. Co mě zaujalo asi nejvíc je Karen Gillan, kterou znám jen jako Nebulu z Guardians, a tady byla konečně hlavní hvězdou. Ostatní hráli druhé housle. Jako popcornovka dobrý, ale podruhé se na to nepodívám. ()

Hugo01

Skutečnost, že anglicky mluvícím hercům vycházela z úst česká slova, mi obvykle filmový zážitek kazí, ale u nového Jumanji tomu tam kupodivu nebylo. Teda skoro, poslouchat Karen Gillan bylo vážně utrpení. Jinak nemám, co bych vytknul, smál jsem se celou dobu, hlavní čtveřice je naprosto perfektní a rozhodně se moc těším, až film uvidím znovu. ()

andalin

Nikdy jsem netušila, že uvidím film, kde mi nebude vadit Jack Black - ba naopak! Že Rock s Hartem spolu budou supervtipní se ale čekat dalo a zklamaná jsem rozhodně nebyla. Karen byla rovněž výborná, božská jako vždy. Plus jako třešnička na dortu Nick Jonas. Ach. Nápad avatarů a nevyzpytatelnosti džungle si mě získal. Není to v porovnání s prvním Jumanji tolik podobné, ale je to klenot sám o sobě. (Hehe, "klenot".) ()

Dwayne Johnson chystá herní návrat

Dwayne Johnson chystá herní návrat

02.02.2022

Ačkoliv na filmovou adaptaci akční hry Doom z roku 2005 s Dwaynem Johnsonem v hlavní roli jen málokdo vzpomíná s láskou, Johnson samotný se herních filmů ale tak úplně nezřekl. Vedle Dooma má na… (více)

Dvojka Jumanji nabírá posily

Dvojka Jumanji nabírá posily

06.01.2019

Dvojka k hitu Jumanji: Vítejte v džungli! s Dwaynem Johnsonem (Rychle a zběsile 5) a Kevinem Hartem (Night School) se pomalu ale jistě řítí a tento týdne jsme se dozvěděli o dvou nových hereckých… (více)

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Dwayne Johnson jako lidový hrdina

Dwayne Johnson jako lidový hrdina

11.10.2018

Herec Dwayne „The Rock“ Johnson (Rampage Ničitelé, Pobřežní hlídka) si zopakuje spolupráci s režisérem Jumanji: Vítejte v džungli! Jakem Kasdanem (Zkažená úča), aby společně natočili příběh… (více)