Fantasy Island

• USA Fantasy Island (více)

Ve filmu studia Blumhouse nazvaném Fantasy Island mění charismatický pan Roarke v luxusním, leč odlehlém tropickém rezortu tajné sny svých šťastných hostů ve skutečnost. Když se však fantazie stanou noční můrou, musí hosté záhadu ostrova vyřešit, aby si útěkem zachránili život. (Falcon)

Jaro.Krafcik

Po neúspešnom pozreti filmu Darca, vďaka tomu že niesom občan čr, alebo len nenaladenému programu prima cool som si musel vybrať plán b, fantasy Island má pomern nízké hodnotenie. Ale sme na databáze kde je všetko možné , aj to že podpriemerné filmy majú veľa percent a dobre filmy zase málo. Tu to ale až tak neplatí. Tento film ešte stihol pred pandemiou štartovať v kinách, ale asi by ma tam nedostal. Aj keď od producenta hororov ako Uteč alebo Halloween som čakal dobrý hororový snímok. Dočkal som sa priemerného mysteriozného thrilleru na spôsob I-Landu od netflixu. Aspoň ten dabing a pár dobrých scénok stáli za to. 3* ()

jefff

Bylo by to milé béčko, kdyby nebyl konec tak moc debilní a kdyby scénář nekulhal. Peňa ale bavil a myšlenka převzatá s letitého seriálu zajímavá. Na jedno zhlédnutí dobré, ale nic víc. ()

blackkocour

Že točí BludnýHouse fakt bludy jsme se už několikrát přesvědčili. Get Out, Nope, Sinister, Halloween, Černý telefon.. ano, tohle a mnohem více Jason Blum produkuje [stále musíme ocenit, že ten chlap umí držet budget na hraně, a za málo peněz hodně kvalitních marží, ten židák to prostě umí..], ale pak se posere něco takového, co se nedá nazvat nic jiným než vše, co bylo na šesté řadě Ztracených špatně. Když už by Čedok vytvářel zájezdy na tenhle ostrov potěšení, nebo snadno splnitelných přání, krom kurev v bazénu bych si přál, ať mi splatí hypotéku a dluhy, do toho bych si přál aspoň o 10 kilo schodit, i když stará by řekla 20 kg, nu což, a celoživotní zásobu zmrzliny Ben a Jerry's, nevztahoval bych se žádných námitek, prodal bych svoji duši, a nechal bych se hýčkat taiwanskými ostrovankami. #odpadnísklizeň [2023] ()

JADIM

Mohlo to byť nápadité a dobre premyslené. Dokonca si dovolím povedať, že keby sa toho chopili väčšie esá, tak by to kľudne mohlo mať aj kvalitu iného ostrovného filmu z roku 2010, ale to už je asi moc hlboká filozofia. Takto to bola iba zostupná záležitosť, ktorej príbeh sa vyvinul celkom o ničom smerom. Záverečný pokus o nečakané odhalenie som naozaj nepochopil a asi by to ani nebolo možné alebo minimálne logické. 4/10 (Videné 26.9.2020, Originálne znenie) ()

sedm.1

Jeff Wadlow by měl jako scénárista okamžitě opustit filmový svět a dostat doživotní zákaz se tam vrátit, a naopak, Jeff Wadlow jako režisér by měl dostat metál za to, že tak zrůdný, paskvilovitý, podprůměrný a celkově totálně debilní scénář dokázal zachránit alespoň tak, že to nemá divák chuť již po pár minutách vzdát a jít raději pozorovat z okna poletující ptactvo z větve na větev, jelikož i to by dávalo ve výsledku pořád větší smysl, než to co se odehrávalo v tomto filmu. Jako zhruba první polovina filmu ještě tak nějak ušla a dokázala i poměrně zdařile udržet mou pozornost a hlavně očekávání, jak se to v následující druhé polovině vyvine. Jenže právě to, co nastalo, to jsem jen čuměl, a nevěřil, cože za absolutní nesmyslný guláš to sleduji, to bylo tak strašně mimo soudné myšlení, že fakt jako nechápu, kdo tohle mohl do prdele vůbec schválit. Ten zhovadilý vývoj se nedá normálně ani popsat, tvůrci si prostě vymýšleli úplně triviální nesmysly, kde zkoušeli jakože nějaký zvraty, překvapení, ale vůbec nic z toho nefungovalo, prostě to působilo jen jako když dvouletý dítě vezme poprvé do ruky pastelku a čmárá a čmárá. Celé to tak tedy alespoň zachraňuje atraktivní prostředí nádherného ostrova, docela sympatičtí herci a již zmiňované zpracování, které ještě jen tak mimochodem nemá s žánrem thrilleru, natož pak hororu, naprosto nic společného, ale prostě je takové působivě živé. Primárně ale pro mě Fantasy Island zkrátka představuje jeden obrovský binec, který nemohl snad nikdo ani myslet vážně, takže opakuji, takový scénáristický paskvil se jen tak nevidí a ona druhá polovina filmu je bez pochyb těch nejstupidnějších pětačtyřicet minut, co jsem za poslední roky viděl. ()

psychoJoa

Přemýšlím, kam bych tento film zařadila. Horor to nebyl, komedie taky ne... a takhle bych asi mohla pokračovat. Začátek mě bavil, ale jak už to tak bývá, čím déle film běžel, tím zvláštnější a horší to bylo. Kdyby tvůrci snímek ukončili zhruba v jeho 3/4, udělali by lépe. Konec byl za mě zbytečně (a hloupě) “happy”. ()

iXtr3m3

Ale nie, nie je to až tak hrozné, ako tu niektorí píšu. Samozrejme len treba vymeniť žáner z horror na mysteriózny. Zaujímavá myšlienka a celkom fajn prepletené. Jasné, žiadne wau, ale ako vravím, myšlienka fajn, vedel by som si predstaviť fakt "hororovú" a riadne krvavú dvojku... ()

Kienast

Jediná pozitivní zpráva z filmu je, že Maggie Q vypadá furt dobře. Jinak je to totální kravina. Už dlouho jsem neviděl film, který tak moc nedává smysl. 2/10 ()

666Carnage

Tohle byla naprostá sra*ka!!! Jak tohle mohlo být v kině to teda nepochopím Ani jsem to vlastně moc nesledoval ke konci protože to byla fakt hrozná kravina. Ostrov Vám zhmotní vaše fantasie a pak se to zvrtne ale celou dobu je to o tom , že někdo tahá za nitky a do toho je sci-fi s pramenem halucinací. Nelogický scény a pěkná nuda. A to režisér nenatočil zase tak špatný filmy to až poslední dva. Tenhle snímek nebrat. 20% ()

Silwer odpad!

Ty kraso tak to hodne bolelo..tam nebylo vubec nic zajimaveho,jen zmet ruznych blbosti co na sebe podivne navazovali..celkove ten pribeh byla tak tezka hovadina😁 ()

borec999

Aj keď som fanúšikom Blumhousu a ich horory mi poväčšine sedia, tak musím priznať že toto bola naozaj pekná blbosť. Neviem akým zázrakom mohol Fantasy Island dostať v štúdiu zelenú. Scenár je blbá, neprehľadná zlátanina, ktorá nedáva žiadny zmysel a scenáristi narvali do nej asi každý zvrat ktorý ich pri brainstormingu napadol, herci nemajú čo hrať a ani z hľadiska hororových momentov to nie je žiadna sláva. Skrátka prúser vo všetkých ohľadoch, z ktorého sa však nejakým zázrakom podarilo zostrihať celkom slušne vyzerajúci trailer... Našťastie mňa nenalákal dostatočne a tento "zážitok" som si v kine vychutnať nemusel. PS: prečo si režisér Jeff Wadlow ktorý natočil v 2018 slušný teenagerský horor Truth or dare vybral ako ďalší projekt takéto niečo, nepochopím... 15% ()

Han22

Nechápal jsem nízké hodnocení tady, protože to začíná dobře. Na ostrov přijíždí skupina lidí splnit si své tajné přání. Chvíli to trvá, než pochopí, že nejde o herce ani hologramy, ale že ostrov dokáže opravdu splnit a zhmotnit cokoliv. A jak už to tak v podobných filmech chodí (např. série Wishmaster), přání se začnou měnit na jejich hororové verze. Celkem mě to bavilo, ale pak přijde nesmrtelný vraždící doktor, zombící s černým olejem, každá z postav si neustále vylévá srdíčko a jde do to háje. A pak přijde první, druhý, třetí zvrat, každý debilnější než ten předtím a jde to do háje úplně. A je to škoda, protože ukočírovat to, mohl to být jeden z nejoriginálnějších hororů posledních let. I tak dávám aspoň 3*, protože je to pořád lepší než ta nekonečná záplava generických duchařin. ()

adam9

Na Fantasy Island se skutečně nenajde jediné větší pozitivum. Nefunguje příběh, nefungují vtipy, celé to vůbec nedává smysl a herci, respektive postavy - jejich jednoduché motivace a neuvěřitelně hloupé a nepochopené chování - jsou k smíchu. Více v ext. recenzi. ()

happyviky

Musím říct, že do prvních asi 45ti minut jsem byla z filmu opravdu nadšená. Skvělé obsazení, výborný námět a příjemné prostředí (ostrov byl opravdu kouzelný). Poté však nastal zvrat. Film jsem pomalu nestíhala pobírat, námět se lehce zvrtl, a už to rozhodně nebylo tak kvalitní, jako ta za mě skvělá první polovina. Za mě průměrný film, který stačí vidět jednou, ale zároveň oddychovka, u které se člověk i párkrát zasměje 🌞 ()

Eraserhead

Scénáristický bordel epických rozměrů. Řekněme, že první třetinu to má ještě náběh, aby se z toho vyklubalo něco zajímavého. Ovšem s přibývajícími minutami je to zmatenější a zmatenější a na konci už nevíte vůbec nic. ()

Hanys_

Neměl jsem s tím problém. Ostrov, kde se zhmotňují sny a šéfuje tomu Michael Peňa. Takové temnější "jumanji", a umím si klidně představit i víc dílů. 6.5/10 ()

Nominace na Zlaté maliny 2021

Nominace na Zlaté maliny 2021