Když je JFK zvolen prezidentem USA, stává se Jackie Kennedy (Natalie Portman) jednou z nejmladších prvních dam v historii. Pro její vřelost, eleganci a vybraný vkus ji brzy obdivují miliony lidí po celém světě. Pak přichází okamžik, který všechno změní. Jackie se vyrovnává s osobní ztrátou, jako milovaná matka a první dáma však musí zůstat oporou dětem i celému národu. Filmový portrét jedné z nejikoničtějších žen 20. století je příběhem hrdosti, lásky a noblesy, fascinujícím nahlédnutím do zákulisí Bílého domu i zachycením dnů, které změnily běh dějin. (Aerofilms)

Anetulicek

Príbeh filmu, mi je veľmi známy, keďže sa veľmi často upieram k dokumentárnej tvorbe. Vo filme nebolo vypovedané nič nové, nič čo by som už nevedela. Ale samozrejme sa jedná o hrané dielo, kde si je potrebné všímať herecké výkony. Chválim veľmi Nataliu Portman, jej stvárnenie niekdajšej prvej dámy, zo všetkými tými emóciami, bolo excelentné až priam famózne.Napriek tomu dávam filmu 4*. Popravde by som radšej pozrela dobu ďalej po smrti pána Prezidenta (Vodcu Camelotu), ako cca týždeň kedy sa jej zrútil svet, alebo obdobie pár mesiacov neskôr...keď vypovedala svoj žiaľ.. ()

monalisa69

Tri***iba za herecký výkon Natalie Portman. Dej filmu však nepriniesol nič nové, o čom by sme už nevedeli. Škoda že sa filmári zaoberali len pár dňami po smrti JFK, Skôr som čakala dvojhodinový film o živote Jackie a Johna v Bielom dome. Čo už, snáď inokedy... ()

AdaC.

Film, co člověka potrápí. Přestože šlo o monotematické zobrazení žalu pár dní po smrti manžela, což se povedlo dobře vystihnout,, Natalie Portman nepůsobila úplně autenticky. Celý film se tak vlekl do nekonečna a ke konci už nudil. ()

burton-ka

A zase jsem se přistihla, kdy jsem se těšila na něco tak strašně moc až se mne to před očima totálně rozsypalo. Film Jackie by měl být citlivý už kvůli tématu o ženě která pohřbila své dve děti a později i oba muže. Osudový okamžik, kdy sbírá kousky mozku svého muže po kapotě aby JFK vypadal pořád důstojně, ikdyž byl už mrtvý, by měl být o to více citlivý. Věděla to jen ona, ona byla ta, která slyšela a viděla první střelu o které si myslela, že to je rána z výfuku. Byla to ona, kdo se musel nějak postavit a ješte ten den v letadle být u přísahy Lyndona Bainese Johnsona, který musel ihned nastoupit po umrtí JFK jako prezident do úřadu. Byla to právě ona, kdo ze sebe musel umýt krev a stát tam rovně a nenechat na sobě nic znát. Byla to právě ona kdo řešil vystěhování néjen z oválné pracovny, pohřeb aby byl důstojný aby byl přesně takový jako byla ona sama. Protože to ona sama dala celému vládnoucímu období JFK styl a pohled obyčejnému americkému občanovi, že Bílý Dům je néjen památka ale měla by se více uctívat historie. Nebyla to vůbec hloupá žena, měla to v hlavě až moc dobře srovnáne, možná že se nabízí otázka zda-li JFK opravdu tak milovala, že mu přecházela jeho excese s Marilyn nebo s Audrey. To vše je ale veliký otazník. Natalii Portman bych za herecký výkon dala né jednoho oskara. Ovšem film, jako celek! AU! Pabblo Larraín to myslel asi dobře, ovšem dal tomu tenkou tlustou černou linii, která se mu natolik chvilkama sekala, že to dopepřil monotóní hudbou. Takže celý film připomíná spíše umíráček. Jasně, umíráček to i je, ovšem v tom případě se film neměl jmenovat Jackie ale umíraček o JFK a jeho ex co, žere prášky a je tak trochu zvláštní. No, kdo by nebyl, když Vašemu choti před Vámi vystřelí mozek a máte o tom dělat interview do novin. Protože lidská zvědavost je horší než tsunami. Tak strašně mě to je líto, ten film měl na víc...takže 3 hvězdy a to jen díky Natalie Portmanová ()

brasek

Natalie Portman je v niektorých momentoch veľmi príťažlivá, ale to je tak všetko. Snímok je miestami podávaný ako hraný dokument, príbeh nebaví, historická osoba Jackie Kennedy nie je nejako zvlášť príťažlivá... Možno je snímok určený len pre isté americké publikum, ktoré zbožňovalo túto ženu. ()

bonovox

Jackie som si pozrel po seriáli 11 22 63 takže ma to viac zaujalo. Celkovo ide o pekne natočený portrét ženy ktorá v momente stratila celý svoj život. Portman Jackie zvládla dokonale miestami však dosť afektovane, to bol ale asi zámer tvorcov. ()

