Bohatý a úspěšný byznysmen Edward Lewis přijíždí do Los Angeles uzavřít další z velkých obchodů. Cestou z nudného večírku zabloudí. Když zastaví, aby se zeptal na cestu, vnutí se mu do auta mladá prostitutka Vivian Wardová. Ukáže mu cestu a netají se nadšením nad vozem, který si Edward půjčil od svého právníka Phila. Dívka ho zaujme, pozve ji do svého apartmá v luxusním hotelu a nabídne jí tři sta dolarů za celou noc. Pak se dá do práce, zatímco dívka se dívá na televizi. Je okouzlen její bezprostředností, a přestože to neměl v úmyslu, nakonec se s ní vyspí. Když mu druhý den Phil připomene večeři, na kterou by měl jít s doprovodem, rozhodne se najmout Vivian na celý týden a požádá ji, aby si koupila večerní šaty. V luxusních obchodech ji odmítnou obsloužit, a když se vrátí, zastaví ji ředitel hotelu. Vzhledem k tomu, že je Edward jedním z nejváženějších hostů hotelu, ji nevyhodí, ale dokonce jí pomůže s koupí šatů a dá jí lekci stolování. Edward je šokován proměnou Vivian v dámu. Přestože měl vztah Vivian a Edwarda původně zůstat v rovině obchodně-sexuální, rodí se mezi nimi pouto, pod jehož vlivem se oba začínají měnit a hledat nové životní cíle. (TV Nova)

ElisD

Objektivně 75 %, ale pět hvězdiček dávám proto, že tento film je pro mě spojen s každoroční klasikou a sny v dospívání. Srdeční záležitost ikdyž rok od roku víc na konci filmu cítím trochu zklamání, že to vlastně není až tak skvělý ilm. Přesto - král romantiky! ()

tala

Podľa mňa jediná romantická komédia, ktorá je rovnako romantickou ako komediálnou. Dvojici Gere a Roberts to veľmi svedčí a dá sa na nich pozerať znova a znova a znova. Tento film by mal byť vzorom pre ostatné, ktorých názvy a v podstate ani dej si už po pár dňoch vôbec nepamätám. ()

Meggie3

Dříve jsem si myslela, že je to tuctový americký trhák se smyšleným, ale "nejromantičtějším" příběhem všech dob. Nedávno jsem to ale viděla v originále s původním znění a až pak jsem skutečně ocenila talent a umění Julie Roberts. (ne že by Nela Boudová nedabovala skvěle - u mě patří mezi nejlepší české dabérky) Jenom mě asi překvapilo, jak přirozená Julia je. ()

paniColombova

Když slyším Pretty Women, ježí se mi chlupy po těle, hlavně na Vánoce, chacha. NEJSLAVNĚJŠÍ ROMANTICKÝ KÝČ. Julia Roberts nepatří mezi mé neoblíbené herečky,ale když bych se podívala na tento film, spadne tam okamžitě :-) radši se na něj nekoukám a nejen z tohoto důvodu :-) ()

Zirael

Tududududů... rozhodně to ničím nepřekvapí, po herecké stránce to není nic moc extra, ale z nějakého důvodu se z tohoto naivního a přeslazeného filmu stala vánoční klasika. A proč vlastně ne, člověk se nemůže pořád dívat jen na kvalitní filmy o kterých pak musí dlouze přemýšlet. ()

Mon_Ty

Nejkrásnější pohádka pro dospělé :) Můžu na to koukat každý rok zas a znova, to se snad nikdy neomrzí :) ()

Hagu

Tenhle film jsem viděla už jako malá a ještě několikrát po té, alečím jsem starší tím víc mi vždy dochází víc a víc věcí :) ()

Desmi

Romantická klasika, která jede o Vánocích každý rok a která je jednoduše jedinečná. Richard Geere a Julia Roberts k sobě jdou výborně. Vynikající hlášky, vtip, romantika.. prostě.. "svině klouzavý" mají u mě jasně plnej počet.. =)) ()

Tsuki003

Tak jsem si konečně našla čas i na tuhle klasiku. Nedá se zapřít, že ve svém žánru tenhle film rozhodně patří k těm lepším, ne-li nejlepším. Chvílemi je to patetické, ale to se u romatiky dá odpustit ne? :) Člověk si občas musí připustit, že když se někomu plní sen, je to krásné. Každý má právo snít. ()

LeePriest

K mojím oblíbeným hercům patří Arnold Schwarzenneger a Sylvester Stallone, mám rád filmy jako Matrix nebo Terminátor, ale dokážu také ocenit zcela úplně jiný typ filmu, když je povedený, byť to není žánrově můj každodenní šálek čaje. Pretty Woman patří přesně do kategorie filmů, které zrovna nevyhledávám, nicméně uznávám, že v seznamu romantických komedií patří tento snímek k těm velmi povedeným. Richard Gere a Julia Roberts jsou moc hezká dvojce. ()

clint123

Romantické slaďáky v ružovučkom kolobehu a cez ružové okuliare, moc - vobec nemusím. Ako jasne fanúšikom Gera to neberiem či Robertsovej , ale je to len nereálny film o nereálnom vzťahu, môj názor. ()

jjjerry

Tohle je klasika mezi romantickými komediemi a jedna z nejlepších. Hlášky co zlidověly a jsou k popukání. Je to prostě pohádka pro dospělé a tak to beru =) a já měl pohádky vždycky rád. Skvělá hudba a skvělá Julia Roberts, co víc může být =) ()

LencaN

Klasická romanŤika :) božský soundtrack, fešný Richard Gere, Julia Roberts, která je tady roztomile nevychovaná a provokativní, ale ve skrytu duše je citlivá, chytrá a srdečná, jen sloupnout tu hořkou vrchní slupku. Je tam několik hodně zábavných momentů. Myslím třeba Vivienin smích nebo zpěv ve vaně. Pardon, ale v dabingu to zní prostě úplně jinak než v originále, tohle by asi každý měl slyšet tak, jak to Roberts ze sebe vyskřehotala :D z toho filmu dýchá pozitivismus a vlídná nálada, i když jde vlastně o prostitutku. Ano, děj není příliš komplikovaný, ale Pretty Woman je dalším ze sorty filmů, které nepotřebují překombinované spřádání dějových linek. Je to romantická komedie a funguje jako dobře namazaný stroj. ()

NikaIn

Viem si predstaviť že v dnešnej dobe by táto presladená romantika veľmi nezabodovala,ale vzhľadom k tomu,že má rok výoby 1990 tak je milá a julia s Richardom sa herecky našli a dopĺňali.Oddychovy film,po stresujúcom dni vás práve tento kúsok uvoľní.Trošku romantiky ešte nikomu neuškodilo :) ()

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda