C0r0ner

Zklamání. Ano, podobně jako u Sucker Punche. Ta časová kompozice je něco neskutečného a nikdo jiný než Nolan by to nedokázal natočit. Ta absence zasraného CGI je dnes tak neskutečně vzácná a tím pádem nádherná, že chci Dunkerk vidět ještě minimálně pětkrát. Při první scéně mi vylétl tep někam ke sto dvaceti a akorát stoupal po celou dobu, což se mi u žádného jiného filmu nikdy nestalo. Nevídané. Atmosféra jako svině, úžasní herci, emoce... Proč tedy zklamání? Protože od Nolana chci sci-fi typu Počátek nebo Interstellar a ne jen "obyčejný" válečný film, který je ale i tak lepší než naprostá většina jeho konkurentů. 100% ()

Joges

Škoda, že v oskarovém klání nezískal více ocenění, oproti vítěznému snímku by si je rozhodně zasloužil. Christopher Nolan se vytáhl a hlavně nenudil, spíš velmi udivoval. ()

Morzael

Téměř dvouhodinový žaludeční vřed (v dobrém slova smyslu). Film má prostě tak silnou atmosféru, že vydržíte napnutí od úvodních po závěrečné titulky. Velmi zajímavý styl narace, ve kterém jsou všichni hrdinové v podstatě jen anonymní vojáci. Na jejich osobnosti ani životech nezáleží, jsou jen kapka v moři několika set tisícové armády, která se snaží dostat domů. Podtrženo hudbou a úžasnou kamerou se jedná určitě o jeden z nejzajímavějších a nejoriginálnějších válečných filmů všech dob. Bohužel mi tam ale právě ten příběh a hlavní postavy, do kterých bych se mohl vžít, chyběly. Dunkirk totiž není ani tak film s příběhem jako spíš naturalistický exkurz do prostředí a situace. ()

Pajky3

Londýn, 21.7.2017 Takhle přikovanej u filmu jsem už hodně dlouho nebyl. Od začátku do konce mě to nenechalo vydechnout a já si naplno užíval všechno, co mi IMAX s tímto filmem mohl nabídnout. Napětí by se dalo krájet, atmosféra dokonalá a pocity frustrace, strachu i naděje musíte s vojáky chtě-nechtě prožívat. Tohle se vážně musí vidět v kině. Nolan si zaexperimentoval s časovými rovinami a vytvořil opravdu zajímavou strukturu. Film jsem si užil a hledat na něm chyby nechci, přesto mi jedna věc nedá spát. Právě díky časovými rovinám se k některým věcem vracíme, ale chybí mi vysvětlení příběhu Cilliana Murphyho. ()

zette

Technicke zpracovani filmu je temer genialni. Nolan umi a prizval si k sobe i dalsi schopne tvurce, kamera, zvuk, hudba, strih... Misty uzasna atmosfera a velmi povedena vyprava. Zajimavy namet, venujici se evakuaci britske armady. Mozna si mohli odpustit takovy zaver, na druhou stranu jsem ho mohl cekat i horsi.-). Na pet to neni, v TV to tak nevyzni. Videno v ostravskem Cinema city. ()

epicek

Po třech letech je tady další film od mého nejoblíbenějšího režiséra, který jsem napjatě vyhlížel s každým trailerem a s mírnou skepsí, zda se mu povede své "nolanovství" převést i do takovéto tématiky. Obavy jsem po prvních 30 minutách mohl dát stranou, protože to co se strhne po prvním výstřelu, je naprostá fantazie a precizní práce vychytaná do nejposlednějšího detailu. Chris opět dokázal, že je prostě mistr svého řemesla a neodpustil si ani hrátky s časem, které do sebe ve finále nádherně zapadnou a vy si ten malý puzzlík, složíte s blížícím se koncem a rozhodně budete napjatí po celou dobu, ačkoliv vlastně nepřítele pořádně nikdy neuvidíte, což je neskutečný, že se takové napěti, dá vybudovat i takovým způsobem. Další velký faktor, který ovlivňuje tento zážitek, je samozřejmě mistr všech mistrů soundtracků - Hans Zimmer, který do toho buší v podstatě celou dobu a vaše uši si tento eargasm prostě budou vychutnávat až do konce ( moje nejoblíbenější z OST ). Mladí a neokoukaní herci nebyli vůbec na škodu, ale i samozřejmě ostřílení kabrňáci jako Hardy nebo Rylance, dokázali to co vždy. Jsem rozhodně unešen a řekl bych, že velkého adepta na film roku tady rozhodně máme. Teď už nezbývá než čekat, co nám mistr Nolan naservíruje příště a snad to bude brzy. "What is it, sir? What do you see?" "Home." ()

