• Francie

• Austrálie

• Nový Zéland

Životopisný / Drama

USA / Chile / Francie, 2016, 100 min

Film pro me byl zklamanim. Byla jsem natesena jak mala, ze se dozvim neco o ni a jejim zivote...jak se vubec poznali, jaka byla svatba...jak prozivala urad sveho manzela. Cokoli o zivote ci o nejakem tajemstvi...ale bohuzel cely film byl jen o smrti. Coz mi prislo dost jednotvarne a i snimek ktery mel 95 minut mi diky tomuhle prisel nekonecny. Natalie Portman jako vzdy uzasna, ale bohuzel film nezvedla tam, kam bych chtela. Cekala jsem na okamzik kdy se neco stane kdy se vrati do minulosti a zacne to vse vypravet. O jejich vztahu nebylo vicemene receno nic a resil se jen pohreb...dost depresivne zamerene, hudba tomu pridavala... Ocenuju ze tam byly realne prostrihy a nejake vety co rekla Jackie by si clovek mel zapsat do denicku. Ale bohuzel na me byl film malo ,,americky" cekala jsem boom a tohle je takovy alternativni neco, kde je hodne krve a malo usmevu.(2.2.2017)

Skrz naskrz nehollywoodský medailonek, ve kterém vládnou dušené emoce a kontaktní kamera. Natalie Portman hraje jinou ligu, ale mám pocit, že by si tenhle příběh čerstvé vdovy zasloužil silnější rámování, třeba do filmu, kde nebude hrát prim, ale výraznou vedlejší linii. Larraín to koncipuje extrémně umělecky, ale to škrcení divácké empatie začne být ve druhé polovině až otravné.(18.12.2017)

Muž, kterému Jackie držela v autě právě ustřelenou lebku, byl prezident. A taky to byl její manžel. Tenhle film nechává nakouknout do její mysli a srdce krátce po vraždě a pak i prostřednictvím rozhovoru s pisálkem a je to pohled, jaký není v žádném dokumentu o Jackie. Jede pod povrch ikony s perlami a typickým účesem, která zažívá naprostou beznaděj a současně se snaží udržet dekorum. Film zajímavě natočený a smutný a nejspíš si ho už nikdy nedám.(5.3.2019)

• OG_Swifty

Jedeme ve stylu slavnych zen a po Grace a Diane tu mame Jackie, kvalita filmu je vsak pozoruhodne sestupna - Jackie jako film je hruza a velky podil na tom ma i hlavni predstavitelka Natalie Portman, bohuzel! Tatam jsou casy, kdy jsem se rozplyval nad krasou tehle zidovky ve Hvezdnych Valkach, ted tu mame vrascitou arogantne pusobici babu (ackoliv ta arogance byla pravdepodobne ve scenari) s prapodivnym, skoro az britskym prizvukem, ktery ji v prubehu filmu casto vypadaval a prezentovala nam ho tak predevsim v prvni puli filmu. Jackie Kennedy to mela bezesporu tezke - ztratila dve deti, manzela, svagra a kdyz ji vsichni rikali "nic si z toho nedelej, ses mlada a zivot mas pred sebou", tak po provdani se za nekoho novyho celila vyznamny kritice. Presto se zapsala do dejin jako jedna z nejpopularnejsich prvnich dam v historii USA. Tenhle film ale neni jejim biografickym snimkem, ale (podobne jako Diana a Grace) pouze kratkym usekem z jejiho bohateho zivota - dobe po vrazde JFK. Vysledkem je to, ze tu mame hodinu a pul na obrazovce panovacnou nerozhodnou kravu, ktera se vuci kazdymu ve filmu chova jizlive a protivne. Cely to doprovazi znacne sebemrskacsky scenar, ve kterem mame hlavni predstavitelku litovat, ale zaroven obdivovat jeji odhodlani. To se vsak nedari, ve filmu absolutne chybi lidska tvar Jackie - porad je to jen "chci aby videli co mi udelali" anebo "takhle to bude a nic jinyho me nezajima". Necekal jsem zazraky, ale tady jsem se opravdu premahal, abych to nevypnul uz v pulce.(26.4.2019)

• Rimsy

Totální nuda. Celou hodinu a půl se vlastně nic neděje, není tam žádný konflikt či vývoj. Spousta scén je nevypointovaných a zdlouhavých. Hudba absolutně otravná, spousta patosu. Ani se mi tyhle všechny výtky nechce komponovat do pěkných vět, protože nemá smysl s touhle pseudouměleckou honbou za Oscarem pro Natalii ztrácet čas.(6.2.2017)

• - Film byl natočen na filmový formát 16mm, který byl dříve používán k natáčení televizních reportáží a amatérských filmů. (Jurkodak1)

• - Scénář byl na blacklistu roku 2010. Tedy na seznamu pro nejlepší neuskutečněné scénáře. (MessiM)

• - Ve filmu Jackie hlavní hrdinka (Natalie Portman) zmiňuje, že její manžel si oblíbil písně z muzikálu „Camelot“. Film Camelot sice vstoupil do kin až v roce 1967, tedy čtyři roky pro vraždě JFK, avšak již od roku 1960 se muzikál hrál na Broadwayi a deska s písněmi se držela v žebříčku nejprodávanějších elpíček po šedesát týdnů. Na základě zmínky o tom v interview pro časopis Life, o němž část filmu Jackie pojednává, se období prezidentování Johna Fitzgeralda Kennedyho přezdívá „Camelot Era“. (zapalik)