Vedenie elektrárne stále popiera výbuch v Černobyle. Ruská vláda sa snaží zistiť, aká je situácia a následne začína s riešením problémov a evakuáciou oblasti. Vedkyňa z Bieloruska prichádza zo zistením, že problém by mohol byť omnoho horší. (Aktuality.sk)

SuzieS

Černobyl je silný seriál. Mám u této technologie pocit,že nám u ní chybí pokora a to většinou špatně dopadá. Tento seriál toto dokáže znázornit velice brutálně. Tolik lítosti, zmaru a beznaděje, co jsem u tohohle cítila. Mistrovské dílo. Rozhodně se dál nebudu dívat sama. Čím jsem starší, tím jsem na takovéto věci nějak přecitlivělejší :D ()

DexMASTER094

Všichni se roky předhánějí, jak snímkem psychycky terorizovat diváka. Všechny horrory a thrillery se mohou jít bodnout ve srovnání s tímhle hůrzu nahánějícím dílem. Scéna s panáky otočenými dny vzhůru, nebo se samotným koncem, kdy víte, že smrt je všude kolem vás a vy ji dokonce i slyšíte díky dozimetru. Pro mě opravdu mrazivý zážitek, který jsem zažil naposledy při prvním sledování filmu Vetřelec (tehdá mi bylo 6 let). ()

Desmond04

Normálně seriálové epizody nekomentuji. Uchyluji se k tomu jen v krajních případech, kdy je to opravdu velká tragédie (jako nejhorší díl SouthParku - Bez mé řiti ne) a nebo kdy je naopak naprostá laskomina...tak jsem tu. Jak už poznamenávají kolegové pode mnou, konečně se začínají profilovat klíčové postavy, v jejichž botách tento příběh projdeme, což je jednoznačně dobře. Skarsgard je v roli Ščerbiny naprosto fantastickej, jak jsem si v úvodu myslel, že to bude typický sovět, který mě bude pít krev, tak v další fázi začal získávat sympatie. Celým dílem je prostoupena nesmírně dusivá atmosféra, která diváka rdousí, jak to už dlouho žádný seriál nedokázal. A to ukončení? Tak tohle byl dámy a pánové naprostý skvost ()

Kushina

Ze začátku je to lehce upovídanější, ale každá, ale naprosto každá detailní informace je hrozně důležitá pro pochopení celého problému. Upřímně bychom množná dnes ani neexistovali, protože by naši předkové zemřeli dříve, něž by stačili někoho zplodit, kdyby nebylo profesora z Moskvy a profesorky z Běloruska. Díky tomu, že si šli tvrdě za tím, tak dokázali přesvědčit hlavní představitele k tomu, aby začali jednat dříve, než by bylo pozdě. Kdyby k explozi skutečně došlo, tak Evropa dnes už ani není obyvatelná.. 95% ()

plostenka

Atmosféra, že by se dala krájet, velmi uvěřitelné sovětské prostředí a nepříjemný pocit alespoň hodinu po shlédnutí dílu... Na konec dílu s potápěči budu myslet ještě hodně dlouho, seriál si vysoké hodnocení opravdu zaslouží! ()

danik686

Kvůli tomuhle seriálu by se mělo zavést 6* a udělit to Chernobylu. Ananenko, Bespalov, Baranov 3 muži, kteří si zaslouží vzdát hold a nezapomenout. Jinak by jsme si tu neseděli. ()

em_zet

strašlivá ukázka sovětský politiky a přístupu k člověku. mám obavu, že se toho v rusku dodneška moc nezměnilo. ()

EasternJoe

Hodnocení dám, až po všech dílech, ale hned nyní říkám, že po prvních dvou dílech, má počáteční silná skepse ("západní" seriál o černobylské katastrofě = romantika, hrdinství, patos, klišé) úplně odpadla. Rozjezd a další průběh vypadají zatím dobře. Škoda, že nebude více dílů, ale je pravda, že takové téma se asi natahovat nedá, to by bylo spíš ke škodě. ()

Horus8 odpad!

Dal bych 5 či odpad, za to co se stalo a já se pak o víkendu na chatě opaloval ,dávám tedy odpad, komouši zasraný ()

Declen

Absolutorium. Když vás zrovna nedrtí obludnost sovětského impéria, které si zaslouží věcné opovržení, jste drceni nemilosrdností elektrárny. Na nádrže pod Chernobyl a na jejich možný dopad se často zapomíná. ()

elEStet

Ano je to atmosfericke, ale kedze sa to hra na realitu ale nedodrzuju sa tam naozaj fakty (vid hned PRVY zruteny vrtulnik narazom o zeriav, fyzicka ktora tam nebola, radiacia akosi zabija pri takychto davkach pomaly). Z tohto dovodu je to tak na urovni AKTYX. Keby sa natocil v tejto kvalite atmosfery realny polodokument vratane samotnej veci veducej k vybuchu bolo by to cosi uplne 100%. Toto nie. ()

the_weaver

Neschopnosť vedúcich aparátčikov najlepšie vynikne v priamej konfrontácii s odborníkmi a tej im v tomto dieli bolo naložené požehnane. Najviac však desili katastrofické scenáre z úst vedcov, ktorým sa mi ani dnes nechce veriť; tým skôr, že od ich naplnenia ľudstvo delila len odvaha troch ľudí a pár dní. ()

boss123

Druhá epizóda pokračuje vo vysokej úrovni tej prvej. Aj, keď už to nie je až také napínavé. Na scénu sa dostávajú Boris Shcherbina a Ulana Khomyuková a viac priestoru dostáva aj Valery Legasov. V tomto diely sa hlavne snažia vyriešiť dôsledky výbuchu atómovej elektrárne. Počas celej epizódy sa tiahne nepríjemná atmosféra. V závere epizóda vyvrcholí a ponúkne takmer až hororovú atmosféru. Celá epizóda učebnicovo postupne graduje. Napriek tomu mi prvá epizóda prišla o niečo silnejšia, a tak táto dostáva v úvodzovkách len 4z5 a 85%. ()

Mejlaprod

Vzhledem k poměrně slušnému dodržení autenticity mě mrzí havárie vrtulníku jakožto prvního, který se přiblížil k ohnisku nehody.. Ve skutečnosti byla tato havárie až půl roku po výbuchu reaktoru a stál už i ochranný sarkofág. Stroj zavadil rotorem o lana jeřábu, který tam ještě v té době stát ani nemohl. Jinak smekám nad věrným americkým ztvárněním tehdejšího SSSR a castngem. Výborná práce! ()