necisty

Neotevřel mi hubu, ale splnil svůj standard. Rozhodně je to lepší než Interstellar. Nemůžu tomu sebrat jedno - jestli jsem to už někde napsal, tak teprve tentokrát je to myšleno vážně - na začátku filmu jsem se nadechl a vydechl jsem až při scéně ve vlaku. Skutečně vás to vtáhne a nepustí po celou dobu. Je jen velice málo lidí, co tohle s vámi dokážou, takže míň jak 5 ee. ... GA Cinema ()

Hobitek4U

Nejslabší Nolanovka za celou jeho éru, místy nešťastně použitá hudba, špatný štřih a posloupnost scén, který nedává smysl. Pro mě zklámání roku. ()

Flynn

Komentář spíše pro lidi, kteří už film viděli, páč občas asi zabrousím do spoilu :-) Pro mě dokonalost a už teď se těším až na to ještě jednou zajdu (až opadne návštěvní vlna). Předem jsem se bál, co se tam bude snažit režisér našpikovat za příběh, který by se jako linie táhl celým filmem. Aby se nejednalo o přehnaný hrdinský patos a nebyla to přesládlá ptákovina. Kdo čeká nějakou hlavní dějovou linii, která by táhla celý film bude asi zklamán. Já byl nadšen. Příběh krásně funguje ve 3 časových osách, kde má každý svoji trošku prostoru a všechno krásně funguje. Postavám člověk fandí i tak. Napětí by se dalo krájet a to i díky neskutečnému zvuku pod taktovkou Zimmera. Obsazení je fenomenální... žádný z herců nemá moc velký prostor, aby na sebe strhl veškerou pozornost a tak si zde důstojně kvitují neokoukané hvězdy, které mají neskutečné kvality (obsadit tam nějaký komerčně profláklý xichtík Brada Pitta nebo George Clooneyho... proti nikomu z nich nic nemám, tak by to asi tak nefungovalo).... Kenneth Branagh, Mark Rylance, Tom Hardy i Cillian Murphy dokáží i s tím málem co řeknou, vyjádřit neskutečně mnoho emocí.. u scény kdy Mark přidá plyn aby se vydal pomoci potápějícímu letadlu? To jeho odhodlání v očích, které v lehce ztmavlém záběru doslova zářily... to mi běhal mráz po zádech.... Osobně jsem šel do kina s lehkými obavami a odcházel s pocitem stísněnosti a nervů, které v člověku film dokázal vyprovokovat. Od prvního výstřelu po poslední titulky Vám velkolepé záběry a zvuk prostě nedají pokoj.... závěrečné předčítání slavného Churchillova projevu a do toho záběry všech zúčastněných a plachtící (tady sem si teda říkal že mu to lítá nějak dlouho) Hardy s podkreslující hudbou.. krásný nepřeslazený záběr.... dalo by se o tom psát sáhodlouhé slohy. Pro mě neskutečný zážitek, takový film tu dlouho nebyl. Je to asi film, u kterého si mnoho žen a dívek nenajde nic co by je zaujalo, zasmál jsem se skazce z USA, kde si prý stěžovali že se ve filmu vyskytuje málo "barevných" herců a žen :-) Amíci by z toho udělali zase sladký patos o zdravotní sestřičce a fešném vojáčkovi co je za vodou a ona s usedavým pláčem a krokodýlími slzami čeká až se kamarádi z vesnice vezmou a na lodičkách jí pro něho zajedou aby se v zapadajícím slunéčku mohli políbit a dodat tomu sladký cukrkandl... tady NE tady vás to vyplivne do okupovaného města, o postavách víte prd a nepotřebujete vědět kde pracovali a jak vyrůstali (kdyby měl mít film prostor pro vykreslování postav, tak to má asi 5h)... vy s nimi jdete zažít tu marnost a snahu přežít a dostat se z podělané pláže ke které se žene Wehrmacht..... totální, holé, syrové a kulervoucí.....film to chce vidět pěkně nahlas a v kině... už to vidím až časem půjde hodnocení dolů, až si to začnou pouštět lidi doma na tabletech a ntb a řeknou.. hmm bylo to takové holé :-) jo milí zlatí to chce zažít, koncert taky nebudete hodnotit když ho uvidíte skrz dalekohled 500m za plotem ()

