Ava: Bez soucitu

• USA Ava (více)

Ava je zatraceně sexy a setkání s ní přežije jen málokdo. Ava je výjimečně dobrá nájemná vražedkyně, která pro tajnou organizaci likviduje zadané lidské cíle. Dostává ty nejvybranější úkoly - obvykle kravaťáky z vysokých kruhů byznysu. Ava pracuje bez soucitu rychle, čistě a nenápadně v různobarevných parukách, chic kalhotových kostýmech nebo v elegantních večerních šatech. Po jedné zpackané akci se ale všechno nebezpečně změní. Organizace, pro kterou pracovala, potřebuje zahladit stopy. Oficiálně se má ukrýt, vzít si volno a dopřát si odpočinek. Neoficiálně ji šéf organizace chce poslat na odpočinek navěky a zcela bez soucitu vypíše Avu jako cíl k likvidaci. Ava se mezitím rozhodne ukrýt doma, kde dlouhá léta nebyla, trochu napravit svoje vztahy s matkou a sestrou. Její otec mezitím zemřel a její expřítel a bývalý snoubenec propadl gamblingu a zapletl se s místní hráčskou mafií, kterou ona sama z dřívějška zná až příliš dobře. Nedá se říci, že by ji domov přivítal s otevřenou náručí. A to samozřejmě netuší, že se z ní stal kontrakt a oběť na odstřel a na každém kroku ji může čekat jiný zabiják. (Bontonfilm)

Shakers

Podľa mňa to tu je dosť podhodnotené, takú šesťdesiatku by som tomu dal. A vlastne aj aj dám. Príbeh nie je nič extra, vlastne tu nie je nič extra, ale je to celkom solídny akčňák, ktorý ma dve dobre veci. Prvá je herecké obsadenie a ta druhá je štýlová akcia, na ktorú sa veľmi dobre pozerá. Je to svojím spôsob, ženská verzia John Wicka, aj keď Neovi s Matrixu uveríme viac tie chvaty ako Jessice. Na druhú stranu Jessica Chastain je fajn, sedela mi tu, očividne ju to aj bavilo a navyše je sexi. Ako jednohubka na vyplnenie času to účel splnilo. Nenechajte sa odradiť hodnotením. 60% - 3* ()

mzss1

(60%) Viděno v kině. Hurá, prvně v kině od března, kdy vypukl ten apokalyptický COVID-19! Takže zatím za letošek je tato AVA u mě šesté kino a to je sakra slabé, na to, že chodím tak cca 30x a někdy i víckrát ročně! No, co už. Rozhodně mě film nepohoršil, ale ani nenadchl. Rozhodně jsem neměl žádná očekávání, tak to nakonec zařazuji do lehkého nadprůměru a ty 3* dávám s radostí. Jako jednohubka je to ok, akorát tohle ani do kina jít nemuselo, ale já jsem za to vlastně rád. Jako celek to nefunguje, je to takový podivný slepenec akčního filmu, thrilleru a především ta dramatická linie zde hraje velkou roli. Nějaký ten děj, příběh – to zde je strašně přímočaré, což je škoda – nic nás tu nepřekvapí. Dramatické scény jsou takové rozporuplné, ale ke konci jsem si už víc postav získal, takže to svým způsobem funguje, ale hodil bych to do jiného žánru. Akční scény se zde vyskytují tak nějak sporadicky, občas se objeví a pak dlouho nic. Technicky to není žádná hitparáda, občas je to nepřehledné, ale zase ty přestřelky působí dobře, rychle a úderně. Bitky rovněž nejsou špatné, i když ta choreografie atd – kamerou je hůře nasnímaná. Třeba finální souboj Avi byl dlouhý a krvavý, jen ta závěrečná až nelogická scéna to trochu kazila. S herců mě rozhodně nejvíc zaujala charismatická Jessica Chastain, která snad ani nemůže zklamat. Colin Farrell mi zde už moc neseděl, ale nebyl nejhorší. John Malkovich dostal roli, kterou jsem mu nevěřil, ale aspoň rozdal na svá stará kolena v jednom neohrabaném souboji pár ran. Zato Common mi zde vůbec neseděl, až mi vadil – do dramatické linie se zoufale nehodil. Hudba byla obyčejná – postačila, aspoň se tu objevil jeden a ten samý hudební motiv snímku. Takže, jo, jako jednohubka dobré, víckrát bych si to už nepouštěl. Alespoň jsem po delší době viděl kino – i to se počítá. ()

liskam odpad!

Pokud tuhle ubožárnu mám srovnávat se žánrovkama jako je: Atomic Blonde: Bez lítosti a nebo Anna. Nezbývá, než dát odpad! Protože AVA propadla úplně ve všem! 10% dávám za střih. Zbytek, režie, scénář, casting, hudba... katastrofa. ()

IQ Tiqe

Mám rád tenhle žánr, mám rád Jessicu, potíž je ale v tom, že tenhle kousek nepřináší v žánru nic novýho. ()

Anderton

Príjemná akčná jednohubka, ktorá pôsobí maximálne neoriginálne, čo ale nie je jej najväčšou vadou. Asi by sme sa na tento film pozerali menej kriticky, ak by vznikol v produkcii Europa.corp, kde takéto námety patria a hlavnú postavu by si zahrala nejaká modelka, čo sa chce presadiť vo svete filmu a zabiť by ju chcel trebárs Jean Reno. Tým, aspoň pre mňa, najzásadnejším problémom je charakter hlavnej hrdinky. Pracuje ako nájomná zabijačka, čo je ok, ale ok nie je to, že vraždí všetko čo jej príde do cesty a dá sa tak hovoriť o collateral damages. Plus je tu scéna, kedy sa zachová k vlastnej sestre ako maximálna sviňa. Máme tu síce atraktívne prostredia, ale film aj tak pôsobí relatívne lacno a zase sme u Europa.corp. Takže v pohode, záver sľubuje pokračovanie, ale radšej by už malo ísť napríklad o seriál, kde by už Jessica asi neúčinkovala. ()

Yoshitsune

Ta neuvěřitelná potřeba producentů, přivést na filmové plátno další hrdinku, jako byla Uma Thurman z Kill Billa, je ohromná a však stále to někde vázne. A je třeba uznat, že tenhle film se už od začátku jevil, jako takové nedochůdče, jelikož měl jisté problémy. Takže film už od začátku odsouzený, k špatnému hodnocení a mně to překvapivě sedlo a to až s podivem, nevím jestli je to tím že stárnu a nebo tím, že se mi rozšířil, můj filmový přehled a tak se dívám na něco víc než na filmy, kde se střílí od začátku až do konce, ale tohle mi sedlo. Je tedy pravda, že skoro každá postava tady hraje na rodinu, (Dominic Toretto tenhle film bude milovat) což může po čase působit jako otravné klišé, než tohle však nastane, tak místo toho nastane zvrat a film se dostane do druhé části. A ta druhá část, mi i podstatně sedla víc než ta první a to hlavně po akční stránce, po příběhové to tak nějak drží rovinu. Rodinná linka se mi líbila, každý člen rodiny, měl nějaký hřích za který se styděl a nebo nesl břemeno z minulosti, kterého tížilo a nedovolilo se mu posunout dál. Ta akčnější stránka filmu, začala být zábavná přesně v polovině, finální bitku a zúčtování s úhlavním Nemesis sem si tedy užil a naplno vychutnal, ta akce před tím sice nebyla špatná, ale jako by ji točil někdo jiný, než ty další dvě co následovali. Při prvních dvou akčních scénách, se děje jedna taková nepěkná věc, kamera rychle střídá úhly a hodně rychle mění vzdálenost, takže v jednu chvíli se na postavu dívám ze shora z dálky, abych se v další části té samé akce, díval na tu samou postavu ze předu a z blízka, to vše je ještě umocněno rychlým střihem, že vedlo toho má 22. míle, relativně klidnou akci. Nicméně, jak už sem napsal v polovině je zvrat a zvrat sebou nese i podstatně lépe natočené dvě bitky, které sou i na celém film filmu parádní, hlavně ta finální. Co se týče herců, tak to táhne ústřední velká trojka, Chastain, Farrell a vynikající Malkovich, herec Common mi tak úplně nesedl do té role kterou hrál, ale čert to vem. Takže přes veškeré problémy, které film měl a přestože je na tomhle filmu vidět, že to neni úplně ono a že by si to zasloužilo lepší péči, tak sem z kina odcházel spokojený a možná to bude vypadat divně, vzhledem k tomu hodnocení zde, ale film doporučuji a za mně spokojené čtyři hvězdičky. ()

silentname

"Ava" je na miestach nudný a na miestach skutočne trápny film. Neviem aká bola vízia toho čo chcú s týmto filmom dosiahnuť. Z popisu človek nadobudne dojem, že sa dostane do celkom dobrého akčného thrilleru. Jessica Chastain v hlavnej role a bude sa na úteku musieť brániť proti nepriateľom. Úprimne vám ale všetkým poviem, radšej si pozrite "The Girl In The Spiders Web". To nie je dobrý signál. Pozitíva filmu? Úvodná scénka je celkom dobre spracovaná a predstavuje nám našu hlavnú hrdinku. John Malkovich je podľa mňa super a potešilo ma po dlhej dobe vidieť Geenu Davis. Inak mi nenapadne nič. Jessica Chastain je talentovaná, no tu pôsobí veľmi neprirodzene. Mám pocit, že sa drží veľmi v úzadí a nevie dostať zo seba svoj plný potenciál. V akcii je okey, no mimo nej pôsobí veľmi zvláštne. Ak je však niekto ešte horší než ona, tak je to Colin Farrell, ktorý tu pôsobí ako úplný amatér. A jeho postava je vysoko otravná a nezaujímavá. Film je okrem toho viac spracovaný ako dráma, kde dôležitejšiu rolu zohrávajú vzťahy medzi Avou a jej rodinou. A tým, že osem rokov bola preč a podobne. A to, že je bývalá alkoholička. Čo z popisu nemáte šancu vôbec pochopiť. Úprimne. Záver je pre mňa skutočne trápny. Celú dobu čakáme na akciu a keď sa jej dočkáme, tak toto je to najlepšie čo ste dokázali dať ako tvorcovia dokopy? Sorry, ale ja vám to nezožeriem. Nevidím dôvod na to, aby ste s týmto filmom márnili čas. Hodnotenie: D+ ()

Arsenal83

Kto si pozrie obsadenie, bude mať pocit, že ide pozerať minimálne jeden z top filmov roka 2020. A film hneď na začiatku prináša pre diváka prekvapenie až šok. V obsahu sa totiž píše, že "Ava je zatraceně sexy..." a naraz na vás kuká Jessica Chastain a vy nechápete. Film nakoniec prinesie neprehľadný akčňák, kde každý chce zabiť každého, ale viac než akcie tam máte fúru prázdnych kecov. Malkovich si odkrútil svoj štandard, normálne mu však na tvári vidíte, ako pri nonšalantnom prednese svojho textu myslí na to, kedy už bude padla. ()

SeBig odpad!

Nudná, táhlá, ukecaná lebkocucka. Standart dnešní “kinemotografie” kecy za dobrovodu dramatický hudby, skrillex a černoch. ()

Chrustyn

Další z extrémně nudných a po všech směrech nepovedený akční film s ženskou hrdinkou v hlavní roli. Je až překvapivé, jak se s takovým obsazením povedlo vytvořit takhle špatný film. ()

Marze

Herečka Chastainová dosud hrála filmové role , v nichž ukazovala křehkost, inteligenci a přitažlivost. Zde je ještě více sexy, s vojenským výcvikem. Svou sexy polohu zde ale jen hraje a v soukromí chce být nenápadná a nenalíčená. Film se zabývá Aviným soukromým soubojem se světem a vrátit se k rodině. Žánrem je film něco mezi akčńákem a realistickým dramatem. Dynamika filmu postupně záměrně upadá, jak znázorńuje bod zlomu Aviny kariéry. ()

korbitch22

Když dva dělají totéž, není to totéž. Film na stejný brdo jako Rudá volavka, Atomic Blonde nebo Anna, tady zase pro změnu kosí neschopné chlapy padesátikilová Ava, která je sice sexy, ale to je tak všechno. Ava je totiž nesympatická píča, který co vteřinu přejete smrt. Co tam v roli úplného joudy dělá takový Common mi je záhadou, Colin Farrell hraje buď v hrozných filmech, úplných sračkách a nebo topovkách, naštěstí tady aspoň hraje docela zajímavou postavu a díky jeho super bitce s Malkovichem sem tomu taky přidal hvězdu, co měl ovšem znamenat ten konec, to mi hlava ty píčo nebrala, strašně sem se modlil, aby tu debilní píču vyhodil ze třicátýho patra hotelu. A Ioan Gruffudd přešel od hlavních rolí v komixových blockbusterech k mini rolím ubrečených podnikatelů, kteří dostanou kulku. Veselé konce. No prostě sračka, ty 2* zpětně vlastně nechápu. 30%. ()

TheEvilTwin

Ava je doslova bez soucitu - bezcitně vás mučí 90 minutovou nudou a nepřestane až do samotného konce. Na místě je určitě srovnání s Anna nebo Rudá volavka, kterým ale nesahá ani po kotníky. Akce je zde málo a i ta je dost špatná, neuvěřitelná až hrůza (což je ale problém, kterého se podobně laděné filmy nikdy nevyvarují), příběhově je to nevybočující klasika bez překvapení, jediného momentu napětí nebo starosti o hlavní postavu. Farrell tady nesedí, na to jak ho mám rád, tak tady jsem při jeho scenách trpěl, a zbylá dvojka Malkovich/Chastain se naštěstí překousnout dali. Nuda, nuda, nuda. Jít na tohle v lockdownu do kina, probrečel bych celou noc za vyhozené kilo. ()

SOLOM.

Jessica Chastain je sice celkem dobrá herečka, ale moc sympatická mi není (co se vzhledu týče), čímž s ní mám menší problém. Role nájemné vražedkyně mi na ní prostě moc neseděla, přestože se děvče snažila. Problém jsem měl tak trochu s celým tímhle příběhem. Pár dobrých bojových scén by se tu našlo, ale jinak to byla jen recyklace podobně laděných filmů s ničím navíc. No vlastně jsem se zhrozil, když jsem viděl svou platonickou lásku z dospívání -  Geenu Davis jsem tak před cca 20 lety žral – líbila se mi a to hodně, než se na ní vyřádil její manžel – plastické operace z ní udělaly hnus fialový. Ještě že se tu zas až tak moc před kamerou neobjevovala. Colin Farrell podal dost prachbídný výkon a tak mi zbyl jen John Malkovich, který patří mezi moje oblíbence a i tady si nevedl špatně. Jako celek však tento film moc neokouzlil. Spíše jsem zklamán, slabší podprůměr – 45% ()

claudel

Hvězdné obsazení vyvolalo očekávání, která se nepodařilo naplnit. Přitom musím uznat, že taková kombinace dvou žánrů není příliš k vidění. Otázka zní, chceme opravdu vidět příběh nájemné vražedkyně plný akčních a bojových scén a přitom současně sledovat její soukromá trápení a dopady její "profese" na její rodinu?! Mě bavily pouze akční sekvence, u rádoby psychologických jsem se nudil. Jessica Chastain je moje oblíbenkyně, nedám na ni dopustit a i kdyby hrála na půl plynu, tak hraje lépe, než devadesát pět procent ostatních hereček. Baví mě se na ni dívat v čemkoli. Uvědomil jsem si, že jsem hrozně dlouho neviděl v ničem Johna Malkoviche, takže mě bavil také. Pěkné tři hvězdičky. ()

ARI50

Zbytečně otazky proč tě mám zabít, slušný akční film v podání ženy, ale málo odhaleni. Příběh vcelku super ale jenom přece jsem mohl dostat mnohem víc. ()

Necrotongue

Jednu hvězdičku jsem filmu udělil jen proto, že mi bylo líto Johna Malkoviche, který, navzdory scénáři, opět odvedl kvalitní výkon. Pro mě byl jediným, na koho se dalo dívat, aniž bych cítil zklamání. Ze zbytku obsazení jsem ale žádnou radost neměl, přičemž Gina Davis mě přímo děsila, protože vypadala jako svá vlastní gumová karikatura. Scénář byl opravdu špatný, choreografie soubojů směšná (nebo zoufalá, můžete si vybrat) a Jessica Chastain byla přesvědčivá jako Idris Elba v roli Heimdalla. ()