Věra (Zlata Adamovská) prožila s Jindřichem báječný život a je pevně rozhodnutá splnit jeho poslední přání – zaběhnout maraton! Emancipovaná a rázná matka tří dcer v tom nevidí žádný problém. Prostě si trasu rozdělí na čtyři díly a zdolají těch více než 42 kilometrů jako rodinná štafeta. Žádná z nich sice dosud neuběhla ani metr, ale do startu přece zbývají tři měsíce a trenér Vojta (Vladimír Polívka) připravil skvělý kondiční plán. Stačí jen začít. Dcery se ovšem do běhání nehrnou. Mají úplně jiné starosti. Nejstarší Marcela (Tereza Kostková) čelí dennodenně průšvihům svých tří synů a jejich otec Karel (Ondřej Vetchý) ji už dvacet let neumí, nebo nechce, požádat o ruku. Prostřední Bára (Veronika Khek Kubařová) touží po dítěti, jenže pro něj zatím nenašla toho pravého tatínka. Její biologické hodiny bijí na poplach. A nejmladší Kačka (Jenovéfa Boková) sice chlapa má, ale ten chlap má jeden zásadní háček – manželku. Zamilovaná Kačka přesto lpí na vztahu bez budoucnosti. Je zřejmé, že dcery mají momentálně úplně jiné priority než běžecký trénink. Svérázná maminka Věra proto musí napnout všechny síly, aby rodinnou štafetu přivedla přes řadu překážek a komediálních komplikací na start Jindřichova vysněného maratonu. S běháním je to úplně stejné jako v životě. Důležité je vydržet a nevzdávat se, když cíl je na dosah… (CinemArt)

Pedestrian

Feel good komedie bez záporných postav, u které je pochopitelný jakýkoliv rozpor v hodnocení. Kdo se nad tím totiž zamyslí, se zlou se potáže. :) Prosím spin off Vetchého rodiny. ()

dopitak

Jakž takž. U mě zatím nejhorší scénář Martina Horského, ale to může být dáno tím, že to je zároveň jeho režijní debut. Taková hollywoodská romanťárna po česku, se všemi klady a hlavně zápory. Vetchý jako fotr je skvělá karikatura na muže. ()

Chrustyn

Film, který nijak nevyčnívá, ale překvapivě na české poměry ani neurazí. Po celou dobu divák ví, co se stane v příštích minutách a nikdy nedojde k žádnému překvapení. Vše jde tak, aby to nakonec mohlo dopadnou, jak nejlépe to jde a pokud přijde nějaká menší krize, divák ví, že bude zažehnána. Je to jednoduchá, nenáročná zábava, na kterou můžete vyvést ženu a nijak Vám to neublíží a jí zároveň potěšíte. ()

Arsenal83

Jenovéfa Boková je herečka so skutočným potenciálom. Nielen pre herecký rast ale aj nezvratnú nadváhu, ktorej sa určite dočká najneskôr po štyridsiatke. Toľko z dnešného vydania relácie Nostradamove gule. ()

Marze

Byla jedna vdova, měla tři dcery a zhruba devadesát minut na to, aby je dostala takříkajíc pod čepec. To je zadání české romantické komedie Ženy v běhu. Matka plní ještě jeden úkol, v souladu s nebožtíkovým přáním uběhnout maraton. Humor je založen na stereotypech mužských a ženských rolí. Průhledné až hrůza, za půl hodiny už je s pomocí náhod rozpárováno, takže by se mohlo skončit. Zbývá přidat pár slzavých vzpomínek u domácího videa, pouček typu „dítě by mělo mít tátu“, klipových sekvencí s písní, režijních doslovností od zmačkaných lístků po zhrzené odchody za deště a navrch tři psy, což je i na vypravěčskou vatu dost. Ale také – a v tom tkví příjemné překvapení Žen v běhu – se pěstuje docela vkusný humor. Jako debutující režisér natočil Martin Horský nevýbojný odlitek televizních Bakalářů, zato coby scenárista, který už má za sebou tři romantické komedie plus jeden seriál, si pohrál se slovními přestřelkami i průpovídkami jako „pes ve střídavé péči“. Byť zábavu občas míchá z provařených přísad, kam spadá otcovská lekce synovi v nasazování kondomu nebo dvojice přistižená v posteli malou školačkou. Klukovské rozpaky Vetchého s Hofmannem schovávané pod chlapáckou masku dokonale odzbrojují a způsobují, že ve filmu určeném ženám baví nejvíce muži, přestože je režisér nutí ždímat některé skeče až do poslední kapky. Ženy v běhu jsou předvídatelné, jímavé a pozitivní až na půdu, nicméně neškodným způsobem, který se bude líbit. ()

