• Československo

• Austrálie

• Kanada

• Nový Zéland

Akční / Fantasy / Dobrodružný

USA / Velká Británie, 1986, 111 min (Director's cut: 116 min)

Již skladba při úvodních titulcích, kdy Freddie Mercury zpívá o tom, že je nesmrtelný a v žilách mu koluje královská krev, mě příjemně navnadila na nevšední filmový zážitek, který jsem od filmu rozhodně očekával. Já Highlandera viděl po mnoha letech a chtěl jsem si udělat jasno, jestli se mi tehdy líbil nebo ne. A musím říct, že nebýt několika zajímavých prostřihů (např. tvář Christophera Lamberta se změní v úsměv Mony Lisy či akvárium v jezerní hladinu atd.), účasti Seana Conneryho a hudby od Queenů (především song Who wants to live forever), tak se jedná pouze o mírně nadprůměrný fantasy film. Jak příběhem, tak zpracováním. Ale jako nostalgická vzpomínka to stále funguje.(8.9.2016)

K téhle klasice jsem se dostal až při příležitosti jejího 30. výročí a nutno dodat, že zub času si vyžádal určitou daň. Úvod filmu, zejména v podobě legračního mečování v podzemní garáži, je ryze béčkový, avšak postupem času dostává film jasnější kontury. Flashbacky nejen objasňují zápletku, ale přikládají k béčkové akci i poměrně fungující emocionální rovinu - charaktery Highlandera a Ramireze získávají cenné body sympatie. I po 30 letech se jedná o slušnou fantasy... nebo mám spíše říct augmentovanou realitu? :) 6/10(17.7.2016)

No vida oblíbený to film pana vegetola. Já si pamatuju, že když jsem byl malej harant, tak mě tenhle snímek zrovna nijak extra nebavil, ale časem jsem přehodnotil. Je to příjemná pldscholová fantasy která sice nijak neomráčí, ale nostalgicky pobaví a Lambert propásl svou možnost bejt větší hvězdou k čemuž ho tenhle filmík nakopnul, ale všichni víme kde později jeho kariéra skončila. Za mě moc pěkný tři hvězdice.65%(21.5.2016)

PŘIŠLI Z ÚSVITŮ VĚKŮ. TIŠE PROCHÁZEJÍ STALETÍMI. ŽIJÍ SPOUSTU ŽIVOTŮ. UTKÁVAJÍ SE NA ŽIVOT A NA SMRT. ABY PŘEŽILI. NIKDO NETUŠIL, ŽE JSOU MEZI NÁMI..... a do toho nesmrtelní QUEEN ! ZŮSTAT MŮŽE JEN JEDEN ! Tak tohle mě několik let spolehlivě dostávalo. Pirátská videokazeta běžela velice často, protože tenhle film byl v tý době bomba. Ještě teď dokážu za herce ,,mluvit". Proto mé srdéčko zaplesalo, když po letech došlo na vydání tohoto ,,mého" pokladu na dvd a dokonce v dts! Znovu zhlédnout proslulý souboj v Bostonu! ZAŽÍT ČAS STŘETNUTÍ!!! Ale bohužel ...časy se mění. Zvuk je zklamáním a film stárne. Obstáli pouze ti Queen. A proto hlavně z nostalgie...., ZASE NĚKDY PŘÍŠTĚ MacLeode!!!(25.1.2006)

• salahadin

Přehodnoceno. Amatérská režie, přehrávající herci, strašné natahování děje, souboje na ochotnické úrovni, meče mi přijdou, jako by je vyráběla dánská firma Lego, hm hm. Z kladů zbyl akorát Connery a příroda připomínající Braveheart. A občas atmosféra. Jisté kouzlo Highlander má, ale k jeho objevení bych potřeboval nějakou účinnou kouzelnou formuli, hůlku od Ollivandera, nebo echt lomcovák.(8.11.2010)

• - K filmu byly později natočeny čtyři pokračování, které však nejsou uspořádány chronologicky. Kdyby měly být seřazeny do pořadí, ve kterém se příběh odehrává, následovaly by dále snímky Highlander 3 (1994), Highlander 2 - Síla kouzla (1991), Highlander: Zúčtování (2000) a Highlander: Zúčtování (2000). (tyzmrde)

• - V roce 2012 se objevili zprávy, že se chystá reboot série s tím, že roli Connora McLauda by měl zahrát Ryan Reynolds. (tyzmrde)

• - Ve chvíli, kdy Matunas jede autem kolem bojujícího Kurgana a Kastagira, hraje v rádiu píseň Hammer to Fall, kterou skupina Queen nahrála v roce 1983. Zbylé písničky, které se ve filmu oběvují (např. Princes Of The Universe, Who Wants To Live Forever a A Kind Of Magic) byly nahrány v roce 1986, tedy v roce natočení filmu. (Goldbeater)