LencaN

Asi jsem čekala úplně jiný typ filmu. Bylo to hrozně nudné. Takové šedivé. Sice ano, bylo mi jí samozřejmě líto, vzbuzovalo to ve mně emoce, ale zdaleka ne tolik, kolik mohlo, kdyby to natočili pořádně. Ta žena přišla o manžela, děti o otce, stát o svého prezidenta a "vůdce", z toho by měly city doslova tryskat. Ale tady jakoby chtěli držet všechno pod pokličkou, stejně jako chtěla Jackie držet pod pokličkou mnohé své názory a pocity. Na to, že to je film o jedné osobě, toho o ní zase tolik nevíme. A především mě iritovala, což by neměla. Nevím, zda taková Jackie Kennedy opravdu byla nebo proč Natalie Portman hrála a především mluvila a pohybovala se takovým způsobem, ale byla otravná. Při tom natáčení dokumentu o Bílém domě jsem si říkala, že je ta Natalie snad úplně vyšinutá, mluvila jako blázen, šel z ní strach. ()

Tomas_PO

Na moje prekvapenie, veľmi dobrý film. Ono to občas tak býva, že pri 58% človek veľa od filmu nečaká, takže ho môže len prekvapiť. Zaujal najmä príbeh, dookola tisíc krát omieľaný, avšak z inej perspektívy. Prežiť smrť Kennedyho ako jeho žena, bezprostredne po streľbe držiaca hlavu napol odstrelenú a to niekoľko minút, je nepredstaviteľné. Samotné interview nezaujalo, no tragický výraz, aj emotívne správanie v kontraste s nekončiacou racionálnou mašinériou najvyšších štátnikov (Jackie je ešte od krvi a Johnson vedľa nej skladá prísahu) je perfektné. ()

Hon2ar

Krásně vypadající záběry a náznak hutné atmosféry, které jsou do sebe slepeny tak ledabyle, že z toho začnou bolet oči. Střihačovi nůžky stříhají raz dva bez rozmyšlení ze scény na scénu bez předchozího upozornění. Film tak nemá potřebnou gradaci a ke konci naopak ztrácí (ne moc vysoké) tempo a hutnost. Posledních 15 minut se film tváří, že už je konec, aby ještě přišla jedna scéna za druhou, což nezachrání ani velmi povedená naturalistická scéna z Dallasu. Portmanová je odpovídající, ale nijak zvlášť nevyskakuje ze škatulky 'oscarová herečka hraje velkou ženu'. Film je navíc doprovázen hodně nepříjemnou hudbou. Pokud je to záměr, tak by si příště měli autoři poslechnout hudbu Trenta Reznora, která také evokuje nepříjemné momenty, ale přitom mnohem lépe souzní s obrazem. Takový artový mainstream. ()

Capri2016

Vrazda, smrt a pohreb JFK z pohladu prvej damy. Natalie Portman ma bavila v ulohe prvej damy Jackie Kennedyovej. A pohlad Jackie na odchod z ovalnej pracovne a z Bieleho domu bol urcite zaujimavy. Natalie podla mna zasluzene dostala nominaciu na Oskara. Ako Jackie povedala, ze JFK obdivoval muzikal Kamelot a tiez povedala, ze uz Kamelot asi nikdy nenastane. O tom Kamelot sa nevrati nas bohuzial presvedcil tento film a tiez minula a sucasna politicka historia 20. a 21. storocia. Film hodnotim 70% - ako zaujimavy namet, zaujimavy pohlad na zivot po zivote JFK. Super su hlavne vystavane sceny a vyprava zvnutra Bieleho domu. Odporucam vidiet hlavne tym co sa zaujimaju o JFK, Jackie a americku historiu. ()

TOPmoovie

nic pre jednoduchsich ludi. prepracovane (nic jednoduche vsetko podat do najmensich interierovych detialov do 60 tych rokov) hudba posobiva. atmosfera silna. brutalne zabery. tato tema mi lezie na nerwy uz, aj preto vysoko hodnotim ze ma to vratilo spat. ()

Awer

Minimalistické, velmi homogenní, a přitom barvité vyobrazení osobnosti. K tomu úplně stejně výborná hudba. Nepohltilo mě to, ale film velmi kvalitní, ve všem prostě akorát. ()

Ardath

Kdo by čekal něco jako Stoneův JFK z jiného pohledu, šlápne vedle. Zhlédnout Jackie znamená sto minut sledovat rozmary bohaté vdovy, jejíž vystupování sympatie diváků spíše odrazí. ()

Pierre95

Zajímavá nuda. Natalie Portman se na Jackie nehodila, snažila se, ale naučit se reálnou postavu můžu taky. Jackie mi Natalie vůbec nepřipomínala, možná tak zezadu, když ji nešlo vidět do obličeje. A ta deprimující hudba celou tu dobu tomu snímku moc nepomohla. Látka zajímavá, ale bohužel z toho udělali docela velkou nudu. Škoda... Nominaci na Oscara pro Portman a na ostatní ceny nechápu... ()

Natalie Portman si zahraje Jackie Kennedy

Natalie Portman si zahraje Jackie Kennedy

02.11.2015

A máme tu další životopis, co půjde po Oscarech. V posledních letech se dočkaly filmové mramorizace třeba Grace Kelly, Marilyn Monroe nebo princezna Diana, takže není divu, že do kin míří další… (více)