Bohatý a úspěšný byznysmen Edward Lewis přijíždí do Los Angeles uzavřít další z velkých obchodů. Cestou z nudného večírku zabloudí. Když zastaví, aby se zeptal na cestu, vnutí se mu do auta mladá prostitutka Vivian Wardová. Ukáže mu cestu a netají se nadšením nad vozem, který si Edward půjčil od svého právníka Phila. Dívka ho zaujme, pozve ji do svého apartmá v luxusním hotelu a nabídne jí tři sta dolarů za celou noc. Pak se dá do práce, zatímco dívka se dívá na televizi. Je okouzlen její bezprostředností, a přestože to neměl v úmyslu, nakonec se s ní vyspí. Když mu druhý den Phil připomene večeři, na kterou by měl jít s doprovodem, rozhodne se najmout Vivian na celý týden a požádá ji, aby si koupila večerní šaty. V luxusních obchodech ji odmítnou obsloužit, a když se vrátí, zastaví ji ředitel hotelu. Vzhledem k tomu, že je Edward jedním z nejváženějších hostů hotelu, ji nevyhodí, ale dokonce jí pomůže s koupí šatů a dá jí lekci stolování. Edward je šokován proměnou Vivian v dámu. Přestože měl vztah Vivian a Edwarda původně zůstat v rovině obchodně-sexuální, rodí se mezi nimi pouto, pod jehož vlivem se oba začínají měnit a hledat nové životní cíle. (TV Nova)

Wolvie

Já docela chápu,čím si tento přeslazený pohádkový dortík vysloužil takovou popularitu,ale jeho sledování mě nikdy nebavilo a s postupujícími lety je to čím dál horší.Existuje tisíc lepších a zábavnějších romantických filmů,takže nevím,proč nejsou aspoň stejně opěvovány i ty. ()

Luk Skywalker

Pravidelně romantické filmy nesleduji, ale těch z několika co jsem viděl, jen tento nejlepší a to nejen proto, že z něj novější snímky čerpají. Možná je to okolím (Pretty Woman je skoro vánoční klasika), možná to bylo "kouzlem Vánoc," kdy jsem film poprvé viděl, ale je prostě dobrý. ()

char_t

Naprostá klasika. Vzor pro všechny pozdější rom-kom, tenhle kousek je prostě nezapomenutelný. Svině klouzavý! ()

Iwiiik

Skvělý film s dojemným koncem a báječnými herci! Tak tohle bych řekl, pokud bych byl pubertální dívčina či konformní žena, nespokojená se svým manželstvím. Takhle musím být bohužel realista a proto mi Pretty Woman místo slz vhání do očí zmatený výraz nad neoriginalitou popelkovského příběhu a zvláštní zvráceností hodnotového žebříčku, kterou se tento film vyznačuje aneb jak by to vypadalo, kdyby Šafránková byla vulgární štětka a Trávníček bezpáteřní business man. Pokud ho ovšem označíme za pohádku a zařadíme do produkce Walta Disneye, jsou všechny morální i myšlenkové nesrovnalosti smazány naivitou malých holčiček, potácejících se ve světě nesplnitelných snů a všechno je v pořádku. Herecké výkony však obstojné a technické zpracování vcelku taky. Za dvě hvězdy tento báječný výměšek asi stojí. ()

figliar

Tak ako k vianočným sviatkom patria darčeky, tak isto k nim patrí aj Pretty Woman. Láske človek proste prikázať nedokáže. ()

croxika

Krásna nereálna rozprávka, ktorú sa oplatí vidieť ;-) Jeden z mála filmov, ktoré sa dajú pozerať znova a znova a vždy vás bavia svojím dejom, hlavnými postavami a snovou nereálnosťou...Pre mňa je proste Pretty Woman srdcovka, zamilovala som si hlavnú dvojicu hercov, ktorí sa mi perfektne do tejto zápletky hodia. Soundtrack ma tiež baví a medzi moje top scény patrí nakupovanie na Rodeo Drive, zoznámenie Edwarda a Vivian a všetky dialógy s Kit ;-) ()

kacirek_

Pretty woman to je klasika, které se jen tak něco nevyrovná, koukat se na to dá pořád a pořád se u toho člověk zasměje a romanticky zasní. Richard Gere a Julia Roberts si náramně sedli a jsou prostě krásný pár. ()

