Vedenie elektrárne stále popiera výbuch v Černobyle. Ruská vláda sa snaží zistiť, aká je situácia a následne začína s riešením problémov a evakuáciou oblasti. Vedkyňa z Bieloruska prichádza zo zistením, že problém by mohol byť omnoho horší. (Aktuality.sk)

ReproBoy

Opravdu skvěle propracované, chvilkama jsem nedýchal. Konečně miniseriál, který stojí za to shlédnout a podívat se i okem laika na tu tragedii, co se stala. ()

ricola

Tento díl byl mnohem lepší než první! Některé scény patří k tomu nejlepšímu, co jsem v televizi viděla. Perfektně zachycená atmosféra situace, škoda jen přítomnosti fiktivní vědkyně z Běloruska. V kontextu s tímto dílem je velmi zajímavý sestřih dobových zpráv v České televizi, které se většinou nesou v duchu. K žádnému úniku nedošlo, úroveň radiace klesá:(. A teprve 11.5.1986 je rozhovor s členy vládní komise, kteří vyjadřují radost, že velké nebezpečí je zažehnáno. O jaké nebezpečí se jedná, tam samozřejmě není zmíněno, ale zato je podrobně rozpracováno v tomto dílu seriálu. https://www.youtube.com/watch?v=R6s7NQLfgPg ()

modrapapaja odpad!

Jo, 20 - 30 megatun. Výbuch zničí vesmír a nebo alespoň kontaminuje půl kontinentu. Ou jé. Nečekaně rychlý pád do odpadu a totálních nesmyslů, navíc tendenčnost se oproti minulému dílu nedá omlouvat. ()