• Československo

• Austrálie

• Kanada

• Nový Zéland

Akční / Fantasy / Dobrodružný

USA / Velká Británie, 1986, 111 min (Director's cut: 116 min)

• Slasher

Z nostalgie nechutně přehodnocená fantasy/akční sračka, která dříve zřejmě zabodovala svojí "temnotou, mystičnem, mocnými charaktery, výtečnými triky" a nehodící se hudbou Queen. Hlavním hrdinou je nesmrtelný horal, který mečoval už kdysi dávno ve Skotsku 16. století a mečuje dodnes… akorát že v New Yorku, kde zrovna nadešel čas finálního střetnutí. Nechtěná béčková demence by se snad ještě dala snést, ale definitivně to pohřbívá hrozný herecký projev nezajímavého Lamberta. Trochu charisma má alespoň záporák a ostudu si nedělá Sean Connery, ale tím ty plusy (respektive nemínusy) končí. HIGHLANDER - stupidní blbost, která mohla fungovat možná tak v hanebně nevkusných osmdesátkách, ale dneska jsem se jí akorát tak vysmál. Vynikající? Krásný? Nadčasový? Klasika? HOVNO!!! [HD](15.12.2010)

• salahadin

Přehodnoceno. Amatérská režie, přehrávající herci, strašné natahování děje, souboje na ochotnické úrovni, meče mi přijdou, jako by je vyráběla dánská firma Lego, hm hm. Z kladů zbyl akorát Connery a příroda připomínající Braveheart. A občas atmosféra. Jisté kouzlo Highlander má, ale k jeho objevení bych potřeboval nějakou účinnou kouzelnou formuli, hůlku od Ollivandera, nebo echt lomcovák.(8.11.2010)

PŘIŠLI Z ÚSVITŮ VĚKŮ. TIŠE PROCHÁZEJÍ STALETÍMI. ŽIJÍ SPOUSTU ŽIVOTŮ. UTKÁVAJÍ SE NA ŽIVOT A NA SMRT. ABY PŘEŽILI. NIKDO NETUŠIL, ŽE JSOU MEZI NÁMI..... a do toho nesmrtelní QUEEN ! ZŮSTAT MŮŽE JEN JEDEN ! Tak tohle mě několik let spolehlivě dostávalo. Pirátská videokazeta běžela velice často, protože tenhle film byl v tý době bomba. Ještě teď dokážu za herce ,,mluvit". Proto mé srdéčko zaplesalo, když po letech došlo na vydání tohoto ,,mého" pokladu na dvd a dokonce v dts! Znovu zhlédnout proslulý souboj v Bostonu! ZAŽÍT ČAS STŘETNUTÍ!!! Ale bohužel ...časy se mění. Zvuk je zklamáním a film stárne. Obstáli pouze ti Queen. A proto hlavně z nostalgie...., ZASE NĚKDY PŘÍŠTĚ MacLeode!!!(25.1.2006)

Fajnové 80s urban fantasy s asi najznesitelnejším Christopherom Lambertom a sympaťákom Seanom Connerym. Kameňom úrazu je ale dej-nedej. Síce film obsahuje veľa zaujímavých flashbackov, príbeh je báchorka na pol strany o záporákovi bez charizmy, ktorý sa chce stať posledný žijúcim nesmrteľným. Inak super. Najmä hudba od 80s klasika Kamena a Queenov.(10.8.2012)

Highlander je stárnoucí klasika u které jsou s ubíhajícími léty čím dál více patrné její nedostatky a která si čím dál hlasitěji říká o nějaký důstojný reboot. Co ve filmu stále funguje dobře je jeho historická dějová linie, kdy je film opravdu špičkovou podívanou, ta přítomnostní je o poznání nudnější. Může za to osmdesátková atmosféra a vyčpěle šermířské souboje. Film působí jako béčko s nafouknutým rozpočtem. Trumfy filmu jsou námět, Connery, výprava a hudba. Nedostatkem je slabší realizace tj. místy jalový scénář, příliš viditelná lana (na kterých Lamber na konci visí), hodně nápadní dubléři a podivně působící Lambert, v roli Skota, který se ani po 400 letech neodnaučil francouzskému přízvuku.(5.3.2012)

• - Spoiler: Knižná predloha Gregoryho Widena bola oveľa temnejšia, odvážnejšia a násilnejšia ako jej filmový prepis. Navyše, v mnohých aspektoch sa od neho líšila. Connor sa napríklad narodil v roku 1408, nie 1518, z dediny odišiel dobrovoľne, nebol vyhnaný, Heather, Connorova manželka, sa v knihe nevyskytuje. Ramirez sa narodil roku 1100 v Španielsku a nie v starovekom Egypte a podobne. (beso74)

• - Christopher Lambert se de facto angličtinu teprve učil, když přijal roli. Jeho jediná předchozí role v anglicky mluvícím filmu byla v Tarzanovi, kde však pronesl jen několik slov. (-bad-mad-wolf-)

• - Jednou z inšpirácií pre Gregoryho Widena bol aj film The Duellists (1977) od Ridleyho Scotta. (beso74)