• Francie

• Austrálie

Životopisný / Drama

USA / Chile / Francie, 2016, 100 min

Nemůžu se rozhodnout mezi třemi a čtyřmi hvězdami, ale nakonec se kloním spíše ke třem, přece jen mě to nebavilo až tak. Natalie Portman se snaží, seč může, někdy působí upjatě, ale zase jí to na druhou stranu sluší. Je to celé trochu strojené, ale - životopisná dramata mě vždycky potěší. Takže v lecčem potěšila i Jackie.(21.2.2017)

• Beatle

Čekala jsem emocionální vývar, ždímačku nejniternějších pocitů...ale nic z toho se neukázalo. Vlastně to byla docela nuda. Že umí Natálka plakat jako o život jsem pochopila už ve Star Wars, že u toho nemusí nezbytně nutně blbě vypadat, to jsem taky tak nějak tušila. Ale opravdu jsem spíš očekávala dramatický, hluboký příběh z pohledu první dámy, a ne pseudofilozofickou slátaninu bez vtipu, kuráže a pořádného děje. Připomínalo to spíš hrané dokumenty od BBC, ale bez historických faktů odříkaných nějakým známým hercem. Škoda...40%(4.3.2017)

A teď babo raď ! O samotný příběh s výčtem reálií tady zrovna nejde, o vývoj hlavní postavy asi taky ne ( i když potenciál proměny z veřejné ženy ve vleku své role na hrdinku sledující vnitřní hlas byl asi největší), zápas s nejistotou je pro mě na rozdíl od osobnostního afektu herecky nepřesvědčivý a nepomáhá mu ani polovičaté zvládání hereckých akcí, hudba je samostatnou "kvalitou" - neustále zcizujícím prvkem upoutávajícím pozornost na svou povrchnost, kamera hledá vizuální styl ve strnulých obrazech a občasné snaze ozvláštnit nahodilou kvalitou prostřihu. Ambivalenci reprezentační užitkovosti vnějších symbolů americké státnosti se jinde pro různorodé cíle podařilo využít lépe, nástup Lyndona mohl mít také dramatičtěji využitý dopad, někdejší rozhovor kněze se Salierim (Amadeus) je proti rozhovoru novináře s vdovou nejen vnějškově, ale především dramaticky ve prospěch celku proti zdejší odtažitosti o řády jinde. Amerika to nejspíš JE, výsledek je pro mě přes všechny pochybnosti zajímavější než třeba Hořící keř, Livie to ale po atentátu na našeho prezidenta určitě na obranu svého hocha z Kamelotu rozbalila jinak.(15.2.2017)

• Tuax

V podstatě takový očistec na zemi, pro hlavní postavu, který si sama na sebe upletla postava po tragédii, která ji potkala. Potíž je v tom, že je to natočeno takovou formou, že je to očistec sledovat i pro diváka. Velmi, velmi, velmi nezáživné pojetí, s velmi nevýraznými postavami, chvílemi jsem si říkal, že je to spíše divadlo než film a ono to tak spíše bylo. Hlavně strašně nevěrohodné, ty postavy vypadaly jako reklama na přetvářku, než na hraní někoho jiného. Jen Natalie se tomuhle trochu vymykala, ale vzhledem k pojetí filmu mi neseděla ani ona, ani její hrozná mluva, která byla asi plně vystihující pro pravou Jackie. Nakonec mě to zklamalo i tím, že v titulcích, které byly nezvykle dlouhé, nebyl ani jeden historický záběr s pravou Jackie, takže mi to nakonec celé přišlo jako velké mystifikační dílo se snahou o umění, než jako životopisné drama. Výsledkem je film nefilm.(14.3.2017)

Presne ako píše Malarkey. Strojená nuda. Dve výstižné slová, ktoré popisujú moje pocity. Na film som sa tešil, Kennedy je pojem a dúfal som, že pohľad Jackie na celú situáciu okolo atentátu a tesne po ňom budú max. zaujímavé. Film však výrazne sklamal. Pochvalu si zaslúži jedine N. Portman, ktorá zahrala výborne. Tam klady snímku končia. Vo filme je príliš veľa zbytočnej hudby, zbytočného filozofovania, poučovania a smútku. Kombinácia časových rovín tiež nebola úplne šťastná a rozhovory s kňazom či bratom neboli podané strhujúcou formou, ale pôsobili ako nudná výplň. Atentát dostal skutočne malý priestor a to ma dosť nasralo. Celkovo výborný námet na film, ktorý však režisér nedokázal pretaviť v dobrý film. Svetlo sveta uzrel film, na ktorý sa veľmi rýchlo zabudne...60%.(17.4.2017)

• - Pablo Larraín odhaduje, že třetina ze všech filmových záběrů vyšla na první pokus. (MessiM)

• - Scénář byl na blacklistu roku 2010. Tedy na seznamu pro nejlepší neuskutečněné scénáře. (MessiM)

• - I když to ve filmu nezaznělo, Billy Crudup, tedy jeho filmová postava, je Theodore H. White, který psal pro časopis "LIFE". (MessiM)