Rodilý Newyorčan Frank (Hynek Čermák) získá díky svým šlechtickým předkům dávné rodové sídlo - zámek Kostka. Potomek emigrantů se tak po více než čtyřiceti letech chystá s dcerou Marií (Yvona Stolařová) a temperamentní ženou Vivien (Tatiana Vilhelmová) na velký návrat do Čech. Čerství aristokraté jsou neznalí místních poměrů a nepolíbení českou realitou, někdejší vlast a zámecký život znají jen z prastarých vyprávění příbuzných. Záležitosti spojené s navrácením majetku pro ně řeší právní zástupce Benda (Vojtěch Kotek). Po příjezdu rodina zjišťuje, že se zámek nachází ve stavu pozvolného rozkladu, stranou veškerého společenského dění. Jedinými stálými obyvateli Kostky jsou zpátečnický kastelán Josef (Martin Pechlát), bodrá hospodyně paní Tichá (Eliška Balzerová) a hypochondrický údržbář Krása (Pavel Liška). Zatímco osazenstvo Kostky pozvolna procitá z mátožného spánku porevolučních devadesátých let, rodina Kostkových stojí před těžkou volbou, zda generacemi vybudované sídlo prodat a vrátit se do Ameriky, nebo se pokusit zámek Kostka zachránit. Film vznikl podle stejnojmenné knihy Evžena Bočka. (Falcon)

Aleix

Nemám rád komedie ve kterých všechny humorné scény se vejdou do minutového traileru. České rodinné komedie... furt dokola. ()

Monggol odpad!

Áááá, to má byť ako čo? Výstava trapného vyčuchlého humoru bez pointy. Úbohé gagy, Balzerovej komediálna poloha je nielenže málo uveriteľná, ale vyslovene debilná. Dyková nehrá, ale "pitvoří se" (slovenský ekvivalent na to asi ani neexistuje), jej postava nie je temperamentná ale jebnutá, a to má byť asi vtipné, ale nie je. Manželia sa k sebe správajú ako keby sa poznali iba mesiac. Hneď na začiatku som dostal vyrážku, pretože je zase v českom filme úplne zbytočná Pauhofová. A ja blbec vždy začnem pozerať nový český film v nádeji, že už to bude konečne ono, ale vidím, že režisérska súťaž o to, kto v Čechách natočí väčšiu chujovinu zdatne pokračuje. ()

E lan

Ajaj, to byla ale nuda. Sem tam se v přehrávaných výkonech Čermáka a dalších dal najít náznak slušného vtipu, ale jinak je to bída s nouzí. Musím přiznat, že jsem k filmu přistupoval s velkou nedůvěrou po přečtení knihy a bohužel se mi to vyplnilo. ()

rublik05

Velmi jednoduchá zimní komedie, přesto je asi z těch zimních komedií roku 2019 nejlepší. Děj je plný klišoidních scén, zápletka až stupidně jednoduchá. Jediný plus spočívá snad jen v hereckém obsazení, ze kterého vyniká zejména skvělý Hynek Čermák či tak trochu přehrávající Tatiana Dyková. Nejvíc přirozeně však působila mladá, pro mě zcela neznámá Yvona Stolařová. Nicméně to je ve výčtu kladných věcí asi vše. Film má opravdu dost stupidní děj, příběh nudný, humor těžce pokulhává. Přetrpět se to sice dá, ale určitě se filmu podruhé vyhnu obloukem. 4/10. ()

Psycho.R

Někdy si říkám, že čeští kritici (ahoj Mirko) o nových českých filmech píšou jako o dnu kinematografie, jen z principu. Ano Vejdělek je režisér, který jde zbytečně moc na jistotu a hudba v jeho filmech, vypůjčená z hudební knihovny, mi často leze krkem, na druhou stranu ještě nenatočil nic, co by mi nepřišlo fajn.Tady je navíc základ příběhu podpořen knižní předlohou, která musí být výborná. Ve filmu je ostatně znát, že pan Boček vymyslel postavy tak, aby nebyli ploché a splňují mé požadavky na rodinnou komedii, kterou si budu pamatovat. Takže za mě jo, nevulgární, milá komedie, která stojí za vidění. ()

retrogirl2

Film o ničem. Komedie, u které se ani jednou nezasměju. Příšerně natočené, ještě horší hudba. Emoce na nule. Knihu jsem nečetla a toto mě akorát odradilo, i když asi neprávem. ()

mira.l

No řekl bych, že tohle je jeden ze slabších Vejdělkových kusů. Není to nejhorší. Balzerová, Liška, to je jistota. Role Pauhofové mi přišla dosti zbytečná. Naopak velmi příjemně překvapila neokoukaná Yvona Stolařová. Knižní předlohu neznám, tak nemůžu srovnávat, jak moc se jí to drží nebo nedrží. Podívat se na to dalo, kdybych na to narazil znovu v situaci, že zrovna nebudu mít na práci nic lepšího, tak bych se na to podíval asi znovu, ale cíleně to vyhledávat nebudu. Přece jenom jisté pasáže působily buď poněkud trapně nebo nelogicky. Což vlastně platí o celé rodině, proč rodilý Američani mluví naprosto dokonale česky, včetně manželky, která tady patrně předtím nikdy nebyla? Tohle mi to celé trochu shazovalo. ()