marhoul

Ne, mně se opravdu nemusí vařit mozkové závity imrvere. Nemusím při svých četných návštěvách bijáku mít vše ultraartové, totálně dekadentní nebo nervy drásající. Mívám chutě i na příjemnou veselou komedii, hezky obsazenou, hezky zahranou, s uvěřitelným příběhem (ano, jsou takové ženy, ano, jsou takoví muži- tak proto se tomu také tolik lidí zasměje, že ano... Člověk nemusí být zářně inteligentní, aby věděl, že ze života to vcelku je. Naštěstí ne z mého, ale taky jsem už zažila kde co. :) ) , takže pokud se něco vkusného povede, dokážu to ocenit. Jediné, co kritizuji je kamera. Na záběry podivného úhlu, bez smysluplné kompozice, tedy například bez hlav si nepotrpím. Zde jich bylo mnoho. Pozitiva: humor mě nikterak nepohoršoval a vyprošuji si podezírání, že jsem fanynka Babovřesek nebo ušmudlaná, stárnoucí nešťastnice poskakující mezi plotnou, sámoškou a obsahem tv nova, která najde psychickou berlu v jakékoli primitivní zábavě. Nikoli. Vkus i mozkovna jsou v cajchu. Zatím. Všem sympatickým dámám na plátně to velmi slušelo a zahrály totálně příjemně, Vladimírek se stává mým oblíbeným, Ondra Vetchý, to je klenot a Martin Hofmann ten letos jede bomby. :) Malá holčička je šikulka, líbil se mi její herecký "výkon" ;) , kluci byli taky fajn. Pokud dá někdo tomuto filmu odpad, doporučuji mu shlédnout The Perfect Kiss nebo Ten, kdo tě miloval. Až po té mě bude zajímat, jestli mu ušlechtilé kritické svědomí dovolí a nahází tyto snímky do stejného pytle. Kdepak, peklo vypadá jinak! Tohle je na poctivé tři, ode mě za čtyři. ()

heyda

Konečně příjemná a povedená česká komedie, která dobře plyne a obsahuje jen velmi málo narušujících scén (viz krádež urny). Doporučuju všem ženám, dívkám i zamilovaným párům. 80% ()

triatlet

Film se mi trefil do nálady. Bavil jsem se, smál jsem se. Plusem je sympatické herecké obsazení. Ondra Vetchý sice v malé roli, ale rozhodně nepřehlédnutelný . ()

Stanislaus

Ženy v běhu nejsou až zase tolik o běhání jako spíše o mezilidských vztazích na případu jedné rodiny, s jejímiž členy by se ale mohl ztotožnit kdekdo z nás. I když člověk podvědomě tuší, jak to nakonec všechno dopadne, tak se na tento film moc pěkně dívalo, a to zejména díky mile napsanému příběhu a sympatickým postavám, které byly na české poměry velice dobře zahrány. Tvůrcům se podařilo smysluplnně nadávkovat jak humorné, tak i vážné scény, z nichž pak ve výsledku vznikl neuvěřitelně pohodový film, který hezky utíkal a bavil. ()

