Redaktor newyorského nakladatelství Will Randall je jedné noci na opuštěné silnici pokousán vlkem. Zpočátku se zdá, že se zranění obejde bez následků, ale Will si brzy uvědomí, že se v jeho těle děje cosi podivného. Cítí se neobyčejně svěží, až nepřirozeně se mu zbystřil sluch a čich. Vlk mu předal své schopnosti a co víc, i svou povahu. Will je náhle rozhodnější, tvrdší, agresivnější. Jen díky tomu dokáže vzdorovat situaci, v níž se ocitl. Jeho šéf se chce schopného a inteligentního redaktora zbavit, nejlepší přítel mu svedl manželku... "Starý" Will by se před ranami osudu pasivně sklonil, "nový" Will se rozhodne situace razantně řešit a postavit se na odpor. Jeho dny jsou vyplněny osnováním plánů, jak si udržet práci, a rodícím se milostným vztahem k šéfově krásné dceři Lauře. Noci jsou zahaleny tajemstvím. Will se probouzí zkrvavený a ve svých kapsách nachází důkazy hrůzné skutečnosti, že jeho život po setmění ovládá vlčí vášeň... (oficiální text distributora)

sarfian

Príbeh bol celkom slušný, až na to, že som chcel pozareť film vlk a bolo to skôr ako nejaká romantická dráma s minimom scén o akože vlkovi, ktorý ma teda moc nezaujal. Nezaujali ma ani dejové zvraty a film celkovo pôsobí priemerným dojmom. Samozrejme s výnimkou hereckých výkonov, ktoré boli na vysokej úrovni, ale inak len priemer. nebyť poslednej zmrvenej polhodiny tak dám o hviezdičku viac. VIDENÉ 1x ()

Brinkley

Přiznejme si, jde o šílenou kravinu. Ovšem duel Nicholson - Spader mě naprosto odzbrojil a oběma vlkům jsem podlehla. Závěrečný boj o samičku byl sice poněkud k smíchu, ale výsledný dojem zachránily jantarové oči Michelle Pfeiffer v poslední minutě filmu. ()

danny_21

Nebýt démonického Nicholsona težko by odě mě Vlk dostal víc než 2 hvězdy i přesto, že samotný námět mohl mít při zpracování daleko vyšší ambice.O horroru nemůže být moc řeč, drama s prvky fantasy je asi lepší škatulka. No kolem a kolem je to lepší přůměr i díky Mirriconemu a krásně andělské Michelle - 65 %. ()

Acrobat

Hororovo, psychologicky a vášnivo pôsobí táto pre mňa legendárna dvojica. Zmena je romanticky vítaná každým chlapom a dúfam v to aj reálne, no na konci je vykopaný hrob. Nechcem, nemôžem, neviem...či to chápem. Zasadenie vlka do súčasnosti nemá pre mňa takú atmosféru viery ako napríklad do 16.-17.-18. storočia. Zverstvo a vášeň však tu plnia rovnocennú rolu. ()

Demonic189

Také slabšie 4*. Pribeh to má ozaj slabší a gumové efekty niesu vždy najlepšie, ale tento film ma JACKA NICHOLSONA. Ten je vo svojej úlohe tak bezchybný ako je Michelle sexy...Hauuuuu... ()

John80

Najlepši film s Jackom Nicholsonom ,čo som videl v 90 rokoch veľka Celoslovenska premiéra v kinách  Chválim a hodnotím Najvyšším počtom bodov 5* ale zaslúžil by si oveľa vyššie hodnotenie ()

TheRay97

"Maybe there are happy endings for people who don't believe in them." Opravdu se naplnil konec, který nebyl očekávaný a z mého pohledu lepší být nemohl. Mysteriózní příběh zavleče do kouta fantazie, kde se zrodí lidský vlk. Je to trochu odlišné od typického vlkodlaka, přesto stejně účinné. Nebylo by to ono bez správného "záporáka", který pomůže příběh zauzlovat. Z toho plyne ponaučení: nedělejte si nepřátele v práci a už vůbec neberte nikomu pracovní místo proti jeho vůli. ()

mira.l

Pochází to z první poloviny devadesátek, z období, kdy ještě vznikala poctivá filmařina, ale dneska už to působí - hlavně ten závěr - tak nějak až amatérsky, směšně či jak to nazvat. ()

