Smrtonosná past 3

Die Hard with a Vengeance

Smrtonosná pasca 3

Akční / Thriller / Krimi

USA, 1995, 131 min

Nejhorší díl ze smrtonosných pastí, ale stále nadprůměr. Možná už bylo trošku příliš vytvářet i třetí díl, ten těží hlavně ze slávý předchozích dvou dílů a už je trošku o něčem jiným než byl 1 a 2 díl. Jedinej kdo zůstal je Bruce Willis, ten to taky celý táhne, i když ne tak dobře jak umí, ale zase mu vydatně sekunduje Samuel L. jackson, kterej je ostatně jako skoro vždycky skvělej, takže se to vyrovnává. Ale Jeremy Irons v roli záporáka je takovej nijakej a zápletka je sice dobrá, ale tak trošku už okoukaná, přece jenom takováhle podobná krádež už byla v prvním díle . John McTiernan už natočil lepší filmy, ale rozhodně se nemá za co stydět a jako třetí pokračování to je docela na vysoký úrovni(11.10.2005)

Já tuhle past viděla jako první - tajně jsme na to koukali s bratrem, když jsme byli doma sami. Strašně se mi ten film líbil. Teď s odstupem času se mi líbí dál. První díl je sice lepší, ale k tomuhle mám citový vztah - ta nostalgie! A teď konečně chápu i většinu těch hlášek, chach. A je nezpochybnitelný, že parťácké duo Jackson a Willis je naprosto k pomilování, neskutečně jim to spolu jde a kadence hlášek je opravdu smrtonosná. A navíc film obsahuje libově zlého německého Ironse, kterýho taky miluju, no takže já prostě nemůžu jinak, než za 4 hvězdy. Ten ústřední march mi vždycky tak zněl v hlavě.(6.8.2017)

Soundtrack Michael Kamen: 1. Summer In The City - The Lovin' Spoonful ,2. Goodbye Bonwits ,3. Got It Covered - Fu-Schnickens ,4. John And Zeus ,5. In Front Of The Kids - Extra Prolific ,6. Papaya King ,7. Take A-nother Train ,8. The Iron Foundry ,9. Waltz Of The Bankers ,10. Gold Vault ,11. Surfing In The Aquaduct ,12. Brahms: Symphony No.1 ,13. Beethoven: Symphony No.9 ,(14.5.2011)

Bylo nějak tak jasné, že k jedničce se to nepřiblíží... Nakonec to ale bylo nebezpečně blízko, což je opravdu milé překvapení. Oproti mírně nijaké dvojce opět záplava hlášek, výbuchů a německých superpadouchů. Bruce Willis si je všechny dává a Smrtonosná past 3 je tak skvělým akčňákem na zahnání dlouhé chvíle. 80%(26.12.2009)

Nadprůměrný akční film. McTiernan dokazuje, že si s McClanem rozumí mnohem lépe než Harlin. samozřejmě, že tahle věc není tak dokonalá jako legendární jednička, ale i tak jde o slušnou kvalitku. Skvělé hlášky a osvědčená ústřední dvojice. Čtyřka si může o tomhle poctivém stylu jen nechat vyprávět pohádky.(18.5.2003)

• - Scénář k filmu je inspirován jedním z nepoužitých scénářů k filmu Smrtonosná zbraň (1987). (URBAN)

• - McClain (Bruce Willis) v rozhovore so Zeom (Samuel L. Jackson) spomenie, že by najradšej sedel doma, fajčil cigary a pozeral Kapitána Kangarooa. Pesnička s týmto textom znie aj v aute, do ktorého nasadá ako Butch v Pulp Fiction (1994). (207)

• - V 18. minúte počas telefonického rozhovoru medzi Johnom McClanenom (Bruce Willis) a Simonom Gruberom (Jeremy Irons) sa obaja zajakávajú. Ide o odkaz na rečovú vadu Brucea Willisa z jeho mladosti. (KN1Fe)