Vedenie elektrárne stále popiera výbuch v Černobyle. Ruská vláda sa snaží zistiť, aká je situácia a následne začína s riešením problémov a evakuáciou oblasti. Vedkyňa z Bieloruska prichádza zo zistením, že problém by mohol byť omnoho horší. (Aktuality.sk)

dkas

Drama dostává nový náboj, více politiky a různých smyšlených informací, je potřeba to hlavně ututlat. Závěrečná scéna s potápěči je naprosto famózní! Ta atmosféra nejistoty a strachu, nic takového jsem asi neviděl... ()

Franche

Mrazivější než všechny horory dohromady. Tohle se totiž bohužel opravdu stalo. Nikdy nezapomenu jak mi mamka vyprávěla, jak všichni nadšeně jedli obrovské jahody, kterým se ten rok extrémně dařilo. Až pak jim všem došlo, proč. Kombinace lidské a technické chyby s neuvěřitelnou dávkou hulvátství, ignorace a ujeté ideologie. ()

J.e.r.e.c

Nástup všech tří hlavních hrdinů konečně dodá reaktoru patřičné grády a okamžitě žene emoce do stratosférických vrstev. Dialogové výměny a přestřelky nemají chybu a závěrečné drcení Gorbyho a spol. možnými (byť podle všeho značně přehnanými) následky jaderného výbuchu jsem viděl asi tak desetkrát... a jako jo! Druhá nejlepší epizoda. 90 % ()

topi80

I když známe případy, kterak pánové Jaroslav Dietl a Evžen Sokolovský dokázali na schůzování postavit celé seriály, tady je to vytažené přecejenom na o poznání vyšší level. ()

petisek

Žijeme dobu, kedy televízna produkcia dosahuje vrchol a predčí aj kinofilmy. Neuveriteľne autentické spracovanie. Tomuto dielu nejde čo vytknúť. Človek iba zíza, vovnútri sa trasie a dúfa, že niečo takéto sa viac nezopakuje. ()

haffen

"Potrebujeme, aby vodu odčerpali spod elektrárne traja ľudia a potrebujeme súhlas." "Súhlas k čomu?" "Súhlas, že môžeme zabiť troch ľudí." Nečakal som, že sa prvý diel dá prekonať a ono to ide. Seriál pľuje všetkým ostatným rovno do tváre za veľkých fanfár. Posledné minúty dielu boli skutočne strhujúce. To sa len tak nevidí. Hodnotenie 99% je plne zodpovedajúce. Dávam 100% a netrpezlivo čakám na tretí diel. Teraz to idem rozdychavať. P.S. Škoda, s haváriou vrtulníka a neexistujúcou bieloruskou fyzičkou to vážne pohnojili a silne sa tým odklonili od toho, čo sa v skutočnosti stalo. Čo už. ()

Ilinoiska

Ani druhý díl nezklamal. Neuvěřitelně mě tento seriál pohltil. Mrazivý, depresivní... Jak tu někdo nadává na Sověty. Je otázkou, jak by se v té době zachovaly jiné země. Nedělám si moc velké iluze, že by se zachovaly jinak. ()