Bohatý a úspěšný byznysmen Edward Lewis přijíždí do Los Angeles uzavřít další z velkých obchodů. Cestou z nudného večírku zabloudí. Když zastaví, aby se zeptal na cestu, vnutí se mu do auta mladá prostitutka Vivian Wardová. Ukáže mu cestu a netají se nadšením nad vozem, který si Edward půjčil od svého právníka Phila. Dívka ho zaujme, pozve ji do svého apartmá v luxusním hotelu a nabídne jí tři sta dolarů za celou noc. Pak se dá do práce, zatímco dívka se dívá na televizi. Je okouzlen její bezprostředností, a přestože to neměl v úmyslu, nakonec se s ní vyspí. Když mu druhý den Phil připomene večeři, na kterou by měl jít s doprovodem, rozhodne se najmout Vivian na celý týden a požádá ji, aby si koupila večerní šaty. V luxusních obchodech ji odmítnou obsloužit, a když se vrátí, zastaví ji ředitel hotelu. Vzhledem k tomu, že je Edward jedním z nejváženějších hostů hotelu, ji nevyhodí, ale dokonce jí pomůže s koupí šatů a dá jí lekci stolování. Edward je šokován proměnou Vivian v dámu. Přestože měl vztah Vivian a Edwarda původně zůstat v rovině obchodně-sexuální, rodí se mezi nimi pouto, pod jehož vlivem se oba začínají měnit a hledat nové životní cíle. (TV Nova)

Margerie

Pretty Woman (a Hříšný tanec) patří mezi tzv. ozdravné filmy, tedy filmy, které musíte vidět, jakmile onemocníte nebo prostě máte špatnou náladu. A děcka, funguje to! Neuvěřitelný příběh šlapky, která potká milionáře a ten se do ní zamiluje, by bez Richarda Gerea a Julie Roberts vůbec nebyl tak dokonalý... jenže kdo by těm dvěma charismatickým a krásným lidem odolal, zvlášť když se na sebe tak krásně koukají a roztomile se škorpí? ()

DadysGirl

Ach... Tolik romantiky v jednom filmu... Já už to považuji za klasiku... Krása... Julia byla (a je nádherná) a ať mi nikdo netvrdí, že do ní Richard nebyl alespoň trochu zamilovaný... Kromě ústřední dvojice zcela nepokrytě zbožňuju Hectora Elizondo... Nákupy na Rodeo drive, první sex, sex na pině a první "pusa na pusu" jsou mé nejoblíbenější... A když zavírá dveře a říká jí "zůstaň" vždycky se málem rozpláču... <3 ()

fantomas19

* prostitútka vs obchodník * obchod vs city * popoluška, princ na bielom koni vs odevy, večere, romantická opera, drahé autá * ()

Azrail

Kýčovitá romantická pohádka. Avšak vždycky jí "zblajznu i s navijákem", ať se na ní koukám pokolikáté chci. Julia Roberts tu byla neuvěřitelně roztomilá a okouzlující, stejně jako Richard Gere, ze kterého charisma přímo stříká, a to jsem heterosexuál. Vedle Lásky nebeské další klasika romantického žánru. ()

hazdrova

Toto je proste klasika klasík, ktorej sa žiadny romantický film nevyrovná. Nepatetický a pritom taký sladký príbeh. Julia a Richard majú takú charizmu, že by jeden pad. 5* ()