Oktavianus

Přijde mi vtipný, že Martin Horský u tohoto filmu režijně debutoval, a přitom nejvíc vyhořel v tom, co už párkrát v životě dělal, tedy jako scenárista. Hlavně dialogy trhají uši, jak při pokusech o humor znějí nerealisticky, a mnohdy přecházejí do skutečně trapných okamžiků. Když se řeší ztráta panictví nejstaršího syna Kostkové pomocí glos mladších sourozenců ("Chce se s ní rozejít, protože mu nechce dát. Sice nevím co, ale já bych taky nechtěl být s lakomou"), styděl jsem se za Horského. A hodně. Podobně jako když trénuje navlékání kondomu na okurku (v kolika filmech to už bylo?) nebo při hláškách "dnes je středa", tedy den soulože, což mohlo bejt vtipný v Kdo chce zabít Jessii? objevila poprvé. Ale to už je víc jak padesát let. Podobně bolí z prstu vycucané zápletky. Co se romantické linie týká, už po 20 minutách je jasno, jak to celé dopadne, když se hrdinové přirozeně spárují, jen se čeká další hodinu, během níž dojde i k povinnému dílčímu rozkolu, aby na konci všechno dobře dopadlo. A protože ty rozkoly jsou u každého páru nějaký, jejich seřazení hned za sebe působí neúmyslně komicky. Jako by měl režisér šablonu a pouze doplňoval dílky skládačky. Do ní patří otravný product placementu, klišé o ženských a mužských světech, videoklip o běhání s motivační písničkou, pár instantních mouder... zkrátka čekat od filmu jakoukoli originalitu nejde. Na to jsou všichni čeští tvůrci příliš zbabělí. Naštěstí se občas vtip podaří; na svědomí ho má výlučně mužská část ansámblu, a všechny herečky opravdu působí jako rodina. Snad až na naprosto nesmyslný castingový fail složení dvojice Veroniky Kubařové a Martina Hofmanna, protože ti k sobě nepasují ani v nejdivočejší fantazii. No jo, no. Ale navzdory obrovskýmu množství chyb a přehmatů dobrej pocit po zhlédnutí zůstává. A možná jsem sentimentální, ale stačí mi to na tři hvězdičky. ()

Flego

Asi najväčšou devízou je príjemná atmosféra a dobrý pocit. Navzdory drobným chybičkám a predvídateľnosti deja snímok pôsobí ako zábavná oddychovka. A to niekedy úplne stačí. ()

BMW12

Po dlouhé době jsem se podíval na český film a jsem velmi mile překvapen. Výborná komedie, opravdu spousta vtipných momentů ze života, celý film jsem se smál. Navíc k tomu trocha romantična a máme skvělý, milý, odpočinkový filmík. ()

sharky

Maximálně předvídatelné, ale v rámci žánru dobře zvládnuté. Na nic si to nehraje, divák dostane přesně to, co čeká, což je někdy výhra. ()

