Po dvoch mimoriadne vydarených, ale tématicky prakticky identických dieloch už muselo pokračovanie prísť s nejakou zmenou, aj keď tiež len v určitom ohľade, už to nepôsobí tak uzavreto a dokonca k sebe John McClane dostal aj partnera, ale predsa len stále stojí proti skvelo organizovaným a schopným zločincom s veľkolepým plánom, ktorí operujú na čoraz väčšej ploche a tak miesto budovy a letiska je to tentoraz celé mesto. A opät je to nesmierne vydarené. Prvá polovica mi v rámci žánru príde aj dosť originálna a síce neponúka klasickú akciu a ani protivníci nie sú ešte známi, ale John McClane je tu jednoducho vynikajúci a podľa mňa najlepší z celej série, možno aj preto, že tu už nemá osobný motív a tak je uvoľnenejší a tie jeho reči a prístup ma nikdy neomrzia, atmosféra celkovej paniky a ruchu, kedy hlavne polícia je mimoriadne zaneprázdnená je zachytená veľmi dobre a všetky tie úlohy a behanie po meste je aj tak nadmieru zábavné. A v druhej polovici to už prejde viac do klasického štýlu, teroristi a ich plán sa už vyjasní, ale stále si to zachováva niečo z tej netradičnosti prvej polovice, len už McClane nie je ovládanou bábkou, ale začne postupne obracať mincu. Tu skutočne jedine to hľadanie bomby v školách mi moc nesedelo a bez toho by som sa obišiel, ale predsa len aj to má v príbehu svoje miesto a tak ma to mimoriadne bavilo od začiatku až do konca. To finále mi síce prišlo trochu narýchlo skončené, mohli sa s tým pohrať aj viac, ale ani toto nie je zlé. Sťažovať si nemôžem ani na zvyšné obsadenie, Samuel L. Jackson už síce predviedol aj lepšie výkony, tá postava slušného otca k nemu až tak nesedí, ale aj tak ma dosť bavil, výborné sú aj všetky vedľajšie postavy prevažne z radov polície a opäť výborní záporáci, či už Jeremy Irons, jeho dvaja hlavní podriadení, teda expert na výbušniny a vražedkyňa, ale aj tí radoví. Akcia sa tiež veľmi vydarila, je nadmieru rozmanitá a nápaditá, veľkolepá a technicky prvotriedne zvládnutá, nechýbajú naháňačky na všetky možné spôsoby, efektné explózie, ale aj štandardné prestrelky a nejaký ten súboj, aj keď táto zložka opäť zaostáva. Tu sa aj ťažko vyberá to najlepšie, všetka akcia je skvelá, ale najviac som si užil asi tie krátke, ale efektívne prestrelky, ako scéna vo výťahu alebo rozstrieľanie osádky nákladného vozidla s hláškou o santovi. Režijne sa tu nedá absolútne nič vytknúť, John McTiernan opäť predviedol dokonalú žánrovú prácu, takéto filmy už dnes nikto nenatočí. Takže ani pri tomto diely nemôžem inak, než plné hodnotenie, dvojka sa mi síce páčila trochu viac, ale aj toto je jednoducho prvotriedny akčný film, na ktorý sa dá pozerať stále. 89%(5.1.2011)

