Frčíme

• USA Onward (více)

Snímek Frčíme nás zavede do světa fantazie, ve kterém se představí dva elfští teenageři, kteří se vydají na pozoruhodnou výpravu, aby zjistili, zda ve světě zůstalo aspoň kousek toho magického. (Falcon)

marhoul

U nás zavládlo nadšení. Jednak rodiče, fandové fantasy, si přišli na svoje stran řady klasických odkazů, jedno pubertální dítě se zase tetelilo nad fóry určené pro telecí období, akcí a svižným tempem a to mrňavé dojemně naložilo plyšovému jednorožci při souboji s drakem. Vtipné, inteligentní, citlivé, pixar u mě zaválí animací asi vždycky, skvělá elfí zábava. Jestli se u nás stane notoricky ohrávaným animákem ukáže až čas, ale na první dobrou- zásah. Jan Cina v české verzi- klobouček. ()

heyda

V době po koronaviru je nabídka v kinech fakt zoufalá, nezbylo než vyrazit s přítelkyní na animák Frčíme. V sále Cinestaru jsme seděli úplně sami a užili si opravdu povedený, dobrodružný a hlavně dojemný příběh o bratrské lásce. Na jaře roku 2020 rozhodně to nejlepší k vidění v kinech. :-) ()

Stanislaus

Frčíme disponuje na první pohled vcelku originálním námětem v podobě alternativního pohádkového světa, který v sobě skýtá nepřeberné množství možností. Po zhlédnutí musím konstatovat, že se tvůrci mohli vyřádit přece jenom trochu více, co se fantazie a nápadů týká. Tím však nechci říct, že by mě snímek zklamal. Líbí se mi, že si pixarovské filmy drží ten svůj "dospělácký look" bez zbytečného množství infantilních scén i charakterů, čehož se naštěstí tvůrci drželi i tomto případě. Frčíme sice nenabízí tak rozmanitý svět jako V hlavě, ani neobsahuje tak silné plot twisty jako Coco, nicméně i tak zahřeje u srdce svým přímočarým, ale o to více upřímným příběhem o důležitosti rodiny a hledání sebe sama. Ve výsledku to jsou za mě slabší čtyři hvězdy, ale věřím, že v originálním znění by to byly čisté čtyři. ()

BMW12

Vymyslet nový animák musí být těžký oříšek. Ale tady se to povedlo. Ve filmu se mi líbila ta magie, ty kouzla, to fantasy. Postavičky byly také fajn a dobrodružný příběh zaujal celou rodinu. Za mě zcela jasné a zasloužené 4*. ()

TheEvilTwin

Očekávaný a diváky chválený animák je venku, ale pro mě je to ve výsledku obrovské zklamání a nevyužitý potenciál. Zpracování je kvalitní a vizuál pěkný (jako u všech pixarovek, které mají už svůj “standart kvality”), ale příběhově strašně ploché a monotónní, bez potřebných emocí nebo vykreslení postav. Děj byl pro mě nezajímavý a bez větší pointy a city to v závěru z diváka ždímalo vyloženě nuceně na sílu. Ke konci mě to už ani moc nezajímalo a trochu nudilo. Nepovedený kousek, Pixar umí i líp. ()

rikitiki

Je to tradiční iniciační cesta dospívajícího kluka za dospělostí. S důvtipným důvodem i společníkem. Má dost vychytávek i originální a velice lidské zakončení. Jen bych chtěla trochu víc legrace a také, a to zejména, hezčí výtvarnou stránku. Tahle je tuctová.  SHRNUTÍ:  Svůj vzor si někdy ani neuvědomíš. A to v jakémkoli světě. ()

Ivoshek

Velmi, velmi povedený animák o jednom netradičním dobrodružném putování. Jako vždy u Pixaru se spoustou nápaditých věcí a povedeným vtípky pro dospělé i děti. ()

ARI50

Dělo, krásně provedené, něco jako dnešní doba dřív zábava dnes elektronika a mobily, super příběh skvěle provedené prostě pecka mezi pohádky. Kouzelný svět a chybějící otec bomba. ()

luka4615

Povedený a hravý animovaný snímek od Pixaru, který nám humor a napětí podává v krásném audiovizuálním kabátku. Onward se rovněž může pochlubit i působivě propracovaným světem v němž se celý příběh odehrává, pročež se tedy můžete kochat zajímavými detaily a odkazy. Samotný příběh je svižný s minimem hluchých míst, takže si na stopáži čítající 103 minut užijete pohádkový příběh, jehož morální přesah je krásně zapracován do světa sympatických elfů, jednorožců "suplujících" krysy a nápadité magie. Skvělá práce! „Long ago, the world was full of wonder. It was adventurous. It was exciting. And most of all, there was magic.“ ()

Handle

Měl jsem chuť na animák, u kterého od začátku do konce vypnu, a přesně to jsem dostal. Ano, možná chyběla větší invence a zapamatovatelnost, ale rozhodně to byla jinak fajn podívaná po všech směrech! :) ()

ScarPoul

Rozprávka, ktorá mohla mať potenciál a mohla ukázať niečo skutočne magické, ale vybrala sa líniou rodinnej drámy. V nej funguje všetko tak, ako má. Ale od určitého momentu tomu chýba napätie. A začne to byť trestuhodne predvídateľné. Áno je to napísané tak, že to všetko má hlavu a pätu, ale keď si spomeniem na Toy Story 4, ktoré prinieslo v zásade veľmi dospelý príbeh, toto mi príde ako krok späť. Zamrzí to o to viac, že celý ten svet mal omnoho väčší potenciál. Rozprávka, ktorá zapadne. A myslím si, že Pixar má už na svojom konte niekoľko takých. Pozerateľné ale to bolo aj Hľadá sa Dory a tiež ju už druhý krát hľadať ísť nemienim. ()

Lacike

Na tejto Pixarovke mi jednak nesedel ten fikčný svet využívajúci rôzne fantasy postavy a pravidlá, keďže fantasy žáner ma nebaví. Naviac si ale myslím, že je to podané strašne nudne. Dan Scanlon posral už pokračovanie mojej srdcovky Príšerky. Onward má na prvý pohľad všetko, čo by Pixarovka mala obsahovať, ale ako celok to príliš nefunguje. Dojímavé scény ma nedojali, komické nerozosmiali, postavy si ma nezískali a vlastne mi bolo úplne jedno jak sa to skončí. 4/10. ()

MoiJe

Nečakala som od toho veľa a ani začiatok ma veľmi nechytal, ale postupne sa mi to páčilo viac a viac a za záver vyložene palec hore. ()

JohnCZ

Nemůžu říct, že by se mi to nelíbilo. Krásná animace, sympatické postavy a atraktivně navržený svět připomínající Bright pro děcka, ale nemůžu si pomoct, působilo to na mě jen jako demo. Film frčí tak nějak na půl plynu. Dlouho trvá než se kluci skutečně dostanou na slibovanou výpravu a pak je to zase dost zkratkovité, tvůrci hodně vykrádají Indiana Jonese a nějaké vlastní nápady tam dost chybí. A pak přijde najednou konec, který je sice zajímavý tím, že není úplně klasickým happy endem, ale zároveň na mě nepůsobil úplně uspokojivě. Je to celé divně nedotažené. ()

Vxxx

Chris Pratt a Tom Holland se na tomhle filmu spolu asi pěkně vyblbli. Bylo slyšet, jak si to užívali. Na to jak se o Onward nikde moc nemluvilo a skoro bez všimnutí přišel film do kin, to pro mě bylo mlé překvapení. Krásná a vtipná animce, velice sympatické potvůrky a srdcervoucí příběh, který mě nejednou dohnal k slzám. 5* ()

ArsenalEagle

Po lehce opatrnějším začátku, zhruba od "O as Onwards!" se film rozjede v takovém tempu (a co je důležitější, nesleví, naopak přidá na obrátkách až do finishe), že jsem jen zíral, tlemil se a užíval si klasicky skvělej pixarák s jen tím nejlepším od Walta. Chemie mezi Prattem a Hollandem funguje fantasticky a vůbec celý příběh, emoce, vizuál a vtip je naprosto skvěle dávkován. ()

Jillen

Pohádka, která není úplně pro děti. Je to dost depresivní a sentimentální. Ostatně jako většina posledních pixarovek, s čímž mě trochu zlíbí. Nicméně, je to dospělé, hravé, skvěle animované a místy to připomene to nejlepší z Pána prstenů, nebo Harry Pottera. Ocenil bych však více chytrého vtipu, než tlak na city. Pixar má patent na sentiment, avšak všeho moc škodí. ()

Pierre

Pixar si zde opětovně udržuje svou pozici ve velmi dobré animaci, i animované podívané, kde nechybí emoce, a některé momenty dolehnou až k vašemu srdci (přepočítávání splněných věcí, přiznání  třetí vzpomínky na tátu...) Hnacím motorem filmu pro mě byl ale důraz na rodinné hodnoty, motiv touhy setkat se s tátou, a hezký vztah dvou bratrů, který jde určitě příkladem. Ale fantasy mě nebere, nechci působit zašpkle, ale v dnešní době je navíc přefantasyováno . Když si Pixar například v Příšerkách s.r.o vymyslel vlastní svět, měl svůj důvtip, a kouzlo. Tady jak se  začalo žvanit o magii, fénixu apod., tak mě jinak příjemný film přestával brát. . To je škoda pro mě. Škoda pro celé lidstvo je, že pokusy diváka rozesmát zmenšenými elfy byly od tak věhlasného studia jako je Pixar nedůstojné. ()

Alementina

Nebýt Hollanda, tak se k tomuhle kousku asi nedostanu a zase o tolik bych nepřišla. Hezký to je, jen si mám pocit, že mi uplne neni jasna cilovka, ze je to moc predvidatelny, malo vtipny, tlačicí na pilo a vlasnte ničim vyjimečný mezi všemi těmi roztomilými animáky. ()

Chris Pratt je Garfield

02.01.2021

Frčíme v kinech zaostává

Frčíme v kinech zaostává

09.03.2020

Ještě před víkendem panovala jistá obava ohledně toho, jakým způsobem si povede nejnovější pixarovka Frčíme ve chvíli, kdy světová panika z koronaviru víceméně vrcholí. I napříč pár děsivým odhadům… (více)