• Rimsy

Totální nuda. Celou hodinu a půl se vlastně nic neděje, není tam žádný konflikt či vývoj. Spousta scén je nevypointovaných a zdlouhavých. Hudba absolutně otravná, spousta patosu. Ani se mi tyhle všechny výtky nechce komponovat do pěkných vět, protože nemá smysl s touhle pseudouměleckou honbou za Oscarem pro Natalii ztrácet čas.(6.2.2017)

• elanius

(39/2017) / Jackie má ako film dve hlavné slabiny. Vybral si ten najmenej atraktívny spôsob stvárnenia Jackie Kennedy ako filmovej postavy (hlavne zamrzí poriadne osekaný výber z dlhej časti jej zaujímavého verejného života). Za druhé je to bohužial Natalie Portman, ktorá inak nepochopitelne nominovaná na Oscara, by neprekvapila skôr nomináciou na zlatú malinu. V tomto prípade asi dosť zavážil výber atraktívnej témy nie reálne kvality filmu. (4/10)(13.2.2017)

Jak jsem se těšila, tak jsem celkem dost zklamána. Z takového tématu, historického materiálu se dalo vytěžit mnohem více. Nevím, kde udělali "inženýři z USA" chybu, že by scénář? režie? A to ani nemluvím o fakt děsné hudbě. Pár světlých momentů tam samozřejmě je, ale jako celek působí nevěrohodně. Doporučuji spíše nějaký dokument o JFK a Jackie. Půlka filmu mě vůbec nebavila a pojmout celý film jako tryznu opravdu není zajímavé. Dle mého těžce promarněná příležitost....(15.2.2017)

• LadyPupu

Na Natalie Portman se sice velmi dobře kouká, o jejích hereckých kvalitách už od dob Leona nepochybuji, ale Jackie jejím hereckým koncertem rozhodně není. Fádní deklamování textu s obličejem okleštěným po většinu času od výraznější mimiky mne vůbec neoslovilo. Děj nezaujme, některé scény jsou rádoby artově natahované, nezáživné. Pro mě absolutně sterilní film.(14.3.2017)

• campix

Nejhorší na tom všem je, že já to věděl. Jackie není rozhodně pro mě. Každoročně máme na Oscarech nějakou tu dobovou strojenou nudu. Letos to je příběh Jackie Kennedy, tedy vdovy po zesnulém prezidentu J.F. Kennedym, kterému ukončil život Dallaský atentát. Problém je ten, že samotná Jackie je pro většinu světa naprosto nezajímavou postavou (nevím, jak tomu je v USA) a tedy snímek stojící především na hlavní představitelce tohoto ražení, nebude pro většinu diváků tolik atraktivní. Natalie Portman si jde tvrdě pro svou nominaci a diikce, kterou mluví (a pravděpodobně tak věrně kopíruje zmíněnou Jackie), je tak strašlivě otravná, že mě už dlouho něco ve filmu tak neiritovalo. Strojená prázdná nuda.(24.2.2017)

• - Scénář byl na blacklistu roku 2010. Tedy na seznamu pro nejlepší neuskutečněné scénáře. (MessiM)

• - Jackie (Natalie Portman) hovoří o tom, že její manžel měl rád písně z muzikálu Kabaret (1972). Atentát na Johna F. Kennedyho byl však spáchán v roce 1963, tedy o 9 let dříve než byl film natočen. (orkadimenza)

• - I když to ve filmu nezaznělo, Billy Crudup, tedy jeho filmová postava, je Theodore H. White, který psal pro časopis "LIFE". (MessiM)