Wormboy

Rit, no hlavne usi trhajuca sialenost bez stipky citu...Bezmenne postavy prichadzajuce a odchadzajuce z platna, masakralny strih a kamera DOKONALE previazana na Zimmerovu "hudbu". Z mojho pohladu Nolan siel spravnou cestou, ked rezignoval na klasicke rozpravanie pribehu, ci rozvijanie postav...Ak by sa snazil do tohto materialu vtesnat funkcnu story, film by sa natiahol o minimalne jednu hodinu. Moje usi su vsak vdacne, ze to trvalo iba hodinu a tristvrte :) A povedzme si pravdu...potom by sme tu vsetci vyplakavali, ze naco tam ten Nolan capal melodramaticku zapletku nemeckej kolaborantky zijucej v Dunkirku s ochrnutym anglickym vojakom, ktoreho zavalil strom na latrine ;) 4,5/5* ()

Juto

Nolanova výučba histórie, ktorá sa mení na hybný a neustále sa zintenzívnený bojový thriller. Je to strhujúcou oslavou solidarity a zároveň najnapätejším filmom z pláže od čias ,,Čeľustí". 8/10 ()

PROCESOR

Téměř 400 000 anglických vojáků se ocitlo v pasti, kde perimetr před nepřítelem drželi Francouzi a ten se každou hodinu zmenšoval. Statisíce vojáků se tak nachází na pláži u jediného mola a čekají na pořádné lodě, které by je evakuovali. Snímek vyniká především všudypřítomným strachem, že každou vteřinu se Němcům podaří prolomit poslední zbytky obrany a zmasakrují je na pláži. Přesto, že Němci ve snímku nejsou moc vidět, tak jako by byli všude okolo. A to otevírá cestu pro velmi syrovou atmosféru plného děsu, kde se chce zachránit každý i na úkor kamaráda. A známé v nouzi poznáš přítele tady nabývá úplně jiného rozměru. Zajímavý jsou počty ve válce, že se nebude plýtvat drahými loděmi či letadly na záchranu, když jsme teprve na začátku. Kdežto těch pár set vojáků, jsou asi přiměřené ztráty…. ()

PavelVanekArt

Nejslabší Nolanův kus. Hodně ho svázalo držení se v historických událostí, ale technicky to byl opět top a svoje cool rukopisný scény tam měl. 4* a.k.a 70% ()

mortak

Pro ty, kdo četli o Dunkerku nějakou tu knihu (já nedávno sehnal za dvacku v antikvariátu tuto - Dunkerský zázrak od Waltera Lorda), bylo už z upoutávek jasné, že Nolan bude splétat dohromady střípky osudů popisovaných v těchto knihách. Bohužel mu to nevychází na sto procent, jak si přál. Když se například na plátně na začátku objeví titulek jeden týden, očekávám, že budu moci napočítat šest nocí, a že hrdinové se časem budou alespoň trochu měnit (vousy, oblečení...). O nadužívání "hudby" se bude diskutovat ještě dlouho, ale pravda je, že v tom jejím toku zaniknou mnohé emocionální momenty, a to především smrt. Nolan si ji totiž drží od těla, což v moderním válečném velkofilmu dost vadí. Hrůzu války pocítí divák nejvíce, když umře postava, ke které si vytvořil emocionální pouto, a těch tu moc není. Nolan oslavuje ZÁZRAK, nikoliv náboženský, ale zázrak, který vytvořili lidé na molu, v jachtě, na nebi, kdy přes sílu jejich spolupráce přichází záchrana. Nolanův Dunkerk by se líbil Johnu Wayneovi, ale dle mého je válka je především chaos, bolest, a smrt, a na ně v tomto jinak technicky skvělém filmu nějak nezbylo místo. Dvě mrtvoly houpající se na pár sekund v přílivu asi nejsou skutečným vyjádřením toho, jak to na pláži skutečně vypadalo. ()