Jonatána

Knížky znám všechny a, film je mnohem slabší. Vlastně mě moc nebavil, taková věc na páteční večer, kdy u toho žehlíte a nechce se vám moc přemýšlet. Ovšem p. Tichá Elišky Balzerové a kastelán Josef Martina Pechláta byli skvělí. Ale ani to mě nepřesvědčilo dát víc než tři hvězdy. ()

Warhaus

Nadprůměrná česká komedie, celkově ale stále podprůměrná. Plná stereotypů a klišé, kterým nejvíce (nebo i nejhůře) přispívá otřesný výkon Dykové. Její snaha podat co nejlepší výkon skončila totálním přehráváním. Pokud chtěla alespoň trochu pobavit (a to nrplatí pouze pro Dykovou), tak se celá ušmudlaná rodinka mohla naučit alespoň česko-americký přízvuk, který by přidal na autentičnosti. Přeci jen je zvláštní, když se vaše rodiče odstěhovali do júesej v 48., a vy mluvíte lépe česky než voliči SPD. Rád bych ale zmínil sympatický výkon Stolařové, který občas působil lehce nesměle, ale vedle Dykové výborně. ()

quixote

U komedií mi často stačí málo, ale tady není kde brát. A navíc: nevhodně použitá hudba, přehnané kostýmy, trapno. Hodnotím jen vizuál a pár vtípků, ale ty by se daly spočítat na prstech jedné ruky. ()

Oonika

No na to, jak byla kniha nabitá vtipem, tak tohle bylo jak kdyby někdo vytrhnul dvě stránky a převedl je do filmu. Ale na druhou stranu jsem čekala, že to bude nesnesitelné, takže vlastně milé překvapení, jen s knihou to má společného velmi málo... ()

Inozuka

Za dvě hvězdičky, protože jsem se doopravdy zasmál jen dvakrát ... Dobře obsazená, profesionálně natočená a rozpačitě odehraná komedie, jejímž mínusem je, že není vtipná. Předlohu jsem sice nečetl, a možná ji křivdím, ale povyk okolo údajně nejzábavnější české knihy poslední dekády mi přišel podezřelý a film mě v mých pochybách jen utvrdil. Respektive zajistil, že si ji asi nikdy nepřečtu. Díky Jirko ... ()

Realmond

Zase po delší době opravdu výborná nová česká komedie. U které jsem se opravdu od srdce zasmál. Nádherně natočené, zahrané i celkově provedené. ()

Nix

Příjemná oddechovka se skvělým Hynkem v krásném prostředí. Některé momenty jsou opravdu vtipný, ale film nijak nevybočuje z průměru, jen občas. Ale úplně v pohodě se na to mrknu znovu, ale určitě by člověk změnil spoustu věcí. ()

neo93

Hezký český film, který mě příjemně překvapil. Na to, že jsem od něj nic nečekal, jsem se  moc dobře bavil. A to díky originálnímu prostředí, ve kterém se příběh odehrává, zajímavým postavám a  skvělým hercům. Přeci jen, ve které české komedii najdete v hlavní roli skoro rozpadlý zámek, na který se sjede americká rodinka, jenž sídlo konečně po letech získala a neví co s ním ? Asi nikde. A vůbec nevadí, že snímek vychází podle úspěšné knižní předlohy. Moc se mi líbily především "zámecké" postavy. Konzervativní a zatrpklý kastelán v podání  Martina Pechláta, dobrácká hospodyně a výborná kuchařka, která si velmi ráda dá nejednoho panáka v zastoupení Elišky Balzerové nebo Pavel Liška jako věčně hypochondrický údržbář. Manželské hraběcí duo, které zdědí zámek, Hynek Čermák a Tatiana Dyková, naproti tomu zapadne a není příliš výrazné oproti nim.    Naopak překvapila mladá, pohledná a talentovaná Yvona Stolařová, která ztvárnila dceru  hraběte, podle legendy prokletou Marii. Potěšil také humor, jenž vychází z rodinky, která nezná české poměry ani šlechtickou kulturu, tak rovněž od zámeckých "poddaných", kteří využívají svého domácího prostředí. Jedna z mála nových českých komedií, u které jsem si odpočinul a zároveň mi udělala radost. ()

Emafera

Děj filmu se poněkud odklání od knižní předlohy, ale to Poslední aristokratce vůbec nevadí. Jedna vtipná scéna střídá druhou a to dělá z filmu pohodovou odpočinkovou záležitost pro všechny věkové kategorie. ()

Kino na hranici - on-line na konci listopadu

Kino na hranici - on-line na konci listopadu