Benedict Cumberbatch ztvárňuje hlavní roli v tomto aktuálním a palčivém dramatu ze zákulisí kampaně referenda o brexitu. Film sleduje tuto kampaň z pohledu nepříliš známých stratégů z obou táborů – jak příznivců, tak i odpůrců unijního odcházení. Zatímco se jedna strana snaží získat navrch nad druhou, paktují se s politiky, kteří se snaží protlačit na výsluní, a kontroverzními sponzory. V době, kdy se do popředí zpravodajského zájmu dostávají odhalení o zneužívání osobních dat i škodlivém vlivu tzv. "fake news" a mikrocílené reklamy na sociálních médiích, snímek "Brexit" zkoumá, jak moderní techniky kampaní řízených daty přispěly k jednomu z nejméně očekávaných, nanejvýš napjatých a také nejkontroverznějších rozhodnutí v moderní politické historii. (HBO Europe)

mfanta

70% - O Brexitu (míněna skutečná událost) jsem toho docela dost přečetl. Film jsem si díky tomu náramně užil, protože spoustu postav v něm jsem poznával a přišly mi verně vystižené. Benedict Cumberbatch v hlavní roli výborně hraje sociopatického technokrata majícího na výsledku hlasování velký podíl díky novému, "modernímu" stylu předvolební kampaně zneužívající sociální sítě a data z nich shromážděná. Po hlasování se postupně odkryla špína tohoto postupu. Film popisuje události poměrně věrně, nijak je nedramatizuje a tím nahání asi největší strach. ()

hujerita

Paráda. Sakramentsky ukecané, ale hlavne pravdivé. Benedict hrá, ako zvyčajne super a jeho výkon len pozdvihol film na vyšší level. Paráda na druhú. ()

Jindra_S

Při sledování a hodnocení filmu bude záviset, ke které straně se přikláníte, zda máte EU rádi nebo ne. Pokud jste euroskeptik, uvidíte vítězné tažení hrdiny s jasnou vizí a cílem. Pokud jste na druhé straně barikády, vidíte zneužití osobních dat pro potřeby voleb. Nicméně film nabízí další otázky (nebo zrcadlo :-) ) - politický systém, který je v této chvíli praktikován v EU má své chyby, které vyplývají na povrch - lidé se cítí zapoměni, bez vlivu. Politici naslibují kopu dobra a pak na x let do voleb zapomenou. Bohužel referendum, kde se jim konečně musí naslouchat, strašně rozděluje - my vs oni, černá vs bílá, Losna vs Mažňák... A po volbách, kdy by se prach měl usadit se tak bohužel neděje (Losna není můj Velký Vont ...) a to taky není dobře. ()

raininface

No to teda čumím, že tak velká část Anglánů fakt v roce 2016 věřila takovým kravinám jako je například přijetí Turecka do EU a následný přesun veškerého tureckého obyvatelstva do Velké Británie. Myslel jsem si, že jsou přece jen trochu inteligentnější než třeba naše populace. Ale zřejmě tam je taky převaha idiotů jako u nás. Jinak je film docela názornou ukázkou toho, kdo a proč prosazuje referenda a jakým způsobem pak probíhá kampaň. ()

hmyzovrah

Nemám sebemenší zájem se dívat na tento film. Jen napíšu tohle: každej človek by chtěl upravit svět podle svého a ti co se dostanou k moci, ho začnou upravovat. Politici jsou vetšinou jen nastrčené figurky na odstřel. Já jsem realista a nevěřím nikomu. Nevěřím lidem co propagovali brexit a nevěřím lidem co propagují EU. Je to špína vs špína, to ostatně lidé jsou.. ()

simple_Jurko

Kto má rád husté názvy z ktorých väčšinu nerozumie, svižný dej, menenie historie, hl. postavu Cumberbatch a do toho klasickú hudbu ako ja, tak si tento film výborne užije. A plus to je reálna stále prebiehajúca udalosť. Výborne. Film je pojíma dosť veľkú tému, takže si možno sem tam vrátite späť že čo tam vlastne pobedali. Odporúčam pozrieť určite. ()

MatyasK1

Skvělý důkaz toho, že když chcete udělat film o politice nemusí se tak stát další nezajímavou parodií, ba naopak může vzniknout geniální drama. ()

tehol

nejak jsem vubec nepobral to s tim noisem.. ale jinak ok, teda vic nez ok. i kdyz mi prijde, ze se z nej dela az moc velke zvire, ktere dokaze vyhrat cokoli. pritom v takovychto situacich imo vzdy rozhoduje dost stesti/smula. ◘◘◘◘◘ highlight je hadajici se focus group. ()

snas

Film možná perfektní není. Ale v kontextu toho, co nám v čr vládne za veksláky, toho jak se dostali k moci a jak se u ní drží, je to myslím jeden z nejzásadnějších filmů posledních let. ()

Marcel25

Dramatický a niečím zvláštne bizarný bol/je Brexit už sám o sebe, aj pre to som od filmu na túto problematiku neočakával veľa, avšak film ma prekvapil. S danou témou sa vysporiadal najlepšie ako dokázal, zhrnul podstatnú problematiku brexitu, ba dokonca nešiel len po politike, ale stihol zasiahnuť aj pomerne osobnú stránku, ktorú táto téma vyvolala. Cumberbatch bol už klasicky výborný. ()

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024