Wolf

Jack Nicholson opět užasný, krásná Michelle Pfeiffer, skvělá atmosféra, mam opravdu jen pár malých výhrad ()

Tamdydam

Mám tenhle film moc rád. I po několikátém shlédnutí. Je to spíš taková krásná tajemná pohádka, svou atmosférou a pojetím evidentně záměrně inspirovaná klasickými starými horory. Což se mi osobně velice líbí. Největší radostí tohoto filmu je ale navzdory skvělé atmosféře, hudbě i většině hereckých výkonů samozřejmě Jack. Nicholson tu využil své pověstné chameleonské dovednosti a jeho postupná proměna z unaveného postaršího strejce v silnou sebevědomou a charismatickou šelmu je dokonalá! Vůbec nemáte pocit, že hraje proměnu. Prostě cítíte, že se mění. Místo počáteční lítosti k němu cítíte respekt, stejně tak, jako jeho okolí... Stručně řečeno: nejde o převratný film. Jak říkám, jde v podstatně o nekomplikovanou pohádku. Ale výborně zpracovanou ()

Petus

Ďábelský Jack Nicholson a andělská Michelle Pfeiffer jsou geniální kombinace, které ve spojení s mrazivou atmosférou opravdu funguje. ()

donkocicak

velmi napívaný thriller a krásná Michelle k tomu, co víc si přát na volné sobotní odpoledne či večer. Jack Nicholson jako vždy výborný, přesvědčivý. Vskutku tak trochu vypadá jako vlk :) film má nápad, spád, myslím, že se nebudete nudit. A Alois Švehlík, který propůjčil Nicholsonovi hlas, si také zaslouží býti jmenován. Když jsem Vlka viděl poprvé, byl jsem poněkud na rozpacích, že to neskončilo happyendem :) když se na to podívám dnes a úplně jinýma očima, jsem rád, že z toho neudělali velkou LOVE Story. ()

_aandyy_

Špatnému filmu by nepomohla ani má obliba Jacka Nicholsona a Michelle Pfeiffer. Jenže tento HOROR v tom nejlepším možném slova smyslu bych se nikdy neopovážila nazvat špatným filmem. Temné prostředí kanceláří, parků, tmavých silnic... Navíc k tomu ten "jemný hororový "opar" a v pozadí ryze romantický příběh, tomu říkám dokonalost sama. Srovnejme ho s horory nejmodernějšími, plnými krve, zmutovaných potvůrek a potvor - vždyť to je otřes! Jsem zastáncem klasických hororů ze staré školy a přesně takový je i Vlk. Navíc pro Jacka Nicholsona role jako vyšitá. Přesně tato postava ho charakterizuje jako herce. Jde o skutečný skvost mezi horory. ()

Kariya

Bez Nicholsona by to byla sračka, s Nicholsonem doplňovaným překrásnou Pfeiffer je to pecka! Kravaťák Nicholson, co se po nocích prohání po lesích a parcích, to je fakt nářez=). 84% ()

Knor

Tenhle film udělal prostě Jack Nicholson. Já vlastně nemůžu napsat vůbec nic špatnýho, ale že by mě to nějak extra nadchlo, to říct taky nemůžu. ()

Marty7CZ

moje srdcovka, precizně zmáknutej kousek!!! Nicholson, není co dodat, Michelle je sladká a Spader je exkluzivně slizkej, skvělá pecka! ()

TommyDiamond

Přesvědčivý Jack Nicholson a krásná Michelle Pfeiffer…. Jednoduchý, napínavý a předvídatelný příběh. Nic složitého, jeden z mnoha příběhů o vlkodlakovi. Sice ty vlčí souboje na konci se nedali skoro vystát, ale to byla asi tak jediná vada na kráse.... Když bych měl porovnávat, tak vlk (1994) se mě líbil mnohem víc než třeba Vlkodlak (2010) s Hopkinsem.... Film vlk si zaslouží čtyři hvězdy ()

Shitonit

Temně ponurá záležitost, nezvratně, předvídatelně gradující až do povedeného finále. Super film, kterej už vidět nepotřebuju. ()