Bohatý a úspěšný byznysmen Edward Lewis přijíždí do Los Angeles uzavřít další z velkých obchodů. Cestou z nudného večírku zabloudí. Když zastaví, aby se zeptal na cestu, vnutí se mu do auta mladá prostitutka Vivian Wardová. Ukáže mu cestu a netají se nadšením nad vozem, který si Edward půjčil od svého právníka Phila. Dívka ho zaujme, pozve ji do svého apartmá v luxusním hotelu a nabídne jí tři sta dolarů za celou noc. Pak se dá do práce, zatímco dívka se dívá na televizi. Je okouzlen její bezprostředností, a přestože to neměl v úmyslu, nakonec se s ní vyspí. Když mu druhý den Phil připomene večeři, na kterou by měl jít s doprovodem, rozhodne se najmout Vivian na celý týden a požádá ji, aby si koupila večerní šaty. V luxusních obchodech ji odmítnou obsloužit, a když se vrátí, zastaví ji ředitel hotelu. Vzhledem k tomu, že je Edward jedním z nejváženějších hostů hotelu, ji nevyhodí, ale dokonce jí pomůže s koupí šatů a dá jí lekci stolování. Edward je šokován proměnou Vivian v dámu. Přestože měl vztah Vivian a Edwarda původně zůstat v rovině obchodně-sexuální, rodí se mezi nimi pouto, pod jehož vlivem se oba začínají měnit a hledat nové životní cíle. (TV Nova)

Akvarista odpad!

Odpadní sračka, kýčovitá sračka, neuvěřitelná sračka, děsivá sračka, sračka, sračka, sračka... Tak a je to venku ()

DJ Kritik

Nebyť Julie Roberts nie je Pretty woman a naopak nebyť Pretty woman nie je Julia. Nič netradičné, nič nové, ale skvelo podané a hlavne výborný výber herečky. Všetko podfarbené peknou hudbou. I po rokoch pozerateľne... .... ... ... ... ..... ............ .......... Komédia: *** Vtiahnutie do deja: ***** Realita: * Hudba: ***** ()

vlKousek

Ať si říká kdo chce, co chce, tak tohle je opravdu klasická hodně oslazená pohádka a ty já rád. A ještě to těm dvoum fakt sekne. To je prostě film co můžu vidět vždycky znova a nikdy mě neurazí a nikdy se nepřejí. ()

Stejšn

K tomuhle bych přeinterpretoval jeden názor, který jsem kdysi našel na diskusi k TV programu na jednom deníku: "Jsem zvědav, jestli N@va zase zprasí Vánoce filmem o americké kurvě" :) Jinak jako film u mě pouze za dvě, tenhle žánr mi moc neříká. ()

lake-lake

Jediné, co mi na tomhle filmu nesedí, je životní úděl hlavní hridnky a obsazení této role Julií Roberts. JR se na roli prostitutky vůbec nehodí, a vlastně jí to nikdy pořádně nevěříme. Pohádková princezna může být čímkoliv, třeba i svářečkou nebo květinářkou, ale nejstarší řemeslo v sobě nemá ani špetku kouzla. Ovšem možná právě konfrontace dvou pohledů na svět a na morálnost velkého byznysu, konfrontace názorů "nemorální" prostitutky z ulice a důvěryhodného bílého límečku, nás může povznést někam výš ... Slippery little suckers! ()

bloody21

známá píseň, úžasní herci, můžu se na to dívat každý rok a vůbec mě neva, že znám konec, prostě Julia Roberts je neodolatelná:D skvělý skoro jsem se počůrala:D ()

cress

Je to proste klasika ale v porovnaní napríklad s Améliou tak je toto pre mňa len neoriginálna romantika i keď s kúskom čara. 70% ()

goodfairy

Není to velkofilm, ale je to rozhodně ta nejsympatičtější verze '"Popelky", která se dá sledovat pořád dokola a pořád bude mít svoje kouzlo :-) ()

Cherry_Bomb

Pretty Woman zostane pre mňa vždy filmovou klasikou. Môžem ten film vidieť tisíc krát nikdy ma neomrzí. Fantastická dvojica Julia Roberts a Richard Gere vytvorili dokonalú romantiku. ()

mišulka66

Naprostá klasika! I když všichni víme, že by to ve skutečnosti takto nefungovalo, koukáme s napětím až do konce... A myslím si, že skoro každá žena by si přála takovou pohádku... Film je přehnaně optimistický, ale i přesto se s radostí a s trochou naivity podívám znovu a znovu... ()

Slunik

Příjemná pohádka o moderní Popelce, na kterou se pěkně dívá, protože je šíleně optimistická a kouzelně naivní. ()

gidzitka

Asi jsem na tuto romantiku příliš cynická. Repliky typu (rozněžnělý Edward): "Máš na víc." apod. ve mně nevyvolávají žádné dojetí, jen znechucení typu "Jo, jasně, někdo jí dal nůž na krk, aby šla šlapat." ...Takže moje životní jízda to tedy rozhodně není. ()

N3O

Praštěná americká verze naší Popelky. Koukat na to můžu každý Vánoce a stejně si to v létě pustím z dvdčka. ()

Havala

Dva zábavné zážitky - kterak amík neumí s manuálem u sporťáku a dobrá rada na závěr - když nevíš který příbor vzít, začni z kraje. ()

GoustDog

Právě teď pracuji na TV programu a zabrousil jsem na tento film - WTF?! Velmi se hodnocením divím. Ano, je to ohrané, ale za to ten film nemůže. A ano, je to kýčovité... No a co?! Občas je třeba točit i oddechovky, kde všichni víme, jak to dopadne; kde je vše dle šablony a celku panuje přímočarost. Samozřejmě, abychom si u takového filmu opravdu oddechli, je třeba, aby snímek byl velice kvalitní. Namítá někdo, že Pretty Woman NENÍ kvalitní filmařina?? Že tam není úžasné herecké obsazení a hudební doprovod?? Ve své kategorii romantických oddechovek je toto skutečně klasika. Kdo říká něco jiného, je pokrytec nebo blbec. ()

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda