poster

Smrtonosná past 3

 • USA

  Die Hard: With a Vengeance

 • Slovensko

  Smrtonosná pasca 3

Akční / Thriller / Krimi

USA, 1995, 131 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • TheDarKnig
  ****

  A John McTiernan se vrací k režii a znovu dokazuje svůj talent pro nabité, nahláškované a dnes už kultovní akční filmy. Sice je to tentokrát o dost jiné, ale funguje to skvěle. I kvůli tomu, že John má tentokrát nejedná zcela na vlastní pěst, ale má velmi obstojného "parťáka" Samuel L. Jacksona. A ten, jak je známo, umí předvádět opravdové herecké koncerty. Tady se role černošského elektrikáře samaritána znovu zhostil výborně a hláškuje stejně dobře jako McClane sám. Ten je ale trochu v oslabení, po noci prožité v alkoholovém opojení musí bojovat nejen s novým šílencem, ale i s nepříjemnou kocovinou a nemůže se dočkat, než mu někdo konečně dá aspirin. A v čem přesně se tento díl líší od minulých dvou? Rozhodně mnohem větším rozsahem zločincova ďábelského plánu, který nutí Johna hrát si dětské hry napříč celým New Yorkem a možná i někde dále. Dále kromě jednoho černocha přibude i mnoho dalších vedlejších postav, které tentokrát taky nehrají úplně nedůležité role a aktivně se zapojují do pátrání a zachraňování. Tím je sice Johnova role ještě více zmenšena, ale stále má obrovské množství času na mnoho hlášek a velmi zajimavou komunikaci s teroristy. První polovinu polovinu je samotný záporák někde v pozadí a jenom udílí rozkazy, což mi přišlo opravdu jako dobrý nápad a má to určitou zajimavost, v druhé pak už přebírá iniciativu a rozjiždí se krvavé rodeo. Scény jsou dynamické, akce je stále nápaditá a většinu filmu jsem se bavil skvěle. Proto opravdu škoda divného konce, který je velmi neosobní a rychle odbytý bez nějakého toho skvělého finálního zůčtování. Samotná pointa ale jako obvykle byla skvělá.. John McClane zase nezklamal, ale samotný záporák nedokázal překonat ty dva předchozí i když ho Irons zahrál skvěle. Rickman by byl pyšný :))(10.2.2011)

 • 3DD!3
  *****

  "Simon uloží poručíku McClaneovi úkol a poručík McClane ho splní." SMRTONOSNÁ PAST 3 se narozdíl od prvních dvou dílů neopírá o tradiční vánoční tématiku a po Los Angeles a Washingtonu zkouší štěstí v New Yorku. Na post režiséra se vrátil osvědčený maker jedničky John McTiernan a oproti uzavřenému mrakodrapu se proháníme jedním z největších měst v USA. Námět sice lehce naťukává jedničku, ale jedná se o úplně jiný styl než jsme byli v předchozích pastech zvyklí. I Willisův McClane spíš připomíná Joea Hallenbecka z POSLEDNÍHO SKAUTA. Taky je tu ještě Sam Jackson, který je ale jako McClaneův nedobrovolný parťák vynikající. Navíc původní dabing z videokazet je téměř stejně dokonalý jako ten u kultovního PULP FICTION a hlášky celý film perfektně odsýpají.(14.7.2006)

 • ScreamJay
  ***

  Die Hard po třetí. Pod režijní taktovkou dnes již legendárního prvního dílu Johna McTiernana vznikl sic akcí nabušený a adrenalinem napumpovaný filmeček, ovšem celková působivost zůstala za branami divákova vědomí. K hlavním devizám celého filmu tak patří kupy a kupy hlášek, jenž jsou servírovány nikoliv lžičkami, ale přímo lopatami, skvělá sehranost obou hlavních postav, tj. drsňáka McClanea (Bruce Willis) a kšeftaře bojujícího za rovnoprávnost Samuela L. Jacksona. No a v poslední řadě taky slušný scénář a kvalitní, ovšem proti předchůdcům trochu zaostávající, protivník v postavě Jeremyho Ironse. Ovšem tohle je asi tak všechno. Děj obsahuje přespříliš takzvanejch blbejch náhod, leckdy si vizuál moc nerozumí s reálem a i když Bruce krvácí jak postřílený stádo volů, sám celý film nemůže dotáhnout do víc než kvalitního konce. A to hrabání se v rodinných vztazích v návaznosti na jedničku taky není ten nejlepší tah. McTiernan tak splnil to co se od něj očekávalo, natočil akční film, ale už mu zapomněl vtisknout taky vlastní kouzlo. Vážně, nebejt to tak zmatený, dám klidně 4 hvězdičky, ale se stávající podobou to vidím na definitále 3.(12.9.2004)

 • Rob Roy
  ***

  Hmm... Smrtonosná past se snaží být čím dál tím akčnější, Bruce Willis stále drsnější a postavy stále vtipnější. Ale už to začíná působit příliš uměle. Wilis přežije snad všechno a už se o něj ani nebojíte. Docela slušný záporák Jeremyho Ironse (ale začínám mít pocit, že si padouši stále více zakládají na vnějším vzhledu než na charakteru). Ale pořád to je solidní zábava a Mctiernanova režie je dobrá.(19.5.2003)

 • choze
  ****

  Třetí Past byla natočena podle scénáře Jonathana Hensleigha (ARMAGEDDON, PUNISHER) k řadovému akčňáku s pracovním názvem Simon Says, který původně neměl se Smrtonosnými pastmi nic společného. A je to poznat. Trojka kašle na prvotní premisu série - osamělého bojovníka v uzavřeném prostoru - a za hřiště určuje celý New York (a ještě si udělá výlet na kanadskou hranici), v jehož ulicích rozehrává monumentální velkoměstský akčňák/pyrotechnický thriller, plus McClaneovi poprvé přihrává rovnocenného (opět černošského) parťáka. Johnova manželka, o kterou se vždy hrálo, se tu jen letmo zmíní, ostatní známé vedlejší postavy jako bezskrupulózní reportér jsou nahrazeny zbrusu novými vedlejšími postavami (členové Johnova policejního sboru), a ani se neodehrává na Vánoce. Naštěstí McClane je i nadále ten starý dobrý McClane, Bruce je ve formě a pořád dostáváme kvalitní akčňák, což je hlavní. Záporák je sice smutně nevýrazný a funguje hlavně v první třetině coby zlověstný úkolující hlas v telefonu, taky jeho zastírací plán s rozmetáním zlata po dně řeky je stupidní (to zlato by se pak prostě vylovilo, nezmizelo by ze světa), ta bomba ve škole Zeusových děti je neuvěřitelná náhodička a finální pochytání/likvidace padouchů působí hodně bezradně. Dvojka Willis a Jackson ale funguje, děj šlape, akční scény taky a speciálně oceňuju, jak scénář/postavy pracují s městským prostředím, které \McClane tentokrát zná jako svoje boty a ví, jak dlouho mu bude trvat se někam přesunout, a kudy a jak to bude nejrychlejší. Poslední dobrý film klasika žánru Johna McTiernana.(16.9.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace