• Československo

• Austrálie

• Kanada

• Nový Zéland

Akční / Fantasy / Dobrodružný

USA / Velká Británie, 1986, 111 min (Director's cut: 116 min)

Na celém filmu je zajímavá hlavně ta myšlenka nesmrtelnosti. Představa že odteď jsem nesmrtelnej by mě zase až tak nepotěšila. Co bych jako dělal ? Četl tři sta let Mladou frontu ?? Dožil se konce všech telenovel který se v současně době vysílají v TV ? Ono i ta láska, že jo, se zamiluji do holky a za pár let s ní bude babička, tak přejdu na mámu a pak na dceru a pak na vnučku a to jako mám celý staletí šukat s jednou rodinou ? Takže to snímaní hlav v tomhle filmu mělo svůj smysl. Možná v historii by byla větší prdel, třeba dát facku Hitlerovi a přežít to, to by byla sladká pracovní činnost a jdeme do roku 1620 na Bílou horu, tam bych jako nesmrtelnej zcela změnil běh dějin, setkal bych za svého života s Cimrmanem i z Billem Gatesem, to už by byly jiný lahůdky, ale ať je to s tou nesmrtelností jak chce, několik lahůdek mě čekalo i v tomhle filmu. Efektně natočený šermování, slušně začleněný romantický prvek, charismatický Lambert, okouzlující Connery a především hudební pusinka od skupiny Quenn - Who wants to live forever.(19.1.2008)

Pre nemilovníka fantasy znamená "Highlander" snáď najmilšie fantasy. O tom pokoj, že to pokrýva b-čkový pancier, ktorý nepriechodne chráni jasnú klišovitosť, jednoduchosť a (polo)amatérskosť. Práve ono priznané trio (pre niekoho sa zdajúcej) nedostatočnosti sa mi javí ako to pravé orechové v rámci oslavy nostalgických návratov a (polo)"trashových" klasík-to čo nadšenca na tvári rozjarí a na duši príjemne pohladí. Z dnešného pohľadu mi mierne vadí iba natiahnutá minutáž, ktorá (hlavne v závere) tak trochu kazí ceľkový dojem. Inak sa jedná o špásovné "pokrútenie" mýtu nesmrteľnosti v ktorom exceluje mlaďas Lambert ako "pán hromu", pohodár Connery čo by "skúsený mentor" a psycháč Brown a.k.a. "sleazy motherfucker". Zápletka=mazec, ale netreba to prilíš rozpitvávať, stačí sa držať hesla: "don't lose your head" a verím, že spokojnosť sa-najmä u niekdajších "VHSkárov" či zhýčkaných fajnšmekrov-dostaví. A zopakujem Vám vychytený kancelársky hlod z rokov osemdesiatych: rezolútna expertka na metalurgiu sa po príchode do útrob chladnej kancelárie a usadnutiu pred gigantickú 486tku pýta plachého novinára/kamaráta: "ty nekúriš?" On odpovedá: "nie, kvôli počítačom, nie…" :-)(30.8.2011)

"Lepší shořet než vyhasnout!" Zápletka je dobrá (navíc originální), provedení o něco slabší, ale i tak je "Highlander" nezapomenutelnou sci-fi klasikou, na kterou se vždy ráda podívám. Connorova pouť věky je přinejmenším působivá, atypický hudební doprovod (ano, mluvím o Queenech) utkví v paměti a "nesmrtelný" Christopher Lambert ohánějící se mečem je zkrátka neodolatelný...:-)) P.S.: Také jste si všimli té podobnosti mezí ním a Thomasem Janem?:-)(3.8.2011)

Chápu, proč se tohle stalo klasikou, ale bohužel taky musím napsat, že tento film měl navíc a trochu mě i zklamal. Především si myslím, že Mulcahy nebyla správná volba pro režii, protože mi přišlo, jako by u některých scén přebral svou dávku drog, protože se do filmu absolutně nehodily (hlavně scény na začátku). Naproti tomu scény ze Skotska (nemůžu uvěřit, že tam za dva týdny začnu studovat… :-)) byly úchvatné - aby taky ne, ta příroda je sama o sobě překrásná, ale přidejte k tomu jednu z nejdokonalejších písní všech dob "Who Wants to Live Forever" od skupiny Queen a dostanete opravdu božskou scénu. K tomu role Seana Conneryho a máte zaděláno na trhák končících osmdesátek. A 80 % tomuto filmu taky dám, ale musím to znovu zopakovat - tohle je skvělá látka, která dostala špatného režiséra. Kdyby někdy někdo uvažoval o remaku, který by točil třeba Spielberg či jiný podobný velikán, vůbec bych se nezlobil.(8.8.2011)

PŘIŠLI Z ÚSVITŮ VĚKŮ. TIŠE PROCHÁZEJÍ STALETÍMI. ŽIJÍ SPOUSTU ŽIVOTŮ. UTKÁVAJÍ SE NA ŽIVOT A NA SMRT. ABY PŘEŽILI. NIKDO NETUŠIL, ŽE JSOU MEZI NÁMI..... a do toho nesmrtelní QUEEN ! ZŮSTAT MŮŽE JEN JEDEN ! Tak tohle mě několik let spolehlivě dostávalo. Pirátská videokazeta běžela velice často, protože tenhle film byl v tý době bomba. Ještě teď dokážu za herce ,,mluvit". Proto mé srdéčko zaplesalo, když po letech došlo na vydání tohoto ,,mého" pokladu na dvd a dokonce v dts! Znovu zhlédnout proslulý souboj v Bostonu! ZAŽÍT ČAS STŘETNUTÍ!!! Ale bohužel ...časy se mění. Zvuk je zklamáním a film stárne. Obstáli pouze ti Queen. A proto hlavně z nostalgie...., ZASE NĚKDY PŘÍŠTĚ MacLeode!!!(25.1.2006)

• - Christopher Lambert se de facto angličtinu teprve učil, když přijal roli. Jeho jediná předchozí role v anglicky mluvícím filmu byla v Tarzanovi, kde však pronesl jen několik slov. (-bad-mad-wolf-)

• - Většina záporných hrdinů, se kterými Connor MacLeod (Christopher Lambert) bojoval v tomto i dalších dílech série, má jméno začínající písmenem K. V prvním filmu to byl Kurgan (Clancy Brown), v pokračování Katana (Michael Ironside), ve třetím díle Kane (Mario Van Peebles) a ve čtvrtém Kell (Bruce Payne). (tyzmrde)

• - Všechny scény se Seanam Connerym byly kvůli vytíženosti protagonisty natočeny během jediného týdne. (Terva)