Tom a Jerry (TV seriál)

Tom and Jerry

Tom a Jerry

Animovaný / Komedie / Rodinný

USA, 1940–1967, 19 h 5 min (Minutáž: 6–9 min)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (644)

Vždycky jsem samozřejmě fandil Jerrymu, ale teď už je mi Toma líto, tak držím palce jemu...(22.2.2003)

Jedna z těch opravdu nej perel kreslených filmů. Akorát mě mrzí jedna věc... Proč vždycky (teda skoro vždycky) vyhraje Jerry a ne Tom? Vždycky mi bylo toho ubohého kocoura moc líto.(30.3.2003)

Co díl, to perla. Není divu, že to shráblo i nějaké Oscary. Vrať se zpět, dětství !!!!! :)(9.2.2003)

Trošku debilní, hodně o tom samém, nicméně nápady to hýří tak na tisíc procent, takže se hodnocení vytáhne. Na druhou stranu nejtěsnější kompaktní konzistence hudby a obrazu, jakou jsem kdy viděl...(18.9.2003)

Brutální.(30.5.2006)

Tom a Jerry prošel mým obdobím mládí a i přesto, že se na něj opět rád podívám a na některé díly klidně stokrát zaznamenal jsem, že právě nejlepší díly pochází ne od dílny Hanna a Barbery, ale od Chucka Jonese, tvůrce Roadrunnera a Kojota. Ty díly at už s Moby Dickem nebo v plechovkárně mě dost tak pobavili tenkrát a i nyní, že není možné, abych si právě je nepamatoval a také hlavně díky jim jsem měl Toma a Jerryho tak moc rád. (10/10)(26.5.2007)

Můj milovaný animovaný seriál!!!(26.11.2004)

Mnohem, mnohem lepší bývaly ty filmečky.Tohle je už časté vaření z vody a navíc se zde objevuje styl animace, který jsem bytostně nesnášel a který s mi hnusí(ten jednoduchý, jak začíná tím, že Tom zařve v O a Jerry leží v Y).(17.2.2003)

Mé četné mozkové disfunkce mohly být objeveny již v raném dětství, pakliže by někdo přikládal větší váhu faktu, že jsem k smrti nesnášela Jerryho a vždycky fandila Tomovi.....a za to, že z toho ten malej skřet (téměř) vždycky vyváznul bez poskvrnky, nemůžu dát 5*! Já nezapomínám!(7.4.2006)

:::::::::::::::::::: Kdo v dětství nekoukal na Toma a Jerryho, kouká na něho dodnes ........ ,-) :::::::::::::::::::::(25.4.2008)

// Production Companies: Metro-Goldwyn-Mayer // Na tomto som ako malý vyrastal a je to nezabudnuteľný animovaný seriál.(8.1.2011)

Když si odmyslíte úděsnou písničku, kterou nazpívala Hana Zagorová, dětinsky vyšilující nad tím, že "Tom a Jerry jdou", a zbudou vám v mysli jen ty samotné grotesky - no řekněte, můžete nedat 100%?(18.5.2003)

Vždycky, od doby, kdy si pamatuju jsem čekal, kdy konečně Tom vyhraje. Aspoň jednou. Třeba jen trošku, ale nikdy se to nestalo. Ale i přesto jsem si užíval každej díl, kterej jsem viděl. A co je důležitější. Je jedno, na jakým kanálu to dávají, protože se tu skoro nemluví a proot ani nepotřebujete znát cizí jazyk, když se na to chcete podívat. Tom a Jerry jsou prostě klasika. Tom a Jerry jdou, k nám teď s náladou. Hurá! Tahle bitva trpaslíka s obrem neskončí se ve zlém, ale v dobrém a kámoši jak hrom jsou Jerry a Tom!(16.2.2006)

Tohle je prostě a jednoduše klasika, která nikdy neomrzí.(8.12.2007)

Pro mě nejhezčí pohádky mého mládí, ale i dnes se na ně rád podívám a zasměji se naschválům, které si Tom s Jerrym dělají.(25.11.2007)

9 / 10 Geniálny animák, pri ktorom som strávil väčšinu svojho detstva, a zároveň klasika, ktorá bude ešte o sto rokov rozosmievať milióny ľudí po celom svete. O koľkých filmoch a seriáloch to môžete s pokojným svedomím prehlásiť?(17.12.2005)

