Presne ako píše Malarkey. Strojená nuda. Dve výstižné slová, ktoré popisujú moje pocity. Na film som sa tešil, Kennedy je pojem a dúfal som, že pohľad Jackie na celú situáciu okolo atentátu a tesne po ňom budú max. zaujímavé. Film však výrazne sklamal. Pochvalu si zaslúži jedine N. Portman, ktorá zahrala výborne. Tam klady snímku končia. Vo filme je príliš veľa zbytočnej hudby, zbytočného filozofovania, poučovania a smútku. Kombinácia časových rovín tiež nebola úplne šťastná a rozhovory s kňazom či bratom neboli podané strhujúcou formou, ale pôsobili ako nudná výplň. Atentát dostal skutočne malý priestor a to ma dosť nasralo. Celkovo výborný námet na film, ktorý však režisér nedokázal pretaviť v dobrý film. Svetlo sveta uzrel film, na ktorý sa veľmi rýchlo zabudne...60%.(17.4.2017)

• Tuax

V podstatě takový očistec na zemi, pro hlavní postavu, který si sama na sebe upletla postava po tragédii, která ji potkala. Potíž je v tom, že je to natočeno takovou formou, že je to očistec sledovat i pro diváka. Velmi, velmi, velmi nezáživné pojetí, s velmi nevýraznými postavami, chvílemi jsem si říkal, že je to spíše divadlo než film a ono to tak spíše bylo. Hlavně strašně nevěrohodné, ty postavy vypadaly jako reklama na přetvářku, než na hraní někoho jiného. Jen Natalie se tomuhle trochu vymykala, ale vzhledem k pojetí filmu mi neseděla ani ona, ani její hrozná mluva, která byla asi plně vystihující pro pravou Jackie. Nakonec mě to zklamalo i tím, že v titulcích, které byly nezvykle dlouhé, nebyl ani jeden historický záběr s pravou Jackie, takže mi to nakonec celé přišlo jako velké mystifikační dílo se snahou o umění, než jako životopisné drama. Výsledkem je film nefilm.(14.3.2017)

Mám s tímhle filmem trochu problém. Na jednu stranu je fajn, že se někdo zhostil příběhu první dámy, ale způsob, jakým se k tomu postavil, mě osobně vůbec neoslovil. Samozřejmě chápu, že tvůrci chtěli zobrazit noční můru, kterou si Jacqueline Kennedy prošla a její vnitřní drama, což Natalie Portman zahrála bravurně a její oscarové nominaci se nikdo nemůže divit. Ale upřímně… ta postava byla fakt otravná. Tak otravná, že už mě po nějakých dvaceti minutách vyloženě vytáčela, a to, že měla kameru neustále strčenou do obličeje, ten efekt snad ještě znásobilo. Filmoví kritici možná z tohoto psychologicky intimního snímku vrní blahem, ale já říkám, že pro obyčejného diváka je to až příliš umělecké.(2.2.2017)

• vesper001

Nesnesitelně ubrečená rekonstrukce prvních dní, o které Jackie přežila Jacka. Snaha o pedantskou autenticitu nezadržitelně padá do propasti patetické hysterie. Pro mě zklamání na n-tou: z Natálky i námětu. Pokud si nelibujete ve slaných koupelích a terapii nudou, vyhněte se téhle fake Jackie obloukem.(9.3.2018)

Jackie zaujme především fenomenálním hereckým výkonem Natalie Portman, který je rámován neobvyklou kamerou, což má za následek osobnější a detailnější záběry. Nicméně co se kostry dobře známého příběhu a střihu týče, režisérovi Pablu Larraínovi se nepodařilo řádně vykreslit vztah mezi JFK a Jackie, pročež po většinu snímku nejde do patřičné hloubky, aby zachytil všechny velké emoce, které pociťovala Jackie a vlastně téměř celá Amerika. Avšak na druhou stranu musím ocenit skvěle natočený průběh atentátu, u něhož jsem byl vážně ohromen realističností a surovostí, což jde také v ruku v ruce s výborně zvoleným hudebním podkladem, který snímku dává neotřelý, místy i hororový atmosferický punc. Ale stejně se pořád nemohu zbavit pocitu, že to celé mohlo být zpracované ještě o kousek lépe. „I never wanted fame. I just became a Kennedy.“(10.2.2017)

• - Jackie (Natalie Portman) hovoří o tom, že její manžel měl rád písně z muzikálu Kabaret (1972). Atentát na Johna F. Kennedyho byl však spáchán v roce 1963, tedy o 9 let dříve než byl film natočen. (orkadimenza)

• - Film byl natáčen v Nice ve Francii v době, kdy se tam odehrál teroristický útok. (MessiM)

• - Scénář byl na blacklistu roku 2010. Tedy na seznamu pro nejlepší neuskutečněné scénáře. (MessiM)