• Československo

• Kanada

• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Fantasy / Dobrodružný

USA / Velká Británie, 1986, 111 min (Director's cut: 116 min)

• gudaulin

Abych byl upřímný, 2 hvězdičky představují možná až příliš luxusní nadílku pro brakové béčko s mizerným scénářem a topornými hereckými výkony, ale budu dnes vstřícný a ocením především atmosférickou hudbu mých oblíbených Queen v čele s Mercurym a pár působivých flashbacků do skotského středověku. Nic víc už dnes neobstojí, jakkoliv je evidentní, že tenhle titul hodně povznáší nostalgie starších uživatelů a konformismus těch mladších. Celkový dojem: 40 %.(15.8.2015)

No jo, klasické béčko jako vyšité, ale na druhou stranu tam hraje neodolatelný Sean Connery, čeká nás esence několika málo životních mouder a jako záplata za absenci Terminátora se servíruje pomatený Clancy Brown. A to je i přes řemeslnou nedotaženost uspokojivá kombinace. Neodpustím však přílišnou asociaci Nesmrtelných s rytíři Jedi...Podobnost čistě náhodná?:)(11.1.2008)

Prvni dil je jednoznacne nejlepsi a to hned z nekolika duvodu. Scenar tu je originalni, je tu spousta dnes uz kultovnich hlasek, flashbacky tu jsou perfektni a daleko podstatnejsi nez v nasledujicich dilech, kamera a triky jsou sice obcas docela podivny, ale zaroven jsou velmi cool. Lambert hraje perfektne a Connery potesi a je tu vynikajici hudba od Queen. Sice se jedna porad o becko, ale proklate zabavny, svizny a v podstate to je asi Lambertuv nejlepsi film.(31.1.2005)

Když jsem tenhle film viděl poprvý, tak se mi hodně líbil a tak jsem si to i zapamatoval, teď když jsem to viděl znovu po několika letech, tak už jsem tak nadšený nebyl, spíš se dostavilo zklamání, možná to bylo tim, že jsem od toho hodně očekával, ale i tak bych si to dokázal představit líp zpracovaný. Děj je sice originální, ale takovej dost nezajímavej a je kařdou chvíly rušenej flashbacky do minulosti, ze kterých se sice dozvíme něco o příběhu, ale někdy se to moc nehodí a pěkně to vyruší. Co se týká soubojů, tak na to že by měly být hlavní podstatou filmu, tak jsou pěkně odfláknutý, no možná to bude spíš neschopností herců a jejich zacházením s mečem, protože jak Lambert tak Clancy Brown neuměj moc šermovat a jejich souboje postrádaj větší dynamičnost, jinak je Lambert dobrej, ale herecky se podel mě předvedl mnohem líp v Tarzanovi. Hodnocení je mezi 3* a 4*, ale kvůli zklamání se přklánim spíš ke 3*(5.2.2006)

Zajímavý a neotřelý děj + solidní technické zpracování. To jsou hlavní klady Highlandera. Celý příběh je dobře podaný a nabitý mysteriózností. Velice zajímavé jsou flashbacky do minulosty. Hudba je strhující a ať se to zdá divné, nebo ne, hudba slavných Queen sem padne skvěle. A to je to, co divák potřebuje a co od filmu tohoto typu čeká. Alespoň u mě to tak bylo. Za zmínku stojí ještě Sean Connery a doslova démonický Krugan zvtárněný Clancy Brownem.(21.12.2005)

• - Christopher Lambert predaboval svoju postavu vo francúzskej verzii filmu. (beso74)

• - Úloha Connora MacLeoda bola ponúknutá Marcovi Singerovi, ktorý bol však pracovne vyťažený. Rovnakú ponuku dostal aj Mickey Rourke, ten ju však odmietol. (beso74)

• - Christopher Lambert má tak špatný zrak, že mu ani kontaktní čočky nepomáhají. Při scénách, kdy nenosil brýle, pracoval téměř slepý, což vedlo k řadám nehod. (Mr.Critic)