Staré klasické "kraťasy" a veškerá produkce Freda Quimbyho byla úžasná, perfektní, takřka dokonalá, někdy nádherně (dětsky) promyšlená a jindy ve své jednoduchosti geniální... Až natolik, že si vysloužila i dost nominací (a následných vítězství) na Oscara a to je co říct. Takové epizody jsem zejména jako dítě miloval a rád se nad nimi pousměju i dnes. Je to právě díky roztomilosti, vynikající vtipné animaci a pozor, také zvukům a hudbě, že bych jim hned s nostalgickou slzou v oku vlepil 10/10, jenže celkově seriál Tom a Jerry zažil i slabší léta, speciálně produkce Chucka Jonese (viz popis woodyho) byla překvapivě až o NĚKOLIK tříd horší, jak v humoru, tak v animaci. Škoda. 8/10(25.3.2009)

120% - krásná animovaná pohádka se špetkou brutálního násilí(22.2.2009)

Pro mě byly americké příběhy o svárech mezi kočkou a myší vždy cosi magického, co na staré Tesle vypadalo zvláštně blyštivě, exoticky a sympaticky. Něco ztřeštěného a drastického, co československá televize nikdy nenabídla ani nabídnout nemohla. Díky nedokonalé rušičce se nám dařilo docela solidně chytat západoněmecké stanice a tak mám u Toma a Jerryho asociaci ne na vlezlou písničku Haničky Zagorové, ale na luxusní schlager Vielen Dank für die Blumen, vielen Dank wie lieb von dir! Ale dost už o té nostalgii. Čím je vlastně tento animovaný seriál tak zajímavý? Ptám se tím spíš, že jsem nedávno viděl nové epizody a ty mi přišly s prominutím idiotské, příšerné. (Vintage styl prvních epizod je prostě nenapodobitelný, ale i příběhy jsou lepší, vtipnější a srdečnější. Nový Tom s Jerrym, jsou hektičtí hyperaktivní kokoti, kteří nemají co nabídnout.) Budu dál říkat jen "staré epizody", abych byl srozumitelnější. Tyto staré epizody nabízely až nekonvenční humor. Dělaly si bžundu z černochů, byly propagátorem komerčního životního stylu, utahovaly si z žebráků. Jako typickému socialistickému pionýrovi mi to přišlo tuze legrační, ale tomu hustému mezi řádky jsem stejně nerozuměl. Žasl jsem pouze nad výtvarným pojetím stavu, kdy kocour doslova vyletěl z kůže, kdy proběhl cihlovou zdí a zanechal po sobě čistý řez své siluety, kdy zbělal leknutím, kdy sebe praštil litinovou pánví a dokonale zdeformoval její dno dle tvaru svého obličeje, kdy sebou nechal procházet elektrický proud, zbytečně poštval na sebe agresivního buldoka apod. To bylo cosi nevídaného, nabízelo to násilí ve své nejčistší formě a hlavně to dětem ukazovalo, že malý nemusí být nikdy slabý. Vyložili vlastně klasický motiv Davida a Goliáše po svém a v podobě legračních postaviček, a za přítomnosti gejzíru nápadů a gagů, dali tak vzniknout moderní pohádkové legendě. Vždycky jsem měl za to, že je autorem paní Hanna Barbera, která později vystřílela formu na Bugs Bunnym a stovkách dalších postaviček včetně té rodiny z pravěku nebo mluvícího medvídka z parku Yellowstone, ale tady vidím, že jsou to dva chlapi, William Hanna a Joseph Barbera, no tak to mi potom dává vše víc smysl. Tom a Jerry se patrně po smrti tvůrců dostali do rukou nějakých bláznů, kteří vzali jenom jejich nevraživost a dovedli příběhy do trapného konce. Vše ostatní, co mezi těma dvěma bylo, je pryč a zbyla jen nostalgie a vzpomínky na nohy tlusté černošky tetelící se nervózně na vratké štokrli. To byl Tom a Jerry, kámoši jak hrom.(15.4.2014)

Super seriál, který sem jako malý pravidelně sledoval. Vždycky jsem ale fandil Tomovi, protože mi přišlo, že ho Jerry vždycky vyprovokoval, což mě jako malého kluka, který pohádky bere vážně, neustále vadilo a mrzelo. Ale to už je trochu mimo hodnocení.(9.9.2008)

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 25 33