Reklama

Reklama

Highlander

  • Československo Horal (neoficiální název) (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Snímek o muži, jehož cesta vede přes staletí a souboji, který začal v roce 1536 na skotských pláních a skončil o čtyři sta padesát let později v New Yorku. Jeho hrdinou je Connor MacLeod, nyní obchodník se starožitnostmi, který se v prologu utká v podzemních garážích Madison Square Garden v souboji meči s neznámým mužem. Poté co muži usekne hlavu, přijme do sebe mocný proud energie, která unikla z mrtvého těla. I když se děj sám odehrává v současném New Yorku, osnovou příběhu jsou osudy skotského horala, narozeného počátkem šestnáctého století. Connor MacLeod totiž patří mezi nesmrtelné, mezi skupinu vyvolených, kteří procházejí staletími a bojují proti sobě navzájem a všichni společně proti démonickému Kurganovi, ztělesňujícímu veškeré zlo. Každý z nich v sobě má část energie potřebné ke zlomení kletby nesmrtelnosti. Té energie, která po setnutí hlavy přechází do těla vítěze a násobí tak jeho sílu. A jen ten poslední, který v sobě nashromáždí energii všech ostatních jí má dostatek, aby dokázal zlomit kletbu a mohl se stát normálním člověkem. Člověkem, který může milovat ženu, bez obav, že mu zestárne a zemře před očima, může počít dítě. Nejprve je však nutno zabít Kurgana, který jediný se chce zmocnit veškeré energie ne proto, aby zlomil kletbu, ale aby se zmocnil světa a změnil jej v peklo. Během vyprávění se Connor ve vzpomínkách vrací do různých epoch a období svého života. Vrací se do roku 1536, kdy byl ve své první bitvě smrtelně zraněn a po zázračném uzdravení obviněn vesničany ze spolku s ďáblem a vyhnán z vesnice. Do doby, kdy se setkal se španělským šlechticem Ramirezem, který mu vysvětlil, že patří mezi nepočetnou skupinu nesmrtelných a naučil jej všemu, co by měl znát. Po jeho smrti a po smrti své lásky, smrtelné ženy Heather, prochází osamělý Connor staletími až k velkému Shromáždění nesmrtelných, při kterém se má definitivně rozhodnout o vítězi. To je také doba, kdy se MacLeod seznámi s expertkou na metalurgii starých zbraní, Brendou Wyattovou, která se stane svědkem horalova finálního střetnutí s věčným nepřítelem Kurganem. (Bontonfilm)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (561)

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

No vida oblíbený to film pana vegetola. Já si pamatuju, že když jsem byl malej harant, tak mě tenhle snímek zrovna nijak extra nebavil, ale časem jsem přehodnotil. Je to příjemná pldscholová fantasy která sice nijak neomráčí, ale nostalgicky pobaví a Lambert propásl svou možnost bejt větší hvězdou k čemuž ho tenhle filmík nakopnul, ale všichni víme kde později jeho kariéra skončila. Za mě moc pěkný tři hvězdice.65% ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Vzhledem k příjezdu Christophera Lamberta na ComicConu roku 2022 jsem si chtěl připomenout jeho nejslavnější roli. Viděl jsem jí naposled jako dítě a ještě si pamatuju, jak na mě v mládí film působil poměrně složitě. Pravda, že námět ze začátku působí trošku zmateně, ale postupem času se to rozjede a celý ten duch 80. let je tak hezky naivní, že je radost na to koukat. Ano, je to poplatné době, je to sakra poplatné době. Pokud ale máte rádi filmy z té doby, tak nemůžete být zklamáni. Highlander je legenda, možná už trošičku zastaralá legenda, ale pořád na svém místě s atmosférou neonového New Yorku, kterou umí zajistit jen osmdesátá léta. ()

Reklama

Shit 

všechny recenze uživatele

Když jsem tenhle film viděl poprvý, tak se mi hodně líbil a tak jsem si to i zapamatoval, teď když jsem to viděl znovu po několika letech, tak už jsem tak nadšený nebyl, spíš se dostavilo zklamání, možná to bylo tim, že jsem od toho hodně očekával, ale i tak bych si to dokázal představit líp zpracovaný. Děj je sice originální, ale takovej dost nezajímavej a je kařdou chvíly rušenej flashbacky do minulosti, ze kterých se sice dozvíme něco o příběhu, ale někdy se to moc nehodí a pěkně to vyruší. Co se týká soubojů, tak na to že by měly být hlavní podstatou filmu, tak jsou pěkně odfláknutý, no možná to bude spíš neschopností herců a jejich zacházením s mečem, protože jak Lambert tak Clancy Brown neuměj moc šermovat a jejich souboje postrádaj větší dynamičnost, jinak je Lambert dobrej, ale herecky se podel mě předvedl mnohem líp v Tarzanovi. Hodnocení je mezi 3* a 4*, ale kvůli zklamání se přklánim spíš ke 3* ()

Shakers 

všechny recenze uživatele

Skvelý námet, v celku fajn efekty (na rok výroby), dobrý herci (sympaťák Lambert, démonicky Brown a ešte lepší učiteľ Connery), pekná vypráva, dobra hudba (či už Kamen ale Queen), kamera aj kostýmy. Tvorcovia sa s týmto filmom pekne vyhrali, no v mojich očiach sa už čas na Highlanderovi dosť podpísal. Atmosféra je tiež dosť dobrá, dosť potiahne Lambert, no nemôžem si pomôcť, ale akcie ma strašne nebavili. Prišli nezáživné, nudné, bez nápadov (aj keď to už som asi moc prísny, ale skratka to tak cítim). Klasika to pre mňa nikdy nebola, pretože som nevyrastal na tom filme ako ostatný a film v novom miléniu nezanechal na mne moc pozitívnych dojmov. Inak je to dobrý film s fajn príbehom a hercami, ktorý ma bavili. Obľúbený soundtrack: Highlander Theme, Training Montage. 65% - 3* ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Má to své dobré momenty, ale v současnosti se vlastně neodehrává ani jeden z nich. Skotsko je přitom naprosto ideální - v něm se tvůrcům povedlo najít kompromis mezi dobrodružnou atmosférou, emotivní romantikou, akcí i humorem. Úplně perfektní je i kratičká vsuvka s bostonským soubojem, která mě rozesmála přímo nečekaně (naprostý opak scénky z druhé světové války, u které jsem nepochopil, jestli její závěr vtipný měl být, nebo ne). Ale zbytek - jak už jsem napsal. Současnost je slaboučká, a pokud k nim nehraje hudba od Queen (soundtrack je v podstatě album A Kind of Magic), působí řada scén jako z nějaké béčkové podívané (tj. trapně, směšně, levně) a závěrečný natahovaný souboj... To je doopravdy "vrchol". Dvě a půl. ()

Galerie (97)

Zajímavosti (34)

  • Vo všetkých scénach, keď sa niekto vznáša, vidieť zakaždým tenké laná, na ktorých herci visia. (DJ Rocco iNc)
  • V jedné z nepoužitých scén si Lambert zapoměl sundat brýle. (Terva)
  • Všechny scény se Seanam Connerym byly kvůli vytíženosti protagonisty natočeny během jediného týdne. (Terva)

Související novinky

Reboot Highlandera se hýbe kupředu

Reboot Highlandera se hýbe kupředu

28.10.2023

O rebootu kultovního Highlandera se mluví už od roku 2008, až v roce 2016 se ale začaly kolem projektu dít nějaké věci – nejprve byl oznámen Chad Stahelski (John Wick) jako režisér, a později Henry… (více)

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

31.08.2023

Už to bude pěkných pár let, co byl oznámen reboot kultovní akční sci-fi fantasy Highlander v čele s Henrym Cavillem a režisérem Chadem Stahelskim (John Wick) za kamerou. Jenže Cavill měl od té doby… (více)

Chad Stahelski natočí černého samuraje

Chad Stahelski natočí černého samuraje

21.10.2022

Netflix ukořistil služby režiséra Chada Stahelskise (John Wick), který teď pro streamovací službu natočí adaptaci populární knižní série Black Samurai. Scénář k filmu napíše Leigh Dana Jackson … (více)

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Přemýšlíte, kam letos na dovolenou? Máme pro vás tip na tři destinace, které vám učarují stejně jako tvůrcům ikonických děl světové kinematografie. 1. Maroko - Středověké medíny, barvami hýřící… (více)

Reklama

Reklama