Reklama

Reklama

Uprostřed New Yorku vybuchne za bílého dne bomba. Atentátník zavolá šéfovi policie Walterovi a chce hrát hru „Simon říká“ s poručíkem Johnem McClanem. Walter se mu snaží vysvětlit, že McClane je suspendován, ale když Simon pohrozí, že nechá vybuchnout další budovu, nechá Walter Johna najít. Prvním jeho úkolem je jít do černošské čtvrti s transparentem, že nenávidí černochy. Všimne si ho černý prodavač Zeus a John mu při rozhovoru řekne, o co jde. V ten moment si ho však všimne i parta mladíků a vytáhnou na něj zbraně. Zeus Johnovi pomůže a společně ujedou taxíkem. Dostanou se na policejní stanici, kde se všichni snaží vypátrat Simonovu totožnost. Johnův kolega analyzoval Simonovu bombu, která je velmi propracovaná a součásti na ni byly nedávno ukradeny z jednoho skladu. Podle množství, které zmizelo, je jasné, že Simon může sestrojit obrovské množství bomb, které lze navíc odpálit rádiem, vysílačkou nebo mobilem... Simon znovu zavolá a spojí se s Johnem. Ví i o tom, že Johnovi pomohl Zeus, kterého zapojí do hry také. Za čtvrt hodiny musejí být oba u stanice metra, kam jim zavolá do budky. Po vyřešení jeho hádanky je pošle na další místo, kam musejí dorazit včas, jinak vyhodí do vzduchu vlak metra. John se snaží najít bombu v metru a Zeus jede na určené místo, kam bude Simon opět volat do telefonní budky. Simon to ale neuzná jako splnění úkolu, když přišel Zeus sám. John mezitím našel ve vlaku bombu, kterou vyhodí z okna a ta pak exploduje. Výbuch způsobí obrovské škody v metru i na povrchu, a protože se úkol téměř nedal splnit, myslí si John, že bomba měla vybuchnout právě tady, na Wall Street... Objeví se agenti FBI a několika dalších agentur, kteří si myslí, že za útoky stojí Peter Simon Gruber, bývalý důstojník německé armády, který je zároveň bratrem Hanse Grubera, jehož John před časem zabil v Los Angeles při útoku na budovu Nakatomi. Jeho pomocníky jsou Targo, bývalý důstojník maďarské armády a jeho přítelkyně Katya. Pak zavolá Simon a oznámí jim, že do jedné základní školy umístil jedenáct set kilo trhaviny a je načasovaná na třetí hodinu odpoledne. Nesmějí se pokoušet bombu deaktivovat a rozbušky prý fungují na frekvencích policie a FBI, takže nesmějí používat ani vysílačky... (TV Prima)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (754)

choze 

všechny recenze uživatele

Třetí Past byla natočena podle scénáře Jonathana Hensleigha (ARMAGEDDON, PUNISHER) k řadovému akčňáku s pracovním názvem Simon Says, který původně neměl se Smrtonosnými pastmi nic společného. A je to poznat. Trojka zvysoka kašle na prvotní premisu série - osamělého bojovníka v uzavřeném prostoru - a za hřiště určuje celý New York (a ještě si udělá výlet na kanadskou hranici), v jehož ulicích rozehrává monumentální velkoměstský akčňák/pyrotechnický thriller/jednu velkou honičku, plus McClaneovi poprvé přihrává rovnocenného (opět černošského) parťáka. Johnova manželka, o kterou se vždy hrálo, se tu jen letmo zmíní, a ostatní známé vedlejší postavy jako bezskrupulózní reportér jsou nahrazeny nevýraznými novými postavami (členové Johnova policejního sboru v čele s jeho kapitánem). A považte, ani se to neodehrává na Vánoce! Otázka je, jestli by další opakování takto sevřeného mustru už nepůsobilo totálně neuvěřitelně a směšně. Ale když se to stalo podruhé... A pořád se bavíme o akčním filmu, no ne? Naštěstí McClane je i nadále ten starý dobrý McClane, Bruce je ve formě a pořád dostáváme kvalitní akčňák, což je hlavní. Záporák je sice smutně nevýrazný a funguje hlavně v první třetině coby zlověstně veršující a úkolující hlas v telefonu, taky jeho zastírací plán s rozmetáním zlata po dně řeky je stupidní (to zlato by se pak prostě vylovilo, nezmizelo by ze světa, že jo), ta bomba ve škole Zeusových děti je neuvěřitelná náhodička a finální pochytání/likvidace padouchů působí hodně bezradně a natahovaně a mělo se odbýt na té lodi. Dvojka Willis a Jackson ale funguje, děj šlape, akční scény taky a speciálně oceňuju, jak scénář/postavy pracují s městským prostředím, které McClane tentokrát zná jako svoje boty a ví, jak dlouho mu bude trvat se někam přesunout, a kudy a jak to bude nejrychlejší. Poslední dobrý film klasika žánru Johna McTiernana. ()

Kaka 

všechny recenze uživatele

Nudná a neakční patlanina, kterou McTiernan pohřbil jednak svoji kariéru a jednak i základní dějovou osu celé Die Hard. Jak jednička, tak dvojka byly souboj jedince proti značné přesile. Jednou mrakodrap, podruhé letiště. Sem tam se nějaký ten detail pozměnil. Harlin je trochu lepší v akci, ale jinak šlo v podstatě o to samé. Tento atraktivní trademark jde však ve třetím pokračování úplně stranou. Ve snaze co nejvíce zaujmout, co nejvíce se odlišit motá režisér dohromady všechno možné. Otočí město vzhůru nohama, uráží černou komunitu, objeví se tu i "pomocník" Samuel L. Jackson (což o to je cool, jen tu jaksi nemá co dělat) a hlavní záporák Jeremy Irons je jednoduše trapný. Akce je sakramensky málo a s dvojkou se absolutně nedá srovnat. Tím nejmenším problémem jsou pak velmi často přítomné pomocné berličky v krkolomném ději (najednou někoho něco napadne a kupodivu to vždycky vyjde), kaskadérské kousky z kategorie snů (jak by mohl někdo přežít skok z cca 10 metrů na železný kontejner) a tupé vizuální efekty (voda v tunelu). ()

Reklama

Shit 

všechny recenze uživatele

Nejhorší díl ze smrtonosných pastí, ale stále nadprůměr. Možná už bylo trošku příliš vytvářet i třetí díl, ten těží hlavně ze slávý předchozích dvou dílů a už je trošku o něčem jiným než byl 1 a 2 díl. Jedinej kdo zůstal je Bruce Willis, ten to taky celý táhne, i když ne tak dobře jak umí, ale zase mu vydatně sekunduje Samuel L. jackson, kterej je ostatně jako skoro vždycky skvělej, takže se to vyrovnává. Ale Jeremy Irons v roli záporáka je takovej nijakej a zápletka je sice dobrá, ale tak trošku už okoukaná, přece jenom takováhle podobná krádež už byla v prvním díle . John McTiernan už natočil lepší filmy, ale rozhodně se nemá za co stydět a jako třetí pokračování to je docela na vysoký úrovni ()

sepp 

všechny recenze uživatele

Spouste lidi se tento dil z tetralogie smrtonosnych pasti nelibi a i kdyz je pravda, ze atmosferu jiz nema takovou jako predesle dva snimky, stale McTiernan dokazal udrzet dobre tempo a spad. A nejvice pochvalit si zaslouzi genialni Jeremy Irons. Dokonale ztvranil bratra Hanse Grubera a vtiskl tomuto filmu svoji osobitost, ktery patri mezi me vubec nejoblibenejsi filmy ze vsech. ()

lamps 

všechny recenze uživatele

Hodně silné 4*. Je hrozně fajn, jak se tahle trilogie (původně) vyvíjela. Jednička je osmdesátkově ryzí akce "jeden proti všem" se starosvětskými praktikami, vyboostovaná novým, nedobrovolným hrdinou a unikátním uzavřeným prostorem. Dvojka stojí taktéž výhradně na McClaneovi a zábavně kombinuje "přežitou" akci s devadesátkovým žánrovým experimentováním a silným technickým zázemím. Třetí díl je pak ještě více odlehčeným buddy akčňákem, kde je Willis pořád tím "ňoumou" z osmdesátek a Jackson ztělesňuje toho ukecaného hláškujícího negra, jehož dobře známe z Posledního skauta nebo i z Pulp Fiction. A dohromady jim to klape náramně a příběh tvoří nonstop zábavnou akční jízdu (zaujme hlavně naprostá absence expozice a představování nových postav), jejíž nevýhodou je pouze to, že ke konci už nestrhne tolik jako zpočátku (uprchnutí z vybuchující lodi už je béčko jak vyšité a úplný závěr postrádá nápad a kreativitu). Tempo se však skvěle daří udržovat postupným rozdělováním akce mezi více skupinek postav a tentokrát i rychlou obměnou zásadních lokací. Co do vtipnosti bez debat nejlepší díl, coby potomek ryzích akčních tradic za prvními dvěma lehce zaostává. 85% ()

Galerie (59)

Zajímavosti (71)

  • V roce 2002 vznikla také videohra s názvem „Die Hard: Vendetta“, která se odehrává o pět let později. John McClane (ve filmu Bruce Willis) v ní odejde do důchodu a jeho dcera se stane policistkou. Hlavním záporákem je tu Piet Gruber, syn Hanse Grubera (padoucha, kterého v prvním filmu ztvárnil Alan Rickman). Ve videohře se objeví také seržant Al Powell, kterému propůjčil hlas jeho herecký představitel Reginald VelJohnson z filmu Smrtonosná past (1988). (tequilla)
  • Pracovní název filmu byl Die Hard: New York. (Karlos80)
  • Simon (Jeremy Irons) zavolá do rádia, aby oznámil, že v škole je bomba. Rozhlasového hlásateľa hrá Elvis Duran - skutočný rozhlasový hlásateľ stanice Z100. (WalterIK7)

Související novinky

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

16.04.2014

Loni v březnu šlo do kin už páté dobrodružství Johna McClanea. Akčňák Smrtonosná past: Opět v akci sice příliš kladných reakcí nenasbíral, jelikož ale vydělal 300 milionů dolarů, slavná série bude… (více)

Reklama

Reklama