Třetí Past byla natočena podle scénáře Jonathana Hensleigha (ARMAGEDDON, PUNISHER) k řadovému akčňáku s pracovním názvem Simon Says, který původně neměl se Smrtonosnými pastmi nic společného. A je to poznat. Trojka zvysoka kašle na prvotní premisu série - osamělého bojovníka v uzavřeném prostoru - a za hřiště určuje celý New York (a ještě si udělá výlet na kanadskou hranici), v jehož ulicích rozehrává monumentální velkoměstský akčňák/pyrotechnický thriller/jednu velkou honičku, plus McClaneovi poprvé přihrává rovnocenného (opět černošského) parťáka. Johnova manželka, o kterou se vždy hrálo, se tu jen letmo zmíní, a ostatní známé vedlejší postavy jako bezskrupulózní reportér jsou nahrazeny nevýraznými novými postavami (členové Johnova policejního sboru v čele s jeho kapitánem). A považte, ani se to neodehrává na Vánoce! Otázka je, jestli by další opakování takto sevřeného mustru už nepůsobilo totálně neuvěřitelně a směšně. Ale když se to stalo podruhé... A pořád se bavíme o akčním filmu, no ne? Naštěstí McClane je i nadále ten starý dobrý McClane, Bruce je ve formě a pořád dostáváme kvalitní akčňák, což je hlavní. Záporák je sice smutně nevýrazný a funguje hlavně v první třetině coby zlověstně veršující a úkolující hlas v telefonu, taky jeho zastírací plán s rozmetáním zlata po dně řeky je stupidní (to zlato by se pak prostě vylovilo, nezmizelo by ze světa, že jo), ta bomba ve škole Zeusových děti je neuvěřitelná náhodička a finální pochytání/likvidace padouchů působí hodně bezradně a uspěchaně. Dvojka Willis a Jackson ale funguje, děj šlape, akční scény taky a speciálně oceňuju, jak scénář/postavy pracují s městským prostředím, které McClane tentokrát zná jako svoje boty a ví, jak dlouho mu bude trvat se někam přesunout, a kudy a jak to bude nejrychlejší. Poslední dobrý film klasika žánru Johna McTiernana.(16.9.2005)

Zasraný mobily, podělaný sráči! John McTiernan a Bruce Willis přibrali na palubu Jeremyho Ironse a černého rasistu Samuela Jacksona (zde jediný slabší článek filmu) a s grácií se vrátili. Po revoluční jedničce a geniální dvojce se nám dostalo vysoce kvalitního pokračování, jenž je prošpikované skvěle natočenou akcí (výživná je např. scéna s taxíkem v parku) a řízným humorem (Wall Street 112? Prosím!). Výborný, špičkově zrežírovaný akční film, u kterého jsem si užil i ten občas kritizovaný závěr a skvěle se po celou dobu stopáže bavil. Vynikající podívaná s neutuchajícím tempem.(12.12.2009)

McTiernanův návrat k sérii se vyplatil. Třetí díl je totiž konečně o něčem jiném a jinak. Méně akce, ale když nastane tak je více než-li zdařilá. Willis stále trousí cynické hášky a navíc má konečně pořádného parťáka. Samotný nápad se zadáváním úkolů v rámci filmu funguje výtečně. Ironsův záporák je sice poněkud nedotažený, ale alespoň není úplně blbý. Jediný výraznější zápor trojky je tak až slabý závěr, který je prostě nehodný této stále nadprůměrné akční série.(9.6.2007)

Můj nejoblíbenější díl ze smrtonosné trilogie. Jednička byla geniální ve své době, dnes už "jen" klasika, dvojka trošku slabší. Trojka má vynikající (i když ne naprosto originální) nápad, kvalitní obsazení - B. Willisovi hodně šlape na paty S.L. Jackson, a záporákovi J. Ironsovi to fakt žeru. Pro mě neoddiskutovatelných 5*.(19.9.2004)

• - Reklamní cedule, kterou nosí John McClane (Bruce Willis) na začátku filmu v Harlemu, byla původně zakryta speciálními efektovými značkami, aby nebyl nikdo uražen rasistickým nápisem. Nápis byl přidán pomoci CGI triků až v postprodukci. Některé televize používaly alternativní verze, kde byl nápis "nesnáším každého", což bývá někdy mylně uváděno za původní nápis na reklamní ceduli, ale i tento nápis byl dodělán pomocí CGI triků v post-produkci. (MrPierc)

• - Pro filmaře se ukázal jako velký problém najít dostatečně velkou dálnici. To se nepovedlo a dálniční scény byly natočeny na různých místech a poté byly sestříhány. (jenik71)

• - V 18. minúte počas telefonického rozhovoru medzi Johnom McClanenom (Bruce Willis) a Simonom Gruberom (Jeremy Irons) sa obaja zajakávajú. Ide o odkaz na rečovú vadu Brucea Willisa z jeho mladosti. (KN1Fe)