Uprostřed New Yorku vybuchne za bílého dne bomba. Atentátník zavolá šéfovi policie Walterovi a chce hrát hru „Simon říká“ s poručíkem Johnem McClanem. Walter se mu snaží vysvětlit, že McClane je suspendován, ale když Simon pohrozí, že nechá vybuchnout další budovu, nechá Walter Johna najít. Prvním jeho úkolem je jít do černošské čtvrti s transparentem, že nenávidí černochy. Všimne si ho černý prodavač Zeus a John mu při rozhovoru řekne, o co jde. V ten moment si ho však všimne i parta mladíků a vytáhnou na něj zbraně. Zeus Johnovi pomůže a společně ujedou taxíkem. Dostanou se na policejní stanici, kde se všichni snaží vypátrat Simonovu totožnost. Johnův kolega analyzoval Simonovu bombu, která je velmi propracovaná a součásti na ni byly nedávno ukradeny z jednoho skladu. Podle množství, které zmizelo, je jasné, že Simon může sestrojit obrovské množství bomb, které lze navíc odpálit rádiem, vysílačkou nebo mobilem... Simon znovu zavolá a spojí se s Johnem. Ví i o tom, že Johnovi pomohl Zeus, kterého zapojí do hry také. Za čtvrt hodiny musejí být oba u stanice metra, kam jim zavolá do budky. Po vyřešení jeho hádanky je pošle na další místo, kam musejí dorazit včas, jinak vyhodí do vzduchu vlak metra. John se snaží najít bombu v metru a Zeus jede na určené místo, kam bude Simon opět volat do telefonní budky. Simon to ale neuzná jako splnění úkolu, když přišel Zeus sám. John mezitím našel ve vlaku bombu, kterou vyhodí z okna a ta pak exploduje. Výbuch způsobí obrovské škody v metru i na povrchu, a protože se úkol téměř nedal splnit, myslí si John, že bomba měla vybuchnout právě tady, na Wall Street... Objeví se agenti FBI a několika dalších agentur, kteří si myslí, že za útoky stojí Peter Simon Gruber, bývalý důstojník německé armády, který je zároveň bratrem Hanse Grubera, jehož John před časem zabil v Los Angeles při útoku na budovu Nakatomi. Jeho pomocníky jsou Targo, bývalý důstojník maďarské armády a jeho přítelkyně Katya. Pak zavolá Simon a oznámí jim, že do jedné základní školy umístil jedenáct set kilo trhaviny a je načasovaná na třetí hodinu odpoledne. Nesmějí se pokoušet bombu deaktivovat a rozbušky prý fungují na frekvencích policie a FBI, takže nesmějí používat ani vysílačky... (TV Prima)

Mangus

Táto časť je moja najobľúbenejšia z celej série. Aj keď možno nedosahuje filmovej kvality predchodzích dielov, ale mám k nej od detstva vytvorený citový vzťah. Bruce skvelo otrávený životom, Samuel zase s jeho rasovými narážkami, Irons v roli záporáka tiež výborný. Zároveň je to asi najlepšia prehliadka New Yorku vo filme a to si cením. Presne takto si predstavujem USA 90-tych rokov. Všadeprítomné slnko zlepšuje celkové ladenie filmy a hlášky hlavných hrdinov to ešte podtrhujú. Presne takto má vyzerať akčný film. Škoda, že sa dnes už táto typológia filmov až tak netočí. Dnes sú už všade samé efekty, hlavný hrdina pokým nemá nejakú zázračnú schopnosť, odev, alebo poprípade aspoň kostým, tak pred publikom proste neobstojí...aspoň Hollywood si to myslí. Dokonca už aj z McClanea je v štvrtej časti nadčlovek...10/10 ()

james11

Ze začátku se mi zdálo, že už je tenhle díl absolutně bez nápadu, ale nakonec se ukázalo, že i tenhle díl se může srovnávat s díly předchozími. ()

