Reklama

Reklama

Svět v plamenech

(seriál)
Trailer
Velká Británie, (2019–2023), 12 h 32 min (Minutáž: 56–59 min)

Tvůrci:

Peter Bowker

Scénář:

Peter Bowker

Hudba:

Dan Jones

Hrají:

Helen Hunt, Jonah Hauer-King, Julia Brown, Yrsa Daley-Ward, Arthur Darvill, Parker Sawyers, Brian J. Smith, Radosław Kaim, Tomasz Kot, Lesley Manville (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(13)

Obsahy(1)

Přinášíme srdceryvné drama mnoha příběhů z 2. světové války prostřednictvím životů běžných lidí ze všech stran válečného konfliktu. Postupně se ponoříme do narůstající hrůzy rozpoutané války od vpádu Němců do Polska v září roku 1939 po bitvu o Británii. Příběh sleduje protínající se osudy živě vykreslených postav z Británie, Polska, Francie, Německa a USA. Dozvíte se, jak se potýkaly s následky války ve svém každodenním životě. Získáte tak zbrusu nový pohled na začátek války. Toto drama plné adrenalinu je citově podmanivé a dotýká se všech lidí na celém světě. Odehrávají se v něm lidské příběhy ukryté v jednom z nejzásadnějších okamžiků 20. století. (Viasat)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (28)

ForgetMeNot5 

všechny recenze uživatele

Tento seriál byl pro mě překvapení v mnoha ohledech. Tak předně projekt nedisponuje zrovna historickou akurátností, což je škoda, neboť by to přidalo na hloubce i uveřitelnosti příběhů, které sledujeme. Co se týče dialogů,  ty též nejsou nic přeborného, konverzace působí dost upjatě a nepřirozeně. Tento projekt je tak ukázkou toho, že můžete mít skvělého herce (např. Sean Bean), ale jakmile má špatný dialog, veškerá jeho práce přichází vniveč. Samozřejmě se zde vyskytují i fajn dialogy, které je třeba zmínit, ale minimálně v polovině případů nejsou příliš dobré.  Co se týče struktury seriálu, který je ve formě různých střípků osudů lidí za války po různých částech Evropy, je jistě výhodný fakt, že si člověk najde linku, která ho zaujme. Podle mě je třeba vystihnout události v Anglii (rodina Bennetů a jejich dynamika vztahů okolo mi přijdou hodně fascinující, včetně způsobu, jakým rodina funguje), zápletka v Berlíně byla taky rozhodně zajímavá a stojí za zmínění (Události rodiny s dcerou Helgou). Co se týče zápletky ve Varšavě, jsem byla ze začátku poměrně optimistická, ale ve finále se z toho nic zajímavého a kreativního nevyklubalo. Jednalo se spíše o repetitivní záležitost. Celkově je ovšem, podle mě, kámen úrazu tohoto seriálu v jednom prostém elementu - hl. Postava (Harry). Za mě se jedná určitě o jednu z plochých postav seriálu, ke které si neumím najít cestu a ani žádné sympatie. Popravdě bych těžko hledala způsob, jak jej charakterizovat. Naštěstí se ale screen time některých postav pohybuje poměrně stejně, takže to ty ostatní, mnohem zajímavější postavy, vytahují. Doslova i Harryho matka je mnohem zajímavější charakter.  Třebaže to celkově působí jako zhejtovaná záležitost, tak jsem byla s projektem spokojená. V mnoha ohledech to skřípalo a třebaže zcela objektivně se jedná o záležitost při nejlepším na 3* hvězdy, rozhodla jsem se dát 4*. Za mě se totiž jedná o určitě zajímavý (a sakra návykový) příběh, u kterého jsem zvědavá, jak se věci vyvinou. Stejně tak jako s většinou dost komplexních postav. GDE druhá série? ()

FeroFabus 

všechny recenze uživatele

Této směsi nesmyslů a absurdit jsem nedal odpad jen pro výborné herecké výkony většiny aktérů (hlavně Sean Bean v pro něho zcela atypické roli). Nesmysl č.1 Dva polští vojáci po pádu Gdaňska utečou a narazí na sovětské vojáky, utečou znovu a ponějaké době narazí na britské vojáky. To jako utíkali přes  celé Polsko Německo až na západní pobřeží Francie?   Nesmysl č.2 Harry byl ve Waršavě 1. září 1939, ale Lois, kterou přivedl do jiného stavu ještě před tím v Anglii porodí až včervenci 1940.  Nesmysl č.3 polská odbojářka balí stále ve stejné hospodě německé vojáky, které potom zabijí a hloupým Němcům trvá skoro rok, než na to příjdou a když  už má oprátku kolem krku, tak ji uprostřed Varšavy odbojáři zachrání  a utečou.  No a když se Tom z Francie dostane do Španělska, Janek se se  svým bratrem šťastně shledá v Anglickém blázinci, Harry seskočí do okupovaného Polska, kde se shledá se svojí polskou manželkou a chtějí se dostat do Jugoslávie(?????) a Lois souhlásí s Vernonou nabídkou ke sňatku, tak jedno oko ani ucho nezůstane suchý. A zcela samostatná kapitola je příběh černošského homosexuála a jeho amerického přítele v  okupované Paříži, jaký to mělo smysl zřejmě neví ani režisér  a scénarista  v jedné osobě. Zřejmě pro povinný počet černochů a homosexuálů v jakémkoliv dnešním filmu i když to je sebevětší nesmysl. ()