honajz

Fakt nejsem cílovka a podle toho hodnotím. Film je zaměřen prostě na ženy a jede v jejich vidění světa se všemi klišé a předsudky o chlapech (neschopní, sprostí, neumějí vyprat, uvařit, vyžehlit; všechny rodiny bydlí v velkých bytech - dokonce poschoďových! - nebo vilách, všichni mají nejnovější kuchyni; ženy mají vždy pravdu a chlapa akceptují jen tehdy, pokud s nimi souhlasí a udělá to, co chtějí ony; chlap nemá právo na koníčky, jsou zbytečné; ženatí chlapi a majitelé firem jsou záletníci atd., atd.). Pokud jde o humor, z dvaceti trapných pokusů se jeden tip povede. Celé je to sluníčkové, nikdo neřeší žádné jiné problémy (kde dělají postavy Vetchého a Kostkové?, jejich děti chodí do nějaké školy?, kde dělá postava Kubařové?, mají nebo nemají babičky a dědy?, jestli nežijí, proč jim nejdou na hřbitov?, jak slaví třeba Velikonoce?), postavy jsou takové všechny jednorozměrné, nic o nich nevím. Vím, vím, je to oddechovka, komedie, ale s takovými postavami se neumím ztotožnit. Třeba když vezmu starší českou komedii Kristián, tam hraje ten malý byt, papučky a domino velkou roli a člověk za tím vidí charakter té postavy, všechny ty rituály tomu dávají smysl, chápu motivace postavy i důvody, proč dělá,co dělá. Tady nevím, přijde mi, že dvě ty dcery by potřebovaly profackovat, aby se postavily na vlastní nohy a jen trpně nečekaly, co jim život náhodně - protože je to romantický film, že? - přinese. Vlastně to není romantický film, ale spíše červená knihovna. Jakmile se seznámíme s postavami, je jasné, co přijde v dalších scénách, a jen si odškrtáváme povinné položky. Někdy to funguje, někdy ne. Já se do toho nedostal - celé mi to přišlo povrchní jako nějaký nekonečný seriál typu Ulice, Ordinace nebo Slunečné včetně jednoduchosti těch vztahů, chvílemi dost nudné a plácající se v bezradnosti, bez nějakých větších zvratů. Chápu, že dívky a ženy všeho věku se v kinech dobře bavily, ale kolem mne to žel jde i přes dost dobrou kameru dalekým obloukem. Nebavilo, není v tom ani ta skutečná lidská hřejivost (jen ta vychcaná a vydírající - když je potřeba zaútočit na city, vraž tam chuděrku dítě, nebo psa, nejlépe obojí.) ()

Ivoshek

No je to sračka, co si budeme. Současně s tím je to jeden z nejpovedenějších českých filmů poslední doby. Obojí je smutné. Jsou tu body, které jsou vtipné, v podstatě všechno s Vetchým, který je na rozdíl od zbytku ansamblu dobrý herec. Celý je to samozřejmě žánr romkom, čili film o tom, že si ženy hledání samce. Což se tu stane. Nejvíc ze všeho tu skřípe příběh prostřední dcery. U toho mě aspoň pobavila představa, jak by to vypadalo doopravdy, kdyby se ošklivka středního věku, co už si hledá sperma z banky, nacpala na sílu k policajtovi odnaproti. Cgz jde Adidas, protože jejich prokukt placement tu funguje bezvadně. Ultraboosty jsem měl. Dobrý boty. Skoro jako Asics Nimbus. ()

SOLOM.

Po delší době zase jeden z českých filmů, na který se dalo docela v pohodě dívat a nekroutit očima nad stupiditou scénáře. Jasně, některé pasáže byly poněkud nudnějšího rázu, ale jinak se tu divák i dost nasměje – Kostková – Vetchý „velmi harmonický vztah“ i nějakou tu vtipnou hlášku vypustili, Kubařová taky zahrála dobře, Adamovská rovněž nebyla špatná – o Hofmannovi se asi nemá cenu moc bavit (ten je dobrý skoro vždycky). Neříkám, že jsem se z toho „posadil na prdel“, ale jde o docela solidní kousek a za poslední roky se jich u nás zrovna moc neurodilo! ()

HellFire

Jako kinozážitek ok. Kdyby se mě ale někdo teď zeptal, o čem ten film byl, tak bych mu řekl, že se v něm běhalo a vtipkovalo. ()

claudel

Ačkoli to bylo nesmírně předvídatelné a značně klišoidní, celkově ve mně film zanechal spíše pozitivní dojmy. Nebyl trapný, překombinovaný ani nechutný. Na druhou stranu, po patnácti minutách bylo jasné, jak to u všech tří sester dopadne, a Ženy v běhu tak nic originálního ani nového nepřinesly, ničím nepřekvapily. To, že je Kubařová atraktivní a éterická, Boková sexy s nakřáplým hlasem a Hofmann zahraje všechno, všichni víme. Na režijní debut slušný výkon. ()

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin