Monster Hunter

• Německo Monster Hunter (více)

Za hranicemi našeho světa se nachází jiná dimenze, kde vládnou krutá a nebezpečná monstra. Když do tohoto neznámého a nepřátelského prostředí zavleče písečná bouře poručici Artemis (Milla Jovovich) a její elitní jednotku, začíná boj o holý život. V zoufalé snaze vrátit se domů skupina spojí síly s tajemným lovcem (Tony Jaa), jehož schopnosti a zkušenosti jsou pro přežití v nehostinné zemi nepostradatelné. Tým bojovníků musí odrážet nesčetné útoky zákeřných příšer a připravit se na konečné zúčtování... (HBO Europe)

Anderton

Monster- Robinson Crusoe- Hunter je poctivé osemdesiatkové béčko, ktoré sa sem dostalo vďaka pôsobeniu temnej veže z paralelného sveta a cestou sa zabalilo do digitálnych trikov. Neviem, čo je hra zač, ale asi všetky vykrádačky treba pripísať na jej vrub. Mila a Tony bojujú proti monštrám čisto v Legolasovskom štýle vo svete Pitch Black, aby sa dostali cez Pandoru až do Mordoru. No a keďže sa musí niečo odohrávať aj v našom svete, tak si na záver spomenieme aj na Kráľovstvo ohňa. Nebyť tej ultradementnej mačky, táto trojka z piatich by bola myslená relatívne pozitívne. ()

silentname

Po "finálnom Resident Evil fiasku" som začal vyzdvihovať názor, že by sa mali nájsť nejakí kompetentní ľudia a držať od kamery Paula W.S. Andersona čo najďalej. Lebo natočil jeden z najhorších filmov, čo som mal kedy možnosť vidieť. Takže čo prináša vo svojom novom videohernom projekte "Monster Hunter"? Popravde, toto je síce v realite zlý film, ale je minimálne celkom zábavný. Tentokrát ma Anderson svojimi schopnosťami nefrustroval do miery, že by som ho nechal upáliť. Namiesto toho nám servíruje svoj klasický digi bordel podľa videohier so svojou manželkou "ultimátnou akčnou hrdinkou planéty Zem" Milou Jovovich. No tento film má pár aspektov, ktoré ho zdvihajú. V prvom rade Jovovich mi tu neprišla otravná ako v niektorých jej posledných projektoch. Dokonca v úvodných častiach keď sa bude brániť proti nočným pavúkom mala v očiach aj nejaké reálne emócie a strach. A už len to z nej robí lepšiu hrdinku ako bola perfektná a nezastaviteľná Alice. Dizajny monstier sú celkom dobré a súboje majú aj nejakú tú úroveň. Síce je tu samozrejme kopec prestrihov, no minimálne ma to bavilo sledova a necítil som napínanie v žalúdku. Spôsoby boja s monstrami sú celkom zaujímavé a keď naša ústredná dvojica konečne spojí sily, film začne byť aj celkom zaujímavý. O ostatných postavách toho moc nevieme a nejako asi ani nepotrebujeme. Ale keď si čata spolu spieva ich skladbu, tak tam niečo je. Efekty sú celkom obstojné. Vyzerá to lepšie ako jeho posledné filmy. Uznávam. No strih je stále rovnako šialený a vďaka tomu akčné scénky nemajú moc charakter, vieme ako dopadnú všetci ostatní vojaci vo filme a záver samozrejme indikuje pokračovanie, ktoré bude asi oveľa veľkolepejšie než naposledy. Možno by si film zaslúžil reálne ísť o nejaký stupeň nižšie. Pretože nemôžem o tomto povedať, že ide o kvalitný zážitok a ani priemerný. Ale nakoľko som sa bavil a nakoľko Anderson v mojich očiach po poslednom fiasku išiel jednoznačne vpred, tak mu dám o jeden bod viac, ako by som možno dal normálne. Každopádne odporúčam len fanúšikom Andersona a podobných digitálnych akčných kúskov. Tí si to užijú. Hodnotenie: C ()

Arsenal83 odpad!

Vidieť namachrovaných amerických vojakov to hneď pridá na pokoji v duši najmä nášmu ministrovi obrany, lenže keď Milla spieva armádne pesničky, tak to píli uši, až to bolí. Tú by Habera poslal po prvom tóne domov. Ale inak čo to vlastne bolo za jednotku? V podstate tam boli zastúpené všetko – Číňan, muž černoch, žena černoška, žena Ukrajinka, biely muž v počte jeden kus, Hispánec, potom Indián či Eskimák asi sám nevedel koho hrá, no proste všetko. Nuž neviem, ako pozerám tak pozerám, ale štatisticky mi to podľa americkej populácie vychádza trocha inak. Inak film hodný Andersona, otrasné neprehľadné zábery a rýchle strihy, takže aj keď ste fanúšikom vojnového žánru na úrovni počítačovej hry, tak nebudete mať v niektorých situáciách ani potuchy, čo sa deje. ()

nash.

Čekal jsem zábavně nenáročnou béčkovou akční řežbu. Tolik monster, tolik draků, tolik drsné Milly Jovovich… a přitom taková nebetyčná nuda. To jsem opravdu nečekal. A k tomu Ron Perlman, který sem nejspíš zabloudil z placu The Cats. ()

Ratemus

Tyhle blbůstky typu Godzilla, Pacifik Rim apod mám rád, o příběh nejde, ten je podružný, jde jen o tupou řežbu s obřími monstry, dokonce i postavy mohou být ploché a odpustíte jim to, jelikož o ně přeci nejde. za mě skvělá blbost plnící svůj účel, akce fajn devadesátková a zábavy taky dostatek, tak co víc bych mohl chtít.... povedené béčko ()

Chrustyn

Přestože má film vše co mi u Paul W.S. Andersona vadí (hlavně ve všech Resident Evilech od 4 dílů) zde mi to ze záhadného důvodu sedlo. Opět je to hodně volná adaptace konzolové/PC série, která má se svou předlohou pramálo společného (našel jsem monstra a kočičí kuchaře) zvlášť co se týká použitého prostředí pouště (hra má rozmanité exteriéry od hustých pralesů, po všemožné hory) ale tentokrát mi to nevadilo. Milla je jako vždy hrozná, Tony pouze skáče a střílí z luku, ale film má parádní tempo, překvapivě povedenou vizuální stránku a pokud se tomu divák přizpůsobí, vypne mozek a přežije herce a jejich dialogy, nic mu nebrání se u filmu pobavit podobně jako u jiných tupých blockbusterů. Po druhém shlédnutí na UHD přidávám hvězdu navíc. Monster Hunter je větší blockuster, než by se mohlo zdát a vychytat pár otravných chyb a mohla to být velká paráda. P.S. z filmových Resident Evilu se mi líbí jen první díl ()

korbitch22

Celý život se béčkového Andersona zastávám a pořád si říkám, kdy se tenhle kdysi bez pochyby nadějný režisér krvavých béček stal režisérem videoklipů bez děje. Když si vzpomenu jak příšerně dojebal AvP a Resident Evil, chtěl bych ho umlátit lopatou. Na druhou stránku mě třeba úplně v pohodě bavil svými třemi mušketýry a lahůdkové Pompeje jsem si dokonce vychutnal. Jako by ztrácel svůj vlastní styl a točil slušně jen když má náladu. Když posere čtvrtý a pátý díl Residentu příšernými zpomalovačkami, vyšperkuje šestku dobrým scénářem a vizuální stránkou, aby mu to pro změnu dojebal White naprosto kreténským rychlo střihem, ze kterého by dostal epileptický záchvat i asistenční pes. Monster Hunter nemá sebemenší děj ani scénář. Anderson který uměl za malý peníz vykouzlit skvělé efekty si evidentně nechal všechny své peníze na finální souboj s drakem který je perfektní, svižný a vizuálně podmanivý. Ale všechno předtím je digitální humus jak od SyFy. Začátek vypadá jako porno Piráti s Janine Lindemulder a Tommym Gunnem, to jsem nevěřil vlastním očím. Stejně tak škorpióni i jejich hnízda. Chvilku jsem si myslel, jestli nesleduju nějakou ukradenou verzi ze střižny, která ještě nemá hotové CGI. Takhle hnusný to je. Proto je posledních dvacet minut jak z jinýho filmu. Nicméně scénář respektive asi tak 30 vět co ve filmu padne je monumentálně debilních, Tony Jaa stále hraje jako retardované miminko a pokud nevíte co se stalo se zaostalým neandrtálským chlapcem z Šíleného Maxe 2, tak se z něj stal Ron Perlman. Ultra debilní píčovina s příšernými efekty, kterou zachraňuje poledních 20 minut jak našroubovaných z jiného filmu. Aspoň že ta Milla vypadá pořád dobře a její souboje s Tonym vypadají skvěle a výjimečně mají i slušný střih. Že se ale Anderson definitivně degradoval na člověka co utopil svůj režijní talent v céčkové žumpě je smutné. 30%. Jeho nejhorší film. ()

Marze

Bezmyslenkovita serie akci se zvlastnimi efekty slepenymi dohromady nejtensim lepidlem dialogu a zapletky a to je to, co vetsina divaku vyzaduje. Krasna zabijecka a samozrejme loveni monstra.Proste takovy sladce hloupy akcni film. ()

rollman1

V době, kdy jsou kina mrtvá můžeme být rádi za každý větší film. Monster Hunter je jeden z nich a osobně si myslím, že právě situace v kinech ho zachránila od totálního finančního fiaska. Narovinu si řekněme, že příběh, postavy ani sofistikovanost v tomhle nehledejte. Film začíná relativně dobře a jede na plný plyn skoro první čtvrtinu s non-stop akcí. Postavami se film absolutně nezaobírá a tak jen skáče od akce do jiné akce, kde se loví CGI monstra, která nevypadají úplně špatně. Nejvíc na filmu zamrzí to, že svět, ve kterém se odehrává má celkem velké lore, ale to asi Paula nezajímalo a tak se ani nesnažil kolem toho vystavit nějaký příběh nebo aspoň pětiminutovou vysvětlivku o historii daného světa. Milla je překvapivě fajn, ale je to její klasický standart. Tony Jaa je v pohodě, ale když už se mlátí, zase mu podráží nohy střihač, klerý mi málem přivodil epilepsii. Zbytek rádoby charakterů se jen objeví bez hlubšího významu, takže jsou vlastně zbyteční. Suma sumárum, jako oddechovka je to relativně fajn, ale musíte opravdu vypnout všechny mozkové buňky a vlastně všechny buňky v těle. Anderson očividně zprznil další herní klenot a konec, který odkazuje na to, že by snad v budoucnu mohla přijít dvojka, je vyloženě k smíchů a ještě k tomu je natočen nejhůře jak jde (Vzpomeňte si na konec Mortal Kombat). Jelikož však ale velké filmy moc nevychází, nemám problém trošku nadhodnotit a pochválit třeba samotná monstra nebo poslední fight s armádou. Je to ale opravdu průměr se vším všudy. ()

Stanislaus

Monster Hunter nabízí z audiovizuálního hlediska ucházející podívanou s pěknými exteriéry a vesměs dobrým a nápaditým vzhledem monster, scenáristicky už to ale taková hitparáda není, což se však dalo s ohledem na režiséra tak nějak i čekat. Hru jsem nikdy nehrál, takže nemohu posoudit, do jaké míry se drží film originálu, avšak dějově mi to přišlo jako slepenec z jiných příběhů - Chvění, Cesta do středu Země, Pravěk útočí (popř. light verze Jurského parku), Riddick, King Kong / 300 (chudáci "ankylosauři") a určitě by se našly další kousky. Postava "kočky" šla naprosto mimo moje chápání, ale budiž. Na jedno zhlédnutí s mozkem v poloze takřka "out of order" je Monster Hunter ideální a nenáročnou volbou na večer. Asi tak! ()

honajz

V raných dobách videoher - třeba na IQ 151 - jste z pixelového vrtulníčku shazovali kostičky na kostičkové město a postupně je ničili. Nebo potom přišlo něco víc luxusnějšího, jedna velká kulatá hlava s pusou požírala kuličky a musela projít labyrintem, než ji sežerou jiné hlavičky. Z toho by taky šla udělat extrovní filmová podívaná, no ne? V prvním případě by The Rock zachraňoval lidi z města, ve druhém by se skupina dobrodruhů vydala cestou labyrintu, aby ji nezahlédli strážci, a na konci by vstoupili, považte, do druhého levelu! No a pak je tu třeba hra, kde mlátíte monstra, mladší synek to hraje na mobilu docela často, musí sbírat body zkušenosti a pak se postavit nějakým monstrům a doufat, že má dost bodů na jejich zničení. Někoho napadlo k tou přimíchat trochu omáčky ve stylu mraku a věže, přes které se naše světy prolínají - a hurá, filmová řežba může začít. Určitě nebude nikdo považovat za spoiler, že všichni vojáci včetně chlapsýkch drsoňů zhebnou, jen jejich velitelka veškeré řezné a bodné rány, pády z výšek, rány do hlavy atd. přežije a se stále vycíděnými zuby se usměje (nebo zamračí, podle toho, kdo je poblíž) a jde bojovat dál. Docela by mne spíš zajímal svět kolem prastaré civilizace a věže, ale v tom se nijaké odpovědi nedočkáme. Prostě tu žijí screamers pod pískem pouště, vetřelci ve skalách, a věž hlídá pěkně zlý drak, který chrlí oheň a rve tanky nehty na pařátech. Musím ale uznat, že triky jsou na skvostné úrovni, sem tam se dokonce objeví cosi jako vtip a že některé souboje nejsou až tak bezduše natočené. Takže zkouknout se to dá bez újmy, tady dovnitř, tudy ven, zítra si na nic z filmu nevzpomenete. ()

SOLOM.

Resident Evil jsem si coby herní sérii opravdu oblíbil, filmová mě už zas tolik neokouzlila, ale to neznamená, že by se mi nelíbila. Paul W.S. Anderson i Milla Jovovich dokázali v některých dílech potěšit mé choutky a tak jsem jim samozřejmě chtěl dát šanci i tentokrát. Je pravda, že herní sérii Monster Hunter jsem nikdy nehrál ani jí neznám, takže nemůžu soudit, do jaké míry se jim to povedlo, ale samotný film mě nějak závratně neokouzlil. To můžu říct hned narovinu. Přece jenom jsem čekal něco jiného, než se mi nakonec dostalo a zřejmě ani nedokážu spočítat, kolikrát jsem u jeho sledování vyprskl smíchy nad jeho trapností či si jen klepal na čelo nad jeho stupiditou. A to mám podobně laděné kousky celkem v oblibě.    Tohle akční fantasy si mě tedy moc nezískalo. Proč? Příběh samotný byl plochý jak hrudník samotného režiséra a jeho stará na tom nebyla o moc lépe. Nesmrtelná Artemis přežila vše možné i nemožné a stala se přesně tím tipem hrdinky, které zrovna moc nemusím, protože jim nevěřím jejich „žití“. Během první půlhodiny je její jednotka rozmetána na sračky nejen písečným tvorem s rohy (Diablos), ale i škorpioními polo-vetřelci (Nerscyllas) a já si říkal, no tak to bude pěkný vopruz sledovat jenom zestárlou Millu, které neslezla rtěnka z úsměvu během celého filmu. Naštěstí se na scéně zjeví lovec Tony Jaa a jejich vzájemné škádlení přeroste v celku sehranou dvojku. Jejich boj s monstry se mi líbil i díky zbraním – paradoxně tam kde byl totálně na hovno těžký kulomet, granáty, raketomet, kulky ze samopalů a pistolí, tam v pohodě obstál zápalný/výbušný šíp, pár starých mačet a dýk. No vždyť říkám, že jsem se nasmál téměř celý film.    Jediné co mě opravdu vykolejilo, byl Ron Perlman v paruce. Vypadal jak vysloužilá bukvice a je to jedna z nejhorších rolí, ve které jsem ho kdy viděl hrát. To už ten Kocour Mikeš v kuchařských hadrech byl mnohem lepší (mimochodem, nenechte si ujít jeho scénu během závěrečných titulek). Ten létající drak už tu byl spíš dost přes čáru, ale chápu, že potřebovali ještě poslední finální bossfight. Prostě taková pohádka pro dospělé, která měla dle mého rozhodně navíc. Bohužel se nechal Anderson dost unést a celému světu ukázal své slabiny. Dobré filmy přestal točit už dávno, teď poslední roky je z něj jen hodně průměrný režisér, který má štěstí, že vždycky dostane dost velký rozpočet…40% ()

ARI50

No sice jenom 5 potvor a ta poslední jen na vteřinu, tak to bylo úžasné. Je těžké narvat do filmu víc věcí. Tohle by se hodilo jako seriál, ale doufám že se dočkáme pokračování. Herci skvělý, příběh rychlí ale skvělý. Hudba v pohodě, pár drobností bych tam našel ale skvělá bitva, já si myslím te se to hodně podařilo. Příběh se měl mnohem více rozebrat což je škoda, ale nevadí tyhle potvory se mi prostě líbily. ()

JASON_X

Prý je to film podle PC hry, což by vysvětlovalo onu poněkud podivnou (chudou) dějovou strukturu. Mně se to (jak vidím na rozdíl od naprosté většiny zdejšího diváctva) mocinky líbilo, kýčovitá a infantilní fantasy jedna báseň, po náročném dnu s motorovkou skvělý relax. Celkově hodně pěkný (líbivý) vizuál, nádherné exteriéry (Spitzkoppe v Německé jihozápadní Africe), akce od 1.minuty, naprosto nulová psychologizace postav, natož obtěžování diváka nějakými jejich osobními životy, žádné flashbacky s "ajlavjú dédy" a podobným patetickým hnojem, alébrž většinu času jen křížová palba po přerostlých nestvůrách, kúl. A nestvůry vskutku vzbuzují respekt, obří světloplaší pavouci nebo veleobří mravkolev nemají chybu. Budu se zvědavě těšit na dvojku. Jinak nejhorší okamžik filmu je ten, ve kterém ze sebe Miloš Jovović po úniku z pavoučích katakomb začne spontánně strhávat vojenskou kombinézu a já se vyděsil, že bude třeba pokračovat dál... brrr! Naštěstí nátělník si pak už nechal. ()

Morholt

Milla už zabila všechny zombíky a jinou příbuznou havěť a tak se vydala do jiné dimenze, aby si to rozdala s monstry. Nic víc Anderson neavizoval a také si na nic víc nehraje. Je to sice trochu dlouhé, uvítal bych nějaké to gore a animátoři možná mohli zapojit trochu víc fantazie a nabídnout víc méně významných potvor, ale i tak se bylo na co dívat. Písečné monstrum bylo slušné, pavouci křížení s pěchotními brouky ušli a dráček byl dokonce luxusní. Akce je solidní a finále, byť byl jeho konec předvídatelný takřka do nejmenšího detailu, mělo něco do sebe. O hercích to tady samozřejmě příliš není, ale i tak splnili všichni to, co od nich člověk čeká. Za mě spokojenost. 70% ()

Lacike

Taká digitálna vesmírna variácia na Tremors s prerastenými príšerami, ktoré sa schovávajú v piesku. Film mi pripadá cielený na ázijské publikum, pretože obsahuje neduhy ázijských produkcií. Maximum trikov prinajlepšom priemernej kvality. Nulové budovanie charakterov alebo atmosféry. Aspoňže tentokrát ich vďaka obsadeniu dokážete rozlíšiť. Millu, Tonyho a Rona si fakt nepomýlite. Ale žeby vám na niekom z nich záležalo sa nedá povedať. Aj keď je akcie dostatok, tak je totálne sterilná a neraz nepríjemne rýchlo zostrihaná. Miestami som fakt netušil, čo sa práve deje. A nebol som sám. Výsledok je typický Andersonov chaotický digibordel aký točí posledné roky. Kľudne by sa to mohlo volať Resident Evil 783. Veď ešte aj Milla tam zase otravuje. P.S: Neviem čo to mal Ron na hlave, ale fakt si to žilo svojím vlastným životom. 2/10. ()

corpsy

Prečo sa nebaviť, pri takto béčkových spektákloch v áčkovom móde? Veď tu nejde o umenie, ale o to, ako sa vedia aj v druhej rozpočtovej lige ( aj keď pred takými 25 - 30 rokmi by náklady tohoto filmu predstavovali obrovskú investíciu ) vyblázniť machri na CGI a ako sa vie režisér a scenárista Paul W.S. Anderson držať na stále rovnakej, vždy odpustenej režijnej (ne)invencii. Jeho umeleckým vrcholom stále ostáva jeden nemenovaný sci-fi horor ( pre mňa predstavujúci už pomaly klenot žánru ), ale Pali stále má na to, aby prišiel aspoň s ako tak stráviteľným filmom. Nie som hráč, čiže neporovnávam s predlohou. ()

PauloZ

Větší capovina než jsem čekal. Takový odvar Pacific Rimu o třídu ujetější, což by vůbec nevadilo, alo o dvě třídy filmařsky slabší už zabolí. Finálový fajt s dráčkem mráčkem je ale chuťovka, kam se očividně narvala velká čás rozpočtu. No a nad otevřeným koncem zůstává pak rozum stát i když by poténcionální dvojka s kocourem mohla jít do parádního absurdna...."Come on ugly" :-D ()

Astaroth12

Film nadupaný akciou. Popravde o nič iné v tomto filme ani nejde. Millu, už asi unavili nekončiace boje zo zombie nákazou a tak sa zamerala na iné, veľkolepejšie monštrá. Ale sama by to tentoraz asi nedala, preto sa spojila z kaskadérom Tonym Jaajom z Ong-Bak a Ronom Perlmanom z Honby na čarodejnice. A s nimi dvoma to pekne odsýpalo, čo zas nie je až taká zaujímavosť, keď sú v takom kolosálne trikovom svete. Keď je akcia všetko je ok, triky brilantné a monštra jedno veľkolepejšie ako druhé. Problém nastáva vtedy, keď sú kludné sceny. Práve tam dochádza k trápnejším momentom. Stačí spomenúť scénu s čokoládou alebo hudobné číslo vojakov po vstupe do inej dimenzie. Chcel to režiser i trocha odľahčiť, ale moc to teda nevyšlo. Film čerpá inspiráciu z veľmi veľa iných filmov. Môžem spomenúť napr. Vesmírna pechota, votrelec, pán prsteňov a kopec ďalších filmov. Scéna kde zboku jedného vojaka vychádzajú pavúci a začnú sa nim kŕmiť mi bola veľmi známa. Stále som nad ňou rozmýšľal, kdeže som ju ja videl. Netrvalo dlho a prišiel som na to, že tu istú alebo veľmi podobnú scénu som videl v hmle. Tak Anderson si z originality veľkú hlavu nerobí a ani z logiky. Však ide len o jedno a to mu vychádza, ale mne to nestačilo, A keď zostal otvorený koniec, tak samozrejme príde dvojka, ktorá pochybujem, že dopadne lepšie ako originál. Ale samozrejme si ju budem chcieť pozrieť, Slabé 3*. ()

Wonder Woman 1984 se v kinech nedaří

Wonder Woman 1984 se v kinech nedaří

20.12.2020

Přestože se pokračování Wonder Woman tentokrát zasazené do roku 1984 dočkalo vlny pozitivních reakcí jak z řad diváků, tak i zámořských kritiků, první víkend v kinech se slavné hrdince od DC úplně… (více)

Monster Hunter v čínských kinech neudeří

Monster Hunter v čínských kinech neudeří

06.12.2020

Žádná jiná země na světě momentálně nedisponuje tolika otevřenými kiny, jako právě Čína. Přidejte fakt, že snímek Monster Hunter, filmová adaptace známé herní série, vyloženě cílí na asijský trh, a… (více)