oli009

Pro tenhle film mám skutečně slabost, je to prostě moje srdeční záležitost. Hodně dobře si pamatuji na ten den, kdy jsem tento film viděla poprvé. Není to ani tak dávno a já pokaždé při vyslovení toho titulu nasadím přesně stejný úsměv debílka, který jsem měla od prvních až po poslední minuty filmu. Celých 119 minut, jsem byla k židli úplně přikovaná a jenom se zatajeným dechem sledovala, jak se to vše vyvine. Potom jsem si celý zbytek vánočních prázdnin pouštěla Pretty Woman pořád dokola a dokola, dokud jsem si ho téměř až neznechutila. Pro mě je to prostě pohodový film v čele se sympatickou Julií Roberts, starým mládencem Gerem, úžasným titulním songem a hlavně filmem, co mi vždycky zvedne náladu. Sečteno, podtrženo v tomhle oboru je to podle mě absolutní špička. ()

Hapretor

"Nesmrtelná" romantická blbost, která je vlastně "kultem". Nagelovaný Gere a chlupatá Robertsová. K tomu hlášky, co nestárnou. - "Svině klouzavé" ()

BeranSon

Pretty Woman je jeden z nejlepších snímků tohoto oboru, tím myslím obor romantických komedií o nevyrovnaném páru. Film se skrytým potenciálem, který si každý rok, co rok pouštím a je prakticky neokoukatelný. Pár scén jsem si zamiloval a to všechno v podání Richarda Gera a krásné Julie Roberts. Krásná pohádka pro větší. Ještě abych dodal, jeden z mála dobrých počinů Garryho Marshalla na půdě režiséra. - 9/10 - ()

helloween93

Dokonalá cukrátková pohádka pro dospělé. Mladá Julia Roberts a štramák Richard Gere...a jak to mezi nimi jiskří. Klasika nejen vánočního programu. "Svině klouzavý" 5/5 ()

lemonova

Tomuto filmu som nikdy neprišla na chuť asi tak, ako som nikdy neprišla na chuť Richardovi Gereovi. Ale zrejme by to mohol odohrať aj Al Pacino a duchaplnosti by to nepomohlo. ()

BOURQUE

Sú filmy, pri ktorých nám nevadia klišé momenty. To všetko je spôsobené tým, že herci a herečky hrajú tak perfektne, že nás nenechajú premýšľať o niečom inom. Dvojica R. Gere a J. Roberts hrajú tak fantasticky a medzi nimi je taká dobrá chémia, že už je to skoro neskutočné. Napriek tomu, že som chlap, tak ma tento príbeh (napriek spomínaným momentom) veľmi dostal a kedykoľvek, keď to beží v TV, tak si rád sadnem a pozriem si minimálne aspoň nejaký ten kúsok z toho. Vo svojom žánru je tento film klasika a nemám problém mu dať päť hviezdičiek! Osobné hodnotenie: 91% (*****) ()

Wallis3

Kterak šlápota ke štěstí přišla... Film, který je opravdu filmem, i když ten sladký, ale na druhou stranu strčí do kapsy i modernější výtvory podobného zjevu, na který se i já (a to ty cukrbliky nemusím) jednou za pětiletku podívám. Film, který má humor i nějaký ten styl a nezapomenutelnou hudbu. ()

slavista27

Věřte, nebo ne, ale tenhle film jsem celý od začátku do konce viděl poprvé. :-) A byl pro mě neskutečně příjemným zážitkem. Krásná Julia Roberts, sympatický Richard Gere a nekonečná řada milých a lidských momentů a okamžiků. Pět hvězd? Proč ne! ()

Rathalos

Je to sice nerealne,aby sa nieco take mohlo stat aj v realnom zivote,ale napriek tomu je to nadherna rozpravka pre dospelych,vyborni herci a filmovy zazitok,ktory zahreje,clovek si vela veci uvedomi pocas sledovania...:-) ()

crha

Viděl jsem to stokrát a nemám to rád, prakticky všechno mě na tom sere. A stejně na to koukám a nadávám jaké to je hovno, a za další rok znovu, až to znám zpaměti. Není to ani vtipný, ale strašně debilní. ()

Besyn

Jako moderní pohádka o popelce pěkné,ale kdybych to bral vážně,tak je to řádně celé přitažené za vlasy.A Julie je zde skutečně neodolatelná (ostatně jako vždy). ()

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda