Jako samostatný film solidní podívaná, jako hrdě se tvářící rozvinutí výborné série je Vengeance zklamání. McTiernan nedokázal zopakovat lehkost prvního dílu a ani se nedokázal přizpůsobit Harlinovu pokusu o rozpoutání nefalšované akce. Respektive se o to pokusil, ale udělal tím z McClanea tvrďáka, který pije, nadává a krvácí, ale není to ten John z prvních dvou dílů, o kterého se divák bál. Od jisté chvíle jsem jen čekal, kdy už konečně toho drzého Simona doběhne a nějak parádně odpraví s "Yipee-ki-yay" na rtech. A když doznělo finále, jenom jsem kývnul, protože zúčtování je natočeno natolik chladně a téměř nezúčastněně, že k celému filmu až symbolicky patří. Přesto Vengeance nejde úplně odsoudit. Jackson se ukázal jako výborný parťák a třeba pesimistický začátek s nevrlým hlavním hrdinou je naprosto bezchybný. Základní problém ale pramení z toho, že okruh dění je znovu zvětšen, tentokrát ovšem neúměrně moc. Pokrok z mrakodrapu na letiště navnadí, z letiště do celého velkoměsta ale roztříští děj do příliš velkého množství roztodivných variací a divák tak ztrácí z neustálého zřetele hlavního záporáka. Ten je v Ironsově chladnokrevném podání bohužel jen ukecanou figurkou, která nedokáže nic dotáhnout do konce. Ale ještě jednou říkám - není to úplně zklamání a to z jediného důvodu. Je tu McClane a tudíž nechybí Bruce. Pouhý jeho "pissed-off face" zabraňuje jít níž.(16.6.2007)

Nadprůměrný akční film. McTiernan dokazuje, že si s McClanem rozumí mnohem lépe než Harlin. samozřejmě, že tahle věc není tak dokonalá jako legendární jednička, ale i tak jde o slušnou kvalitku. Skvělé hlášky a osvědčená ústřední dvojice. Čtyřka si může o tomhle poctivém stylu jen nechat vyprávět pohádky.(18.5.2003)

John McTiernan opät prevzal zezlo po jednotke a natocil dalsie pokracovanie nestastnika Johna McClanea, ktory sa opät ocitol v nespravnom case na nespravnom mieste, aj ked v tomto pripade to bol zrejme zamer teroristov na odputanie pozornosti niecoho, coho moze napadnut len samotneho McClanea, kedze policajti mali plne ruky prace s hladanim bomb po celom New Yorku. Na tejto casti sa mi pacilo hlavne duo Willis - Jackson, pricom prave Jackson narazal casto na svoju ciernu plet a preto boli z mojho pohladu niektore dialogy humorne, ale o napätie a vybuchy tu nebola nudza, malo to svizny rychly dej, co na akcnych filmoch zboznujem. V roku 1995 som explozie v New Yorku povazoval iba za akcnu filmovu show a ani vo sne by mi nenapadlo, ze by sa mohlo stat nieco omnoho horsie a tym bol 11.09.2001. Ak som si spravne vsimol vo filmografiach oboch hercov, tak Willis si s Jacksonom okrem tretej Smrtonosnej pasce zahral aj v akcnej parodii na SMRTONOSNE ZBRANE pod nazvom NABITA ZBRAN 1 (1993), dalej v PULP FICTION: HISTORKY Z PODSVETI (1994) alebo i v thrilleri VYVOLENY (2000)... 20.09.2010 ______ Bruce Willis - (John McClane) +++ Samuel L. Jackson - (Zeus Carver) +++ Jeremy Irons - (Simon Gruber) +++ Graham Greene - (Joe Lambert) +++ Colleen Camp - (Connie Kowalski) +++ Larry Bryggman - (Walter Cobb) +++ Anthony Peck - (Ricky Walsh) +++ Nicholas Wyman - (Mathias Targo) +++ Hudba: Michael Kamen +++ Produkcia: Andrew G. Vajna, John McTiernan, Robert Lawrence +++ Nemecka Cinema - 75%(20.9.2010)

John McClane je pro mě vzor. Posuďtě sami - pálí mu to v bedně a má skvělé nápady, dokáže vystřílet jedno město za dvě sekundy, umí chlastat, z rakovinou plic se taky nesere, /cigáro je cigáro/, rozkazy nadřízených jsou pro něj jen zvuková kulisa, ruce používá k umlácení oponenta, nohy k jeho ukopání, auto má jako ideální doplňek k destrukční činnosti ve městě. Jinak pokud nejde o akci tak na všechno sere a má geniální hlášky. Jo a naprosto dokonale mu sednou bílé natělníky ! To všechno se dá vidět v tomhle bijáku. Willise skvěle doplňuje Samuel L. Jackson, kterej se stejně jako McClane přežral vtipné kaše a Jeremy Irons, kterej jako padouch je skoro stejná svině jako naši politici, akorát, že chodí mnohem lépe oblíkanej .(17.6.2007)

(Můj) brácha má prima bráchu? Simon sice Hansovi co do vzhledu zrovna z oka nevypadl, ale stejně jako on má charisma na rozdávání (jestli ne ještě víc) a znovu jde o prvotřídního záporáka. John je zde sice už bez manželky, ale zato se samotným Diem (tudíž kdo by ji potřeboval, že). Akce (i té méně snesitelné) je tady oproti předchozím dvěma dílům ještě víc, stejně tak, a to zvláště potěší, i humoru, ale kompenzace se musela někde projevit, a to v neúměrné délce. Ke konci se už prostě vytratilo napětí a já myslel na to, kolik minut ještě zbývá, to by se stávat nemělo. Takže, stejně jako u jedničky a dvojky to budou celkově znovu 4*.(13.4.2013)

• - I když se detektiv Walsh (Anthony Peck) zúčastnil porady v autě s detektivy FBI, kteří všem představili, a to i včetně fotografií Simona Grubera (Jeremy Irons) i s jeho kumpánem Targem, tak je zvláštní, že při příchodu obou záporáků do banky je detektiv vůbec nepozná. (Guilemot)

• - Scény zahŕňajúce bombardovanie metra boli natočené v opustenom jadrovom raketovom sile v Charlestone v Južnej Karolíne. Záverečný súboj sa natáčal na diaľnici I-95 v meste Jessup v štáte Maryland. Zvyšok diaľničných scén sa natáčal v oblasti Fairfield County a Putnam County v štátoch New York a Connecticut. (WalterIK7)

• - Spoiler: Simon (Jeremy Irons) je v celé sérii jediná hlavní záporná postava, která se ve filmu objeví až po více jak 40 minutách. (Chrustyn)