Věra (Zlata Adamovská) prožila s Jindřichem báječný život a je pevně rozhodnutá splnit jeho poslední přání – zaběhnout maraton! Emancipovaná a rázná matka tří dcer v tom nevidí žádný problém. Prostě si trasu rozdělí na čtyři díly a zdolají těch více než 42 kilometrů jako rodinná štafeta. Žádná z nich sice dosud neuběhla ani metr, ale do startu přece zbývají tři měsíce a trenér Vojta (Vladimír Polívka) připravil skvělý kondiční plán. Stačí jen začít. Dcery se ovšem do běhání nehrnou. Mají úplně jiné starosti. Nejstarší Marcela (Tereza Kostková) čelí dennodenně průšvihům svých tří synů a jejich otec Karel (Ondřej Vetchý) ji už dvacet let neumí, nebo nechce, požádat o ruku. Prostřední Bára (Veronika Khek Kubařová) touží po dítěti, jenže pro něj zatím nenašla toho pravého tatínka. Její biologické hodiny bijí na poplach. A nejmladší Kačka (Jenovéfa Boková) sice chlapa má, ale ten chlap má jeden zásadní háček – manželku. Zamilovaná Kačka přesto lpí na vztahu bez budoucnosti. Je zřejmé, že dcery mají momentálně úplně jiné priority než běžecký trénink. Svérázná maminka Věra proto musí napnout všechny síly, aby rodinnou štafetu přivedla přes řadu překážek a komediálních komplikací na start Jindřichova vysněného maratonu. S běháním je to úplně stejné jako v životě. Důležité je vydržet a nevzdávat se, když cíl je na dosah… (CinemArt)

Tatatranka odpad!

Kdybych neběhala pár let, styděla bych se vyběhnout. Takhle mi bylo trapně a smutno ze stereotypů, které nadále v českém filmu přežívají, protože stále fungují a my se jim smějeme (sem tam jsem se zasmála, nepopírám). Bylo mi trapně, ještě je, jdu si zaběhat. ()

Tryskomyš

5 hvězdiček hlavně kvůli tomu, že jsem se v jeden moment opravdu zasmála od srdce. 😂 A líbila se mi také závěrečná hudba. ()

hous.enka

Ženy v běhu mi sedly. Svým obsazením, humorem, dějem... vším. Po Bezva ženské na krku se jedná o další českou komedii, kterou můžu vidět kdykoli znovu. ()

KIT.HL

No nic moc.Asi pod tíhou všech těch kamarádů a známých jsem měl fakt asi velké očekávání.To se bohužel nenaplnilo. PŘEHRÁVÁNÍ JEDNĚCH VYVAŽOVALA PŘIROZENOST JINÝCH....Celé to tak bylo rozhoupané a k neuvěření a předvídatelné. Do TV PRIMA, naplněné reklamou na krásný život, kterého tam bude víc než v tomto filmu ideální. Snaha a se cení, ale rád zapomenu...Masová zábava a při stavu dnešní společnosti mě nemůže překvapit pokud to bude nejúspěšnější snímek roku. ()

Praxis

Timhle se ze mě stává definitivní senila... Tak boží zástupce českého filmu tu už dlouho nebyl. 80% a jednu chvíli jsem uvažoval, že tam napálím těch hvězd pět... Nedostala to a přitom mu dala :-) ()

Lukrecie

slabý až primitivní scénář..... já z toho tedy odvařená nejsem, spousta klišé (sekretářka a šéf) a stereotypů (středa), nedůvěryhodné, trapné až umělé (např. ten začátek o ideálním postarším manželském páru)..... ANI JEDEN MOMENT PŘEKVAPENÍ, PRVOPLÁNOVOST, KTERÁ PŘEKONALA I AMÍKY. Ondra Vetchý hraje příšernýho šovinistu, který se ke své ženě chová jako kretén! Navíc ta opravdu velice nenápadná manipulace k "běhá celá rodina". Ale jsou tam i světlé momenty např. scéna v kabinkách nebo v oknech, kreativní, zajímavé. Film fakticky začíná až po půl hodině a scénář se konečně zlepšuje. Druhá půlka je velmi fajn a přirozená, celkově 3,5. Obdivuji běžecké výkony. 👍😉 ()

Wysch

Asi za to může moje rýmička nebo co, ale jsem celkem vděčnej, že jsem díky Netflixu mohl strávit večer pod peřinou ve společnosti až nečesky příjemný jakože komedie. Kromě Kostkový a Adamovský jsem si užil celý osazenstvo, byť na to, že hlavní postavy maj bejt ženy, to nejlepší vyprodukovali chlapi v čele s Vetchým a jeho dětma. Současnejch 71% je imho vystihujících. ()

