Reklama

Reklama

Svět v plamenech

(seriál)
Trailer
Drama / Historický / Válečný
Velká Británie, 2019, 6 h 46 min (Minutáž: 56–59 min)

Tvůrci:

Peter Bowker

Scénář:

Peter Bowker

Hudba:

Dan Jones

Hrají:

Helen Hunt, Jonah Hauer-King, Julia Brown, Yrsa Daley-Ward, Arthur Darvill, Parker Sawyers, Brian J. Smith, Radosław Kaim, Tomasz Kot, (více)
(další profese)

Epizody(7)

Obsahy(1)

Když malé dějiny narazí na ty velké. Britský dramatický seriál z období počátku druhé světové války... Seriál Svět v plamenech, který pro britskou BBC natočila produkční společnost Mammoth Screen, vznikl podle námětu uznávaného britského dramatika a scenáristy Petera Bowkera, jehož podpis nesou i scénáře k jednotlivým epizodám. Ambiciózní projekt nabízí prostřednictvím proplétajících se příběhů jednotlivých hrdinů z Británie, Polska, Francie, Německa a Spojených států plastický pohled na počátek druhé světové války a její dopady na životy obyčejných lidí. Důraz autoři kladou právě na živě vykreslené osudy jednotlivců a nikoliv na velké dějinné okamžiky či slavné bitvy a bojové operace. Sedmidílná první řada časově pokrývá období od přepadení Polska nacistickým Německem v září 1939 do vypuknutí letecké bitvy o Británii na sklonku léta 1940. Seriál, u nějž se počítá s dalšími řadami, se částečně natáčel v České republice, mimo jiné v Praze, Žatci a Terezíně. V hereckém obsazení se objevují hvězdná jména Sean Bean, Helen Huntová nebo Lesley Manvilleová, po jejich boku pak dostává příležitost celá řada herců a hereček z nastupující generace nejen z anglosaského světa. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (23)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Vždycky když vidím české reálie a průměrnou filmařinu, je mi tak nějak smutno. I když tu české prostředí dělá jen křoví, pořád by ta kvalita natočených kousků mohla být trošku větší. Tady jsem se hodně nalákal válečnými scénami. Ty jsou nakonec to nejzajímavější z celých sedmi hodin, a ještě jich tu není kdoví kolik. Přesně, jak zmínil uživatel flanker.27. Téma je podobné jako u Unsere Mütter, unsere Väter, ale kvalitou jsme někde na úrovni průměrného televizního zaplňováku plného zbytečných vztahů o hovně. ()

bearmeedek 

všechny recenze uživatele

Natočeno hodně výpravně a pohráli si s atmosférou a dobovými obrazy. Nevím, jestli je potřeba i do filmů z časů minulých rvát povinnou linku lásky dvou chlapů a aby to byly dvě mouchy jednou ranou, tak jeden je bílý a druhý černý. Vůbec se to tam nehodilo. Poslední dvě epizody šly hodně dolů, skoro telenovela a nuda. Konec tak otevřený, až žádný. ()

Reklama

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Zaujímavý príbeh, veľmi dobrí herci, avšak čo to prekrúcanie histórie, to si tu nikto nevšimol? Všade v Británii rozhodujú černosi, v americkej armáde sú ženy černošky, ktoré sa chlapom z vlastnej jednotky krásne feministicky vyhrážajú, že im vykrútia krk, po uliciach Londýna sa prechádza gay pár zložený z bieleho doktora a prenasledovaného černocha, pričom šlo u úplne zbytočnú a nechutnú linku, ktorá s hlavným dejom dokopy nič nemala. To všetko sa deje vo vojnových rokoch, nie v 21. storočí. Poľský odboj síce smerom ku konci vojny mohutnel, avšak určite na začiatku nezabíjali esesákov rad radom a už vôbec nie ženy. Všetko tu je prekrútené tak, aby sa udalosti 2. svetovej vojny prispôsobili liberálnej dobe. Seriál ukončil prvú sériu naozaj narýchlo, vlastne ani žiadny koniec nemá, hlavne, že sme sa dozvedeli, že nielen Židia, ale aj gayovia a černosi boli najviac za fašizmu prenasledovaní. ()

fabecc1222 

všechny recenze uživatele

Mám rád tyhle ze širokého pohledu pojaté dobové díla, která se nezaměřují na jeden příběh na jednom místě, ale snaží se to všechno pochytit tak nějak co nejvíc komplexně. Tu jsme v Polsku, pak Paříž, Německo...A všude je to trochu o něčem jiném. Škoda absence většího rozpočtu, která neumožňuje uskutečnit tu akční stránku, kterou by určitě spousta lidí ráda viděla. Snad už brzo se k nám přinese druhá řada, aby to nezůstalo tak nějak bez závěru. ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ajaj, názvem i žánrem seriálu jsem se nechal naprosto oklamat. Čekal jsem válečný seriál, který mě bude mocně bavit, místo toho jsem dostal jakousi téměř telenoveloidní romantiku, přičemž v pozadí probíhá něco, co divákovi vzdáleně připomíná válku. Nacistická zvěrstva se tu neukazují ani náznakem, občasná poprava, stříhání vousů nebo zavírání černochů za plot z ostnatého drátu se k tomu ani nepřibližuje. Podobně bombardování Varšavy, které obrátilo město v ruiny, v seriálu reprezentuje přelet jednoho bombardéru a tři výbuchy. Tak teď nevím, buď tvůrci nevěděli, co dělají, nebo to neumí, nebo byl seriál hrubě podfinancován. Sázím na kombinaci všech tří možností. Jedinými momenty, kdy by se dalo mluvit alespoň o snaze vytvořit atmosféru, byly návštěvy v Berlíně. Za mě velmi slabé, přesto se na případné pokračování podívám, abych se o válce zase dozvěděl něco nového. ()

Galerie (443)

Zajímavosti (5)

  • Natáčení probíhalo na pražské Invalidovně, dále v Liberci, kde se natáčelo v okolí kostela sv. Antonína a v budově divadla i před ní. K natáčení filmaři využili i kavárnu Pošta. Točilo se také v Žatci. [Zdroj: iDnes.cz] (willy1)
  • Mercedes-Benz, kterým na začátku epizody jedou po Paříži nacističtí okupanté, má poznávací značku 1A-79133. Správně má být první číslice římská a poznávací značka tak má začínat „IA“, což odkazuje na Berlín. (Martin_L)
  • Pařížský dům, ve kterém bydlí Webster (Brian J. Smith), se ve skutečnosti nachází v Praze na Malostranském nábřeží. Když z něj Webster vybíhá, lze v pozadí vidět nasvícenou budovu Národního divadla. (Martin_L)

Reklama

Reklama