campix

Opět fenomenální Nolan, který servíruje evakuaci Dunkerku velmi strhující formou. Nijak výrazně se nezabývá historickým zasazením do kontextu nebo přílišným vysvětlováním a servíruje atmosferickou pecku podpořenou výborným soundtrackem Hanse Zimmera, díky jehož tikajícímu základu se budete cítit jako na pláži v Dunkerku, kde Vám rychle dochází čas. Blockbuster, který si jde svou vlastní cestou, není přehnaně velkolepý, ale akci a napětí ždímá naprosto maximálně. Jenom Nolan dokáže zakrýt největší hvězdě Tomu Hardymu po notnou část filmu většinu tváře a i tak z něj vyždímá maximum. Navíc lehce přidaný další rozměr času, kdy můžeme sledovat tři různě dlouhé a různě se prolínající časové linie. V IMAXU neskutečný zážitek. ()

BoXBe

Absolutní kino. Navíc podruhé v plném formátu v IMAX. Bezmezné nadšení. Čistá práce. Dokonalý filmový zážitek. Nolan mě s Temným rytířem, Interstellarem, Inception a teď tímto přímo drtí a zavádí do jiné dimenze mimo časoprostor, někam, kde je moje podvědomí v tranzu a spokojené bez ohledu na to, co se kde děje okolo. Nepotřebuju ho vidět na Oscarech a věřím, že ani on to nepotřebuje. Ví, co natočil a stálo mu to za to. I nám. 2020: Je to pořád kolosální pecka. ()

animaxis

Film jako takový je dobrý, ale už teď je mi jasné, že do několika hodin ho budu moct vypustit z hlavy. Natočeno je to dobře a pořád máte pocit blížícího se nebezpečí, ale v ději opravdu není moc scén, které by ve mě vyvolávaly nějaké větší emoce. Za zmínku tu stojí hudba a vůbec celá režie Christophera Nolana. Film působí velmi intenzivně a pořád je v něm napětí, ale přesto jsem od toho očekával něco víc. ()

dr.fish

Minimalistický záchvat pana Nolana. Natočil válečný film, který není velký, výpravný, nic se v něm neděje a vlastně je ukrutně nudný. Z té šedi vystupuje několik leteckých soubojů a nějaké to potápění lodí s lidmi, ke kterým nám bohužel režisér nedovolil vybudovat si osobní vztah. Vše je tak neskutečně chladné a odtažité. Jsem...znechucený... to je to slovo...40% ()

Šimpy

Co to mělo být, Nolane? Vím, že válka byla utrpení, ale pro mě bylo pomalu utrpení sledovat tenhle film...prvních 45 minut jsem neustále musel film vypínat, jak jsem se nudil a obracet se k lepší zábavě (SW VIII, pařba Jedi outcast, četba Civil war). Pak naštěstí přiletí torpédo, Branagh dostane víc prostoru a začnu fandit tomu stíhači. FIlm konečně začne gradovat, konečně vyjde na povrch prolínání časových rovin a film už jede slušně...Kdyby tam začátek vůbec nebyl, nic by se nestalo. Celé to působí záměrně vyumělkovaně a cíleně na akési filmové ceny. Rádoby dramatické líbivé scény, ale prázdné bez ducha a osobitisti...zaplať pánbůh za konec, za Toma Hardyho a za už zmiňovaného Kennetha Branagha. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Tenet je Nolanův druhý nejdražší film

Tenet je Nolanův druhý nejdražší film

11.01.2020

Jaký dostal Nolan rozpočet?

Jaký dostal Nolan rozpočet?

23.06.2019

90. Oscary - výsledky