Pierre

Ženy v běhu, jo? Moc nechápu to vysoké hodnocení a obrovskou návštěvnost. Pro mě je tohle další česká ženská romantická komedie z řad.  Točí se jich opravdu mraky, jsou relativně všecky na jedno brdo a vrchol děje je, ,že se někdo s někym vyspal, místo někoho kdo se na to chystal a že se hádáme a pak usmiřujem (jako my ve tříde, ale film jsem o tom ještě nenatočil.) V této ale alespoň nehraje Polívk(ová) (jen dvakrát Polívka), ani Langmajer a nenapsal to Kolečko. Výstupy Vetchého jsou třeba  dokonce i   zábavné. K pohodové tříhvězdičkové oddychovce ale filmu brání velký počet lacinných a nucených sexistých vtipů, velký počet klišé a podivné vykreslení mezilidským vztahů. Takže klasické chyby podobných filmů. Prostě furt to samé a lidem to bohužel pořád stačí. Já říkam, když už něco sexistického, tak reklama s Radimem Uzlem v hlavní roli (:D). A taky mi chyběla větší komediální atmosféra a nějaká energie. Je to nějak furt takové mdlé, nikoliv v běhu. A má oblíbená Jenovéfa tohle už nezachrání.  Po dokoukání jsem si kladl stejnou otázku, jako když kapitán Očko zhlédl těžce objevenou  tajnou epizodu Spongeboba: To je všechno?:D A proč tam místo Mirai nepustili Ortel? ()

blackrain

Taky jsem po shlédnutí filmu dostala chuť jít si zaběhat. Máme za barákem hezkou lesní cestu. Ale já jsem spíše na kolo. Byla jsem moc příjemně naladěná a odpočinula si. To byl taky asi účel, aby se lidi odprostili od vlastních starostí. Pak byl beze zbytku splněn. Příběh je velmi prostý a jednoduchý, žádné zbytečné obezličky a debilní odbočky, prostě klasika. Zajímalo by mě to poslední Jidřichovo přání. ()

..Lucas..

Po delší době opět povedená česká komedie. Potěšilo mě obsazení, dokonce mi ani nevadila Tereza Kostková. Nejvíce pobavil syn Marcely a Karla, u něho se vždycky chlámalo celé kino. Druhá polovina má sice trochu víc klišé, ale jinak se jedná o příjemnou oddychovku. ()

Rakosnicek77

Příjemné odlehčení sobotního odpoledne. Přiznám se, že mne ke sledování přimělo až zdejší hodnocení, jinak jsem k českým filmům už delší dobu dost skeptický. Překvapení se ale odehrálo poměrně značné a tak mohu sledování všem jenom doporučit. ()

Remedy

Když je jedním z vrcholně komediálních momentů HOVNO v písmenkové polévce, tak je vážně asi něco špatně. Uznávám, že jsem to možná celé jen nepochopil a že si zkrátka nedovedu plnými doušky vychutnat „odpočinkovou a pohodovou komedii“, která je „útěkem ze současné uspěchané a depresivní doby“. Nejdepresivnější mi přišla skutečnost, že téměř všechny mužské charaktery jsou zde černobíle machistické nebo jen zkrátka idiotské. Na druhé straně submisivnost většiny ženských postav je depresivní úplně stejným způsobem, protože jen posiluje špatně zažité stereotypy a působí až neuvěřitelně zpátečnicky. Ten divácký úspěch je fascinující, což mj. poukazuje na skutečnost, že je většina českých diváků s těmi (z mého pohledu) dnes již přežitými stereotypy naprosto komfortní. Což je ještě více fascinující než ten 1 a půl milionu diváků v tuzemských kinech. ()

slunicko2

Podbízivě primitivní... 1)  Prvoplánová povídka působí jako něco, co si scenárista vymyslel a spatlal v plonkových přestávkách při natáčení telenovel. Stoprocentně předvídatelné zápletky, často i pointy rozhovorů jsem všechny znal dopředu, jako bych je napsal sám._____ 2)  Tento "nevýbojný odlitek televizních Bakalářů" (Marze***) mě tedy příliš nezaujal a nic na tom nezmění ani občasná vtipná hláška. ()

Flipnic-RE

Sice to moc neodpovídá možné realitě, ale je to nádherně pozitivní, milý, citový ... Fajn herci, žádný velký drama, vše jede tak nějak na pohodu. Takovej balzám na nervy. ()

PogoJoe

Příšerné a trapné dialogy, strašná až přímo nesnesitelná hudba. Ani fajn herecká sestava tuhle nepovedenou komedii nezachránila. Takhle hrozně napsaný film jsem už dlouho neviděl, a to jsem se na něj docela těšil - protože nové české komedie jsou podle mého názoru obecně podhodnocené a tato měla reference slušné. Námět nemusel dopadnout špatně - ale postavy jsou tak šablonovitě jednotvárné a nezajímavé,až je to do očí bijící. Zápletky a "vtipy" jsou vypocené a vycucané z prstů a vše působí tak strojeně a předvídatelně, že se to nedalo vydržet. Mám celkem rád jednoduché romantické komedie, když jsou něčím nové a mají "charisma", myšlenku, vtipné dialogy a zajímavé postavy, Ženy v běhu to vše naprosto postrádají. Nejedná se o nudnou a průměrnou komedii, to by bylo až příliš nadhodnocené, tenhle film je prostě úděsně špatný, Ach jo. ()

gegina31

Co k tomu asi jiného říct než to, že tekly slzy proudem. Skvělé hlášky v průběhu celého filmu. Děti perlily, ženský perlily a Vetchý je prostě talent. Ikdyby celý film stál za ho...(což nestál), tak on prostě bude skvělej. Navíc je na něj pořád dobrý pohled :-), ten chlap zraje jako víno. Ale bacha, tenhle film dokázal tak zapůsobit, že jsem hned dostala chuť si zaběhat. Ale.....je zima....takže nic....do léta mě to snad přejde. ()

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin