Svět v plamenech

Velká Británie, (2019–2023), 12 h 32 min (Minutáž: 56–59 min)

Tvůrci:

Peter Bowker

Scénář:

Peter Bowker

Hudba:

Dan Jones

Helen Hunt, Jonah Hauer-King, Julia Brown, Yrsa Daley-Ward, Arthur Darvill, Parker Sawyers, Brian J. Smith, Radosław Kaim, Tomasz Kot, Lesley Manville (více)

Série(2) / Epizody(13)

Přinášíme srdceryvné drama mnoha příběhů z 2. světové války prostřednictvím životů běžných lidí ze všech stran válečného konfliktu. Postupně se ponoříme do narůstající hrůzy rozpoutané války od vpádu Němců do Polska v září roku 1939 po bitvu o Británii. Příběh sleduje protínající se osudy živě vykreslených postav z Británie, Polska, Francie, Německa a USA. Dozvíte se, jak se potýkaly s následky války ve svém každodenním životě. Získáte tak zbrusu nový pohled na začátek války. Toto drama plné adrenalinu je citově podmanivé a dotýká se všech lidí na celém světě. Odehrávají se v něm lidské příběhy ukryté v jednom z nejzásadnějších okamžiků 20. století. (Viasat)

Kozlowski8

"Přinášíme srdceryvné drama mnoha příběhů z 2. světové války prostřednictvím životů běžných lidí ze všech stran válečného konfliktu". (Viasat). Kaleidoskop událostí napříč 2. světovou válkou a příběhů lidí různých národností, barvy pleti, náboženského vyznání a sexuální orientace. Podle mne tvůrci válčí na příliš mnoha frontách, s příliš mnoha postavami. Až se člověku z toho přeskakování - z Polska do Londýna, z Londýna do Paříže, z Paříže do Berlína, z Berlína do Belgie a nevím ještě kam - trochu točí hlava. A než si na všechny ty lidičky konečně trochu zvyknete, zjistíte, že další díl už není. Konec bez konce, bez nějakého vyústění, rozuzlení - jako když vypnete písničku po první sloce. První sloka této písničky za mnoho nestála. 45 %. ()

JanniV

Jaxe ten polský kluk dostal do Dunkirku??? Vždyť potkali Rusáky a najednou byli ve Francii! Co je to za nelogičnosti??? A černoši??? Gájové??? No jsem z toho trochu otrávený. ()

former odpad!

Nehodnotím seriál jako celek, protože jsem stěží dokoukal první díl. Je to absolutní brak zcela ignorující historická fakta (technika z pozdější doby, chování Němců první den války na úrovni jednotek Waffen-SS v roce 1944 na východní frontě apod.). Scénář psal někdo, kdo o tomto období četl jen v dějepisné účebnici pro základní školy. Kromě jedné pěkné Polky se tam nedá koukat vůbec na nic. Lidem, kteří potřebují mít dobro a zlo přesně vytyčené už tvůrci a také překombinované psychologie postav se to možná bude líbit, pro ostatní je to něco strašnýho. ()

Grotowski

Asi jsme každý viděli jiný seriál... (pro odsuzovatele a kritiky) Každé umělecké dílo je nutno hodnotit objektivně dle žánru, použitých vyjadřovacích prostředků, celkového výsledného tvaru a jeho účinku či dopadu na příjemce - koncového diváka. Haj Hou ()