Rodině Novákových vládne pevnou rukou pedantický otec, který ji zatížil povinností včasných příchodů a vybavil řadou všemožných zákazů a příkazů. Zatímco manželka, redaktorka hádankářského časopisu, poslušně dodržuje režim, dcera Míša začíná přerůstat otci přes hlavu. Je tu ještě energická babička, deptající paní Novákovou zmatkem, který do rodinného života vnáší svými návštěvami. Není divu, že poté, co otec odjede do lázní, nastane pro všechny doma ráj. Zákazy mohou být porušeny, příkazy nevykonány a věci neuklizeny. Jenže jen do chvíle, kdy zvědavá manželka otevře dopis pro manžela a zjistí, že vzorný pedant má nemanželské dítě. Ráj se okamžitě mění v chaos. Přítelkyně paní Novákové radí oplatit nevěru nevěrou, babička začne podnikat rázná opatření směřující k jedinému možnému řešení, a to rozvodu. Navíc nic netušící pan Novák se z pravidelných telefonátů domnívá, že dítě, o kterém je neustále řeč, čeká Míša. Všemu nasadí korunu nejprve babička, která zahlédne Míšu s jejím chlapcem Tomášem, a poté Tomáš, který pojme vynucené seznámení s rodinou Novákových svérázným způsobem. A to ještě není všem překvapením konec. (TV Nova)

Omnibus

Tomáš už nevydržel dorážení Míšy a holt se teda šel "představit" rodičům, když to musí bejt. "Škoda, že není doma i pan otec, vzal bych to jedním vrzem...!" Tak přesně tohle jsem byl kdysi dávno i já. Jak se představit rodičům své dívky, krutě a nemilosrdně (jak už tak život s námi často zametá) "Ahoj, já jsem Pavel. Budeme si tykat!" ... Nezmohli se na odpor :-) ()

Kothy

Srandovní česká komedie s Petrem Nárožným o výměně kufrů v lázních. Zbytek si asi dokážete domyslet. :D ()

Mariin

Ale to je slabé! Podle divadelní hry Blanky Jiráskové "Domov v havárii". Začátek ještě jakž takž chvíli slibuje, že se zasmějeme, ale pak to má neustále klesající tendenci až k úplnému propadu. Neuvěřitelně hloupé a nepravděpodobné dialogy, snaha o vtipnost za každou cenu, a to i dosti nedůstojného způsobu vnímání a hodnocení manželství. Z herců bych tu snad ještě uznal Petra Nárožného, ale ani Janžurová, Zázvorková se mi tu nelíbily, nemluvě o Bydžovské, jejíž fyziognomie je drzá a arogantní, aniž by musela promluvit... Považuji tento film za úpadkový socialistický produkt, proti němuž je např. soudobý "Pátek není svátek" Otakara Fuky svěžím a laskavě vtipným dílem. Snad nikdy se můj názor tolik nelišil od názoru Pohrobka jako právě zde.... ()

nash.

Výborná a současně velmi nedoceněná komedie. Svižná, plná zvratů, inteligetního humoru, zábavných nedorozumění a omylů, skvělých dialogů a geniálních hlášek, vybavená nejen divadelními prkny ověřeným scénářem, ale také skvělými hereckými výkony krásně zmatené a nechápající Ivy Janžurové, nezapomenutelně pedantického Petra Nárožného, jehož "Formuluj přesně!" vstoupilo do dějin a současně zlidovělo, rozpačitě přidrzlé Zuzany Bydžovské a oprsklého rebela Vladyky. Jedna z komedií, na které se člověk vždycky rád podívá znovu. ()

PetrPan

Povedená oddechovka s lehce nahořklou pachutí v podobě dokonale odporné  "maminky" Zázvorkové. "Já ti to teda nechtěla říkat, ale ty seš celá nuselská bába!"  Zapamatovatelných hlášek  pak celá přehršel a Nárožný  se svým "formuluj přesně"  pak zcela nezapomenutelný.  Je to sice srovnatelné se všemi  těmi dnešními loveními, matkami, muži v říjích a dalšími "vtipparádami",  ale v dobách , kdy TV rozhodně nebyla mozkožerem, prostě  fajnová sváteční komedie, které rád  něco přihodím.  "Vaše dcera neumí polykat..." ()

Xeelee

Formuluj přesně. Sympatická komedie s jednoduchým přímočarým dějem, kterou do vod nadprůměru vynáší především skvělé herecké výkony všech příslušníků rodiny a dobře napsané postavy. Scény z lázní a závěr jsou bohužel poněkud slabší, ale jinak jsem se nad očekávání výborně bavil. Jo a Krampol je ♪švihák lázeňský, není na chlapy je na ženský…♫ ;-) ()

HellFire

Sympatická komedie, která v půlce ztrácí na vtipnosti. Vynikající jsou především herecké výkony a despotický tatínek v podání Petra Nárožného. ()

Ištván87

Iva Janžurová jako "podváděná" manželka, Petr Nárožný je zde pedantským manželem, Stelinka Zázvorková je zase na zabití. Zuzka Bydžovská je skvělá - holt talent se pozná a Mirek Vladyka taky hraje obstojně a v záplavě těch hereckých es se vůbec neztrácí (a ani neshrnuje koberec). Že se jedná o inscenaci divadelní hry, resp. film podle hry natočený, to je z filmu moc dobře poznat, právě proto se jedná o tak krásnou a inteligentní zábavu. ()

Morholt

Janžurová, Nárožný a hlavně Zázvorková a její "Jakej tady má hnusnej pořádek!" Možná klasická socialistická komedie, jakejch za normalizace plno, ale mě se prostě líbila. 70% ()

Pink.Panther

Taková milá blbůstka těžící hlavně z profesionálního zpracování a účasti známých herců. Včetně soundtracku Ladislava Štaidla. Produkce: Filmové studio Barrandov ()

liquido26

Viděno minul týden na Nově. Sice jsem na to původně vůbec nechtěl koukat a nemyslel si, že mě to bude bavit, ale vydržel jsem až do konce a bylo to celkem povedený a vtipný. ()

Turiec

Rodina pána Nováka žije v stiesnených pomeroch a tak využíva v byte každý centimeter úložného priestoru. Všetko má svoje presné miesto. Pán Novák (Petr Nárožný) je totiž neuveriteľný puntičkár. Jedného dňa sa však systém rozpadá. V rodine sa objaví podozrenie z nemanželského dieťaťa, dcérin divný priateľ a všadeprítomná „najmúdrejšia“ babička a o bláznovstvo je postarané. ()

frashmaker

Vtipná zápletka a skvělí herci Janžurová a Nárožný dali vzniknout velmi pěkně oddechové komedii, kterou rozhodně stojí za to vidět. Zázvorková tenhle typ ženských "na uškrcení" hraje nejlépe ze všech našich hereček a proto mi po právu a zcela zaslouženě nebyla nikdy sympatická. ()

blackrain

Otec rodiny je vyslán do lázní. Moc se mu nechce. Když už je v lázních, tak mu příjde domů dopis, že má nemanželské dítě. Dopis otevře jeho dobrosrdečná manželka v podání Ivy Janžurové, ta si hned domyslí, že její manžel někde zhřešil. Tak mu to zavolá do lázní, mluví o tom velmi zmateně, proto nabyde dojmu, že má dceru Michaelu v jiném stavu. Hned potom se rozjede kolotoč různých nedorozumění a komických situací. Nic není takové, aby to nemohlo být jinak. ()