Spike86

Simon říká: "Tenhle film má šťávu!" Smrtonosná past 3 má spád po celou dobu, takže nepřipustí nudu ani na minutku. Nechybí ani dávka vtipu, hlášek. Herecké obsazení je dobré. Bruce Willis je opět ve formě a Samuel L. Jackson předvádí svůj tradičně dobrý herecký standard. Jediná výtka je k pár menším nesmyslům v ději, které se postupně objeví. 83% ()

platzman

Krásná odreagovávačka, kde si Bruce povídá s dalším německým akcentem vylepšeným echt Britským hercem. Po Rickmanovi přichází akčnější bráška Irons a zase se je na co koukat. ()

cocaine

Příjemný oživení v podobě Samuela, padouši stále dobře obsazovaní a McClane, je McClane, i když tenhle díl mi spíš připomíná Posledního Skauta...Ale stále téměř skvělé tempo a kvalita. Na to že je to trojka, tak 4* ()

MakinaB

Trojku mám raději než dvojku. Herecké obsazení bravurní. Zápletka pořád dobrá a jednoduchá a přesto se pořád něco děje. ()

montel

V samém srdci New Yorku vybuchne trhavina. Útočník se policii brzy ozve s další výhružkou. Všemu má zabránit zkrachovalý policista John McClane (Bruce Willis), kterého si útočník vyžádal a na kterého má evidentně spadeno. Musí začít plnit úkoly přímo v centru New Yorku v jistém časovém limitu, jinak odpálí další výbušniny. Při těchto složitých úkolech mu začne pomáhat civilista Zeus (Samuel L. Jackson), který Johnovi zachránil život. Oba společně příjdou na to, že ukryté nálože jsou jen zástěrkou pro největší loupež v historii...Třetí Die Hard směle šlape na paty prvním dvoum filmům. Mrakodrap a letiště tentokrát střídá centrum New Yorku a kromě klasických hlášek na jaké jsme u Willise zvyklý nechybí ani strhující akce a spousta honiček a přestřelek. Společně se Smrtonosnou zbraní výborná trojka. 75% ()

Antonymi

Příjemný akčňák, který díkybohu neopakuje dvakrát viděné schéma, ale jde si svou vlastní cestou. Řemeslně skvěle odvedená práce, herci jsou ok, můj oblíbec Irons nezklamal, a tak nezbývá než zatleskat. Ano, takhle to má vypadat. ()

Mr.Lordi

Na třetí pokračování série, které bývá většinou propadák, je tento film vysoce nadprůměrný, má spád napětí akci, ovšem některé pasáže jsou slabší a pokulhávají a tudíž uděluji na trojku krásných 75% ()

zurivymlok

Doceněno až po spoustě a spoustě let. V době uvedení to pro mě bylo obrovské zklamaní. Chyběl mi ten chlad, ta bezvýchodnost situace a také lepší závěr. Ovšem v době uvedení tohoto filmu jsem ještě netušil, jakou "kastrací" projde osobnost McClanea ve čtyřce. ()

Nocturnum

S jedničkou nesrovnatelné, ale přesto se mi líbil návrat McTírana do série .. u tohohle dílu to mělo skončit. Irons v oblasti záporáků šedivě průměrný .... měl se od bráchy co učit, dokud' mohl. Viliž tradičně dává na prdel všemu a pořád. Jackův syn ho slušně doplnuje. A ostatní? V jedničce byla horda teroristů a policajtů/federálů, a každého z nich si člověk zapamatoval, i když toho moc nenamluvili a brzy umřeli. Tady si nepamatuju žádného. Dobré ale je, že film má velkou dynamiku a stále se vyvíjí. Akční scény pěkné, i když od jedničky WTF míst poněkud přibylo. Hudba povedená, ale v jedničce byla lepší, jako vše ostatní. Celkově ale zůstanu u vyššího hodnocení. ()

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

15.04.2014