• Francie

• Austrálie

Životopisný / Drama

USA / Chile / Francie, 2016, 100 min

• elanius

(39/2017) / Jackie má ako film dve hlavné slabiny. Vybral si ten najmenej atraktívny spôsob stvárnenia Jackie Kennedy ako filmovej postavy (hlavne zamrzí poriadne osekaný výber z dlhej časti jej zaujímavého verejného života). Za druhé je to bohužial Natalie Portman, ktorá inak nepochopitelne nominovaná na Oscara, by neprekvapila skôr nomináciou na zlatú malinu. V tomto prípade asi dosť zavážil výber atraktívnej témy nie reálne kvality filmu. (4/10)(13.2.2017)

• LadyPupu

Na Natalie Portman se sice velmi dobře kouká, o jejích hereckých kvalitách už od dob Leona nepochybuji, ale Jackie jejím hereckým koncertem rozhodně není. Fádní deklamování textu s obličejem okleštěným po většinu času od výraznější mimiky mne vůbec neoslovilo. Děj nezaujme, některé scény jsou rádoby artově natahované, nezáživné. Pro mě absolutně sterilní film.(14.3.2017)

• Beatle

Čekala jsem emocionální vývar, ždímačku nejniternějších pocitů...ale nic z toho se neukázalo. Vlastně to byla docela nuda. Že umí Natálka plakat jako o život jsem pochopila už ve Star Wars, že u toho nemusí nezbytně nutně blbě vypadat, to jsem taky tak nějak tušila. Ale opravdu jsem spíš očekávala dramatický, hluboký příběh z pohledu první dámy, a ne pseudofilozofickou slátaninu bez vtipu, kuráže a pořádného děje. Připomínalo to spíš hrané dokumenty od BBC, ale bez historických faktů odříkaných nějakým známým hercem. Škoda...40%(4.3.2017)

Tvůrci se vyřádili v kostýmech (Madeline Fontaine stojí za Amélií z Montmartru) a dobové preciznosti, Natalie Portman zase jednou dokonale herecky září, ale jinak je tahle látka už předem odsouzená k tomu stát se dalším životopisným dramatem bez přidané hodnoty. A že už takových bylo. Prostě jedna smutná paní chodí po Bílém domě a řeší, co bude dál. Možná přeháním, ale zhruba takhle vyrovnávání se první dámy Spojených států se smrtí nejmocnějšího muže světa vypadá. Že to koupil v Dallasu a že někdo konspiračními teoriemi žije dodnes, víme. Nás ale zajímá to, co se děje na plátně. Žádné emoce, žádná gradace, žádné scény, které by přinesly nějaký výraznější konflikt. Odvážná i roztěkaná Jackie, která se na veřejnosti dokázala dokonale ovládat a zahrát každou roli, kterou jí její pozice předkládala, je prezentovaná jako žena s rozostřenými povahovými rysy, nicméně dokonale (a na pokraji nervového zhrocení) zahraná Natálkou. I ona však možná lituje, že výsledek nenabízí NĚCO navíc. Ono je fajn sledovat rekonstrukci s přispěním skutečných dokumentárních záběrů, kdy třeba sledujeme záznam z roku 1963, který se odráží v okně auta, ve kterém sedí hlavní hvězda filmu. Jenže co dál? Životopisný film nikdy nezestárne, nikdy nenastane doba, aby byl neaktuální a nezískal si diváckou přízeň. Většinou je to srozumitelný kus pro všechny, jenže stejně často i strojeným a nudným zklamáním.(22.2.2017)

• Pepinec

Při vší úctě k vedení ČSFD doufám, že tahle databáze nikdy neprorazí na americkou půdu, protože budu madam Jackie kritizovat a budu ji kritizovat hodně. Tempo připomínající Sáblíkovou, která si zapomene sundat chrániče bruslí, by mně nevadilo, už vůbec nemám nic proti obličeji Natálky, kterou při detailních záběrech muselo být vidět i ve vedlejším sále, ale mohl by mi někdo prosím vás odpovědět na otázku proč? Proč tenhle film vůbec vzniknul a proč se v něm přes hodinu a půl řeší jenom to, jestli bude anebo nebude smuteční průvod? Jestli to takhle půjde dál, za chvíli tu máme film o líném psu poručíka Columba, upatlané masce Fantomase nebo o tupém cepínu Radka Jaroše. Kdyby se zhmotnilo všechno to nic, které na mě z plátna dýchalo, sál by prasknul a kino bouchlo. Film chladnější než horský bivak, a to by chtěl dostávat filmové ceny, když nedostane ani tři Pepincovy hvězdy...?(10.2.2017)

• - Pablo Larraín odhaduje, že třetina ze všech filmových záběrů vyšla na první pokus. (MessiM)

• - Film byl natáčen v Nice ve Francii v době, kdy se tam odehrál teroristický útok. (MessiM)

• - Scénář byl na blacklistu roku 2010. Tedy na seznamu pro nejlepší neuskutečněné scénáře. (MessiM)