Reklama

kolemjdouc 

všechny recenze uživatele

jeden z mála počinů s válečnou tématikou který se zabývá osudem židů ale zase se v těch příbězích zas až tak moc nezdržuje,Každý ví jaká byla válka obrovská tragedie nejen pro ně.Potkáváme spoustu známých herců.Dobrou práci odvedli producenti s výběrem exteriérů a interiérů.Kostýmy,masky rekvizity to muselo být velmi náročné.Jen česky dabing za moc nestál.Klasická šeptanda.Kdy řeč se ztrácela v ruchech...Viděno znova 10.1.2024.Slovenský dabing a je to úplně o něčem jiném.Potlesk za profesionalitu. ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Zdrženlivě pojatá telenoveloidní válečná freska. 1)  Zajímavému pohledu na období tzv. podivné války mezi dobytím Polska a pádem Francie očima běžných Angličanů škodí chvílemi nevěrohodný děj (např. vývoz dítěte do UK) a místy nudné zpracování. Velmi zajímavé osudy jsou prezentovány nezajímavě, suše, bez šťávy. Po prvním díle jsem váhal, zdali mám ve sledování pokračovat. Nelituji, že jsem první řadu viděl, ale očekával bych, že mě tvůrci zatáhnou do svého světa hned od začátku._____ 2)  Vtipný koment FeroFabuse* poukazuje na některé z mnoha nelogičností až nesmyslů seriálu._____ 3)  Angličané hrají Angličany, Američané Američany, Poláci Poláky, Němci Němce a Francouzi Francouze. Stejně tak i mluví. V rámci českého nepříliš kvalitního dabingu však mluví všichni česky. Seriál tak přichází o výrazný prvek tvořící atmosféru. Pod dabingem je podepsáno S pro Alfa, 2019._____ 4)  Seriál nabízí mnoho pěkných kluků. Především 23letý Jonah Hauer-King (poručík Harry Chase) s milým úsměvem a zamyšleným oduševnělým pohledem se mi zamlouval. Pak je tu přitažlivý Ewan Mitchell nezjištěného věku (cholerický anglický ulejvák a bratr Harryho anglické milenky Lois Tom Bennett), 26letý Mateusz Więcławek (Kasiin bratr Grzegorz), Eryk Biedunkiewicz nezjištěného věku (malý Kasiin bratr Jan), 38letý Brian J. Smith (americký lékař v Paříži Webster), 36letý Parker Sawyers (Websterův přítel saxofonista Albert), 34letý Blake Harrison (Harryho seržant Stan) a další._____ 5)  Data narození se vztahují k roku 2019._____ 6)  Koment píši po zhlédnutí první řady. Příprava druhé řady se opozdila vzhledem ke covidu, ale už prý natáčení běží. Podle scenáristy Petera Bowkera je vývoj postav naplánován a rozvržen do šesti řad. Tak si počkáme._____ ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ajaj, názvem i žánrem seriálu jsem se nechal naprosto oklamat. Čekal jsem válečný seriál, který mě bude mocně bavit, místo toho jsem dostal jakousi téměř telenoveloidní romantiku, přičemž v pozadí probíhá něco, co divákovi vzdáleně připomíná válku. Nacistická zvěrstva se tu neukazují ani náznakem, občasná poprava, stříhání vousů nebo zavírání černochů za plot z ostnatého drátu se k tomu ani nepřibližuje. Podobně bombardování Varšavy, které obrátilo město v ruiny, v seriálu reprezentuje přelet jednoho bombardéru a tři výbuchy. Tak teď nevím, buď tvůrci nevěděli, co dělají, nebo to neumí, nebo byl seriál hrubě podfinancován. Sázím na kombinaci všech tří možností. Jedinými momenty, kdy by se dalo mluvit alespoň o snaze vytvořit atmosféru, byly návštěvy v Berlíně. Za mě velmi slabé, přesto se na případné pokračování podívám, abych se o válce zase dozvěděl něco nového. ()

Galerie (450)

Zajímavosti (5)

  • Pařížský dům, ve kterém bydlí Webster (Brian J. Smith), se ve skutečnosti nachází v Praze na Malostranském nábřeží. Když z něj Webster vybíhá, lze v pozadí vidět nasvícenou budovu Národního divadla. (Martin_L)
  • Tento seriál se natáčel na mnoha místech v České republice. Na záběrech se objevují destinace jako zámek Ploskovice, klášter v Doksanech, pevnost Terezín, zámek Roudnice nad Labem a také kostel Zvěstování Panny Marie v Litoměřicích. (Wladi.mir)
  • Mercedes-Benz, kterým na začátku epizody jedou po Paříži nacističtí okupanté, má poznávací značku 1A-79133. Správně má být první číslice římská a poznávací značka tak má začínat „IA“, což odkazuje na Berlín. (Martin_L)

Reklama

Reklama