Ex_Machina

Stredoveká verzia Pretty Woman: Miestna mladá selka Vivian v najlepších rokoch, postávajúca vo vulgárnej ľanovej minisukni na rohu pomerne frekventovanej, no neudržiavanej cesty vedúcej k námestiu miestnej dŕžavy znudene vyzerá ďalšieho kunčafta a popritom sa baví s ostatnými kolegiňami. Kde sa vzal, tu sa vzal, rytier na bielom koni si to šinie po komunikácii vydláždenej mačacími hlavami, ktorej miestni nepovedia inak ako Holywood bulvár priamo k našej skupinke sporo odetých miestnych diev. Čo čert nechcel, kôň zakopne a pokazí sa. A to priamo pred Vivian. Lenže rytier Edward si toho koňa požičal od správcu svojich statkov a nevie ho opraviť. Vivian sa ponúkne, že mu ho opraví za 5 strieborných. Edward je po ťažkom církevnom rozvode a s Vivian si padnú okamžite do oka. Navyše keď Edward zistí, že Vivian je dievča s pridanou hodnotou, rozhodne sa toho využiť a ponúkne jej 20 zlatých, ak bude dočasne jeho ženou v domácnosti so všetkými výhodami, ktoré k tomu prináležia. Vivian súhlasí a odcválajú spolu do neďalekého zámku na vysokom brale, kde sa ubytujú na najvyššom poschodí severnej veže s krásnym výhľadom, odkiaľ Edward riadi svoj zahraničný obchod. Vivian sa nudí a tak si zájde na miestny trh kúpiť šaty z pravého hodvábu, lenže svojim zjavom pôsobí na okolie ako päsť v oceľovej rukavici na oko a odmietnu ju obslúžiť. Keď to všetko s plačom vyzradí Edwardovi, v tom vzkypí žlč, vezme ju k miestnemu najvychýrenejšiemu krajčírovi, dá mu za hrsť dukátov s podobizňou kráľa a ten zaodie Vivian do najkrajších odevov danej doby. Nasledujúceho dňa pod hradbami počas tradičného jarmoku hrubo urazí cudzí šľachtic Vivian kvôli jej pôvodu a tá sa aj napriek tomu, že Edward trúfalca zrazí svojím cepínom k zemi rozhodne ho opustiť. V pozadí odchádzajúcej Vivian počuť miestnu kapelu Roxette s ich flautovým sólom There must have been love. Ako plynie čas, obaja si uvedomia, že jeden bez druhého nevedia žiť a tak keď jedného dňa vyjdú ranné zore, Edward sa dostaví pod okno Vivian k jej prenajatej podkrovnej izbe v susednom hostinci a požiada ju s veľkou kyticou kvetov o ruku. Natešená Vivian sa mu vrhne okolo drôtenej košele a pri ľubozvučných veršoch krčmárovho syna s olivovým hlasom prezývaného Roy Orbison odcválajú spolu na čerstvo podkutom bielom žrebcovi k západu slnka a stratia sa v neďalekom dave. Legenda hovorí, že odvtedy o nich nikto nikdy nepočul. ()

Anianna

Ano, je to kultovní film. Přes všechna klišé, kýčovitost a předvídatelnost. Mně se film vybaví vždy, když slyším v rádiu hity It Must Have Been Love od Roxette nebo Pretty Woman Roye Orbisona. I po těch desítkách let mají svou emoční sílu. A film se za tu dobu stal nedílnou součástí šuplíku s nálepkou Romantika. ()

maeb

Jedna z nejlepších a nejznámějších romantických komedií. Děj je stejný jako u všech ostatních - dva protikladní lidé se potkají, zamilují se, objeví se problém, ten překonají a máme tu happy end...ale tady to není, narozdíl o jiných, trapné ani blbé, spíše naopak. Že je to kýč? Ať si... ()

HanSolo

Jedna z nejlepších romantických komedií. Film se sice nemůže pyšnit nějak zvlášť pozoruhodným námětem a už vůbec ne scénářem, ale velmi příjemně se na to s celou rodinou dá každý rok v období vánoc dívat a to nejenom díky charizmatu Richarda Gerea a Julie Robertsové. ()

Řízek

Souhlasim s mkali. I když bych to možná měl doplnit na: Jak nešikovná kurva ke štěstí přišla. Dyť byla na začátku úplně bez floka! ()

.DukE.

Nevím proč, ale na tenhle film se můžu dívat znovu a znovu a znovu a pořád mě to nepřestane bavit. Prostě klasika ^n. ()

brectule

Myslim, ze zcela chapu rceni: "Jablko nepada daleko odstromu". Jsou filmy, ktere za boha nemuzete kazdy rok v tv vynechat, protoze si pamatujete,jak jste se stydeli, kdyz hlavni hrdina polibil hlavni hrdinku :o) a rodicce jste meli za zady :o) proste je to tak. pro typy,jako je richard gere mam stejnou slabost jako ma maminka. A prestoze jsem si plne vedoma nedostatku filmu, tak se na nej rada podivam a pobavim. Vzdy, vsude, s kymkoliv. ()

LuNaj

Film má neuvěřitelnou, jakoby tajuplnou moc přitáhnout klidně i po dvacáté ženské k tv. Na Štědrý den mamka vždy přepínala tv a hledala, kde právě PW běží. 3x jsem se na to snažil dodívat, vždy jsem odešel v půlce. Tohle je fakt megakýč. ()

Zadri

No to byla sladká limonádička. Na konci jsem však byl trochu smutný, že už je dopito. Dal bych si jí znovu - nechutnala špatně. ()

Jaromír

Klasický pohádkový příběh posazený do nové doby. Není nad to, když máme místo prince úspěšného podnikatele a místo prosté děvečky pouliční prostitutku :). Romantika jak řemen :). Filmová klasika, kterou jistě viděl každý. Richard Gere a Julia Roberts to zahráli více než obstojně. Úsměv Julie Roberts je nezapomenutelný :). ()

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda